تصاویر قبل و بعد ژل لب

-/-
-/-
-/-
-/-

لب یکی از اجزای اصلی صورت است که هر گونه تغییری در آن می‌تواند روی زیبایی افراد نیز تاثیرگذار باشد از این رو توجه به زیبایی لب‌ها و رفع مشکلات آن از اهمیت بالایی برخودار است. تزریق ژل یکی از بهترین روش‌های جوانسازی لب‌ها است.

لب یکی از اجزای صورت است که همانند سایر اعضای صورت بر اثر افزایش سن دچار تغییرات ظاهری و چین و چروک می‌شود. از جمله مهم‌ترین تغییراتی که بر اثر افزایش سن در لب ایجاد می‌شود می‌توان به کاهش حجم، ارتفاع و برجستگی‌های آن اشاره کرد. به ماهیچه‌های حلقوی که حلقه‌وار دور دهان را احاطه کرده است لب گفته می‌شود که به طور طبیعی قسمت تحتانی این ماهیچه بزرگ‌تر و حجیم‌تر از قسمت فوقانی آن است و دو نیمه آن به لحاظ حجم و تقارن کاملا مشابه هم هستند. وقتی لب دچار تغییر، چین و چروک و عدم تقارن می‌شود بهترین راهکار "تزریق ژل" است. تزریق ژل لب یک عمل زیبایی است که به پر و حجم‌تر شدن لب‌ها کمک می‌کند. درشت شدن، حجیم شدن و بهبود تقارن لب‌ها علاوه بر افزایش زیبایی موجب می‌شود که شما کمی از سن‌تان نیز جوان‌تر دیده شوید.

 ژل لب

نحوه تزریق ژل لب

نحوه صحیح تزریق ژل لب علاوه بر اینکه موجب حصول نتیجه مطلوب می‌شود احتمال بروز عوارض احتمالی را نیز کاهش می‌دهد. افرادی که قصد تزریق ژل لب را دارند باید به یک مرکز معتبر مراجعه کنند و نزد یک پزشک مجرب ژل را تزریق نمایند. پزشک معالج باید ضمن شناخت دقیق و کافی ساختمان پوست و اجزای آن به تکنیک‌های تزریق از جمله محل مناسب تزریق، مقدار مواد تزریقی و قرار دادن آن در لایه‌های مناسب آگاه باشد. رایج‌ترین نوع ژل لب محصولی است که موادی مشابه اسید هیالورونیک در آن وجود دارد. برای تزریق ژل لب ابتدا پزشک از بی‌حسی موضعی در ناحیه تزریق استفاده می‌کند و سپس به کمک سرنگ‌ مخصوص و سوزن‌های بسیار ظریف ژل را در زاویه مناسب به مقدار مورد نیاز تزریق می‌کند.

توصیه مهم قبل از تزریق ژل لب

متأسفانه به دلیل افزایش مراکز غیرمعتبر و انجام تزریق ژل توسط افراد غیرمتخصص میزان نارضایتی از تزریق ژل افزایش یافته است، بنابراین به افراد توصیه می‌شود ضمن مراجعه به مراکز معتبر و انتخاب پزشک مجرب قبل از جلسه تزریق حتماً طی یک جلسه با پزشک خود در خصوص نحوه تزریق، عوارض احتمالی، نوع مواد مصرفی، مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق و ... جلسه مشاوره برگزار کنند تا درمان با آگاهی کامل بیمار انجام شود.

نکاتی که باید در تزریق ژل لب رعایت شود

 • بررسی عملکرد لب قبل از تزریق ژل لازم و ضروری است
 • قبل از تزریق باید فرمی برای لب‌ها طراحی شود تا نتیجه حاصل کاملاً طبیعی بوده و مناسب چهره فرد باشد
 • لب تحتانی حدوداً 2 برابر لب فوقانی است که این اصل باید حین تزریق ژل نیز رعایت شود
 • رعایت تناسب حجم لب و چانه لازم و ضروری است
 • تزریق ژل در دو نیمه چپ و راست لب باید با در نظر گرفتن حجم قسمت مرکزی لب انجام شود

مزیت‌های تزریق ژل به لب‌ها چیست؟

از جمله مهم‌ترین مزایای تزریق ژل لب می‌توان به ماندگاری قابل توجه نتایج آن اشاره کرد. نتایج حاصل از تزریق ژل لب در افراد مختلف متغییر است اما به صورت میانگین می‌توان گفت نتایج حاصل از تزریق حدود 6 الی 8 ماه ماندگاری دارد. احتمال کم بروز عوارض از دیگر مزیت‌های تزریق ژل لب است.اثربخشی سریع، پایین بودن هزینه‌ها، عدم نیاز به بیهوشی و به دست آمدن نتیجه دلخواه فقط در یک جلسه از دیگر مزایای این روش زیبایی است.

ژل لب

هزینه تزریق ژل لب چقدر است؟

هزینه تزریق ژل لب به مواردی از جمله برند ژل استفاده شده، میزان حجم تزریق، دستمزد پزشک و داروهای مصرفی بستگی دارد.

عوارض احتمالی تزریق ژل لب

در بافت لب چندین عضله و تاندون و همچنین شبکه پیچیده‌ای از عروق وجود دارد بنابراین پس از تزریق ممکن است فرد دچار خون‌مردگی و بی‌حسی شود. به افراد توصیه می‌شود برای پیشگیری از بروز خون‌مردگی یک هفته قبل از تزریق از مصرف داروهای ضد انعقاد خون، ویتامین E، آسپرین و امگا 3 به شدت خودداری کنند و به مدت یک روز از انجام فعالیت‎های سنگین بدنی، نوشیدن مواد الکی و مواد دخانی اجتناب نمایند. تورم، التهاب و کبودی از دیگر عوارض احتمالی تزریق ژل به لب است که میزان بروز و شدت آن در افراد مختلف بسیار متفاوت است. افراد برای غلبه و از بین بردن این عوارض باید طبق دستور پزشک عمل نمایند. در برخی موارد ممکن است نتیجه حاصل از تزریق طبیعی به نظر نرسد که در این موارد پزشک معالج روش‌هایی را برای ماساژ لب به بیمار آموزش می‌دهد که پس از انجام این روش‌ها نتیجه کاملاً طبیعی خواهد شد.

آیا تزریق ژل دردناک است؟

اگر تزریق توسط پزشک مجرب و با تجربه انجام شود بیمار حین تزریق هیچ گونه درد و ناراحتی احساس نخواهد کرد. پزشکان با تجربه با توجه به شرایط بیمار، میزان تزریق و فرم لب طراحی شده ممکن است از بی‌حسی موضعی یا بیهوشی استفاده کنند.

 

ژل‌های استاندارد برای لب

ژل‌های بسیار متفاوتی برای برجسته‌سازی لب در بازار وجود دارد اما پزشکان باید از برندهایی استفاده کنند که ضمن حداکثر سازگاری با بدن فرد را دچار آلرژی و حساسیت نکنند. ژل‌هایی که امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند از جنس هیالورونیک اسید هستند که برای لب کاملاً مناسب می‌باشند.

آیا امکان جابجایی ژل وجود دارد؟

اگر ژل استفاده شده غیراستاندارد باشد و تزریق در مراکز غیرمعتبر و توسط پزشکان غیرمتخصص انجام شود این احتمال وجود دارد.

کاندیدای مناسب برای تزریق ژل به لب

تقریبا می‌توان گفت تمام افراد بالای 18 سال که از سلامت جسمی و روحی برخوردار هستند، می‌توانند برای برجسته‌سازی، رفع چین و چروک، اصلاح تقارن لب‌ها و غیره از ژل استفاده کنند. بررسی سوابق پزشکی بیماران و احتمال بروز آلرژی در آن‌ها قبل از تزریق ژل لازم و ضروری است.

تورم ناشی از تزریق تا چند روز پس از درمان برطرف می‌شود؟

پزشکان به بیماران توصیه می‌کنند به مدت 24 ساعت پس از تزریق برای رفع تورم و پیشگیری از عود آن از کمپرس یخ استفاده کنند؛ اما به طور کلی بهبودی تورم ممکن است 2 الی 3 روز پس از تزریق به طول انجامد.

عملکرد طبیعی لب با تزریق ژل حفظ می‌شود

افرادی که قصد برای برجسته‌سازی لب، رفع چین و چروک، تقارن لب‌ها و غیره قصد انجام تزریق ژل لب را دارند همواره نگران آن هستند که پس از تزریق ژل هنگام غذا خوردن یا نوشیدن مایعات احساس غیرطبیعی در لب‌های خود داشته باشند اما این در حالیست که اگر ژل به درستی تزریق شود دیگر جای هیچ گونه نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

راهکاری افزایش ماندگاری ژل لب

همانگونه که پیش‌تر گفته شد، ماندگاری نتایج حاصل از تزریق در افراد مختلف بر اساس سن، سبک زندگی و ژنتیک متغییر است اما به طور میانگین نتیجه حاصل از تزریق 6 الی 8 ماه ماندگاری دارد اما اگر فردی تمایل دارد این مدت را افزایش دهد می‌تواند پس از تزریق موارد زیر را به خوبی رعایت کند.

 • افزایش مصرف مایعات به خصوص آب آشامیدنی
 • استفاده از پماد روی یا زینک بر روی لب
 • افزایش مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان
 • افزایش مواد آرایشی کلاژن ساز روی لب
 • اجتناب از اضطراب و استرس
 • مراقبت از لب و جلوگیری از افزایش فشار روی لب

تزریق ژل لب در بارداری و دوران شیردهی

به دلیل تغییرات هورمونی که در دوران بارداری و شیردهی رخ می‌دهد به بانوان توصیه می‌شود در دوران بارداری و شیردهی برای تزریق ژل اقدام نکنند.

پس از جذب ژل لب‌ها دفرمه نمی‌شود؟

این مساله یکی از سؤالات رایج افراد متقاضی برای تزریق ژل لب است. در پاسخ به این سؤال باید گفت خیر، ژل پس از جذب به فرم اولیه خود بازمی‌گردد و هیچ گونه دفرمی برای فرد ایجاد نمی‌شود.

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.