برای این گالری هنوز تصویری بارگذاری نشده است !

فیلر بینی؛ روشی کم دردسر برای تغییر شکل بینی

بینی نقش تاثیرگذاری در زیبایی چهره دارد؛ اما یک سری از افراد به دلیل نداشتن بینی دلخواهشان ممکن است اعتماد به نفس خود را از دست بدهند. اگر شما نیز چنین هستید؛ دیگر لازم نیست غصه بخورید و نگران دردسرهای زیاد عمل‌های گران قیمت باشید! به لطف پیشرفت در خدمات پوست و مو می‌توان تزریق ژل و فیلر به بینی را امتحان کرد. تزریق فیلر بینی یک روش منحصر به فرد برای اصلاح فرم بینی است.

اگر شما هم در بینی خود برجستگی‌ها و ناهمواری‌هایی دارید که نمی‌توانید با آن کنار بیارید، بهتر است فیلر بینی را بعنوان خدمات زیبایی پوست امتحان کنید. با تزریق فیلر به بینی نواقص این عضو از صورت با روش غیر جراحی و ایمن برطرف می‌شود. در واقع به جای پرداخت مبالغ زیاد برای عمل بینی به کلینیک‌های زیبایی بهتر است تزریق ژل به بینی را امتحان کنید تا یک بینی بسیار خوش فرم داشته باشید. البته این روش مادام العمر نیست؛ یعنی حتی اگر از نتیجه این اقدام راضی نباشید، خیلی راحت پس از گذشت چند ماه می‌بینید که بینی‌تان به حالت اولیه بازگشته است؛ در نتیجه می‌توان گفت که این نوع فیلر برای مدتی مشکل شما را حل می‌کند تا اگر از نتیجه راضی بودید به تمدید آن بپردازید.

آشنایی با فیلر بینی و ویژگی‌های آن

رینوپلاستی یا به اصطلاح عامیانه تزریق فیلر بینی عمل زیبایی محسوب می‌شود که در آن از پر کننده‌های پوستی برای اصلاح فرم بینی استفاده می‌شود. بیشتر این پر کننده‌های پوستی حاوی هیالورونیک هستند که سریعاً توسط بدن جذب می‌شوند. اگر از فرم بینی خود ناراضی هستید و نمی‌خواهید عمل پلاستیک برای بهبود آن انجام دهید، از جمله عمل‌های زیبایی پیش روی شما، همین رینوپلاستی است. پزشک متخصص برای باریک‌تر به نظر رساندن بینی یا اصلاح قوز آن با تزریق اسید هیالورونیک سعی می‌کند که شکل بینی را اصلاح نماید. همچنین در صورت وجود فرورفتگی در تیغه بینی خود می‌توانید با خیال راحت روی این روش حساب باز کنید.

انواع فیلرهای بینی برای بینی‌ها با فرم‌های مختلف

داشتن بینی با شکل دلخواه خواسته بسیاری از افراد است. طبیعتاً افراد با بینی متفاوتی متولد می‌شوند؛ این به این معناست که بینی برخی از اشخاص خیلی بزرگ، ناهموار یا دارای قوز است. خوشبختانه پیشرفت در تکنولوژی باعث شده تا همه افراد بتوانند خود را به نسخه زیباتری تبدیل نمایند. یکی از گزینه‌های غیر جراحی پرطرفدار فیلر بینی است که برای اصلاح فرم بینی می‌توان از آن استفاده کرد. البته این روش برای اصلاح بینی‌های مختلف قابل انجام است. از انواع این نوع فیلر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 فیلر بینی استخوانی

 اگر شما هم از فرم استخوانی بینی خود ناراضی هستید، جای نگرانی نیست؛ زیرا با فیلر بینی استخوانی می‌توانید تمام به هم ریختگی‌های بینی خود را برطرف کنید؛ به این ترتیب فرم بینی استخوانی شما به صورت موقتی اصلاح خواهد شد.

 فیلر بینی گوشتی

فیلر بینی روش بهتری برای اصلاح بینی‌های استخوانی است؛ اما گاهی بینی‌های گوشتی نیز با این روش قابل بهبود هستند. برای آنکه بدانید این روش تزریقی مناسب شما است یا خیر، نیاز است با پزشک خود مشورت کنید. برای انجام دادن این روش یعنی فیلر دماغ گوشتی باید بهترین پزشک را برگزینید؛ چراکه عمدتاً پزشک‌های کاربلد از پس انجام آن برمی‌آیند. در حقیقت تزریق فیلر به بینی‌های گوشتی با داشتن پوست ضخیم و چربی زیاد دشوار است و کار هر کسی نیست.

معروف‌ترین فیلرهای بینی

فیلر بینی انواع مختلفی دارد. در حقیقت شما می‌توانید انواع مختلف فیلرها را با آگاهی از ویژگی‌های آنها انتخاب نمایید. از انواع مختلف فیلرها می‌توان موارد زیر را نام برد:

 اسید هیالورونیک

در حال حاضر معروف‌ترین فیلرهای بینی انواع دارای هیالورونیک اسید هستند. این نوع فیلرها به دلیل داشتن هیالورونیک اسید پرطرفدار هستند؛ زیرا این ماده به طور طبیعی در بدن انسان وجود داشته و خطری برای سلامت ندارد؛ در نتیجه می‌توان با خیال راحت آن را به پوست تزریق کرد. این مدل فیلر دارای ماندگاری معقولی بین ۶ تا ۱۲ ماه است.

 هیدروکسی آپاتیت کلسیم

یکی دیگر از فیلرهای پرطرفدار هیدروکسی آپاتیت کلسیم است. این ماده معدنی به عنوان حجم دهنده بینی استفاده شده و به طور طبیعی نیز مقداری از آن در استخوان‌ها یافت می‌شود.در امور خدمات زیبایی پوست تفاوت این ماده با اسید هیالورونیک ماندگاری بیشتر است. اصولاً می‌توان ماندگاری این فیلر را تا دو سال بر پوست مشاهده کرد.

 پلی ال- لاکتیک اسید

یکی دیگر از مواد پر کننده پوست پلی- ال لاکتیک اسید است که ماده اولیه آن تولید کلاژن را تحریک می‌کند. این ماده که شامل مواد مصنوعی است سبب کانتور بینی می‌شود و تا دو سال ماندگاری دارد.

برجسته‌ترین مزایای فیلر بینی

برخی از متخصصان برای رفع ناهمواری‌های بینی اصلاح فرم آن با فیلر را پیشنهاد می‌کنند. با این مدل تزریق می‌توان قوز بینی را تا حد زیادی پنهان کرد. البته فیلر بینی مزایای متعددی دارد که از برجسته‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 عدم نیاز به برش

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های رینوپلاستی عدم نیاز به برش است. بسیاری از افراد از تیغ جراحی و برش می‌ترسند و نمی‌خواهند خود را به دست جراحان برای جراحی پلاستیک بسپارند. از طرفی نیز دوست دارند که برای زیباتر به نظر رسیدن بینی خود کاری انجام دهند. خبر خوب اینکه با استفاده از رینوپلاستی می‌توان بدون ایجاد هرگونه برشی بینی را به شکل دلخواه درآورد.

 بدون درد و خونریزی

برخلاف عمل جراحی پلاستیک بینی که با بیهوشی همراه است، با فیلر بینی در کمتر از یک ساعت و البته بدون بیهوشی می‌توان بینی را اصلاح کرد.

 نتایج فوری

تزریق فیلر به بینی یک روش بسیار سریع است؛ به طوری که در کمتر از یک ساعت می‌توانید نتیجه را روی صورت خود مشاهده کنید و از سرعت بالای آن لذت ببرید.

 هزینه پایین

عمل جراحی نیاز به هزینه بالایی دارد؛ طوری که باید برای پرداخت آن حسابی برنامه‌ریزی کرد! اما هزینه رینوپلاستی محدود است و هر کسی می‌تواند از پس پرداخت آن بر بیاید.

 دوره نقاهت کوتاه مدت

به دلیل آنکه طی تزریق برش ایجاد نمی‌شود، عوارض پس از آن بسیار محدود بوده و نیاز به دوران نقاهت خاصی ندارد؛ در نتیجه از شر دوره‌های درمانی طولانی مدت نجات خواهید یافت.

امکان بازگشت بینی به حالت قبل

چنانچه پس از تزریق فیلر، از فرم بینی خود راضی نباشید، بازگشت بینی به حالت اولیه امکان‌پذیر است. اگر فیلر شما از نوع هیالورونیک اسید باشد، پزشک با تزریق آنزیم خیلی راحت می‌تواند حالت بینی شما را به فرم طبیعی خود بازگرداند.

اقدامات مهم پیش از تزریق فیلر بینی

تزریق فیلر بینی یک روش سرپایی است که در کمتر از یک ساعت انجام می‌شود. با آنکه این مدل تزریق نیاز به انجام کار خاص و ملاحظاتی ندارد؛ اما توجه به یک سری از نکات بسیار مهم است. از اقدامات پیش از تزریق فیلر به بینی می‌توان موارد زیر را مثال زد:

عدم مصرف داروهای رقیق کننده‌های خون

حتماً باید پیش از تزریق خوردن رقیق کننده‌های خون همچون آسپرین را متوقف کنید و این مورد را جدی بگیرید.

مشورت با پزشک

حتماً باید پیش از تزریق فیلر بینی یک جلسه را برای مشورت با پزشک خود در نظر بگیرید. در این جلسه لازم است تمامی موارد از جمله ابتلا به بیماری‌های خاص و مصرف داروها را با او در میان بگذارید. حتی مصرف داروهای گیاهی قبل از تزریق باید با پزشک در میان گذاشته شود.

عدم مصرف مکمل‌ها و ویتامین‌ها

شاید فکر کنید که پیش از تزریق فیلر بینی توقف مکمل‌ها و ویتامین‌ها ضرورت ندارد؛ اما پیش از این عمل نباید هیچ کدام یک از موارد گفته شده را میل کنید؛ چراکه مصرف این موارد ممکن است سبب خونریزی و کبودی شود.

نحوه انجام فیلر بینی

فیلر بینی نوعی زاویه بینی برای اصلاح فرم این قسمت از چهره است. به بیانی افزایش سن، افتادگی پوست و ژنتیک سبب می‌شوند که بینی آنطور که باید زیبا نباشد. در این هنگام تزریق فیلر به بینی به کمک شما می‌آید تا با استفاده از آن بتوانید بدون درد و البته به طور موقت جاهایی از بینی را پر کرده و فرمی جذاب به آن ببخشید. زمانی که شما برای انجام تزریق به مطب پزشک تشریف می‌برید، باید به حالت نیمه نشسته در تخت مخصوص قرار بگیرید تا آماده تزریق فیلر بینی شوید.

 پزشک متخصص عمدتا از مواد پر کننده پوستی همچون هیالورونیک اسید استفاده می‌کند تا عوارض ناشی از عمل به حداقل برسد. پزشک برای گرفتن نتیجه بهتر چانه و گونه‌ها را نیز چک می‌کند. گاهی وقت‌ها لازم است مقداری ژل به لب یا چانه برای هماهنگی بیشتر نیاز باشد. ابتدا پزشک با لوازم لازم ضدعفونی شده بینی را آماده عمل می‌کند و در مرحله نهایی با استفاده از سوزن باریک مخصوص ژل را به نواحی مورد نیاز وارد می‌کند. در این هنگام ژل عمدتاً به لایه‌های زیرین پوست تزریق شده تا ناهمواری‌ها برطرف شود. میزان ژل مورد نیاز برای افراد مختلف با فرم بینی‌های متفاوت فرق می‌کند و تشخیص میزان مناسب بر عهده پزشک متخصص خواهد بود.

اقدامات بعد از تزریق فیلر بینی

همانطور که اشاره کردیم رینوپلاستی در کمتر از یک ساعت انجام شده و نیاز به دوره نقاهت خاصی ندارد؛ یعنی شما می‌توانید این عمل را با گرفتن مرخصی ساعتی پشت سر بگذارید! به هر حال عوارض جانبی پس از تزریق ممکن است اتفاق بیفتد که برای کاهش آن می‌توانید این توصیه‌ها را انجام دهید:

استفاده از کمپرس سرد

کمپرس سرد علاوه بر آنکه باعث می‌شود درد شما کاهش یابد، التهاب را نیز کاهش می‌دهدغ بنابراین سعی کنید بلافاصله بعد از تزریق و در روزهای پس از آن از کمپرس سرد استفاده کنید.

عدم استفاده از محصولات پوستی و آرایش

به مدت یک روز سعی کنید از محصولات مراقبت از پوست و آرایشی به هیچ عنوان استفاده نکنید.

متوقف کردن فعالیت‌های شدید بدنی

لازم است تا حداقل ۲۴ ساعت آینده از انجام فعالیت‌های شدید بدنی همچون انجام تمرین‌های سنگین خودداری نمایید.

قرار نگرفتن در محیط‌های گرم

نباید به مدت دو هفته در معرض آفتاب قرار بگیرید یا به مکان‌های گرم همچون سونا بروید. به علاوه نباید با آب داغ استحمام کنید.

 عدم استفاده از داروهای رقیق کننده

همچون پیش از عمل لازم است بعد از تزریق فیلر بینی نیز از مصرف داروهای رقیق کننده همچون آسپرین پرهیز نمایید.

عدم خارش یا مالش

حتی اگر بعد از تزریق نواحی فیلر خارش پیدا کرد، نباید خارش یا مالش انجام دهید. در حقیقت هر گونه فشار به بینی کار نادرستی است و عوارضی را به همراه خواهد داشت.

نگاهی به هزینه فیلر بینی

در جامعه ما افراد زیادی خواهان انجام فیلر بینی هستند. اگر بخواهیم قیمت این نوع فیلر را به شما بگوییم، نمی‌توان عدد ثابتی را بیان کرد؛ زیرا این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد. در قدم اول متخصص باید توقعات شما از نتیجه فیلر را بداند تا بتواند نتیجه دلخواه را برای شما رقم بزند. به عنوان یک قانون هر چقدر قسمت‌های مختلف بینی شما به ژل بیشتری نیاز داشته باشد، هزینه تزریق افزایش خواهد یافت. البته نوع و برند فیلر نیز اهمیت دارد. برخی برندها هزینه بیشتری برای ژل‌هایشان دریافت می‌کنند در حالیکه برخی دیگر با میفیت پایین‌تر، ارزان‌تر هستند. فیلر بینی در کلینیک زیبایی سعادت آباد با پزشکان متخصص برای زیباجویان انجام خواهد شد.

برخی از افراد ممکن است به امید بیمه اقدام به تزریق فیلر بینی کنند. اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید باید بدانید که تزریق ژل بینی به خودی خود نه تنها اقدامی درمانی نیست؛ بلکه نوعی عمل زیبایی به شمار می‌رود. پس نباید از بیمه توقع پرداخت هزینه‌های آن را داشته باشید. در کلام آخر می‌توان گفت که هزینه وارد کردن فیلر به بینی خیلی پایین‌تر از جراحی پلاستیک است؛ در نتیجه می‌توان آن را به عنوان یک روش کم هزینه‌تر برای اصلاح فرم بینی به حساب آورد. البته باید بدانید که اثر آن موقتی بوده و بعد از گذشت مدتی نیاز به ترمیم دارد.

برخی از سوالات متداول

 با توجه به افزایش روز افزون تعداد افرادی که قصد تزریق فیلر به بینی را دارند، ترجیح دادیم تا به یک سری از سوالات پرتکرار در بین متقاضیان پاسخ دهیم:

چه کسانی می‌توانند به تزریق فیلر بینی روی بیاورند؟

 به طور کلی افرادی که دارای پیری بینی، پل بینی صاف، برآمدگی نوک بینی هستند، می‌توانند با این روش به اصلاح وضعیت بینی خود بپردازند و برای بهبود فرم آن تلاش کنند.

پس از انجام تزریق فیلر به بینی توجه به چه نکاتی ضروری است؟

 بعد از انجام تزریق فیلر به بینی باید از انجام فعالیت‌های شدید ورزشی، خوردن مشروبات الکلی و استفاده از مواد آرایشی خودداری نمایید. همچنین لازم است برای کاهش کبودی‌های محل تزریق و تورم از کمپرس سرد استفاده کنید.

 قیمت تزریق فیلر بینی به چه عواملی بستگی دارد؟

 قیمت و هزینه تزریق فیلر بینی به هزینه ژل، دستمزد پزشک متخصص و کلینیک، میزان و حجم فیلر و . . . بستگی دارد.

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.