تزریق ژل صورت روشی برای پرتر نشان دادن چهره

انسان همواره در همه دوره‌های زندگی خود تلاش می‌کند تا زیبا باشد. در حقیقت داشتن چهره جذاب آرزوی همه افراد به خصوص خانم‌ها است. در حال حاضر یکی از معیارهای جذابیت، داشتن گونه‌های برجسته و در کل صورت‌های پر بدون گودی زیر چشم است. در حقیقت داشتن یک صورت پر می‌تواند در کمتر نشان دادن سن شما تاثیرگذار باشد. امروزه راهکارهای متفاوتی برای بهبود چین و چروک و فرورفتگی‌های صورت وجود دارد. یکی از روش‌های زیبایی پرطرفدار در بین خانم‌ها و حتی آقایان تزریق ژل صورت است. تزریق ژل به صورت یک روشِ خدمات زیبایی پوست بی‌نظیر برای لیفت گونه‌ها، از بین بردن چین و چروک‌ها و در کل افزایش حجم صورت است. اگر بتوانید به دست یک پزشک حاذق بهترین ژل صورت را به لایه‌های پوست تزریق کنید، هیچ ضرری به پوست شما نمی‌رسد؛ پس بهتر است بیش از هر چیزی همه چیز را با پزشک خود در میان بگذارید.

آشنایی با تزریق ژل صورت و ویژگی‌های آن

بدیهی است که با افزایش سن اسید هیالورونیک و کلاژن پوست کاهش می‌یابد. با کاهش این دو ماده به مرور چین و چروک‌هایی روی پوست شما نمایان می‌شوند؛ طوری که اجزای صورت به خصوص گونه‌های شما دیگر همچون سال‌های قبل برجسته نیستند و حالت افتاده به خود گرفته‌اند. به علاوه ممکن است در طی رژیم گرفتن‌های متداول صورت شما لاغر شده باشد. در چنین موقعیت‌هایی تزریق ژل صورت یک روش عالی برای افزایش حجم ناحیه پیرامون استخوان گونه است. به هر حال این روش یک راهکار بی‌نظیر برای بازگرداندن حجم به صورت است تا افراد مختلف بتوانند برای بهبود فرم چهره خود قدمی بردارند. اگر فکر می‌کنید که خطوط و چین و چروک‌های صورتتان شما را اذیت می‌کند، بهتر است هرچه زودتر برای زیبایی بیشتر نسبت به تزریق ژل صورت اقدام نمایید.

نواحی مناسب برای تزریق ژل صورت

شاید این مسئله برایتان سوال شود که به چه نواحی از صورت می‌توان فیلر لب را وارد کرد؟ این مهم است که پیش از تزریق ژل صورت تکلیف خودتان و پزشک را راجع به ناحیه مورد نیاز برای تزریق ژل مشخص کنید. در حقیقت اینکه بخواهید ژل را به کجا وارد کنید، بستگی به نیاز صورتتان دارد. اگر به خوبی در رابطه با ناحیه مناسب صورت برای تزریق تصمیم‌گیری کنید، فرم صورت شما بهتر از قبل خواهد شد. در مقابل چنانچه بی‌گدار به آب بزنید، ممکن است نتیجه دلخواه را نگیرید. در ادامه به نواحی از صورت که مورد تایید FDA برای تزریق ژل هستند اشاره خواهیم کرد:

تزریق ژل برای برطرف کردن خط اخم

به تدریج و با گذشت زمان در محل اخم شما ممکن است خطوطی شکل بگیرد که چندان خوشایند نیستند. در حقیقت این خطوط علاوه بر تاثیر ناخوشایندی که بر چهره دارند، سبب ناراحت نشان دادن چهره شما می‌شوند؛ به طوری که ممکن است حتی اطرافیان به خاطر چهره عبوس از شما دور شوند. برای آنکه بتوانید خط اخم خود را از بین ببرید، تزریق ژل خط اخم راهکار مناسبی است؛ به این ترتیب شما می‌توانید ظاهر عصبانی صورت خود را از بین برده و به جوانسازی پوست کمک کنید. شاید بگویید که با وجود روش‌هایی مانند بوتاکس چرا باید تزریق ژل خط اخم را امتحان کرد؟ یادتان باشد که بوتاکس تنها در جلوگیری از ایجاد چین و چروک‌هایی که با اخم تشکیل می‌شوند، ماهر است و نمی‌تواند چروک‌های بدون اخم و ثابت را از بین ببرد؛ بنابراین به شما تزریق ژل خط اخم را پیشنهاد می‌کنیم.

 تزریق ژل صورت برای برطرف کردن خط خنده

بسیاری از افراد در اطراف لب‌هایشان خط لبخند دارند. در حقیقت به مرور زمان و با افزایش سن این خطوط خنده ایجاد می‌شوند که متاسفانه وجود آنها از جذابیت چهره می‌کاهد. برای درمان این خطوط تزریق فیلر صورت بهترین گزینه است. شما می‌توانید مقدار مناسبی از ژل را به خطوط خنده تزریق کرده تا به رفع آنها کمک کنید. حجم ژلی که برای رفع این خطوط مناسب است نیز باید توسط پزشک تعیین شود. در واقع متخصص باید با بررسی تعداد خطوط و عمق آنها مقدار مشخصی از ژل را تزریق کند. به طور کلی میزان یک میلی لیتر از ژل‌های مرغوب برای کاهش خط خنده مناسب هستند. چنانچه خطوط خنده شما عمقی‌تر به نظر می‌رسند، مقدار بیشتری از ژل نیاز خواهد بود.

 تزریق ژل صورت برای از بین رفتن چروک پیشانی

اگر از چین و چروک‌های موجود در پیشانی خود خسته شده‌اید، یکی از کارهایی که برای جوان‌تر به نظر رسیدن صورت خود می‌توانید انجام دهید تزریق ژل به چروک پیشانی است. به بیانی با تزریق ژل به فرورفتگی‌ها می‌توان پوست یک دستی را ایجاد کرد؛ به این ترتیب دیگر نیاز نیست اعتماد به نفس خود را از دست بدهید؛ زیرا یک پوست یک دست و بدون چروک خواهید داشت. البته پیشنهاد می‌شود که برای کاهش چروک‌های پیشانی از مخلوط ژل و پوتاکس استفاده کنید. با این کار چروک‌های پیشانی پر شده و احتمال عمیق‌تر شدن آنها کاهش می‌یابد.

 تزریق ژل صورت برای کاهش چروک‌های چشم

 بسیاری از افراد از پف چشم‌هایشان ناراضی هستند. به هر حال وجود پف چشم یک عامل ناخوشایند در چهره به حساب می‌آید که از جذابیت چشمان شما می‌کاهد. همچنین برخی از افراد دیگر در اطراف چشم‌های خود چین و چروک‌هایی دارند. برای آنکه بتوان این مشکلات را با روش خدمات زیبایی پوست برطرف کرد، تزریق ژل به زیر و اطراف چشم بهترین گزینه است. پزشکان ماهر با تزریق فیلر به زیر چشم و در کل نواحی خاص می‌توانند چروک چشمان را تا حد زیادی کاهش دهند. البته این مدل تزریق کار هر کسی نیست و باید توسط متخصصان زبردست انجام شود.

تزریق ژل صورت برای افزایش حجم گونه‌ها

یکی از مشکلاتی که افراد با افزایش سن به آن مبتلا می‌شوند کاهش حجم گونه‌ها است. در این قسمت از پوست زودتر از بقیه جاها نازک شده و حجم اولیه خود را از دست می‌دهد. برای آنکه بتوان این عارضه را با کمترین هزینه و عوارض برطرف کرد، تزریق ژل به گونه به داد شما می‌آید. عمده ژل‌ها به دلیل داشتن هیالورونیک اسید آسیب خاصی به پوست نمی‌زنند و با گذشت زمان جذب پوست می‌شوند؛ در نتیجه بی به بافت‌های پوست نمی‌رسانند. به عبارتی تزریق ژل به گونه‌ها می‌تواند در واضح‌تر دیده شدن آنها کمک کند تا بیش از پیش چهره جذابی برای شما ایجاد شود.

تزریق ژل صورت برای اصلاح فرم چانه

یکی از معیارهای زیبایی، داشتن چانه زیبا است. در حقیقت افزایش حجم این قسمت از صورت و اصلاح مدل آن می‌تواند زاویه بی‌نظیری به صورت شما بدهد. اگر چانه کوچکی دارید، می‌توانید با پزشک مشورت کرده و برای افزایش حجم آن اقدام کنید. باید بدانید که عمل‌های جراحی برای قرار دادن پروتزهای مصنوعی در چانه نه تنها روش‌های مناسبی محسوب نمی‌شوند؛ بلکه نیازمند هزینه‌های هنگفتی هستند؛ به این ترتیب جهت اصلاح فرم چانه کافی است مقدار مناسبی از ژل را به چانه خود تزریق کنید.

تزریق ژل به بینی  برای بهبود فرم آن

یکی از روش‌های کم هزینه‌تر برای اصلاح فرم بینی، تزریق ژل به آن است. در واقع اگر از پس هزینه‌های بسیار سنگین عمل جراحی پلاستیک برنمی‌آیید، می‌توانید روش تزریقی را امتحان کنید. این روش به بسیاری از کسانی که دارای انحنا و فرورفتگی در بینی خود هستند، توصیه می‌شود تا فرم جدیدی به این قسمت از صورت خود هدیه کنند.

افراد مناسب برای تزریق ژل صورت

به هر حال پیری شتری است که درب هر خانه‌ای را می‌زند؛ پس گریزی از آن نیست! یکی از عارضه‌های افزایش سن، ایجاد چین و چروک در قسمت‌های مختلف صورت است. این اتفاق برای بسیاری از افراد به خصوص خانم‌ها خوشایند نیست؛ زیرا آنها دلشان می‌خواهد که با هر سنی زیبا به نظر برسند. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی و علم می‌توان با انجام یک روش کم نظیر به اصلاح و یکدست شدن پوست صورت پرداخت. افراد مختلفی از جمله اشخاص زیر می‌توانند کاندید مناسبی برای تزریق ژل به صورت باشند:

افراد با صورت‌های کشیده

افراد با صورت‌های کشیده عمدتاً صورت لاغرتری دارند و این مسئله ممکن است به مذاق آنها خوش نیاید؛ بنابراین با تزریق ژل به صورت می‌توانید صورت خود را پرتر نشان دهید. همچنین این روش از خدمات زیبایی پوست در شاداب‌تر شدن چهره نیز تاثیرگذار است.

افراد با گونه‌های صاف

همانطور که می‌دانید گونه‌های برجسته تاثیر زیادی در جذابیت چهره دارند. عوامل مختلفی از جمله بالا رفتن سن سبب می‌شود که گونه‌ها حجم خود را از دست بدهند. در این مرحله یکی از کارهایی که از دست این مدل اشخاص برمی‌آید، تزریق ژل به صورت است. حتی اگر جز کسانی هستید که فکر می‌کنید گونه‌هایتان برجستگی دلخواه را ندارند، می‌توانید با تزریق چند سی سی ژل به آن نواحی برجستگی شگفت انگیزی را پدید بیاورید.

 افراد لاغر

 گاهی ممکن است افراد در طی رژیم‌های غذایی صورتشان نیز لاغر شود. یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای بازگرداندن حجم به صورت، تزریق ژل است.

 افراد دارای چین و چروک

 به تدریج و با افزایش سن چه بخواهید و چه نخواهید چین و چروک‌ها در نواحی مختلف صورتتان پدیدار می‌شوند. برای برطرف کردن این چین و چروک‌ها می‌توانید تزریق ژل صورت را امتحان کنید. تزریق ژل به صورت با داشتن عوارض محدود به رفع چین و چروک‌ها و خطوط صورت تاثیرگذار هستند.

افراد با قصد زاویه سازی صورت

 برخی از جوانان در سنین ۲۰ تا ۳۰ سال دوست دارند به حرفه مادلینگ وارد شوند. برای برخورداری از شرایط این شغل می‌توانید زاویه سازی صورت با تزریق ژل را انجام دهید.

اقدامات ضروری پیش از تزریق ژل صورت

برای گرفتن نتیجه بهتر از تزریق ژل به صورت باید یک سری از نکات را رعایت کنید تا پس از انجام عمل از نتیجه کار راضی باشید و خدایی ناکرده پشیمان نشوید. از باید و نبایدهای پیش از تزریق ژل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 مشورت با پزشک متخصص

حتماً پیش از تزریق ژل جلسه‌ای را برای مشورت با پزشک خود ترتیب دهید. در این جلسه سعی کنید تمام توقعتان از تزریق ژل را بیان کنید و با صراحت به متخصص بگویید که از چه مدلی خوشتان می‌آید. کلینیک زیبایی سعادت آباد انواع تزریق ژل را برای زیباجویان انجام می دهد.

 عدم استفاده از مواد آرایشی

در روز تزریق حتماً حواستان باشد که هیچگونه مواد آرایشی به خصوص کرم استفاده نکنید.

 عدم مصرف داروهای ضد التهاب

از چند روز پیش از تزریق مصرف داروهای ضد التهاب را متوقف کنید.

خودداری از مصرف داروهای رقیق کننده خون

توجه داشته باشید که نباید چند روز پیش از تزریق داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین بخورید.

 عدم استعمال دخانیات و مشروبات الکلی

حداقل یک هفته پیش از عمل استعمال دخانیات و مشروبات الکلی را کنار بگذارید.

نحوه تزریق ژل صورت

بعد از آنکه انتظارات خود از تزریق ژل صورت را با پزشک در میان گذاشتید، نوبت به انجام مراحل تزریق می‌رسد. پزشک در روز مقرر شده ضمن یادآوری محل مورد نظر برای تزریق به بی‌حس کردن ناحیه می‌پردازد تا در طول عمل چیزی را حس نکنید. در مرحله آخر نیز ژل به قسمت‌های برنامه‌ریزی شده تزریق می‌شود.

 اقدامات بعد از تزریق ژل صورت

خوشبختانه تزریق ژل به صورت به دلیل آنکه نیاز به ایجاد برش ندارد، از دوره نقاهت کوتاهی برخوردار است. با دوره نقاهت کوتاه دیگر لازم نیست کارهای خود را به تعویق بیندازید. البته جهت گرفتن نتیجه دلخواه لازم است به تمام موارد زیر پایبند باشید:

 عدم فشار به صورت

تا چند روز بعد از تزریق لازم است از تحت فشار قرار گرفتن محل تزریق جلوگیری کند. حتی اگر وضعیت خواب شما به گونه‌ای است که گونه‌ها را تحت فشار قرار می‌دهد، حتماً مدل خواب خود را اصلاح کنید. همچنین لازم است تا ۳ هفته از قرار دادن ماسک‌های محکم به صورت خود خودداری نمایید.

 عدم انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین

 تا ۲ روز بعد از تزریق نباید هرگونه فعالیت‌های سنگین ورزشی را انجام دهید تا فیلر روی صورتتان به ثبات برسد.

 استفاده از کمپرس یخ

کمپرس یخ باعث می‌شود التهاب ناحیه تزریق شده کاهش پیدا کند؛ بنابراین بلافاصله بعد از اتمام تزریق و تا چند روز پس از آن، استفاده از یخ بلامانع است.

 هزینه تزریق ژل صورت

هزینه تزریق ژل صورت به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به نوع ژل استفاده شده و تجربه پزشک اشاره کرد. بهتر است انتخاب برند فیلر را به پزشک خود بسپارید تا مناسب‌ترین را برای شما انتخاب کند.

برخی از سوالات متداول

به دلیل اینکه افراد زیادی خواهان انجام این عمل سرپایی هستند، لازم دانستیم به یک سری از سوالات متداول پاسخ دهیم:

 تزریق ژل صورت تا چند وقت ماندگار است؟

 عمدتاً ماندگاری ژل صورت بین ۶ ماه تا ۱۲ ماه برآورد می‌شود.

از تزریق ژل به چانه چه انتظاراتی می‌توان داشت؟

تزریق ژل چانه می‌تواند زاویه سازی بی‌نظیری به صورت شما اهدا کند و این مدل تزریق بیشتر مناسب افراد با چانه‌های کوچک است.

آیا می‌توان ژل صورت را از بین برد؟

در صورتی که ژل صورت حاوی هیالورونیک اسید باشد، با آنزیم هیالورونیداز می‌توان آن را از بین برد و در آنزیم حل کرد.

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.