برای این گالری هنوز تصویری بارگذاری نشده است !

تزریق فیلر چانه راهی برای افزایش حجم چانه‌

یکی از معیارهای جذابیت داشتن چانه با حجم مناسب است. این مسئله سبب زاویه سازی صورت شما خواهد شد. زاویه سازی درست باعث می‌شود تا نیمرخ زیبایی داشته باشید؛ به این ترتیب دیگر نیاز نیست از گرفتن عکس‌های نیمرخ صرف نظر کنید! بسیاری از افراد فکر می‌کنند که تزریق فیلر چانه می‌تواند توسط هر کسی انجام شود؛ اما باید بدانند که این عمل از ظرافت‌های خاصی برخوردار بوده و حتماً باید تحت نظر پزشک متخصص انجام شود.

 اگر شما نیز فکر می‌کنید که چانه کوچک یا عقب رفته‌ای دارید، بهتر است به جای روش‌های جراحی، راهکار کم خطرتر آن در خدمات زیبایی پوست؛ یعنی تزریق ژل چانه را انتخاب کنید تا با تقویت خط فک خود تعادل بی‌نظیری را در اجزای صورتتان پدید آورید. البته اگر بیش از اندازه فیلر چانه به ناحیه مربوط وارد شود، نه تنها تاثیری در زیبایی شما نخواهد داشت؛ بلکه حالت طبیعی چهره‌تان بر هم می‌خورد.

خلق صورتی زاویه‌دار با تزریق فیلر چانه

 شاید برایتان جالب باشد بدانید که چانه از قسمت‌های تاثیرگذار بر شکل صورت است. در واقع افرادی که دارای چانه با فرم متناسب هستند، زیبایی خاصی دارند. برخی از افراد به طور ژنتیکی یا به بیان عامیانه به صورت خدادادی چانه ایده آلی دارند؛ اما در بسیاری دیگر نوک چانه مشخص نیست و یا حجم کمی دارد. خوشبختانه با پیشرفت فناوری و خدمات زیبایی می‌توان حجم خوبی به این قسمت بخشید.

 اگر بخواهیم به شما بگوییم که فیلر چانه چیست؟ باید بگوییم بیشتر این فیلرها پر کننده‌هایی از جنس هیالورونیک اسید هستند که به برجسته‌تر کردن چانه کمک می‌کنند. در حقیقت این ژل‌ها پر کننده‌هایی برای رفع فرورفتگی، عدم تقارن و کوچک بودن چانه هستند. البته برای تبدیل چانه خود به یک فرم جذاب و طبیعی لازم است مدل چانه را بر حسب شکل صورت خود انتخاب کنید. هر گونه بی‌ملاحظگی و بی‌گدار به آب زدن، شما را از گرفتن نتیجه دلخواه دور می‌کند. همچنین کانتور فک پایین و زاویه سازی صورت با این روش امکان‌پذیر است تا بتوانید چین و چروک‌ها را حذف کرده و خط فک پایینی را بهبود ببخشید.

نگاهی به مزایای شگفت انگیز تزریق فیلر چانه

تزریق ژل به چانه یکی از روش‌های بی‌نظیر برای فرم دهی به صورت به شمار می‌رود که امروزه در کشور ما طرفداران زیادی پیدا کرده است. در واقع بسیاری از افراد دوست دارند که خط فکی مشخص و برجسته‌ای داشته باشند تا نیمرخ و تمام رخ خود را اصلاح نمایند. خبر خوب اینکه می‌توان با تزریق ژل ایرادات چانه را برطرف کرد. البته این اقدام علاوه بر اصلاح فرم صورت، دارای مزایای بی‌نظیر زیر است:

بهبود شکل چانه

با استفاده از تزریق فیلر چانه می‌توانید فرم نامتناسب چانه خود را اصلاح کنید. در حقیقت امکان برجسته سازی چانه با تزریق مطابق با فرم صورتتان وجود دارد.

 ظهور نتایج سریع

 برخلاف دیگر روش‌ها که برای دیدن تغییرات باید روزها و حتی ماه‌ها منتظر بمانید، با تزریق ژل می‌توان نتیجه را در همان لحظه‌های پس از درمان حس کرد.

نداشتن دوره نقاهت

باید بگوییم که تزریق فیلر چانه نیاز به گذراندن دوره نقاهت آنچنانی ندارد؛ یعنی کافی است دقایقی از وقت خود را برای انجام تزریق کنار گذاشته و پس از آن به سر کار برگردید.

از بین رفتن چروک‌های پوستی

خوشبختانه با تزریق ژل چانه خیلی راحت می‌توان از پیری جلوگیری کرد؛ چراکه افزایش حجم چانه سبب می‌شود چروک‌های پوستی خیلی راحت برطرف شوند.

 بهبود فرم صورت

در حقیقت در امور مربوط به خدمات زیبایی پوست؛ با برجسته سازی و برطرف کردن نواقص چانه از طریق ژل می‌توان هماهنگی فوق العاده‌ای به اجزای صورت بخشید؛ به این ترتیب چانه‌ای متناسب با فرم صورت خود خواهید داشت.

امکان بازگشت

 ژل‌های دارای هیالورونیک اسید برخلاف ژل‌های دائمی به شما این شانس را می‌دهند که در صورت دوست نداشتن مدل چانه خود بعد از تزریق بتوانید آن را به فرم اولیه بازگردانید. به بیانی آن‌ها در برخی آنزیم‌ها حل شده و در نهایت چانه به شکل قبل از تزریق برمی‌گردد.

طرفداران تزریق فیلر به چانه

ممکن است در برخی از افراد چانه به علت‌های متفاوت به عقب حرکت کرده و تقارن صورت را به هم بریزد. این مسئله باعث می‌شود که سن شما بالاتر از حد طبیعی نشان داده شود. راهکار مناسب برای برطرف کردن این مشکل، تزریق ژل چانه است که تاثیر زیادی در جوانسازی چهره دارد. عمدتاً افراد با اهداف زیر تقاضای تزریق ژل به این ناحیه را دارند:

 افرادی که دارای نواقصی روی صورت خود هستند

 برخی از افراد به دلیل بیماری‌های مختلف، ضربات فیزیکی، لاغری و ... ممکن است حجم صورتشان به خصوص در ناحیه چانه کاهش پیدا کرده باشد. این افراد برای برجسته‌تر کردن این ناحیه و تقویت ماهیچه آن می‌توانند تزریق ژل را امتحان کنند. عدم هماهنگی بین اجزای صورت سبب می‌شود که فرد به تدریج اعتماد به نفس خود را از دست داده و حس خوبی نداشته باشد. در چنین وضعیتی برای برطرف کردن این نواقص، تزریق ژل چانه به کمک می‌آید. در صورت وجود شکاف یا فرورفتگی در چانه نیز برای برطرف کردن عیوب گفته شده؛ تزریق فیلر چانه موثر خواهد بود.

 کسانی که می‌خواهند برای صورت خود زاویه سازی انجام دهند

برخلاف دیگر روش‌های زیبایی که طرفداران آنها بیشتر از خانم‌ها هستند، باید بگوییم که حتی مردان نیز تمایل به زاویه سازی صورت با تزریق ژل به چانه دارند. به عبارتی یکی از گام‌های مهم در زاویه سازی صورت، اصلاح فرم فک و چانه است؛ بنابراین اگر تمایل دارید که نیمرخ صورت شما زیبا به نظر برسد، این عمل به کمکتان خواهد آمد.

افرادی که می‌خواهند حجم چانه خود را افزایش بدهند

یک متخصص پوست حرفه‌ای می‌تواند از طریق تزریق فیلر چانه، حجم بیشتری به چانه‌ها اهدا کند. در حقیقت اگر جز افرادی هستید که از چانه کوتاه خود ناراضی هستید، بهتر است با این روش طول چانه خود را زیاد کنید. چنانچه حجم مناسبی از ژل به لایه‌های پوست اضافه شود، تغییر مثبتی در چهره شما ایجاد خواهد شد.

نحوه تزریق فیلر چانه

یکی از اجزای مهم صورت چانه به شمار می‌رود که در تقارن و زاویه سازی چهره تاثیر بسزایی دارد. برای اصلاح فرم آن می‌توان به قسمت زیرین چانه مقداری ژل تزریق کرد تا فرم آن بهبود بیابد. یکی از معیارهای زیبایی شناختی، داشتن چانه‌ای همراستا با پل بینی است. برای آنکه از این ویژگی برخوردار شوید، امکان تزریق ژل چانه فراهم است. البته نباید این کار را در هر جایی انجام دهید؛ بلکه لازم است برای پیدا کردن یک مرکز معتبر کوشا باشید. مراحل تزریق فیلر چانه شامل زیر است:

ضدعفونی کردن موضع

نحوه تزریق ژل چانه تفاوت خاصی با سایر تزریق‌ها ندارد و اصول آن‌ها مشابه یکدیگر است. در گام اول پزشک باید موضع را استریل کند. این کار با مواد آنتی باکتریال انجام می‌شود.

بی حس کردن موضع

پزشک برای شروع انجام این عمل سرپایی نیاز دارد تا قسمت مورد نظر را بی‌حس کند. او برای این کار از داروهای بی‌حسی مانند لیدوکائین استفاده می‌کند تا فرد در حین تزریق دردی را حس نکند.

 تزریق ژل به چانه

برای تزریق ژل به ناحیه چانه عمدتاً کانول یا سوزن‌های کوچک بهره گرفته می‌شود. پزشک برای استفاده از کانول باید مهارت زیادی داشته باشد. این روش سبب می‌شود که خطر سوراخ شدن رگ خونی و کبودی‌ها به حداقل برسد. لازم به ذکر است کانول با داشتن نوک بلند به تنهایی انتخاب خوبی نیست؛ بلکه بهتر است از ترکیب سوزن و کانول استفاده شود تا به مرکز چانه نیز بتوان تزریق را انجام داد. تزریق فیلر چانه نیاز به نیم تا یک ساعت زمان دارد. البته ممکن است برای اتمام کار و مشاهده نتیجه نهایی لازم باشد چند بار دیگر نیز برای تزریق به مطب مراجعه کنید. کلینیک زیبایی سعادت آباد تمامی خدمات تزریق ژل را انجام می دهد.

اقدامات قبل از تزریق فیلر چانه

در خدمات زیبایی پوست گرفتن نتیجه ایده‌آل در گرو انجام کارهای خاصی است. این کارها سبب می‌شوند تا نتایج منفی حاصل از این عمل به حداقل برسند؛ به این ترتیب می‌توانید نتیجه بهتری بگیرید. از بایدها و نبایدهای پیش از فیلر چانه می‌توان موارد زیر را مثال زد:

عدم انجام روش‌های درمانی تهاجمی

یکی از نکاتی که حتماً باید پیش از تزریق ژل چانه به آن پایبند باشید، انجام ندادن روش‌های درمانی تهاجمی است؛ برای مثال از دو هفته قبل و بعد از تزریق نباید به سمت درمان‌هایی همچون دندانپزشکی، خالکوبی، بیوپسی و ... بروید.

متوقف کردن مصرف داروهای رقیق کننده خون

برای آنکه کبودی‌های پس از عمل را به حداقل برسانید، از یک هفته پیش از تزریق باید خوردن داروهای رقیق کننده خون، مسکن‌ها و مکمل‌هایی همچون روغن ماهی را متوقف کنید.

 عدم مصرف سیگار و مشروبات الکلی

باید بدانید که سیگار و مشروبات الکلی موجب می‌شوند کبودی‌های بعد از تزریق زیاد شوند؛ بنابراین لازم است مصرف این موارد را متوقف کنید.

اقدامات بعد از تزریق فیلر چانه

اصلاح فرم چانه یکی از کارهایی است که می‌توانید برای زیباتر شدن انجام دهید. این روش مقرون به صرفه غیر تهاجمی بوده و عمدتاً در کسب رضایت زیباجویان با موفقیت گام برداشته است. اگر شما هم انتظار دارید که با تزریق فیلر چانه جذابیت بی ‌نظیری را به خود هدیه کنید، لازم است نسبت به انجام مراقبت‌های بعد از فیلر چانه کوشا باشید:

 قرار نگرفتن در معرض گرما و آفتاب

لازم است از ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق ژل به چانه حواستان باشد که در معرض نور خورشید و محیط‌های گرم همچون سونا و جکوزی قرار نگیرید.

عدم انجام ورزش‌های سنگین

سعی کنید در روزهای ابتدایی پس از تزریق یعنی 1 تا 2 روز بعد، ورزش‌های سنگین را کنار بگذارید؛ زیرا این فعالیت‌های بدنی سبب کبودی بیشتر ناحیه تزریق شده خواهند شد.

عدم لمس مناطق تزریق شده

تا 6 ساعت پس از تزریق سعی کنید دست به نواحی تزریق شده نزنید و در کل چانه خود را تحت فشار قرار ندهید.

عدم مصرف الکل و کافئین

پیشنهاد می‌شود که به مدت 24 تا 48 ساعت پس از تزریق، مصرف الکل و کافئین را کنار بگذارید و این مسئله را جدی بگیرید.

عدم استفاده از مواد آرایشی

فراموش نکنید که به مدت یک روز نباید از مواد آرایشی استفاده کنید.

توضیحی در رابطه با ماندگاری فیلر چانه

یکی از سوالات متداول متقاضیان برای تزریق فیلر چانه آن است که معمولاً این فیلرها چقدر ماندگاری دارند و تا چند سال می‌توان روی آنها حساب باز کرد؟ همانطور که می‌دانید اغلب ژل‌ها حاوی هیالورونیک اسید هستند. هیالورونیک اسید به دلیل سازگاری با بدن عوارض ناشی از عمل را کم می‌کند. البته ماندگاری این مدل فیلرها نسبت به انواع دائمی کمتر است. به طور کلی می‌توان گفت که ژل‌های چانه حدود ۹ تا ۱۸ ماه روی چانه ماندگار هستند. پس از این مدت زمان رفته رفته ژل توسط بدن جذب خواهد شد. در کل میزان ماندگاری تا حدی وابسته به متابولیسم و نوع برند فیلر است.

نگاهی به هزینه تزریق فیلر چانه

بروز عوارض خطرناک به دلیل تزریق ژل بسیار نادر است؛ اما اگر تزریق را در جای نامعتبر انجام دهید، ممکن است دچار عوارض خطرناک و جبران ناپذیری بشوید؛ در نتیجه برای بهتر شدن خط فک و برجسته‌سازی چانه لازم است جاهای معتبر را انتخاب کنید. به طور کلی هزینه فیلر چانه به عوامل متعددی از جمله نوع و برند ژل، دستمزد پزشک، تعداد سرنگ‌ها و موقعیت و امکانات مطب یا کلینیک بستگی دارد. پیشنهاد می‌شود در درجه اول فیلر چانه خود را از میان بهترین برندها انتخاب کنید؛ زیرا بهترین مارک‌ها دارای خصوصیاتی از جمله ماندگاری بالا هستند. البته میزان ژل نیز بر قیمت نهایی تاثیرگذار است. طبیعتاً با افزایش میزان ژل هزینه آن هم بیشتر خواهد شد. به عنوان یک پیشنهاد بهتر است میزان ژل را با صلاحدید پزشک خود تعیین کنید تا یک فرم چانه متناسب برایتان ایجاد شود. در پایان پزشکان ممکن است هزینه‌های بالا و پایینی را از زیباجویان دریافت کنند.

برخی از سوالات متداول

 اگر سوالاتی در رابطه با تزریق فیلر چانه در ذهنتان باقی مانده، ممکن است جواب سوال خود را در لیست پرسش‌های زیر پیدا کنید:

 تزریق فیلر چانه چه مزایایی دارد؟

 تغییرات بلافاصله، عوارض محدود، دوره نقاهت کوتاه، بهبود فرم چانه و در کل زیبایی بیشتر از مزایای تزریق ژل به چانه محسوب می‌شوند.

جهت برجسته ‌سازی چانه به چه مقدار ژل نیاز است؟

پزشکان ماهر عمدتا پیشنهاد می‌کنند که در هر جلسه بیش از یک سی سی فیلر به چانه تزریق نشود؛ در صورت تزریق بیشتر در یک جلسه ممکن است مشکلاتی در ساختار چانه ایجاد شود.

پس از تزریق فیلر چانه چه عوارضی ممکن است پیش بیاید؟

 در رابطه با عوارض باید بگوییم که به دلیل وجود هیالورونیک اسید در بسیاری از فیلرها، عوارض ناشی از آنها به شدت کاهش یافته است؛ اما از عوارض مرسوم تزریق می‌توان به دردهای بسیار خفیف، قرمزی، ورم و خارش اشاره کرد.

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.