مزوتراپی چشم

چشم‌ها نقش بسیار مهمی در زیبایی افراد دارد به گونه‌ای که اگر فردی دچار چین و چروک اطراف چشم‌ها شده باشد یا هاله سیاه دور چشم‌هایش ایجاد شود و یا از پف زیر چشم رنج ببرد همواره خسته و مسن‌تر از سن واقعی‌اش دیده می‌شود. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی روش‌های بسیاری برای درمان و رفع این علائم رایج شده است که یکی از تأثیرگذارترین و رایج‌ترین روش‌های زیبایی، مزوتراپی است. در واقع مزوتراپی با هدف بازگشت زیبایی، شادابی و نشاط به چهره افراد انجام می‌شود. مزوتراپی یک روش غیرتهاجمی و غیر جراحی است که طی آن ترکیبی از داروهای لازم که منشأ گیاهی و ویتامینه دارد و حاوی مواد اساسی ساختاری پوست است در دوز مشخص به زیر چشم‌ها تزریق می‌شود.

مهم‌ترین اهداف مزوتراپی چشم

مزوتراپی برای اهداف متعددی کاربرد دارد که از جمله مهم‌ترین آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • رفع چین و چروک اطراف چشم
 • بهبود و رفع پف زیر چشم
 • درمان هاله سیاه اطراف چشم
 • آبرسانی به پوست اطراف چشم
 • افزایش حالت ارتجاعی و سفت شدن پوست ناحیه چشم‎ها

ماندگاری مزوتراپی چشم‌ها

بالا بودن مدت ماندگاری مزوتراپی یکی از خواسته‌های رایج مراجعه کنندگان است. به طور میانگین می‌توان گفت نتایج حاصل از مزوتراپی 12 ماه ماندگاری دارد البته این مدت در افراد مختلف ممکن است کمی متغییر باشد. اگر فردی سبک زندگی سالمی نداشته باشد و دچار چین و چروک، پف یا هاله‌های شدید دوره چشم شده باشد مدت کم‌تری از آثار و نتایج مزوتراپی بهره‌مند می‌شود و بالعکس هر فردی که سبک زندگی سالمی داشته باشد برای مثال سیگاری نباشد و مراقبت‌های پوستی را به خوبی انجام دهد و مایعات، میوه و سبزیجات را به مقدار فراوان مصرف کند و از مزوتراپی برای رفع علائم خفیف استفاده کرده باشد حتی ممکن است بیش از این مدت از شادابی و نشاط چهره بهره‌مند شود.

تزریق مزوتراپی زیر چشم چگونه است؟

تزریق مزوتراپی به کمک کانولاها یا سوزن‌های بسیاری ظریفی انجام می‌شود. وقتی نام کانولا یا سوزن به میان می‌آید برخی دچار نگرانی و استرس می‌شوند که هنگام تزریق احساس درد شدید داشته باشند این در حالیست که مزوتراپی هیچ گونه دردی ندارد. پزشکان برای انجام مزوتراپی ابتدا محل درمان را پاک و ضدعفونی می‌کنند و سپس به کمک داروهای بی‌حسی موضعی محل درمان را بی‌حس می‌کنند. زمانیکه پزشک از تأثیر داروهای بی‎حسی موضعی اطمینان حاصل کرد تزریق مزوتراپی به کمک کانولاها یا سوزن‌های بسیاری ظریفی انجام می‌شود. پزشکان تزریق را به آرامی انجام می‌دهند تا ضمن جلوگیری از تجمع مواد زیر پوست از پخش شدن آن در تمامی نقاط مورد نظر اطمینان حاصل کنند.

هر جلسه مزوتراپی چه مدت زمان به طول می‌انجامد؟

مدت زمان تزریق مزوتراپی به شدت و عمق عارضه‌های بروز یافته در اطراف چشم و نوع بافت پوستی مراجعه کنندگان بستگی دارد اما هر فردی که قصد انجام مزوتراپی را دارد باید برای هر جلسه 30 الی 40 دقیقه زمان را در نظر بگیرد.

مراقبت‌های قبل از مزوتراپی زیر چشم

به افراد توصیه می‌شود یک هفته قبل از مزوتراپی از مصرف داروهای رقیق کننده خون و شب قبل از مزوتراپی از مصرف داروهای مُسکن یا مورفین به شدت خودداری کنند. مراجعه کنندگانی که سیگاری هستند و یا مشروبات الکلی استفاده می‌کنند باید 1 الی 2 هفته قبل از مزوتراپی مصرف این مواد را قطع کنند. افراد باید به خاطر داشته باشند یک ماه قبل از مزوتراپی از انجام اعمال زیبایی مانند تاتو و خالکوبی در اطراف چشم باید خودداری کنند. مراجعه کنندگان در روز حضور در کلینیک نباید از هیچ گونه مواد آرایشی و بهداشتی روی پوست صورت استفاده کنند. استراحت و داشتن خواب مناسب شب قبل از مزوتراپی واجب و ضروری است بنابراین توصیه می‌شود افراد یک روز قبل از مزوتراپی زودتر به منزل بروند و شب زودهنگام به رختخواب بروند.

مراقبت‌های بعد از مزوتراپی زیر چشم

 • قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید و یا گرمای شدید به مدت یک هفته ممنوع است
 • باید از انجام فعالیت‌های سنگین بدنی و ورزش به مدت 72 ساعت اجتناب شود
 • مصرف نمک باید کنترل شود؛ زیرا مصرف زیاد نمک موجب افزایش تورم می‌شود
 • استفاده از کمپرس سرد به مدت 24 ساعت 4 الی 5 بار و هر دفعه 5 دقیقه لازم است
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک باید طبق دستور مصرف شود
 • به مدت یک هفته هنگام خواب و استراحت باید سر در زاویه 45 درجه قرار بگیرد
 • به مدت 4 ساعت بعد از مزوتراپی باید از استحمام و شستن ناحیه چشم و اطراف آن خودداری شود

آیا مزوتراپی زیر چشم برای افراد با پوست حساس مناسب است؟

توصیه می‌شود اگر به بیماری‌های التهابی مبتلا هستید و از آلرژی یا حساسیت پوستی رنج می‌برید حتماً این مسئله را قبل از آغاز جلسات درمان با پزشک خود در میان بگذارید. پزشکان پس از معاینه بیمار و بررسی سوابق بیماری‌های وی به این نتیجه می‌رسند که آیا فرد برای مزوتراپی کاندید مناسبی است یا خیر.

عوارض مزوتراپی زیر چشم

از آنجایی که مزوتراپی یک روش غیرجراحی و غیرتهاجمی است اگر کاندیدای درمان طی آن به درستی انتخاب شود هیچ گونه عوارض جدی بیمار را تهدید نمی‌کند. البته ممکن است افراد پس از درمان دچار کمی تورم، التهاب، درد، کبودی، گزگز و سوزش شوند که این عوارض طبیعی است و پس از گذشت 24 الی 48 ساعت خود به خود بهبود می‌یابد.

هزینه مزوتراپی زیر چشم چقدر است؟

هزینه مزوتراپی به فاکتورهای بسیار مانند عمق و شدت علائم بروز یافته در اطراف چشم، سابقه ژنتیکی بیمار، تعداد جلسات مورد نظر برای درمان، میزان تجربه و تبحر پزشک، تجهیزات کلینیک و حتی شهر و منطقه درمان بستگی دارد. البته به افراد توصیه می‌شود برای درمان عارضه‌های پوستی اطراف ناحیه چشم هزینه را ملاک انتخاب کلینیک قرار ندهند؛ زیرا چشم ناحیه بسیار حساسی است و مزوتراپی در این ناحیه باید توسط پزشکان با تجربه و متبحر انجام شود.

مزوتراپی چطور عارضه‌های پوستی را برطرف می‌کند؟

مزوتراپی حاوی ویتامین‌های حیاتی پوست از جمله ویتامین K و C، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و مواد مورد نیاز برای رشد و ترمیم پوست است از این رو پس از تزریق، تولید پروتئین‌های الاستین و کلاژن را تحریک می‌کند و ضمن افزایش شادابی و نشاط پوست عارضه‌های پوستی را برطرف می‌کند.

چه افرادی قادر به انجام مزوتراپی زیر چشم نیستند

 • بیماران مبتلا به مشکلات قلبی، کلیوی، کبدی
 • افراد دیابتیک و افرادی که دچار فشارخون بالا هستند
 • زنانی که در دوران بارداری یا شیردهی هستند
 • افرادی که تحت درمان شیمی درمانی و پرتودرمانی هستند
 • افراد مبتلا به ضایعات پوستی
 • بیمارانی که داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی مصرف می‌کنند
 • افرادی که سابقه ایجاد لخته خون دارند
 • افرادی که به بیماری‌های خاص پوستی مبتلا می‌باشند

ویژگی‌های کلینیک معتبر برای انجام مزوتراپی

در کلینیک پوست سعادت آباد پزشکان و کادر مجرب درمان ضمن استفاده از بروزترین تجهیزات پزشکی و مواد و با آگاهی کامل از دانش روز بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه می‌دهند. در کلینیک سعادت آباد مزوتراپی فقط به جلسه درمان ختم نمی‌شود، بلکه پزشکان قبل از آغاز درمان، جلسه مشاوره را با مراجعه کننده برگزار می‌کنند تا ضمن بررسی بیمار آگاهی لازم در خصوص تمام مراحل مزوتراپی به بیمار داده شود. هم‌چنین در این مرکز پزشکان از افراد درخواست می‌کنند تا برای بررسی نهایی و رسیدن به نتیجه مطلوب پس از اتمام جلسات برای معاینه به کلینیک مراجعه کنند؛ بنابراین مزوتراپی در کلینیک سعادت آباد در سه مرحله مشاوره، درمان و پیگیری وضعیت مراجعه کننده انجام می‌شود.

 

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.