برای این گالری هنوز تصویری بارگذاری نشده است !

مزوتراپی لاغری راهی برای کاهش وزن

اضافه وزن یک اتفاق ناخوشایند برای بسیاری از افراد محسوب می‌شود. چاقی سبب می‌شود که افراد اعتماد به نفس خود را از دست داده و نتوانند اندام خوبی داشته باشند. این روزها روش‌های متعددی برای لاغری و کاهش وزن وجود دارد. از خوردن دارو های شیمیایی و گیاهی گرفته تا انجام عمل‌های جراحی؛ اما یکی از بهترین روش‌ها مزوتراپی لاغری یا چربی سوز است که با استفاده از آن می‌توان خیلی سریع چربی‌های اضافه در نقاط مختلف بدن را از بین برد. این روش سال‌ها پیش توسط یک پزشک فرانسوی کشف شد؛ به طوری که امروزه از این روش خدمات زیبایی پوست برای جوانسازی پوست، رفع چین و چروک‌ها، جلوگیری از ریزش مو و حتی لاغری بهره گرفته می‌شود. در واقع به تدریج از این مدل روش زیبایی استفاده‌های فراوانی در سراسر جهان شد. جالب است بدانید در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین انواع مزوتراپی، مزوتراپی لاغری است. . در این روش مقدار مناسبی از داروهای مورد نیاز به لایه میانی پوست یعنی مزودرم تزریق می‌شود.

تجربه لاغری موضعی با مزوتراپی لاغری

امروزه زندگی افراد به سمت ماشینی شدن پیش رفته است؛ طوری که به دلیل این مدل سبک زندگی، چربی ‌ها در نواحی مختلف بدن از جمله شکم و پهلوها جمع شده و ظاهر ناخوشایندی برای افراد ایجاد می‌شود. با این حساب باید برای لاغری کاری کرد؛ چراکه چاقی ممکن است مشکلات سلامتی متعددی را ایجاد کند. با آنکه روش‌های متعددی برای کاهش وزن وجود دارد؛ اما مزوتراپی لاغری یکی از بهترین‌ها محسوب می‌شود؛ زیرا هم بی‌خطر بوده و هم بدون درد و خونریزی انجام می‌شود.

 پزشکان برای انجام این عمل از مواد به خصوصی مانند ویتامین‌ها، دارو های تجویزی، برخی هورمون‌ها، مواد معدنی و عصاره‌های گیاهی در مقدار میکروسکوپی استفاده می‌کنند تا به زیر پوست البته با توجه به ضخامت چربی تزریق شود. شاید از خود بپرسید که دلیل تزریق این مواد به لایه میانی پوست چیست؟ این مواد چربی‌ها را تجزیه کرده و باعث دفع آن ها می‌شود. البته مواد مورد استفاده در مزوتراپی لاغری می‌توانند در افراد مختلف متفاوت باشند؛ به بیانی هیچ اصولی برای به کار بردن این مواد وجود ندارد. این پزشک است که با توجه به نیاز انتظار شما باید محلول‌های مورد نیاز را به کار گیرد.

عمل‌های جراحی یا مزوتراپی لاغری؟

یکی از روش‌های نوین برای کاهش وزن، مزوتراپی لاغری محسوب می‌شود. به جرات می‌توان گفت که این روش یک جانشین فوق العاده برای لیپوساکشن و سایر عمل‌های لاغری است. سلول مورد هدف این روش عمدتاً سلول‌های چربی است؛ بنابراین پس از مدتی شاهد آب شدن آنها خواهید بود. گفته می‌شود که مزوتراپی مزایای متعددی دارد که تعداد آنها از سایر روش‌ها همچون لیپوساکشن بیشتر است؛ برای مثال دردی که برای مزوتراپی لاغری مجبور هستید تحمل کنید به مراتب کمتر از درد لیپوساکشن است. به علاوه نیاز است زمان کمتری منتظر مشاهده نتایج باشید؛ زیرا این تکنیک خیلی سریع جواب می‌دهد؛ در نتیجه می‌توانید بدون عوارض خطرناکی با گذراندن دوره نقاهت کوتاه مدت لاغر شوید و به سر کار خود بازگردید. در حقیقت این تکنیک بدون خونریزی و برش انجام می‌شود و نیازی نیست در بیمارستان بستری شوید.

انواع مختلف مزوتراپی لاغری

مزوتراپی لاغری روشی نوین چربی سوزی است که می‌تواند تقریباً ۵ تا ۱۳ سانتی‌متر از چربی‌های ناحیه مورد نظر را بسوزاند. این تکنیک بی‌نظیر ممکن است برای جاهای مختلف بدن انجام شود تا چربی‌های آن ناحیه را مورد هدف قرار بگیرد. شما با توجه به هدفتان از مزوتراپی می‌توانید ناحیه خاصی را مشخص کنید. از انواع مزوتراپی لاغری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

انجام مزوتراپی برای لاغری صورت

چاق شدن در ناحیه صورت سبب می‌شود تا شما نتوانید با چهره زیبایی در جامعه حاضر شوید. این چربی‌ های مزاحم حتی گاهی وقت‌ها سن شما را بیشتر از آن چیزی که هست نشان می‌دهند. با تزریق مواد مغذی به مزودرم پوست صورت می‌توان ناحیه خاصی از صورت را لاغر کرد و دقیقا به همان هدف دلخواه رسید.

انجام مزوتراپی برای لاغری ران

گاهی اوقات چربی‌ها در ران‌ها تجمع می‌یابند. چاقی ران یکی از دلایل نداشتن تناسب اندام در برخی از افراد محسوب می‌شود که سوزاندن آنها با انجام تمرینات ورزشی کار سخت و طولانی است. خوشبختانه با انجام مزوتراپی می‌توان چربی‌های این ناحیه را به راحتی از بین برد و سلولیت ناحیه را برطرف کرد.

انجام مزوتراپی برای لاغری بازو

یکی دیگر از جاهایی از بدن که می‌توانید با مزوتراپی آن را لاغر کنید، بازو است. خیلی از افراد با گرفتن رژیم‌های سخت نیز نتوانسته‌اند چربی‌های این ناحیه را از بین ببرند. در حقیقت چاقی در ناحیه بازو باعث می‌شود که شما نتوانید لباس‌های دلخواهتان را بپوشید؛ اما با انجام مزوتراپی لاغری بازو که یک روش غیر تهاجمی به شمار می‌رود، می‌توان بدون درد و خونریزی چربی‌ها را منهدم کرد.

 انجام مزوتراپی برای لاغری شکم

یکی از ناخوشایند‌ترین اتفاقات که بر هم زننده تناسب اندام است، شکم آوردن به حساب می‌آید. اگر شما تمام روش‌های گوناگون را امتحان کرده‌اید؛ اما از آنها نتیجه‌ای نگرفته‌اید، بهتر است مزوتراپی برای لاغری شکم را امتحان کنید. این روش خیلی سریع انجام شده و می‌توان نتیجه دلخواه را از آن گرفت.

تعداد جلسات مزوترپی لاغری

یکی از سوالات متقاضیان آن است که این مدل مزوتراپی نیاز به چند جلسه دارد؟ اینکه بخواهیم به شما تعداد دقیق جلسات را بگوییم، بستگی به عوامل مختلفی از جمله نیاز و بدن بیمار دارد. در حقیقت افراد مختلف ممکن است با تعداد جلسات گوناگون به نتیجه برسند. باید بگوییم که در شروع دوره درمانی فواصل بین تزریق‌ها کم است؛ برای مثال لازم است هر ۷ تا ۱۰ روز یکبار برای تزریق به مطب مراجعه کنید. سپس این فاصله‌ها به دو هفته یک بار یا یک ماه یکبار کاهش می‌یابد.

البته برای مشخص کردن تعداد جلسات ناحیه مورد هدف نیز مهم است. لازم به ذکر است بدانید که این روش برای از بین بردن نواحی خاص و محدودی پیشنهاد می‌شود؛ یعنی برای کاهش وزن زیاد و اساسی نمی‌توان توقعی از مزوتراپی داشت؛ در نتیجه توصیه می‌کنیم به جای اینکه این روش را به تنهایی به کار ببرید، در کنارش از تکنیک‌های موضعی دیگر همچون رادیو فرکانسی  RF ، کویتیشن و آر اف وکیوم نیز کمک بگیرید. در کل تا ۴ بار تزریق با فواصل ۳ تا ۴ هفته می‌تواند سلولیت را تا حد زیادی بهبود ببخشد.

آشنایی با مزایای فوق العاده مزوتراپی لاغری

 در حال حاضر مزوتراپی برای لاغر شدن از محبوبیت زیادی برخوردار است. این روش برای برطرف کردن چربی‌های بخش‌هایی همچون شکم، بازو، ران و ... موثر است. حتی این روش برای افرادی که لاغر هستند و قصد آب کردن ناحیه خاصی از اندامشان را دارند هم مناسب است. این تکنیک منحصر به فرد مزایای مختلفی دارد که نمی‌توان هیچ کدام از آن‌ها را نادیده گرفت. چنانچه شما بین انجام لیپوساکشن و مزوتراپی لاغری در امور خدمات زیبایی پوست مانده‌اید و نمی‌دانید کدام را انتخاب کنید، در ادامه به یک سری از مزایای این روش می‌پردازیم که شاید از آن بی‌خبر باشید:

کم تهاجمی است

برخلاف سایر روش‌های لاغری همچون لیپوساکشن که نوعی عمل جراحی محسوب می‌شود، مزوتراپی یک روش کم خطر و کم تهاجمی است که حتی نیاز به بیهوشی هم ندارد؛ برای همین لازم نیست نگران عوارض و پانسمان‌های سخت آن باشید.

 زمان درمان کوتاه است

درمان چاقی با مزوتراپی نیاز به زمان زیادی ندارد. تنها با گرفتن یک مرخصی کوتاه مدت به اندازه ۲۰ تا ۵۰ دقیقه می‌توانید این کار را انجام دهید و حتی نیاز نیست بستری شوید.

چربی‌ها ذوب می‌شوند

 با توجه به نیاز شما، پزشک مواد مزوتراپی را به زیر پوست وارد می‌کند. این مواد عملکرد بسیار خوبی در کاهش چربی‌ها دارند؛ بنابراین می‌توانید منتظر بهبود اندام خود باشید. از جمله نواحی که لاغری آنها با مزوتراپی قابل انجام است، می‌توان به شکم، بازوها، ران‌ها، صورت و ... اشاره کرد.

دوران نقاهت کوتاه است

علاوه بر آنکه مزوتراپی در مدت کوتاهی انجام می‌شود، دوره نقاهت آن نیز کوتاه است. حتی برخی از افراد بعد از انجام این روش دوره نقاهتی را تجربه نمی‌کنند. این مسئله به دلیل نداشتن عوارض خطرناک و خاصی است.

پوست را جوان می‌سازد

 علاوه بر لاغری، مزوتراپی می‌تواند در جوانسازی پوست نیز موثر باشد. به بیانی می‌تواند با کاهش چربی‌ها سلولیت را از بین برده موجب می‌شود پوست چهره جوانی به خود بگیرد.

نیاز به هزینه کمی دارد

جراحی‌های لاغری گران قیمت هستند و برای انجام آنها باید هزینه‌های زیادی را بپردازید؛ اما مزوتراپی لاغری نسبت به سایر روش‌ها هزینه کمتری دارد.

نحوه انجام مزوتراپی لاغری

اگر از اضافه وزن خود خسته شده‌اید و به دنبال یک راه کم خطر برای بهبود آن هستید، به شما مزوتراپی لاغری را پیشنهاد می‌کنیم. این روش با از بین بردن چربی‌های اضافی از طریق تزریق مواد خاص به ناحیه مزودرم پوست می‌تواند در از بین رفتن مشکل شما موثر باشد. مواد مورد استفاده در این روش آنزیم‌ها، ویتامین‌ها، عصاره‌های گیاهی، فسفاتیدیل کولین، مواد مغذی، نووکائین، آمینوفیلین و ... است. با آنکه فسفاتیدیل کولین ماده شیمیایی است؛ اما خطری از سوی آن دیده نشده و کاربرد آن برای درمان کلسترول بالا است.

پزشک برای انجام مزوتراپی با توجه به شرایط از سوزن بسیار نازکی استفاده می‌کند تا مواد گفته شده را به لایه مزودرم پوست وارد کند. به دلیل آنکه سوزن بسیار نازک است، این روش دردناک به حساب نمی‌ آید؛ اما گاهی پزشک شما ممکن است از طریق بی‌حس کننده‌ها ناحیه را از درد عاری کند. بعد از اتمام تزریق چربی‌ها در ناحیه شروع به از بین رفتن می‌کنند؛ طوری که بعد از چند هفته انجام خدمات زیبایی پوست شاهد خروج ترکیبات حاصل از تجزیه چربی خواهید شد. این ترکیبات عمدتا از کبد و روده‌ها تصفیه می‌شوند؛ به این ترتیب پس از مدت کوتاهی می‌توانید با لاغر شدن خود مواجه شوید.

اقدامات پس از مزوتراپی لاغری

یکی از دغدغه‌های زیباجویان پس از انجام مزوتراپی برای لاغری آن است که می‌خواهند بدانند در دوران بعد از عمال خود باید چه کار کنند؟ اگر شما نیز به تازگی این تکنیک را امتحان کرده‌اید، با انجام یک سری دستورالعمل‌ها می‌توانید نتیجه بهتری از عمل بگیرید. به عبارتی پایبند بودن به این روش‌ها سبب می‌شود تا ماندگاری نتیجه این مدل درمان بیشتر باشد. اقدامات پس از انجام مزوتراپی لاغری عبارتند از:

 خودداری از انجام فعالیت‌های سنگین بدنی

 یکی از مهم‌ترین موارد بعد از انجام این روش، خودداری از تجربه تمرینات ورزشی و بدنی طاقت‌فرسا است. سعی کنید تا 24 ساعت بعد از عمل دور فعالیت‌های ورزشی سنگین را خط بکشید.

استفاده از کمپرس سرد

هر یک ساعت یک بار لازم است با کمک کمپرس سرد از تورم جلوگیری کنید. به علاوه باید با استفاده از بالش‌های مناسب سرتان بالاتر از بدن قرار بگیرد.

 قرار نگرفتن در معرض نور خورشید و گرما

 نباید تا سه روز بعد از تزریق به جاهایی بروید که شما را در معرض نور خورشید یا گرمای شدید قرار دهد.

عدم مصرف الکل و دخانیات

یادتان باشد که مصرف الکل و دخانیات را متوقف کنید؛ زیرا این مواد سبب تورم بیشتر می‌شوند.

نگاهی به هزینه مزوتراپی برای لاغری

امروزه برای انجام عمل‌های جراحی لاغری باید هزینه‌های زیادی را بپردازید؛ برای مثال انجام لیپوساکشن جهت خلق یک اندام بهتر نیازمند هزینه زیادی است؛ اما مزوتراپی لاغری قیمت پایین‌تری دارد و به عواملی همچون ناحیه مورد نظر، وسعت آن، تعداد جلسات، نوع مواد مزوتراپی، دستمزد پزشک و ... بستگی دارد. اصولاً با مراجعه به پزشک و صحبت با او می‌توانید از قیمت این کار با خبر شوید. در واقع متخصص با بررسی دقیق بدن و تعیین تعداد جلسات، هزینه مزوتراپی لاغری را برآورد می‌کند. کلینیک زیبایی سعادت آباد مزوتراپی لاغری را با پزشکان مجرب برای زیباجویان انجام می دهد.

برخی از سوالات متداول

%۹۵ افراد با این روش نتیجه گرفته‌اند؛ بنابراین تعداد متقاضیان روز به روز در حال افزایش است. با این تفاسیر تصمیم گرفتیم که به تعدادی از سوالات پرتکرار پاسخ دهیم:

اقدامات لازم پیش از گذراندن جلسات مزوتراپی لاغری چیست؟

پیش از شروع جلسات لازم است مصرف داروهای رقیق کننده، داروهای ضد التهابی و آنتی هیستامین‌ها را قطع کنید. به علاوه توصیه می‌شود پیش از عمل، ناحیه را اصلاح کرده و ضدعفونی کنید.

چه افرادی از انجام مزوتراپی لاغری معاف هستند؟

 افرادی که مبتلا به چاقی درجه ۲ و یا بیشتر هستند، اجازه انجام مزوتراپی برای لاغری را ندارند. همچنین افراد با سابقه بیماری‌های خاص همچون سرطان، مشکلات تیروئیدی، بیماری‌های قلبی، دیابت، بیماری‌های مرتبط با ضعف سیستم ایمنی، صرع و ... نمی‌توانند این روش را امتحان کنند.

 نتایج مزوتراپی لاغری چقدر ماندگار هستند؟

 اگر بعد از انجام مزوتراپی نتوانید وزن خود را کنترل کنید، نمی‌توانید شاهد تاثیرات ماندگار آن باشید؛ در نتیجه برای گرفتن نتیجه ایده‌آل لازم است سبک زندگی خود را اصلاح کرد و ورزش‌های مناسب را آغاز کنید.

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.