هایفوتراپی بینی

هایفوتراپی؛ روشی غیر جراحی برای ایجاد تغییرات لازم روی بینی

داشتن بینی زیبا و جذاب آرزوی هر فردی است. برخی از افراد با بینی‌های دارای نقص متولد می‌شوند. وجود این ظاهر در بینی سبب می‌شود تا افراد از فرم بینی خود راضی نباشند و بخواهند آن را اصلاح کنند. به هر حال هزینه‌های گران قیمت جراحی‌های پلاستیک و دوره نقاهت طولانی مدت آن‌ها از عواملی هستند که ممکن است شما را از انجام عمل جراحی منصرف کنند. هایفوتراپی بینی یک روش کم تهاجم و غیر جراحی برای اصلاح نقاط ضعف بینی است که در آن از طریق امواج فرا صوت با فرکانس بالا تغییرات دلخواه بر بینی لحاظ می‌شوند. همچنین در این روش چین و چروک‌های بینی از بین می‌روند و در کل یک بینی زیباتری برای شما خلق می‌شود. این روش جوانسازی پوست در حقیقت با تحریک الیاف کلاژن و رشد آنها در نهایت سبب لیفت شدن پوست بینی و اطراف آن می‌شود تا شما شاهد ظاهر شدن نتایج دلخواه بر این قسمت از صورت خود شوید.

آشنایی با هایفوتراپی بینی

هایفوتراپی یا  High-Intensity Focused Ultrasound که به فارسی امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا ترجمه می‌شود، یکی از تکنیک‌های مدرن برای برطرف کردن نواقص بینی است. در این روش امواج فراصوت حرف اول را می‌زنند و کارایی دارند. این امواج که مشابه امواج به کار گرفته شده در دستگاه‌های سونوگرافی هستند، تنها روی لایه خاصی از پوست متمرکز شده و سبب کلاژن سازی آن ناحیه می‌شوند. این امواج با تحریک کلاژن سازی به روش غیر جراحی سبب لیفت طبیعی و جوان سازی بینی می‌شوند.

همانطور که می‌دانید عواملی همچون افزایش سن می‌توانند ساخت کلاژن‌ها را کاهش دهند؛ به این ترتیب با کاهش کلاژن‌ها پوست خطوط ریز، افتادگی و چین و چروک‌ هایی را تجربه می‌کند. در حقیقت یکی از عواملی که در تغییر فرم بینی نقش دارند، افتادگی پوست این ناحیه است؛ بنابراین با لیفت این قسمت تا حد زیادی می‌توان شل شدن پوست را برطرف و شاهد تغییر فرم بینی بود. خوشبختانه با هایفوتراپی برای بینی می‌توان بدون درد و خونریزی نقاط ضعف این قسمت از صورت را برطرف کرد و با اعتماد به نفس بیشتری در اجتماع حاضر شد.

چگونگی انجام هایفوتراپی بینی

دلیل آنکه روز به روز بر تعداد طرفداران هایفوتراپی بینی افزوده می‌شود، آن است که این روش بدون جراحی و بیهوشی صورت می‌گیرد؛ یعنی نیاز نیست نگران عوارض ناگوار بیهوشی باشید. در این روش از دستگاه‌های به خصوصی برای اصلاح فرم بینی استفاده می‌شود. در حقیقت در ابتدا از امواج متمرکز با فرکانس بالای فراصوت کمک گرفته می‌شود تا از طریق آنها لایه‌های زیرین پوست گرم شوند. به بیانی با گرم شدن این لایه‌ها، کلاژن قدیمی رو به نابودی رفته و در مقابل کلاژن جدید ایجاد می‌شود؛ به این ترتیب کلاژن‌های پوست نوسازی شده و جوانی بار دیگر به پوست شما باز می‌گردد. در واقع ایجاد کلاژن‌های جدید سبب جمع شدگی بافت بینی و کاهش حجم آن خواهد شد. گفته می‌شود که افراد با بینی‌های گوشتی نیز می‌توانند هایفوتراپی را امتحان کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که افراد با بینی‌های گوشتی بیشتر از هایفوتراپی نتیجه می‌گیرند؛ پس یکی از مناسب‌ترین روش‌ها برای اصلاح فرم بینی‌های گوشتی، هایفوتراپی است.

بررسی مزایای هایفوتراپی بینی

هایفوتراپی بینی به شما این امکان را می‌دهد تا خیلی راحت نقاط ضعف و ساختار بینی خود را اصلاح کنید. این روش علاوه بر تاثیرات منحصر به فردی که بر بینی می‌گذارد، مزایای زیادی را به همراه دارد که در ادامه به چندی از آنها اشاره خواهیم کرد:

بدون جراحی

برخی از افراد دوست ندارند که برای اصلاح فرم بینیشان به زیر تیغ جراحی بروند. به این افراد توصیه می‌شود که هایفوتراپی بینی انجام دهند؛ چرا که این روش بدون درد و خونریزی انجام شده و روشی غیر جراحی محسوب می‌شود.

غیر تهاجمی

 از دیگر مزایای هایفوتراپی بینی می‌توان به غیر تهاجمی بودن آن اشاره کرد. به دلیل آنکه برای انجام آن برشی ایجاد نمی‌شود، یکی از سریع‌ترین درمان‌ها به حساب می‌آید؛ طوری که شما می‌توانید پس از انجام آن به کارهای روزمره خود باز گردید؛ به این ترتیب دیگر نیاز نیست درگیر دوره نقاهت طولانی مدت شوید.

کاهش چین و چروک‌های بینی

همانطور که اشاره کردیم هایفوتراپی با از بین بردن کلاژن‌های قدیمی و ایجاد کلاژن‌های جدید، سبب کاهش چین و چروک‌های سطح و اطراف بینی می‌شود. البته این کار بدون وارد کردن آسیب به نواحی اطراف بینی می‌شود.

ماندگاری بالا

ماندگاری بالا از دیگر نقاط قوت هایفوتراپی بینی است. در صورتی که این عمل را به دست متخصصان زبده بسپارید، می‌توانید از نتایج طبیعی آن شگفت زده شوید.

کاندیدهای مناسب هایفوتراپی بینی

هایفوتراپی بینی برای افرادی مناسب است که دوست دارند پوست جوان‌تر و در عین حال سفتی داشته باشند. به طور کلی افراد بالای ۳۰ سال به دلیل کاهش تولید کلاژن لازم است فکری به حال سفت‌تر شدن پوست بینی‌شان کنند و در نهایت با تجربه Hifu موجب از بین رفتن افتادگی پوست بینی خود شوند. باید توجه داشته باشید که خانم‌های باردار، افراد با عفونت‌های پوستی، مصرف کننده‌های داروهای ضد انعقاد خون و کسانی که داروهای خاصی مصرف می‌کنند که بهبود زخم را کند می‌کند نمی‌توانند هایفوتراپی بینی انجام دهند و باید این موضوع را جدی بگیرند. همچنین اگر بینی استخوانی دارید، باید بدانید که هایفوتراپی ممکن است برای شما مناسب نباشد؛ در مقابل این روش مناسب بینی‌های گوشتی است.

دستورالعمل‌های پس از هایفوتراپی بینی

 همانطور که اشاره کردیم هایفوتراپی بینی به دلیل آنکه روشی غیر تهاجمی و غیر جراحی محسوب می‌شود، از دوره نقاهت محدودی برخوردار است؛ بنابراین زیباجویان پس از تحمل عوارض بسیار خفیف می‌توانند به زندگی عادی خود برگردند. جوانسازی بینی پس از انجام هایفو خیلی زود قابل مشاهده است، پس لازم نیست مدت زمان زیادی را منتظر بروز نتایج آن باشید. در ادامه به تعدادی از مراقبت‌های پس از هایفوتراپی بینی اشاره خواهیم کرد:

 قرار نگرفتن در معرض آفتاب

پس از آنکه موفق به انجام هایفوتراپی شدید، تا چند روز نباید در معرض آفتاب شدید قرار بگیرید. برای حضور در فضای باز لازم است از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

تحت فشار قرار ندادن بینی

حواستان باشد که در روزهای اول پس از انجام هایفوتراپی به بینی فشاری وارد نکنید. حتماً در هنگام خوابیدن حواستان به بینی خود باشد. همچنین نباید گرما یا سرمای شدید ببینی را آزار دهد.

عدم استفاده از مواد آرایشی

 سعی کنید تا چند روزی از مواد آرایشی استفاده نکنید. این مواد شما را از گرفتن نتایج دلخواه باز می‌دارند.

نرفتن به استخر و جکوزی

پس از انجام هایفو نباید حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از انجام تکنیک در استخر شنا کنید یا به جکوزی بروید. در کل هر کاری که باعث شود به ناحیه تحت درمان فشار وارد شود ممنوع است.

پرهیز از انجام فعالیت‌های شدید بدنی

برای آنکه بهبودی به طور کامل حاصل شود، بهتر است دور فعالیت‌های فیزیکی سنگین را به مدت چند روز خط بکشید.

کمک گرفتن از کمپرس سرد

از عوارض هایفو می‌توان به تورم اشاره کرد. برای آنکه این تورم‌ها را به حداقل برسانید، استفاده از کمپرس سرد می‌تواند موثر باشد.

عمل به دستورات پزشک

 پس از اتمام هایفو بینی، پزشک ممکن است انجام یک سری از کارها را از شما بخواهد؛ برای مثال ممکن است مصرف یک سری از داروها و قطره‌ها لازم باشد؛ پس با دقت مصرف هر کدام را به موقع پیش ببرید.

مروری بر ماندگاری نتایج هایفوتراپی بینی

خیلی از متقاضیان می‌خواهند بدانند که نتایج حاصل از هایفوتراپی بینی چقدر ماندگاری دارد؟ هایفوتراپی عمدتاً بین ۱ تا ۲ سال روی بینی شما ماندگار است؛ اما فاکتورهایی بر میزان ماندگاری آن تاثیر می‌گذارند که دانستن آن‌ها به شما این امکان را می‌دهد تا به خوبی دوام نتایج را برآورد کنید. عوامل تاثیرگذار بر میزان ماندگاری این روش به شرح زیر هستند:

 مشخصات بینی طبیعی

اینکه بینی شما چه ویژگی‌هایی دارد، بر ماندگاری نتایج تاثیرگذار است؛ برای مثال ماندگاری هایفوتراپی بینی بر بینی‌های گوشتی بیشتر خواهد بود.

چگونگی انجام هایفوتراپی بینی

اینکه هایفوتراپی برای شما چگونه انجام شود؟ تاثیر زیادی بر نتایج دارد. پزشک ممکن است از تکنیک‌های مختلفی استفاده کند؛ اما بهره‌گیری از بهترین روش‌های روز دنیا می‌تواند نتایج ماندگارتری را ارائه دهد.

 مهارت پزشک

 از دیگر عوامل تاثیرگذار می‌توان به تجربه و مهارت پزشک اشاره کرد. هرچقدر که پزشک ماهرتر باشد، نتایج طبیعی‌تر و ماندگارتر خواهند بود. در واقع یک پزشک زبده با بررسی دقیق مشکلات بینی و پوست شما می‌تواند اثربخشی ویژه‌تری را به همراه آورد.

 پایبندی به دستورالعمل‌های پس از انجام هایفو

همانطور که اشاره کردیم پس از انجام هایفو باید به انجام یک سری باید و نبایدها پایبند باشید. هر چقدر که شما این مراقبت‌ها را بیشتر جدی بگیرید، نتایج مدت زمان بیشتری دوام خواهند آورد؛ بنابراین به خوبی در عمل به مراقبت‌ها کوشا باشید.

تعداد جلسات هایفوتراپی بینی

برای زیباسازی بینی می‌توانید به هایفوتراپی اطمینان کنید. هایفوتراپی روشی ایمن و در عین حال اثربخش است که اغلب برای خوش فرم کردن بینی‌های گوشتی کمک کننده تلقی می‌شود؛ طوری که از آن می‌توان به عنوان یک روش مناسب برای بالا کشیدن سر بینی استفاده کرد. البته برای گرفتن این نتایج و برخورداری از مزایای فوق العاده این روش باید تعداد جلسات آن را طی کنید. اینکه بخواهیم به طور دقیق به شما بگوییم چند جلسه برای گرفتن نتیجه لازم است؟ به نوع بینی شما وابسته است. مثلاً اگر بینی شما گوشتی باشد، تعداد جلسات کافی برای شما با یک فرد با بینی افتاده متفاوت خواهد بود. البته گاهی نیز ممکن است متخصص از شما بخواهد که در کنار انجام این روش از تکنیک‌های دیگری همچون تزریق بوتاکس نیز استفاده کنید. با این حساب پروسه درمانی شما بیشتر طول می‌کشد. عمدتاً افراد با گذراندن ۳ تا ۴ جلسه ۳۰ دقیقه‌ای تا دو ساعته نتایج لازم را می‌بینند.

اثرات شگفت‌انگیز هایفوتراپی بر بینی

بینی تاثیر زیادی در زیبایی و فرم صورت شما دارد. به علاوه همه افراد با بینی‌های زیبا و همه چیز تمام متولد نشده‌اند، پس ممکن است بخواهند روش‌هایی را برای اصلاح فرم بینی به کار ببرند. برخی از تکنیک‌ها همچون عمل‌های جراحی نیاز به هزینه‌های خیلی زیادی دارند که هر کسی از پس پرداخت آنها بر نمی‌آید. از طرفی جراحی ممکن است برای برخی از متقاضیان ترسناک به نظر برسد یا آنکه نخواهند درد حاصل از آن را تحمل کنند؛ برای همین یک روش کم خطر را به شما معرفی می‌کنیم، آن هم هایفو بینی است. هایفوتراپی بینی یک روش بی‌نیاز از دوران نقاهت و سریع است که افراد زیادی ممکن است بخواهند آن را امتحان کنند؛ بنابراین قبل از هر چیزی متقاضیان باید بدانند که تاثیرات هایفوتراپی بر بینی چیست؟

 با افزایش سن، چین و چروک‌هایی روی قسمت‌های مختلف صورت از جمله بینی ظاهر می‌شوند که این خطوط سبب افزایش حجم بینی خواهند شد. هایفوتراپی با گرمایی که تولید می‌کند، می‌تواند در کاهش چین و چروک‌ها موثر باشد؛ به این ترتیب امواج با تاثیر بر لایه‌های زیرین و گرم کردن سطح پوست، سبب تولید کلاژن‌های جدید می‌شوند؛ به این ترتیب بینی شما کوچکتر شده و برای آن جوانسازی صورت می‌گیرد. کلینیک سعادت آباد هایفوتراپی بینی را برای زیباجویان انجام می دهد.

نگاهی به هزینه‌ هایفوتراپی بینی

برای انجام هایفوتراپی به عنوان خدمات زیبایی بینی باید از هزینه آن نیز اطلاع داشته باشید. باید بدانید که نمی‌توان عدد ثابتی را به عنوان این هزینه بیان کرد؛ اما خیالتان را از این موضوع راحت می‌کنیم که هزینه هایفو بینی نسبت به عمل بینی بسیار کمتر تخمین زده می‌شود. عواملی همچون دستمزد پزشک، میزان مشکلات بینی، موقعیت و ... همگی بر هزینه هایپفوتراپی تاثیر می‌گذارند. بهترین کسی که می‌تواند هزینه دقیق را به اطلاع شما برساند، پزشک متخصص شما است.

برخی از سوالات متداول

سوالات زیر جز پرسش‌هایی هستند که به طور متداول از سوی زیباجویان مطرح می‌شوند. با نگاه به آن‌ها ممکن است پاسخ سوال خود را پیدا کنید:

برتری هایفوتراپی بینی نسبت به عمل جراحی چیست؟

هایفو بینی نسبت به عمل‌های جراحی مقرون به‌صرفه‌تر است و از عوارض کمتری برخوردار است. همچنین برای انجام آن لازم نیست بی‌هوش یا بستری شوید.

درد هایفو بینی چقدر است؟

خوشبختانه انجام هایفو بینی دری نخواهد داشت؛ زیرا برای انجام آن هیچ برشی ایجاد نمی‌شود. با این حساب این روش را می‌توان جز تکنیک‌های کم تهاجمی و کم درد به حساب آورد.

مزایای هایفو بینی چیست؟

هایفو بینی جز معدود روش‌هایی است که مزایای زیادی دارد. از مزایای شگفت‌انگیز این تکنیک می‌توان به ماندگاری بالا، عدم ایجاد برش، غیر تهاجمی بودن، عدم نیاز به بی‌هوشی، کاهش چین و چروک‌های پوست بینی و اطراف آن و اصلاح فرم بینی اشاره کرد.

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.