جراحی زیبایی شکم و پهلو

همه ما می‌خواهیم بهترین ظاهر را داشته باشیم. اما در برخی از قسمت‌های بدن حتی با رژیم غذایی سالم و ورزش منظم نمی‌توان چربی را سوزاند یا پوست شل را سفت کرد. امروزه به لطف جراحی زیبایی شکم و پهلو این امکان هست تا شکمی صاف و بدون چربی اضافه داشت.

جراحی زیبایی شکم و پهلو

جراحی زیبایی شکم و پهلو چیست؟

جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی پلاستیک موثر و موفق است. این جراحی بیشتر از سوی خانم‌ها تقاضا دارد. در زنان بعد از بارداری چربی در ناحیه شکم جمع می‌شود. ازآنجایی‌که رباط‌ها و ماهیچه‌های ناحیه شکم تغییر شکل داده‌اند، این ناحیه با عمل جراحی شکم به‌حالت قبلی خود برمی‌گردد.

باتوجه‌به این‌که قسمت‌هایی از شکم بعد از بارداری شل و آویزان می‌شوند از نظر زیبایی، ظاهری خوبی نخواهد داشت. این تغییر شکل می‌تواند بسیار زیاد باشد، به‌خصوص در زنانی که بیش از دو بار زایمان کرده‌اند. پس از بارداری، بافت‌های هم‌بند در دیواره شکم‌شل می‌شوند.

ورزش یا رژیم غذایی به‌تنهایی احتمال دارد برای بازسازی ناحیه شکم کافی نباشد؛ این مشکل با جراحی زیبایی شکم و پهلو حل می‌شود. با جراحی پلاستیک شکم، پوست شل و افتاده شکم جمع و چربی اضافی موجود در آن برداشته خواهد شد. به‌صورت کلی تاثیرات جراحی زیبایی شکم و پهلو عبارتند از:

 • داشتن بدن حالت ساعت شنی
 • شکم سفت
 • کمرباریک
 • کاهش چربی در ناحیه کمر

ابدومینوپلاستی چگونه انجام می‌شود؟

تصمیم‌گیری در مورد تکنیک مورداستفاده در جراحی زیبایی شکم و پهلو مهم است. پزشک متخصص با معاینه و تصاویر رادیولوژیک تجزیه‌وتحلیل دقیقی را روی بیمار انجام می‌دهد. ناحیه‌ای که در آن پوست اضافی برداشته می‌شود، مورد بررسی قرار می‌گیرد و روش جراحی برنامه‌ریزی خواهد شد.

در این جراحی از ناحیه‌ای که به سزارین معروف است خطی به پهلو کشیده می‌شود و پوست افتاده و ترک‌خوردگی ناحیه ناف، مطابق با خط کشیده‌شده برداشته خواهد شد. پوست بالای ناف به سمت پایین کشیده و سفت می‌شود؛ بنابراین، افتادگی در ناحیه شکم از بین می‌رود.

 چربی‌های اضافی در ناحیه شکم با روش لیپوساکشن در طی جراحی شکم برداشته خواهد شد. عضلات شل‌شده شکم با استفاده از بخیه سفت می‌شوند و جای زخم قابل‌مشاهده نیست. تمام این مراحل در کلینیک سعادت آباد زیر نظر مجرب ترین پزشکان انجام خواهد شد.

جراحی زیبایی شکم و پهلو

مدت‌زمان جراحی زیبایی شکم و پهلو

مدت‌زمان انجام جراحی پلاستیک شکم در افراد مختلف متفاوت است و تقریبا سه ساعت و نیم طول می‌کشد. برای افرادی که شکم بزرگتری دارند این جراحی چهار ساعت زمان می‌برد. در جراحی‌های شکم که افتادگی و شلی کمتری در این ناحیه وجود دارد، احتمال دارد این عمل یک ساعت طول بکشد. بنابراین مدت‌زمان جراحی ابدومینوپلاستی بسته به شلی، افتادگی و اندازه ناحیه مورد عمل متفاوت خواهد بود.

در نهایت، دیگر عوامل موثر بر زمان جراحی به فاکتورهایی مانند اندازه ناحیه شکم، میزان پوست اضافی، روش بخیه‌زدن، اینکه آیا چربی از این ناحیه برداشته می‌شود یا خیر و وضعیت عضلات شکم بستگی دارد.

دوره نقاهت جراحی زیبایی شکم و پلو

جراحی ابدومینوپلاستی با بیهوشی عمومی انجام می‌شود. زمان بهبودی ابدومینوپلاستی بسته به روش‌های انجام‌شده و تکنیک اعمال‌شده پس از جراحی ابدومینوپلاستی تفاوت دارد.

بااین‌حال، بیماران معمولا پس از یک یا دو روز بستری‌شدن در بیمارستان مرخص می‌شوند. پس از جراحی، استفاده از گن مخصوص به بیماران توصیه خواهد شد. علاوه‌بر این، پوشیدن مداوم این گن به مدت یک ماه تاثیر مثبتی در روند بهبودی دارد.

درد بعد از جراحی به دلیل برش و بخیه‌ها طبیعی است. پزشک به‌دلیل درد به بیمار مسکن می‌دهد. به بیماران توصیه می‌شود دو روز پس از جراحی حمام کنند. تقریبا همه بیماران پس از سه هفته می‌توانند به زندگی کاری بازگردند.

مینی تامی تاک چیست؟

هنگام برنامه‌ریزی جراحی زیبایی شکم و پلو میزان افتادگی و خاصیت ارتجاعی پوست شکم، میزان شلی عضلات دیواره شکم از عوامل مهم هستند. با درنظرگرفتن این فاکتورها مراحل جراحی در نظر گرفته می‌شوند. روش‌ ساده‌ای به نام مینی تامی تاک برای افرادی انجام می‌شود که علائم کشش، افتادگی یا شلی در ناحیه شکم ندارند.

روش‌هایی مانند لیپوساکشن را نیز می‌توان در کنار روش مینی تامی تاک انجام داد. مینی تامی تاک فقط افتادگی ناحیه زیر ناف را برطرف می‌کند.

جراحی زیبایی شکم و پهلو

ابدومینوپلاستی کامل چیست؟

اگر شلی و افتادگی در ناحیه شکم شدیدتر باشد، جراحی زیبایی شکم و پهلو کامل انجام می‌شود. به‌طورکلی، بیمارانی که نیاز به تامی تاک کامل دارند دارای وزن زیاد هستند یا بیش از دو بار بارداری داشته‌اند. در این بیماران دیواره قدامی شکم به‌شدت شل است.

جراحی کامل شکم برای افرادی انجام می‌شود که دارای تجمع بیش‌ازحد چربی در ناحیه کمر و دیواره جلوی شکم و افتادگی شدید در ناحیه شکم خود هستند. برای این افراد انجام لیپوساکشن در ناحیه شکم و کمر قبل از جراحی کامل ضروری خواهد بود.

دوران بارداری بعد از جراحی زیبایی شکم و پهلو

یکی از سوالاتی که افرادی که جراحی زیبایی شکم انجام داده‌اند این است که آیا می‌توانند بعدا دوباره باردار شوند و آیا در صورت باردارشدن مجدد با عوارضی مواجه خواهند شد یا خیر. هیچ شرایطی وجود ندارد که بر بارداری بعد از جراحی پلاستیک شکم تاثیر بگذارد. این جراحی مانع باردارشدن فرد نخواهد شد.

پس از عمل زیبایی شکم، روند بهبودی برای بارداری باید تکمیل شود. دوره بارداری توسط پزشک متخصص تعیین خواهد شد. اما برای انجام عمل جراحی شکم باید یک سال پس از بارداری صبر کرد. در این دوره یک ساله، مادر می‌تواند با ورزش و تغذیه منظم وزن خود را کاهش دهد.

خانم‌هایی که می‌خواهند دوباره باردار شوند عمل جراحی شکم را باید به تعویق بیاندازند، زیرا بعد از بارداری دوم افتادگی، کشیدگی و شلی در ناحیه شکم ظاهر خواهد شد.

جراحی ابدومینوپلاستی را می‌توان در زنانی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستند، انجام داد. در عین‌حال، این روش برای بیمارانی است که قبلا تحت عمل جراحی بزرگی در ناحیه شکم قرار نگرفته‌اند و با بررسی‌های لازم توسط پزشک متخصص، جراحی آنها مناسب تشخیص داده می‌شود.

نکاتی که باید قبل از جراحی زیبایی شکم و پهلو باید در نظر بگیرید

برای موفقیت‌آمیز بودن عمل جراحی زیبایی شکم توجه به نکات زیر اهمیت دارد:

 • رقیق‌کننده‌های خون باید تقریبا سه هفته قبل از عمل جراحی قطع شوند.
 • سیگارکشیدن باید قبل از جراحی ترک شود.
 • از مکمل‌های گیاهی مانند دانه‌کتان و چای سبز نباید قبل از جراحی مصرف کرد.
 • استفاده از غذاهای گیاهی و سالم قبل از جراحی توصیه می‌شود.
 • اگر فرد متقاضی در حال کاهش وزن باشد، پس از کاهش وزن باید عمل جراحی را انجام دهد.
 • اگر بارداری برنامه‌ریزی شده باشد، ابدومینوپلاستی باید حداقل یک سال پس از تولد کودک انجام شود.
 • ورزش‌های سنگین را می‌توان دو ماه پس از جراحی شروع کرد.

 

جراحی زیبایی شکم و پهلو

قیمت جراحی زیبایی شکم و پهلو

قیمت جراحی شکم بستگی به نوع عمل برای بیمار دارد. عوامل موثر بر قیمت فاکتورهایی مانند وزن بیمار، سن، وضعیت سلامت عمومی، تکنیک مورداستفاده، روش‌هایی که باید انجام شود و میزان افتادگی در ناحیه دارد.

موارد منع انجام ابدومینوپلاستی

انجام عمل جراحی شکم در مواردی که احتمال دارد بیمار را در معرض عوارض شدید قرار دهد ممنوع است، از جمله:

 • وجود اسکار یا آثار سوختگی شدید در قسمت فوقانی شکم
 • وجود بیماری‌های مزمن مانند بیماری قلبی و دیابت
 • داشتن سابقه لخته‌شدن خون
 • وجود چاقی شدید
 • برنامه‌ریزی برای بارداری در آینده نزدیک برای زنان

بسیاری از پزشکان این جراحی را برای بیمارانی که انتظار نتایج غیرواقعی دارند، به‌دلیل اثربخشی محدود جراحی در برخی موارد چاقی شدید، انجام نمی‌دهند. کارشناسان ما در مجموعه کلینیک سعادت آباد با بررسی تمام جوانب عمل، شرایط شما را بررسی خواهند کرد.

کلینیک سعادت آباد
به دنبال جراحی زیبایی شکم و پهلو هستی؟
اول با چند متخصص جراحی زیبایی مشورت کن.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.

جمع‌بندی

افرادی که از افتادگی و ترک‌خوردگی پوست شکم و اطراف آن و چربی اضافی در ناحیه رنج می‌برند، حتما باید جراحی زیبایی شکم و پهلو را انجام دهند. با این روش چربی برداشته می‌شود، ترک‌های موجود از بین می‌روند و پوست و عضلات شکم سفت می‌شوند.

سوالات متداول

 1. بیمار بعد از عمل زیبایی شکم و پهلو چند شب باید در بیمارستان بستری شود؟

بسته به تایید پزشک و وضعیت سلامتی بیمار، ممکن است وی بین یک تا سه شب در بیمارستان بماند.

 1. دوره ریکاوری بعد از جراحی زیبایی شکم و پهلو چقدر زمان می‌برد؟

بهبودی کامل بعد از عمل جراحی بین یک تا چهار هفته طول می‌کشد.

 1. چند وقت بعد از عمل زیبایی شکم می‌توان ورزش انجام داد؟

بیماران تا دو هفته پس از جراحی شکم باید از انجام ورزش خودداری کنند، اما پیاده‌روی کوتاه و آهسته در این دوره مفید است. در هفته سوم و چهارم پس از عمل باید ورزش‌های سبک انجام داد.

 1. آیا بعد از جراحی زیبایی شکم و پهلو می‌توان باردار شد؟

بله. شما این امکان را دارید تا پس از انجام این جراحی باردار شوید، اما بارداری احتمال دارد باعث آویزان شدن مجدد شکم شما شود و پس از آن نیاز به عمل جراحی ترمیمی خواهید داشت.

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.