تزریق چربی به سینه

عمل تزریق چربی به سینه یکی از روش‌های ایمن حجم‌دهی و جوانسازی سینه‌ها است. در این روش با کمک یک عمل جراحی، فرم غیرطبیعی یا ظاهر پستان‌ها بهبود پیدا می‌کند و اصلاح می‌شود. بانوانی که سینه‌های شل یا کوچکی دارند، کاندید مناسبی برای تزریق چربی به بافت سینه هستند. نکات مختلفی پیرامون این عمل زیبایی وجود دارد که دانستن آن‌ها برای یک عمل آگاهانه، الزامی است.

تزریق چربی به سینه

فرآیند تزریق چربی به سینه

فرآیند تزریق چربی به بافت سینه یک عمل جراحی بسیار مهم است که باید توسط متخصص انجام شود. برای انجام این کار، پزشک از قسمت‌های مختلفی از بدن، چربی استخراج و آن را به بافت سینه تزریق می‌کند. برای برداشتن چربی، بخشی از پوست منطقه موردنظر برداشته می‌شود که بسیار کوچک است و پس از مدتی کاملا بهبود پیدا می‌کند.

قبل از انجام تزریق چربی به سینه پزشک باید بیمار را از نظر وضعیت جسمی بررسی کند و مناطق موردنظر برای برداشت چربی را در نظر بگیرد. بنا به نیاز بیمار، پزشک ممکن است فرآیند تزریق چربی را در چندین مرحله انجام دهد.

کلینیک سعادت آباد
به دنبال تغییر اساسی در چهره‌ات با تزریق ژل هستی؟
اول با چند متخصص پوست و مو مشورت کن.
برای مشاوره با دکتر پوست سعادت آباد کلیک کن.

کاندیداهای مناسب تزریق چربی به بافت سینه

فردی می‌تواند عمل تزریق چربی به بافت سینه را انجام دهد که:

 • در وضعیت سلامت عمومی مطلوبی باشد.
 • بیماری قلبی و عروقی، کلیوی و کبدی نداشته باشد.
 • وضعیت پوست سینه در شرایط مطلوب باشد و سینه‌ها خیلی افتاده و آویزان نباشند.
 • انتظارات عجیب نداشته باشد، مثلا بخواهد سایز سینه خیلی بزرگ شود.

افراد زیر نیز می‌توانند این عمل را انجام دهند:

 • قبلا پروتز سینه انجام داده‌اند و اکنون می‌خواهد فرم سینه را اصلاح کنند.
 • روی سینه خود فرورفتگی دارند یا سینه‌هایشان متقارن نیست.
 • قبلا جراحی لامپکتومی (خارج کردن توده از سینه) انجام داده‌اند.
 • قبلا جراحی ماستکتومی (برداشتن پستان) انجام داده‌اند. البته در این حالت، به دو الی چهار جلسه تزریق برای رسیدن به سایز مناسب نیاز خواهند داشت.
 • تمایل دارند سینه‌های حجیم‌تر و خوش‌فرم‌تر داشته باشد.
 • به دلیل بارداری، شیردهی، یا افزایش سن، سینه‌های بزرگی دارند.
 • به دلایل غیر پزشکی سینه‌های کوچکی دارند.

تزریق چربی به سینه

مراحل تزریق چربی به سینه

فرآیند تزریق چربی در سه مرحله مهم انجام می‌شود. این مراحل به شرح زیر هستند:

مرحله اول: برداشت چربی

قبل از عمل و در طول جلسات مشاوره، پزشک متخصص بخش‌هایی از بدن را برای برداشت چربی جهت عمل انتخاب می‌کند. سپس پزشک بخش‌های اهدا کننده چربی را با استفاده از بی‌حسی موضعی بی‌حس می‌کند. پس از آن، با ایجاد یک برش کوچک و با استفاده از دستگاه لیپوساکشن، عملیات برداشت چربی انجام می‌شود.

مرحله دوم: آماده‌سازی چربی

بافت چربی که از بدن استخراج شده، حاوی ناخالصی است‌. بنابراین مستقیما نمی‌توان تزریق چربی به سینه را با آن انجام داد. برای حذف ناخالصی‌ها از بافت چربی، پزشک آن را درون دستگاه مخصوصی به اسم سانتریفیوژ قرار می‌دهد. پس از جدا شدن ناخالصی‌ها، بافت چربی خالص درون سرنگ‌های خاصی به نام کانولا ریخته و آماده تزریق می‌شود.

مرحله سوم: تزریق چربی

در این مرحله، با استفاده از کانولا یا همان سرنگ‌های ویژه، فرآیند تزریق چربی به بافت سینه آغاز می‌شود. معمولا تزریق به این صورت انجام می‌شود که جراح سوزن را چندین مرتبه در محل موردنظر وارد و خارج می‌کند. به این شکل، چربی به صورت منظم در بین لایه‌های بافت سینه منتشر می‌شود. ‌در طول تزریق، پزشک محل تزریق چربی به سینه را ماساژ هم می‌دهد تا از پخش شدن چربی اطمینان حاصل کند.

در حین انجام همه مراحل تزریق، تیم جراحی متخصص کلینیک سعادت آباد همه تلاش خود را به کار می‌گیرد تا زیباترین و طبیعی‌ترین نتیجه حاصل شود. ضمن اینکه، متخصصین باتجربه به شما کمک می‌کنند که تجربه جراحی راحت و آسانی را داشته باشید.

کلینیک سعادت آباد
به دنبال تغییر اساسی در بدنت با تزریق چربی به سینه هستی؟
اول با چند متخصص جراحی زیبایی مشورت کن.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.

مزایای تزریق چربی به بافت سینه

ازجمله مزایای این روش زیبایی می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • چربی موردنظر، از بدن خود فرد استخراج و سپس تزریق می‌شود و یک ماده خارجی نیست. به همین علت، سینه ظاهری طبیعی به خود می‌گیرد.
 • برخلاف پروتز، نیازی به بیهوشی کامل بیمار نیست.
 • باعث ایجاد تقارن در سینه‌های نامتقارن می‌شود.
 • پزشک زخم‌های زیادی در محل تزریق چربی به سینه ایجاد نمی‌کند و جای تزریق سریعا بهبود می‌یابد.
 • تزریق چربی یک روش زیبایی کم تهاجمی است.
 • جای زخم و بخیه یا اسکار باقی نمی‌ماند؛ چه در محل اهدا و چه در محل تزریق.
 • وقتی برداشت چربی از قسمت‌هایی که تجمع چربی در آن‌ها زیاد است انجام شود، به لاغری موضعی و پیکرتراشی هم کمک می‌کند.

عوارض و معایب تزریق چربی به بافت سینه

هر عملی در راستای مزایا و کاربردها، معایب و کاستی‌هایی هم به همراه دارد. خوشبختانه تزریق چربی برای زیبایی سینه، اگر به دست متخصص باتجربه انجام شود، عوارضی به دنبال نخواهد داشت. به همین علت، توصیه می‌شود برای اطمینان از نتیجه کار، به کلینیک سعادت آباد مراجعه کنید. برخی کاستی‌های تزریق چربی در ادامه آورده شده‌اند:

 • تزریق چربی به سینه منجر به لیفت سینه نمی‌شود و نباید انتظار نتیجه مشابه پروتز را از این عمل داشت.
 • چربی تزریق شده به بافت سینه می‌تواند تحت تاثیر عواملی همچون ژنتیک، کاهش یا افزایش وزن، سن و بارداری تحت تاثیر قرار بگیرد.
 • به دلیل انجام دو فرآیند مختلف، یعنی لیپوساکشن و تزریق، هزینه این عمل می‌تواند بالا باشد.
 • در صورتی که چربی به میزان خیلی زیاد و ناگهانی به درون سینه تزریق شود، به‌صورت توده‌های عفونی و دردناک در سینه نمایان می‌شود.

توصیه‌های قبل از تزریق چربی به سینه

برای اینکه فرآیند تزریق راحت‌تر و نتیجه آن رضایت بخش‌تر شود، لازم است شما موارد و نکاتی را قبل از رفتن به جلسه تزریق رعایت کنید:

 • از حدود دو ماه قبل از جلسات درمانی تزریق، از مصرف الکل و دخانیات خودداری کنید. مصرف این مواد باعث می‌شود زخم‌ها دیرتر ترمیم شوند.
 • قبل از انجام تزریق، آب و مایعات کافی مصرف کنید. پرآب بودن و هیدراته بودن بدن در جلسه تزریق کمک زیادی به موفقیت عمل می‌کند.
 • قبل از رفتن به جلسه تزریق چربی به سینه از مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل ویتامین‌ها، ایبوپروفن، آسپرین و ژلوفن خودداری کنید.
 • حتما در روز تزریق یک نفر را به عنوان همراه با خود داشته باشید. فردی که هم در مدت فرآیند تزریق و حداقل 24 ساعت پس از آن در کنار شما باشد تا اگر اتفاقی افتاد، بتواند کمک کند.

 

تزریق چربی به سینه

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی برای زیبایی سینه

پس از اینکه فرآیند تزریق با موفقیت انجام شد، لازم است برای بهبودی و رسیدن به نتیجه نهایی، مراقبت‌های لازم را انجام دهید. دوره نقاهت تزریق چربی به سینه ممکن است کمی سخت‌تر از تزریق ژل باشد. ولی نتیجه نهایی شما و اطرافیانتان را شگفت‌زده خواهد کرد.

 • به مدت 7 الی 10 روز پس از تزریق باید در خانه استراحت و از انجام فعالیت‌های سخت دوری کنید.
 • انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش که باعث چربی سوزی می‌شوند، در طول دوره نقاهت توصیه نمی‌شود.
 • در طول دوره نقاهت، از رفتن به محیط‌های خیلی گرم مثل سونا و جکوزی دوری کنید.
 • پیاده‌روی و نوشیدن مایعات زیاد در کنار میوه و سبزیجات برای بهبودی سریع شما توصیه می‌شود.
 • از فشار دادن یا ماساژ دادن محل تزریق در طول دوره نقاهت خودداری کنید.
 • در نهایت، تقریبا 6 ماه طول می‌کشد تا نتیجه نهایی از تزریق حاصل شود. پس باید صبور باشید تا نتیجه نهایی را ببینید.

تزریق چربی به سینه

چه کسانی نباید تزریق چربی به سینه را انجام دهند؟

انتقال چربی از ناحیه‌ای که در آن چربی بیش از حدی وجود دارد، همچون شکم یا قسمت داخلی ران به سینه‌ها روشی برای بهبود شکل و حجم آنها است و یکی از خدمات زیبایی پوست پرطرفدار به شمار می‌ورد. بزرگترکردن سینه یکی از اهداف تزریق چربی به این ناحیه است. با این حال برخی از افراد کاندید مناسبی برای انتقال چربی به سینه نیستند. جراحان برای آنکه به سلول‌های چربی مورد نیاز دست یابند، باید آن را از نواحی دیگر بدن شما بردارند؛ بنابراین افرادی که از چربی بدنی کمی برخوردار هستند، نمی‌توانند تزریق چربی به سینه را امتحان کنند و به جای آن لازم است روش‌های دیگر همچون پروتز را تجربه نمایند. همچنین افرادی که چاق هستند و نمی‌توانند نوسانات شدید وزن خود را کنترل کنند، نیز کاندیدای خوبی برای انجام این روش نیستند. در حالت ایده‌آل زیباجویانی می‌توانند تزریق چربی به سینه را انجام دهند که از سلامت عمومی خوبی برخوردار بوده و تحمل یک زندگی سالم، بدون سیگار و دخانیات را داشته باشند.

ماندگاری تزریق چربی به سینه

بلافاصله پس از جراحی ممکن است تورم، کبودی و ناراحتی در ناحیه را احساس کنید. این علائم به تدریج و پس از چند هفته برطرف می‌شوند. با این حساب برای آنکه بتوانید نتایج نهایی حاصل از تزریق چربی به سینه را مشاهده کنید، ممکن است لازم باشد که تا ۶ ماه صبر کنید. در طول این مدت سلول‌های چربی در خانه جدید خود یعنی پستان در حال مستقر شدن هستند. البته برای آنکه نتایج مورد نیاز حاصل شود، معمولا جراحان سلول‌های چربی بیش از نیاز را به پستان تزریق می‌کنند. شما می‌توانید از نتایج حاصل از این تکنیک بین ۲ تا ۵ سال و در مواردی دوامی حتی بیشتر انتظار داشته باشید. دلیل آنکه این روش دائمی نیست، به دلیل امکان جذب شدن چربی توسط بدن است. در حقیقت گفته می‌شود که عواملی همچون نوسانات وزنی، افزایش سن و یک سری از بیماری‌ها می‌توانند بر دوام نتایج اثرگذار باشند.

جمع‌بندی

تزریق چربی به سینه یک روش امن و راحت برای اصلاح فرم سینه‌های نامتقارن و بزرگ کردن سینه‌های کوچک است. فرآیند تزریق با برداشت چربی از بخش‌های مختلف بدن مثل باسن ران و بازو و تزریق آنها به سینه صورت می‌گیرد. انجام این عمل باید حتما تحت نظر یک پزشک متخصص قرار بگیرد و بیمار باید مراقبت‌های لازم را تا بهبودی کامل دنبال کند.

سوالات متداول

 1. مراحل تزریق چربی به سینه چه هستند؟

تزریق چربی به سینه در سه مرحله استخراج و برداشت چربی، آماده‌سازی و حذف ناخالصی‌های چربی و تزریق چربی به بافت سینه انجام می‌شود.

 1. تزریق چربی به بافت سینه چه مزایایی دارد؟

تقارن سینه، استفاده از چربی بدن خود فرد، کم تهاجمی بودن و امکان انجام پیکرتراشی همزمان با عمل تزریق از مزایای تزریق چربی به سینه شمرده می‌شوند.

 1. کاندیداهای مناسب تزریق چربی به سینه چه کسانی هستند؟

همه افرادی که از نظر سلامتی در وضعیت مطلوب قرار دارند و از مشکل یا بیماری زمینه‌ای خاصی رنج نمی‌برند، می‌توانند تزریق چربی به سینه را انجام دهند.

 1. تزریق چربی برای زیبایی سینه، چه معایبی دارد؟

هزینه بالا، امکان از بین رفتن اثر چربی تحت تاثیر عوامل مختلف و احتمال عفونت در صورت انجام عمل توسط پزشکان نامعتبر از جمله معایب این عمل زیبایی هستند.

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.