تصاویر قبل و بعد بوتاکس

-/-
-/-
-/-

بوتاکس پیشانی؛ راهی برای مبارزه با آثار پیری

همیشه زندگی همان گونه که شما می‌خواهید پیش نمی‌رود! یک روز به طور ناگهانی که نگاهتان به آینه می‌افتد، متوجه صورت خسته خود می‌شوید و از خود می‌پرسید آیا این چین و چروک‌ها روی پیشانی من واقعی هستند؟ در چنین موقعیتی برای برطرف کردن این خطوط ممکن است بخواهید سریع‌ترین راه‌ها را کشف کنید. برخی از برندها ممکن است به کرم‌های خود لقب " معجزه‌گر" بدهند؛ اما نباید باور کنید و زیر بار این حرف‌ها بروید؛ چراکه پس از پرداخت هزینه‌های زیاد ممکن است هیچ تضمینی نباشد و از آنها نتیجه دلخواه را  نگیرید. یک راه حل بسیار عالی برای کاهش چین و چروک‌های پیشانی، تزریق بوتاکس است. بوتاکس پیشانی جز خدمات زیبایی است که مورد تایید سازمان غذا و دارو است، پس با خیال راحت می‌توانید به آن اطمینان کنید. بوتاکس در حقیقت می‌تواند برای بهبود انواع چین و چروک‌های پیشانی موثر واقع شود. به علاوه این روش دردناک نیست و در کمترین زمان ممکن نتیجه خود را نمایان می‌کند

آشنایی با بوتاکس پیشانی

یکی از شایع‌ترین مشکلاتی که افراد با ورود به دوره بزرگسالی از آن شکایت می‌کنند، چین و چروک‌های پیشانی است. خوشبختانه راه‌هایی برای کاهش چین و چروک‌ها و بازگرداندن جوانی به چهره شما وجود دارد. از پرطرفدارترین روش‌های درمانی می‌توان به بوتاکس پیشانی اشاره کرد که بیشتر پزشکان آن را به عنوان روشی ایمن و موثر برای صاف کردن خطوط پیشانی می‌دانند. بوتاکس جز روش‌هایی به شمار می‌رود که سال‌های سال است که از آن استفاده می‌شود. به احتمال زیاد شما هم در مورد آن چیزهایی شنیده‌اید و حتی ممکن است در اطرافتان کسانی را بشناسید که قبلاً این کار را انجام داده‌اند.

به طور علمی و دقیق بوتاکس به نوعی پروتئین سمی به نام بوتولینوم نوع A گفته می‌شود. این سم می‌تواند عضلات شما را در محل تزریق شل کرده و با مسدود کردن ارتباط بین انتهای عصب و عضلات کنترل کننده خطوط پیشانی در صاف شدن لایه بیرونی پوست نقش داشته باشد؛ به این ترتیب این درمان موثر شما را از شر چین و چروک‌های مزاحم و بد ترکیب نجات خواهد داد تا دیگر با نگاه کردن خود در آینه احساس پیری نکنید!

مروری بر مزایای بوتاکس پیشانی

متخصصان برای کاهش خطوط پیشانی بوتاکس را پیشنهاد می‌دهند؛ زیرا این روش با عملکرد خوب خود می‌تواند در از بین بردن چین و چروک‌های این ناحیه موثر باشد. در ادامه به برخی از فواید بوتاکس پیشانی اشاره خواهیم کرد:

 • از نتایج فوری و طبیعی برخوردار است
 • دوره نقاهت ناچیزی دارد
 • این روش قیمت مناسبی دارد
 • یک تکنیک کم تهاجمی و سرپایی است
 • روشی موثر برای کاهش خطوط پیشانی به حساب می‌آید
 • با استفاده از آن می‌توان تا حدی ابروها را بالا برد
 • در کمترین زمان ممکن می‌توان با تجربه آن به نتیجه رسید

کاربرد بوتاکس پیشانی

بوتاکس یک انتخاب عالی برای از بین بردن چین و چروک‌های پیشانی است. در واقع خطوطی که ما آن را با عنوان چین و چروک می‌شناسیم، ممکن است به دلایل مختلفی روی پیشانی ظاهر شوند؛ برای مثال بیش از حد کار کردن ماهیچه‌های پیشانی و عوامل محیطی همچون قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور مستقیم خورشید می‌توانند از دلایل ایجاد چین و چروک‌های پیشانی باشند. کلینیک زیبایی سعادت آباد خدمت بوتاکس پیشانی را برای زیباجویان در نظر گرفته است. خبر خوب اینکه طبق مطالعات انجام شده بوتاکس می‌تواند تمام این خطوط مزاحم را منهدم کند؛ به بیانی بوتاکس در بهبود هر دو نوع چین و چروک پیشانی افقی و عمودی کاربرد دارد که در ادامه بیشتر به آنها می‌پردازیم:

بوتاکس برای برطرف کردن خطوط افقی پیشانی

خطوط افقی روی پیشانی به خطوطی گفته می‌شود که سرتاسر پیشانی را فرا گرفته‌اند. این خطوط کاملاً واضح هستند و حتی زمانی که اخم می‌کنید، عمیق‌تر و شدیدتر می‌شوند. خطوط افقی چین‌های برجسته‌ای به حساب می‌آیند که در زمان استراحت نیز کاملاً نمایان هستند. تزریق بوتانس پیشانی یک روش عالی برای از بین بردن این خطوط مزاحم محسوب می‌شود.

بوتاکس برای برطرف کردن خطوط عمودی پیشانی

خطوط عمودی پیشانی همان خطوط مزاحم در بالای بینی و بین ابروها هستند. این خطوط در هنگام تمرکز کردن ممکن است برجسته‌تر شوند. خطوط عمودی که کاملاً نمایان هستند، به عنوان خطوط شماره ۱۱ نیز شناخته می‌شوند؛ زیرا معمولاً به صورت دوتایی و تقریباً موازی یکدیگر ظاهر می‌شوند. به هر حال بوتاکس می‌تواند در از بین بردن این خطوط نیز موفق باشد.

افراد مناسب برای تزریق بوتاکس پیشانی

تزریق بوتاکس به عنوان یک درمان موثر برای درمان چین و چروک‌های پیشانی محسوب می‌شود. این درمان همچنین یک راهکار پیشگیرانه برای از بین بردن خطوط در حال شکل گیری است. توصیه می‌شود که افراد در اواخر دهه سوم زندگی یا اوایل ۳۰ سالگی خود در صورت مشاهده رگه‌هایی از خطوط در پیشانی بهتر است فکری به حال این چین و چروک‌های در حال شکل‌گیری کنند. باید با خود روراست باشید، اگر مستعد ایجاد خطوط در این قسمت هستید، باید هرچه زودتر اقدامات پیشگیری را آغاز کنید. هرچه دیرتر برای شروع درمان با بوتاکس آغاز کنید، خطوط بیشتر و عمیق‌تری روی پیشانی شکل می‌گیرند که طبیعتا با وجود آنها رسیدن به نتایج مطلوب سخت خواهد شد.

نحوه تزریق بوتاکس پیشانی

در گام اول توصیه می‌شود که با یک پزشک حاذق مشورت کنید. زمانی که متوجه شدید تزریق بوتاکس پیشانی برای برطرف شدن چین و چروک‌هایتان روش مناسب و مفیدی است، باید در روز ملاقات سر موقع در مطب حاضر شوید. در ابتدا پزشک برای پاکسازی پیشانی از مواد آنتی باکتریال استفاده می‌کند. سپس برای کاهش درد شما در حین انجام این تکنیک موضع را با مواد بی‌حسی، بی‌حس می‌کند. البته درد حاصل از تزریق خفیف است؛ طوری که بیشتر بیماران می‌توانند آن را تحمل کنند. پس از بی‌حس شدن ناحیه پزشک تزریقات را شروع می‌کند که نسبتا سریع است. تنها یک پزشک معتبر می‌تواند مشخص کند که برای رسیدن به ظاهر دلخواه چه تعداد تزریق بوتاکس برای پیشانی نیاز است؟ اگر چین و چروک‌های شما عمیق نباشند، ممکن است به واحدهای کمتری برای تزریق نیاز داشته باشید.

بررسی ماندگاری بوتاکس پیشانی

بوتاکس یکی از موثرترین تزریقات زیبایی برای از بین بردن چین و چروک‌های پیشانی است. تزریق بوتاکس به عنوان یک نوروتوکسین فوق‌العاده می‌تواند ارتباط بین انتهای عصبی و عضلات کنترل کننده خطوط پیشانی را مسدود کند؛ به این ترتیب به طور موقت عضلات مسئول ایجاد خطوط پیشانی شما فلج شده و این ناحیه صاف می‌شود. با این حال تزریق بوتاکس برای همیشه دوام نمی‌آورد؛ چرا که بدن با تولید انتقال دهنده‌های عصبی جدید می‌تواند اثرات مسدود کنندگی ناشی از تزریق بوتانس پیشانی را از بین ببرد. به طور کلی افراد عمدتا تا چهار ماه شاهد اثرات بی‌نظیر این ماده بر پیشانی خود هستند. با این حال عواملی بر میزان ماندگاری بوتاکس موثر هستند که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره خواهیم کرد:

 متابولیسم

واضح و مبرهن است که افراد مختلف میزان متابولیسم متفاوتی دارند. به طور میانگین بدن افراد می‌تواند طی ۳ تا ۴ ماه این سم را متابولیزه کند.

 میزان خطوط پیشانی

عامل موثر دیگر بر طول عمر تزریق بوتاکس، میزان خطوط پیشانی است؛ به بیانی می‌توان گفت که ماندگاری این ماده بر پیشانی به عمق خطوط نیز بستگی دارد. خطوط خفیف پیشانی برای مدت طولانی‌تری سرکوب می‌شوند؛ در حالی که خطوط عمقی‌تر ممکن است پس از مدت کوتاهی بعد از تزریق ممکن است روی پیشانی شما دوباره ظاهر شوند.

 سطح فعالیت 

یکی از توصیه‌های مهم پس از تزریق بوتاکس، آن است که فعالیت‌های ورزشی سنگین را کم کنید؛ زیرا فعالیت بدنی زیاد ممکن است منجر به افزایش انقباضات عضلانی شده و در نهایت اثرات بوتاکس را خیلی سریع از بین ببرد.

مقدار مصرف

 ماندگاری بوتاکس با توجه به دوز مصرفی این ماده نیز متفاوت خواهد بود. با آنکه برای ارائه نتایج ظریف دوز کمتر مورد نیاز است؛ اما اثرات ناشی از آن ممکن است زودتر از بین بروند، در حالی که دوزهای بالاتر بیشتر روی پیشانی دوام می‌آورند.

حالت‌های صورت

بخشی از عوامل موثر بر طول عمر تزریق بوتاکس به حالت‌ها و میمیک صورت شما بستگی دارد. هر چقدر بیشتر از حالات صورت خود استفاده کنید، این خطوط تقویت می‌شوند. به بیانی توصیه می‌کنیم که پس از تزریق کمتر برای بیان احساسات یا حرف زدن ابروهای خود را بالا ببرید و یا اصطلاحا به پیشانی خود چین وارد کنید.

 استرس

متاسفانه استرس یک عامل مضر برای ماندگاری بوتاکس پیشانی است؛ طوری که سبب می‌شود نتایج حاصل از تزریق سریع‌تر از بین بروند؛ در نتیجه پس از تزریق استرس خود را کم یا مدیریت کنید.

مراقبت‌های مهم پس از تزریق بوتاکس پیشانی

تزریق سم بوتولینوم نوع A از نظر بسیاری از پزشکان در جوان‌تر نشان دادن پوست معجزه‌گر است. البته این در صورتی است که نسبت به رعایت نکات و مراقبت‌های پس از تزریق حساس باشید. در حقیقت با تزریق دوز مناسب از بوتاکس می‌توان نتایج و طول عمر دلخواه را مشاهده کرد. پس با عمل به نکات زیر می‌توانید طول عمر تزریق بوتاکس در پیشانی را افزایش دهید:

 • در یک روز اول از تمرینات ورزشی شدید خودداری نمایید.
 • از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید پرهیز نمایید. همچنین لازم است در این دوران اقداماتی همچون برنزه کردن را به بعد موکول کنید.
 • هر زمان که قصد بیرون رفتن از منزل را دارید، از کرم ضد آفتاب با طیف وسیع کمک بگیرید.
 • از دِهیدراته شدن پوست خود جلوگیری کرده و همواره آن را مرطوب نمایید.
 • توجه داشته باشید که در دوران پس از تزریق استرس برای شما سم است، پس برای ماندگاری بیشتر بوتاکس پیشانی هم که شده استرس خود را کنترل کنید.
 • مصرف سیگار را در این دوران به حداقل برسانید تا نتایج دلخواه نمایان شوند.
 • همچنین برای افزایش نتایج بوتاکس لازم است در فواصل زمانی مناسب نسبت به تمدید تزریق اقدام نمایید و جلسات بعدی را پشت گوش نیندازید.

نتایج و اثرات تزریق بوتاکس پیشانی

در سرتاسر دنیا تزریق بوتاکس برای کاهش چین و چروک‌های پیشانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر شما نیز احساس می‌کنید که خطوطی روی پیشانیی‌تان ظاهر شده یا قصد پیشگیری از عمیق‌تر شدن این خطوط را دارید، بهتر است هرچه زودتر برای تزریق بوتاکس اقدام کنید. در واقع بوتاکس یک تعدیل کننده عصبی جهانی است که علائم ناشی از افزایش سن همچون چین و چروک‌ها را کاهش می‌دهد؛ یعنی شما می‌توانید پس از انجام آن صاف‌تر و سفت‌تر شدن پوست پیشانی را انتظار داشته باشید. به خصوص اگر به طور مداوم تمدید تزریق را انجام دهید، نتایج کاملاً طبیعی به نظر می‌رسند. خطرات و عوارض جانبی ناشی از درمان با بوتاکس حداقل است؛ طوری که پس از مدتی به طور کامل از بین خواهند رفت و پس از طی ۱۰ روز می‌توان اثرات کامل درمان را مشاهده کرد.

نگاهی به هزینه تزریق بوتاکس پیشانی

برای تزریق بوتاکس پیشانی باید از متخصصانی کمک بگیرید که تجربه و مهارت لازم را داشته باشند. تنها افرادی که کاملاً با آناتومی صورت آشنا هستند و آموزش‌های لازم را دیده‌اند می‌توانند شما را به هدفتان یعنی کاهش چین و چروک‌های پیشانی نزدیک کنند. با این حساب پزشکان ممکن است هزینه‌های مختلفی را بابت تزریق بوتاکس پیشانی از شما دریافت کنند؛ اما چیزی که در این رابطه اهمیت دارد، مراجعه به یک پزشک متخصص و معتبر برای تجربه این تکنیک زیبایی است. جهت اطلاع دقیق از هزینه‌های این تکنیک لازم است در مشاوره پیش از تزریق، از پزشک خود در این رابطه سوال کنید.

برخی از سوالات متداول

شما به عنوان متقاضی تزریق بوتاکس پیشانی ممکن است در این زمینه سوالاتی داشته باشید که در ادامه به تعدادی از پرتکرارترین آن‌ها پاسخ خواهیم داد:

 تزریق بوتاکس در کجای پیشانی مجاز است؟

FDA یا سازمان غذا و دارو نقاط خاصی را برای بوتاکس پیشانی در نظر گرفته است. این نقاط خطوط افقی در سرتاسر پیشانی و خطوط عمودی هستند که با تزریق دوز مشخصی از بوتاکس می‌توان آنها را بهبود بخشید.

بوتاکس چگونه سبب کاهش چین و چروک‌های پیشانی می‌شود؟

بوتاکس به عنوان یک درمان زیبایی است که در نهایت موجب صاف شدن ظاهر چین و چروک پیشانی می‌شود. این اقدام از طریق فلج شدن ماهیچه‌های ایجاد کننده خطوط صورت می‌گیرد تا این ماهیچه‌ها شل شده و خطوط اخم عمودی و افقی به حداقل برسد.

ماندگاری بوتاکس پیشانی چقدر است؟

 بوتاکس با مورد هدف قرار دادن عضلات خاص سبب کاهش فعالیت آنها می‌شود و به طور موقت با جلوگیری از انقباض ماهیچه‌ها، از ایجاد چین و چروک‌ها ممانعت به عمل می ‌آورد. به طور متوسط زیباجویان بین ۴ تا ۵ ماه آثار حاصل از بوتاکس را بر پیشانی خود خواهند دید.

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.