تصاویر قبل و بعد بوتاکس

-/-
-/-
-/-

بوتاکس؛ روشی غیر جراحی برای بهبود ظاهر بینی

خوش فرم بودن بینی تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارد؛ اما متاسفانه بینی برخی از افراد به طور مادرزادی دارای نقص‌هایی است که زیبایی آن‌ها را تحت تاثیر قرار داده است. حتی افزایش سن نیز می‌تواند سبب بروز چین و چروک‌هایی روی بینی شود. روش‌ هایی همچون عمل‌های جراحی برای اصلاح فرم بینی معایب زیادی دارند که ممکن است افراد را از انجام آنها منصرف کند. یکی از روش‌های غیر جراحی برای رفع چین و چروک بینی و لیفت نوک آن، بوتاکس بینی است. با تزریق این ماده به بینی می‌توان کاهش و از بین رفتن چین و چروک‌های بینی را مشاهده کرد.

در کل این روش بدون نیاز به دوره نقاهت طولانی و بیهوشی می‌تواند به بهبود ظاهر بینی شما کمک کند و نوک آن را به سمت بالا ببرد. البته اگر قصد تزریق بوتاکس به بینی را دارید، حتماً باید پیش از آن با یک متخصص ماهر مشورت کنید تا او با بررسی‌های لازم به شما بگوید که با بوتاکس نتیجه دلخواه را می‌گیرید یا نه؟

آشنایی با بوتاکس بینی

 تا سال‌های قبل متخصصان فکر می‌کردند که بوتاکس تنها برای درمان چین و چروک‌های پیشانی کاربرد دارد؛ اما در حال حاضر مشخص شده که تزریق بوتاکس به بینی می‌تواند تاثیرات شگفت‌انگیزی در بهبود ظاهر بینی‌های پهن و بالا بردن نوک آنها داشته باشد. این روش کم تهاجمی تنها نیاز به چند تزریق با سوزن ظریف دارد و انجام آن خیلی طول نمی‌کشد. کلینیک زیبایی سعادت آباد انواع بوتاکس را برای زیباجویان انجام خواهد داد.

 بوتاکس یا سم بوتولونیوم نوع A یک گزینه درمانی ایمن و موثر برای بهبود نواقص برخی از بینی‌ها است. در حقیقت این ماده به عنوان یک نوروتوکسین حرفه‌ای می‌تواند به طور موقت انقباضات عضلانی را شل و ظاهر صافی به چین و چروک‌های روی بینی ببخشد. منظور از چین و چروک‌های روی بینی همان خطوطی هستند که بعد از خندیدن روی بینی نمایان می‌شوند؛ بنابراین این روش در از بین بردن و کاهش خطوط افقی و عمودی مربوط به بینی نیز موفق خواهد بود.

کاربرد بوتاکس بینی

برخی از افراد از فرم نامناسب بینی خود ناراضی هستند. از طرفی بودجه لازم برای انجام عمل‌های جراجی را ندارند. تزریق بوتاکس به عنوان یک روش کم تهاجمی با شل کردن عضلات می‌تواند در اصلاح فرم بینی تاثیرگذار باشد. در ادامه به برخی از کاربردهای این تکنیک اشاره خواهیم کرد:

درمان افتادگی نوک بینی

 برخی از افراد تزریق بوتاکس را برای درمان افتادگی نوک بینی انتخاب می‌کنند. متخصص این ماده را در عضله‌ای تزریق می‌کند که وظیفه آن پایین کشیدن نوک بینی است. جالب است بدانید که نام این عضله depressor septi nasi muscle است. به این ترتیب می‌توان با تزریق بوتاکس، نوک بینی را بلندتر کرد و از شر فرم ناجور آن خلاص شد.

 کاهش چین و چروک‌های بینی

خطوط موربی ممکن است روی بینی به وجود بیایند که از روی پل بینی به طرفین پخش می‌شوند. این خطوط حاصل ‌حالت‌های برجسته چهره همچون اخم کردن و خندیدن هستند. با تزریق بوتاکس به عضلات دو طرف بینی می‌توان تا حدی انقباضات آنها را کاهش داد و چین و چروک‌ها را صاف کرد.

کوچک کردن سوراخ‌های بینی

حتماً خودتان یا برخی از اطرافیانتان مشاهده کرده‌اید که هنگام لبخند زدن حفره‌های بینی‌شان بیش از حد باز می‌شود. برخی از افراد با سوراخ‌های بینی پهنی به دنیا می‌آیند که فرم آزاردهنده‌ای را در هنگام بروز احساسات در چهره‌شان نمایان می‌کند. بوتاکس برای برطرف کردن این مشکل نیز راه حل‌هایی دارد. این ماده با شل کن کردن عضلات گشاد کننده naris posterior muscle سوراخ‌های بینی را به سمت اطراف می‌کشد و با شل شدن آن‌ها، اندازه سوراخ‌ها را کاهش می‌دهد.

بوتاکس برای جذاب‌تر کردن بینی‌های گوشتی

با آنکه تزریق بوتاکس روشی مناسب برای مشکلاتی همچون قوز یا برجستگی استخوانی نیست؛ اما با استفاده از آن می‌توان ظاهر جذاب‌تری به بینی‌های گوشتی بخشید. در واقع این روش تغییرات مفیدی همچون نوک بینی یا نزدیک‌تر کردن سوراخ‌های بینی را انجام می‌دهد.

درمان رینیت

رینیت یا التهاب سینوس‌ها سبب گرفتگی مداوم، عطسه و آبریزش می‌شود. علائمی که ممکن است شما را از کار و زندگی بیندازند و کیفیت زندگی را کاهش دهند. طبق تحقیقات انجام شده متخصصان به این نتیجه رسیده‌اند که بوتاکس در درمان رینیت نیز می‌تواند موثر باشد؛ چرا که آبریزش بینی در اثر فعالیت بیش از حد غدد زیر مخاطی ایجاد می‌شود. زمانی که بوتاکس در مخاط تزریق شود، می‌تواند از ترشح بیش از حد مایعات بینی جلوگیری کند. با این عملکرد ممکن است پزشک برای درمان آبریزش و گرفتگی مداوم بینی بوتاکس را به عنوان یک روش نوآورانه در نظر بگیرد.

درمان تعریق بیش از حد بینی

تعریق بیش از حد پل بینی نسبت به نواحی همچون زیر بغل کف دست کمتر رخ می‌دهد؛ اما با این وجود ممکن است برخی از افراد به خصوص مردان درگیر آن شوند و به خاطر آن خجالت بکشند. اگر مبتلا به این عارضه هستید، باید بدانید که تعریق بیش از حد پل بینی با افزایش سن برطرف نشده و بلکه بدتر هم می‌شود. برای کاهش تعریق این ناحیه می‌توانید بوتاکس را امتحان کنید.

بررسی فواید و مزایای تزریق بوتاکس بینی

 تزریق بوتاکس بینی به عنوان یک درمان غیر جراحی برای اصلاح فرم بینی طبیعی مورد استفاده قرار می‌گیرد که امروزه افراد زیادی تمایل به امتحان کردن آن دارند. در حقیقت این روش مزایای قابل قبولی دارد که برخی از آنها را در پاراگراف‌های زیر آورده‌ایم:

 درمان غیر تهاجمی

روش‌های جراحی برای آنکه تاثیرگذار باشند، نیاز به استفاده از چاقوی تیز جراحی دارند؛ اما تزریق بوتاکس بینی بدون ایجاد برش می‌تواند کار زیبایی شما را با موفقیت به پایان برساند.

درمان سریع

برخلاف روش‌های جراحی که برای انجام آنها باید چند روزی را از کار و زندگی بیفتید؛ اما بوتاکس بینی سبب می‌شود تا در زمان کوتاهی بتوانید درمان خود را انجام دهید. این مزیت برای افراد پرمشغله و افراد شاغل یک رخداد باورنکردنی به حساب می‌آید.

 نتایج طبیعی

تزریق بوتاکس به بینی به طور طبیعی گشاد شدن سوراخ‌های بینی را با سرکوب عملکرد ماهیچه‌های مربوط کاهش می‌دهد. همچنین خیلی طبیعی می‌تواند نوک بینی را بلندتر کند. یعنی شما می‌توانید پس از مدتی شاهد نتایج طبیعی باشید.

ماندگاری قابل قبول

درست است که تزریق بوتاکس به بینی یک روش دائمی و مادام العمر نیست؛ اما نتایج حاصل از آن ماندگاری خوبی دارند و ممکن است بر اساس تفاوت‌های فردی و کیفیت بوتاکس حدود ۳ تا ۶ ماه دوام بیاورند.

اثرات بی‌نظیر

 برای بهبود فرم بینی، تزریق بوتاکس بینی می‌تواند نگرانی‌های شما در رابطه با نواقص بینی را برطرف کند؛ برای مثال اگر جز کسانی هستید که سوراخ‌های بینی‌تان بزرگ است، این روش برای شما مناسب خواهد بود. حتی اگر دوست دارید نوک بینی خود را بدون رفتن به زیر تیغ جراحی بالا بیاورید، بوتاکس در انتظار شما خواهد بود.

 عوارض جانبی محدود

تزریق بوتاکس بینی اگر توسط یک پزشک کاربلد انجام شود، ناراحتی و عوارض جانبی خاصی را به همراه ندارد؛ یعنی شما می‌توانید بدون تجربه ناراحتی خاصی به زندگی بازگردید.

کاندیدهای مناسب تزریق بوتاکس بینی

شاید بپرسید که چه کسانی می‌توانند تزریق بوتاکس به بینی را انجام دهند؟ در بین روش‌های رینوپلاستی غیر جراحی بوتاکس بی‌دردترین و سریع‌ترین روش ممکن است. پیش از آنکه برای این روش آماده شوید، باید با یک پزشک متخصص صحبت کنید. در جلسه صحبت با پزشک صادقانه با او در رابطه با انتظارات و هدف خود صحبت کنید. پس از مشاوره با متخصص تازه می‌توانید به این نتیجه برسید که آیا این روش برای شما مناسب است یا نه؟ باید با خود صادق باشید و انتظارات واقع بینانه‌ای در رابطه با این موضوع داشته باشید. اگرچه بوتاکس می‌تواند ظاهر بینی را تغییر دهد؛ اما ممکن است برای برخی از افراد مناسب نباشد. به طور کلی افراد سالم با شرایط زیر می‌توانند کاندید مناسبی برای انجام این روش باشند:

  • زیبا جویانی که نوک بینی آنها افتاده و به رو به پایین است
  • افرادی که دارای بینی‌های گوشتی هستند
  • افرادی که دوست دارند چروک‌های روی بینی‌شان در سریع‌ترین زمان ممکن از بین بروند
  • زیبا جویانی که از نواقص ظاهری همچون سوراخ گشاد و پره‌های باز در بینی خود رنج می‌برند.

ماندگاری بوتاکس بینی

پس از درمان بوتاکس بینی کمترین زمان استراحت لازم است؛ این به این معناست که نیاز نیست دوران نقاهت طولانی مدتی را بگذرانید. با این حال ممکن است در ۱ تا دو روز اول مقداری کبودی، قرمزی و تورم را در محل تزریق تجربه کنید؛ اما این عوارض به تدریج برطرف خواهند شد؛ بنابراین می‌توانید نتایج حاصل از بوتاکس را در عرض ۵ تا ۷ روز مشاهده کنید. به طور متوسط پایداری بوتاکس بین ۳ تا ۴ ماه است، پس برای تمدید نتایج لازم است تزریقات را پیوسته ادامه دهید.

نحوه انجام بوتاکس بینی

بوتاکس یکی از خدمات زیبایی است که در حال حاضر از آن استفاده‌های زیادی می‌شود. یکی از موارد کاربردی تزریق بوتاکس، برای برطرف کردن مشکلات بینی است. برای گرفتن نتیجه دلخواه از این روش لازم است مراحل آن به درستی طی شوند:

مشورت با پزشک متخصص

 در گام اول ابتدا باید یک متخصص حرفه‌ای را برای تزریق انتخاب کنید و در طی جلسه مشورت از او بخواهید که با انجام بررسی‌های لازم به شما بگوید که بوتاکس بینی برایتان نتیجه بخش است یا نه. اگر داروهای خاصی را مصرف می‌کنید، در جلسه مشورت با پزشک در میان بگذارید.

آماده‌سازی بینی و اطراف آن

 در جلسه تزریق نیز متخصص ابتدا برای نواحی اطراف و روی بینی مواد بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند. پس از اثر کردن بی‌حسی، علامت گذاری نواحی مورد نظر صورت می‌گیرد.

 تزریق بوتاکس

پس از آنکه آماده سازی موضع انجام شد، نوبت به تزریق می‌رسد. نحوه تزریق و محل آنها از جمله مواردی است که پزشک باید دقت کافی را برای آن‌ها به خرج دهد؛ زیرا هرگونه بی‌احتیاطی و بی‌دقتی می‌تواند در حاصل نشدن نتایج دلخواه تاثیرگذار باشد.

مراقبت ‌های پس از بوتاکس بینی

همانطور که به کارگیری روش درست برای تزریق می‌تواند شما را به نتایج ایده‌آل نزدیک کند، انجام یک سری از مراقبت‌ها نیز می‌تواند در افزایش ماندگاری نتایج تاثیرگذار باشد. برای آنکه نتایج دلخواهتان نمایان شوند، باید نسبت به خودداری از انجام یک سری از کارها هوشیار باشید. برخی از مراقبت‌های مهم شامل موارد زیر هستند:

تحت فشار قرار ندادن ناحیه

 نباید تا چند روز بعد از تزریق ناحیه بینی و اطراف آن را تحت فشار قرار دهید. منظور از تحت فشار قرار ندادن، هرگونه لمس یا ماساژ موضع است. همچنین سعی کنید حرکات صورت را کاهش دهید. حتی تا چند روز بعد از تزریق خوابیدن روی صورت مجاز نیست

دراز نکشیدن

پزشکان توصیه می‌کنند که تا ۸ ساعت بعد از تزریق دراز نکشید و به هیچ عنوان سرتان را برای چند ساعت خم نکنید.

پرهیز از فعالیت‌های بدنی شدید

 تا یک روز بعد از تزریق نباید فعالیت‌های بدنی سنگین انجام دهید؛ چرا که این مدل فعالیت‌ها با بالا رفتن فشار خون ممکن است سبب کبودی و ورم در صورت شما شوند.

 قرار نگرفتن در معرض نور خورشید یا گرما

توصیه می‌شود که تا چند روز بعد از تزریق به هیچ عنوان در معرض نور خورشید یا گرمای زیاد قرار نگیرید؛ چرا که با انجام این کار خود را در معرض افزایش کبودی و ورم قرار می‌دهید.

 پرهیز از مصرف رقیق کننده‌های خون

مصرف هرگونه داروی رقیق کننده خون همچون آسپرین تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق ممنوع است؛ زیرا این داروها می‌توانند خطر خونریزی را افزایش دهند.

 اجتناب از مصرف الکل

برای کاهش ریسک کبودی باید حداقل تا یک روز بعد از تزریق بوتاکس بینی الکل مصرف نکنید.

برخی از سوالات متداول

 برای آنکه راحت‌تر بتوانید در رابطه با روش‌های پیش‌رو برای اصلاح فرم بینی تصمیم بگیرید، در ادامه به تعدادی از سوالات پرتکرار پاسخ خواهیم داد:

هزینه بوتاکس بینی حدوداً چقدر است؟

نمی‌توان عدد ثابت و دقیقی را برای هزینه این تکنیک مشخص کرد؛ زیرا هزینه آن به تعداد واحدهای مورد نیاز، مهارت و دستمزد پزشک، قدرت عضلات بیمار و نتایج مورد نظر بستگی دارد. تنها پزشک شما می‌تواند برآورد هزینه را انجام دهد.

استفاده از بوتاکس برای بینی چه تاثیراتی دارد؟

 بوتاکس یک نوروتوکسین به حساب می‌آید که عضلات را شل می‌کند. تزریق آن در اطراف بینی مشکلاتی همچون افتادگی نوک بینی، چین و چروک‌های روی پوست بینی و بیش از حد باز شدن حفره‌های بینی را درمان می‌کند.

آمادگی‌های لازم برای انجام بوتاکس بینی چیست؟

 برای انجام بوتاکس بینی باید مصرف رقیق کننده‌های خون همچون آسپرین را به مدت ۳ تا ۵ روز قبل از بوتاکس قطع کنید. همچنین برای جلوگیری از افزایش کبودی لازم است چند روز قبل از تزریق الکل ننوشید. به علاوه خوب است در روز مشخص شده برای تزریق یک لباس راحت پوشیده و گرسنه نباشید.

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.