ماندگاری فیلر بینی چقدر است
خدمات زیبایی۱۴۰۲-۱۶-۱۲

ماندگاری فیلر بینی چقدر است

خیلی از افراد از جراحی می‌ترسند اما می‌خواهند ظاهر بینی خود را هم تغییر دهند. به خاطر همین به سراغ روش‌های غیر جراحی می‌روند تا بتوانند ایرادات بینی خود را برطرف کنند. یکی از روش‌های غیر جراحی تزریق فیلر است. شما می‌توانید با این نوع تزریقات تا حد زیادی ایرادات بینی خود را برطرف کنید و یک بینی کاملاً زیبا را روی صورتتان تجربه کنید. البته که این روش‌ها دائمی نیستند اما می‌توانند تا مدت زمان قابل توجهی چهره زیباتر به شما بدهد اما سوال اینجاست که ماندگاری فیلر بینی چقدر است. آیا می‌توانیم به عنوان یک روش زیبایی طولانی مدت روی آن حساب کنیم یا نه؟ اگر به دنبال پاسخ سوالتان هستید، این مقاله را از دست ندهید که به طور کامل در این باره برایتان توضیح خواهیم داد. در انتهای این مقاله به تمامی سوالاتتان در مورد فیلرهای بینی خواهید رسید. 

ماندگاری فیلر بینی چقدر است

چگونگی انجام روش‌های زیبایی غیرجراحی بینی

روش‌های غیر جراحی برای زیبایی بینی از طریق تزریق فیلر یا موادی مانند بوتاکس است که این مواد را به داخل بینی تزریق می‌کنند که روی بافت اطراف بینی تاثیر می‌گذارد. به عبارت دیگر کرم‌های بی‌حس کننده را روی این ناحیه استفاده می‌کنند تا بیمار در طول انجام درمان درد را احساس نکند و بعد از آن تزریقات را انجام می‌دهند. این تزریقات خیلی کار سختی نیست. از طرفی باعث ایجاد تغییرات خیلی زیادی هم نمی‌شود. حدوداً ۱۰ الی ۱۵ دقیقه به طول می‌انجامد. بعد از اینکه فیلر بینی را برایتان تزریق کردند خیلی راحت می‌توانید به منزل بروید یا به محل کارتان بروید و اقدامات روزمره را انجام دهید. 

گزینه‌ و کیس‌های مناسب برای تزریق فیلر بینی 

قبل از اینکه در مورد ماندگاری فیلر بینی صحبت کنیم، باید ببینیم چه افرادی برای تزریق فیلر گزینه مناسبی هستند. افرادی که روی پل بینی خود یک برآمدگی کوچک دارند یا افرادی که ایرادات بینی آنها خیلی کم است یا کسانی که ناقرینگی در بینی آنها وجود دارد که با تزریق فیلر برطرف خواهد شد. اگر بینی شما بیش از حد نوک افتاده‌ای دارد یا ایراد آن خیلی زیاد است یا شکستگی در آن وجود دارد، بدانید که شما گزینه مناسبی برای فیلر بینی نیستید. در بعضی از موارد ممکن است همراه با فیلر، بوتاکس هم تزریق شود که معمولاً برای بالا رفتن نوک بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته که هیچ روش غیر جراحی وجود ندارد که عملاً نوک بینی شما را بالا ببرد اما این تزریق‌ها می‌تواند به شما کمک کند که بینی شما حین خندیدن یا صحبت کردن بیش از حد پایین نیاید و سر جای خودش ثابت بماند. 

ماندگاری فیلر بینی 

نکته مهمی که خیلی‌ها در مورد فیلر بینی سوال می‌کنند، ماندگاری فیلر بینی است. فیلرهایی که به بینی شما تزریق می‌شود، می‌تواند بین ۱۲ تا ۱۸ ماه دوام بیاورد. البته همه چیز بستگی به برند محصول مورد استفاده هم دارد. معمولاً اگر شما بوتاکس استفاده کرده باشید، بین ۳ الی ۴ ماه دوام می‌آورد اما اگر فیلرهای دیگر را تزریق کنید، مدت زمان دوام آن طولانی‌تر است. زیرا جزو موادی است که داخل بدن تجزیه می‌شود و به مرور زمان از بین می‌رود اما مطمئناً نتیجه آن برایتان خوشایند خواهد بود. اگر می‌خواهید یک درمان دائمی داشته باشید و بینی شما همیشه خوشایند باشد، هیچ چیز به غیر از جراحی بینی نمی‌تواند شما را به هدف برساند. 

میزان ماندگاری فیلر بینی

عوارض جانبی فیلر 

نکته‌ای که از ماندگاری فیلر بینی اهمیت بیشتری دارد، عوارض جانبی آن است. عوارض جانبی که بعد از تزریق این فیلرها اتفاق می‌افتد، خیلی سخت نیست. خیلی از افراد ممکن است حالت خفیفی از آن را تجربه کنند که شامل موارد زیر می‌شود: 

ورم

قرمزی 

حالت تهوع 

سر درد 

فواید استفاده از فیلر بینی 

درست است که این فیلر بینی ماندگاری خیلی طولانی مدتی ندارد اما برای استفاده از آن فواید زیادی وجود دارد. فوایدی که شما بعد از این نوع خدمات زیبایی می‌توانید تجربه کنید، شامل موارد زیر است: 

اول از همه اینکه این درمان خیلی سریع انجام می‌شود. یعنی زیر یک ساعت شما می‌توانید به نتیجه مد نظر برسید و تغییرات زیادی را در بینی و چهره خود احساس کنید.

دوم اینکه نیازی به استراحت ندارید و خیلی راحت می‌توانید عوارض جانبی را پشت سر بگذارید. نتیجه‌ای که از فیلر بینی می‌گیرید، خیلی سریعاً خودش را نشان می‌دهد و تغییرات کاملاً مشهود هستند.

اگر هم از تغییرات راضی نباشید، بعد از مدت زمانی دوباره به حالت اولیه خود برمی‌گرد.

بعد از اینکه فیلر بینی را تزریق می‌کنید، هیچگونه جای زخم و برشی روی صورتتان باقی نخواهد ماند. 

امنیت و بی‌خطر بودن فیلر بینی 

خیلی از شما نگران هستید و می‌خواهید ببینید که آیا فیلر بینی خطراتی هم دارد یا خیر؟ آیا امنیت آن تضمین شده است؟! در حقیقت داخل بینی رگ وجود دارد؛ رگ‌های خونی که به رگ‌های داخل چشم متصل می‌شوند. به خاطر همین است فردی که تزریق فیلر را برایتان انجام می‌دهد، باید به اندازه کافی حرفه‍ای بوده و تجربه زیادی در این زمینه داشته باشد تا آسیبی به این رگ‌ها وارد نشود. اگر قرار است شما فیلر بینی بزنید و جراحی انجام ندهید، حتما باید یک پزشک متبحر این کار را برایتان انجام دهد. در غیر این صورت ممکن است مشکلاتی از جمله موارد زیر را تجربه کنید: 

تب 

تاری دید 

ورم یا قرمزی 

مشکلات عروقی 

بافت مرده 

کاهش قدرت بینایی 

همه چیز قبل از تزریق فیلر بینی 

قبل از اینکه تزریق فیلر را برایتان انجام دهند، اول باید با پزشک مشاوره داشته باشید. ابتدا بینی شما را بررسی می‌کند و مطمئن می‌شود که آیا کیس مناسبی برای تزریق فیلر هستید یا خیر؟ سپس اهداف زیبایی را از شما می‌پرسد و می‌خواهد ببیند که آیا با فیلر می‌توانید به این اهداف دست پیدا کنید یا نه. 

بعد از اینکه متوجه شد دقیقاً به سراغ چه تغییراتی باید برود، عکسبرداری را انجام می‌دهند. عکسبرداری برای قبل و بعد از تزریق فیلر الزامی است که این موضوع را برای اکثر خدمات زیبایی استفاده می‌کنند. 

در نهایت بدانید که خیلی از شما به خاطر شرایط بدنی که دارید یا به خاطر ساختار بینی‌تان نمی‌توانید تزریق فیلر انجام دهید که فقط پزشک می‌تواند این موضوع را تشخیص دهد. 

نکات مهم برای بهترین نتیجه از تزریق فیلر بینی 

وقتی که تزریق فیلر را انجام می‌دهید، باید یک سری نکات مراقبتی را رعایت کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید ماندگاری فیلر بینی خود را هم به حداکثر برسانید. این نکات مراقبتی حتماً باید مد نظر قرار داده شوند که شامل موارد زیر هستند:

اول از همه باید از پوست خود مراقبت کنید.

سعی کنید که یک روتین پوستی منظم داشته باشید.

همچنین بدنتان را آبرسانی کنید. استفاده از فیلرهای پوستی می‌تواند بدن شما را تا حد زیادی تقویت کند؛ به شرطی که بدن را آبرسانی کند. فیلرهای پوستی برای عملکرد بهتر نیاز به آبرسانی دارند. اگر بدن شما خشک باشد، فیلرها خیلی زود تاثیرشان از بین می‌رود و نمی‌توانید از تاثیر آنها تا مدت زمان طولانی لذت ببرید.

بعد از اینکه تزریق را انجام دادید، خیلی عجله نداشته باشید. در روزهای اول بعد از تزریق ورم و کبودی زیاد است و نمی‌توانید نتیجه اصلی را ببینید. پس حتماً صبور باشید تا مدتی سپری شود و نتیجه اصلی را متوجه شوید.

سعی کنید که از انجام حرکات صورت مانند جویدن موادغذایی سفت، خمیازه کشیدن، کج کردن صورت و مواردی از این قبیل که به بینی فشار وارد می‌کند، خودداری کنید و این کار را تا همیشه کنار بگذارید. انجام این کار نه تنها باعث می‌شود که شما به فیلر مجدد نیاز داشته باشید، بلکه پوست صورتتان را نیز دچار چین و چروک می‌کند. در نتیجه، مجبور خواهید شد تزریقات خود را مدام تکرار کنید. بنابراین، مراقب باشید که عضلات صورتتان بیش از حد تکان نخورد.

اگر از عینک خیلی سنگین استفاده می‌کنید یا ماسک‌های خیلی سنگین روی صورتتان می‌گذارید، حتماً بعد از تزریق فیلر آن ها را کنار بگذارید. 

همچنین حواستان به پوزیشن و حالت بدنتان حین خواب هم باشد که به صورت و بینی‌تان فشار نیاید. 

چقدر طول می‌کشد تا نتیجه بعد از تزریق فیلر بینی مشخص شود؟ 

شما می‌توانید به سرعت نتیجه را مشاهده کنید، اما پس از بازگشت به خانه، ورم و کبودی به مرور افزایش می‌یابد و شکل بینی شما کمی تغییر می‌کند. بنابراین، باید کمی صبر کنید.

سوزش، ورم و قرمزی در این دوران کاملا طبیعی است. اگر سعی کنید که بیشتر آب بخورید، سر خود را کمی بالا نگه دارید و غذاهای پر از ادویه و تند استفاده نکنید، این مشکلات سریع‌تر برطرف می‌شود. 

از طرفی مراقب باشید که خیلی حرکات بدنی شدید انجام ندهید اما می‌توانید به روتین معمولی زندگی خودتان برگردید. بعد از ۳ الی ۴ روز وضعیت بینی شما به حالت طبیعی برمی‌گردد و می‌توانید نتیجه اصلی را ببینید. 

جراحی بینی بعد از تزریق فیلر 

سوالی که برای بسیاری از شما پیش می‌آید؛ این است که آیا پس از تزریق فیلر می‌توان جراحی بینی انجام داد؟ شاید پس از تزریق فیلر، نتیجه مطابق انتظارات شما نباشد و تصمیم بگیرید که به جراحی بینی روی آورید. خوشبختانه، این امکان برای شما وجود دارد. اما اگر قصد دارید که چند ماه پس از تزریق فیلر، جراحی بینی انجام دهید، توصیه می‌شود که این کار را انجام ندهید.

حداقل یک سال صبر کنید و بعد به سراغ جراحی بروید که بعد از آن هم باز پزشک برایتان توضیح می‌دهد که آیا می‌توانید این کار را انجام دهید یا خیر. زیرا اگر فیلر داخل بینی شما وجود داشته باشد و جراحی کنید، ممکن است مشکلاتی مانند ناقرینگی اتفاق بیفتد یا نیاز به تمدید جراحی وجود داشته باشد. به همین دلیل، شما باید برای مدت زمان بیشتری صبر کنید. پزشک جراح می‌تواند به شما توضیح دهد که چقدر زمان نیاز دارید تا بتوانید به انجام جراحی بپردازید.

تزریق فیلر بینی در کلینیک‌های زیبایی 

اینکه شما فیلر بینی را دقیقاً در کجا تزریق می‌کنید تا حد زیادی روی امنیت کار تاثیرگذار است. شما باید به سراغ کلینیک‌های معتبر بروید. کلینیک‌هایی که به اندازه کافی در این زمینه تخصص دارند و می‌توانند شما را به هدفتان برسانند و چهره زیباتری به شما ببخشند. کلینیک زیبایی سعادت آباد دقیقاً همین کار را برایتان می‌کند. شما می‌توانید هزینه فیلر بینی را از طریق این کلینیک متوجه شوید. زمانی که وارد سایت ما می‌شوید نمونه کارها را می‌بینید. حتی می‌توانید از قبل وقت مشاوره بگیرید. هوش مصنوعی که در کلینیک وجود دارد، قبل از اینکه کار زیبایی را برایتان انجام دهیم، به شما نشان می‌دهد که قرار است چه چهره‌ای پیدا کنید. همین می‌تواند روی تصمیم گیری شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد و در نهایت مطمئن باشید که آیا به انجام این کار نیاز دارید یا نه. 

جمع‌بندی 

انجام خدمات زیبایی یک طرف ماجرا است؛ اینکه ما بدانیم آن خدمات چقدر ماندگاری دارند، هم طرف دیگر ماجراست که اهمیت بسیار زیادی دارد. اینکه ماندگاری فیلر بینی چقدر است، جزو سوال‌های رایجی است که خیلی از شما می‌پرسید. فیلرهای بینی انواع مختلف دارند. برندهای متفاوت آنها از کشورهای مختلف وارد می‌شوند. ماندگاری هر کدام با دیگری متفاوت است اما ما یک بازه زمانی مشخص برای ماندگاری آنها را برایتان بیان کردیم. در نتیجه اکنون می‌توانید بهتر تصمیم بگیرید که آیا نیاز به تزریق فیلر دارید یا نه و اصلاً ماندگاری آن می‌تواند برای شما مناسب باشد یا می‌خواهید اقدامات دیگری مانند جراحی زیبایی بینی انجام دهید. 

برخی از سوالات متداول 

ممکن است هنوز هم در مورد ماندگاری فیلر بینی یا دیگر نکات آن سوالاتی در ذهنتان وجود داشته باشد. در این بخش به تعدادی از سوالات رایج پاسخ داده شده است که شاید سوال شما نیز باشد. 

ماندگاری فیلر بینی چقدر است؟ 

در اکثر موارد فیلر بینی تا ۶ ماه هم ماندگاری دارد. البته همه چیز بستگی به نوع فیلر استفاده شده دارد. در بعضی از موارد ماندگاری آن طولانی‌تر هم خواهد بود. 

آیا تزریق فیلر بینی ارزشش را دارد؟ 

همه چیز بستگی به هدف شما دارد. اگر می‌خواهید تغییرات خیلی کمی را در صورت‌تان تجربه کنید یا می‌خواهید مشکلات تنفسی‌تان برطرف شود، فیلر گزینه مناسبی است. در غیر این صورت اگر مشکلات جدی‌تری دارید، باید به سراغ جراحی بروید. زیرا بهترین راه ممکن است. 

چه علائمی بعد از تزریق فیلر خطرناک است؟ 

اگر فیلر بینی تزریق شد و متوجه شدید که دچار تب، تاری دید، واکنش‌های آلژیک مانند کهیر، قرمزی و ورم‌های شدید بعد از گذشت سه روز شُدید، حتماً باید به پزشک مراجعه کنید. 

 

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.