اندولیفت بهتر است یا هایفو
خدمات زیبایی۱۴۰۲-۲۰-۱۲

اندولیفت بهتر است یا هایفو

این روزها روش‌های جوانسازی پوست بسیار طرفدار پیدا کرده‌اند. خوشبختانه پیشرفت علم پزشکی هم باعث شده تا برای هر مشکلی درمان و راهکاری وجود داشته باشد. دو روش رایج و پرطرفدار در زمینه جوانسازی پوست، هایفوتراپی و اندولیفت هستند که جزء روش‌های مدرن به شمار می‌روند. با این حال که هدف اصلی هر دو روش از بین بردن علائم پیری و کمک به جوان‌تر شدن پوست است، اما در روش کار با یکدیگر متفاوت هستند. به همین دلیل نتایج هر کدام نیز متفاوت خواهد بود. برخی از زیباجویان تمایل دارند قبل از اقدام برای عمل جوانسازی، اطلاعات کاملی در مورد هر روش کسب کنند تا بتوانند با توجه به شرایط خود بهترین متد را انتخاب کنند. در این مطلب قصد داریم بررسی کنیم که برای جوانسازی پوست روش اندولیفت بهتر است یا هایفو؟ 

 اندولیفت بهتر است یا هایفوتراپی

مقایسه اندولیفت و هایفوتراپی برای جوانسازی پوست

اندولیفت بهتر است یا هایفو؟ این سوالی است که قرار است طی توضیحاتی که در ادامه ارائه می‌کنیم به پاسخ آن برسیم. پوست ما انسان‌ها در روند طبیعی که طی می‌کند، بعد از گذشت سال‌ها در اثر کهولت سن، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، عدم رسیدگی درست، استرس و اضطراب و… دچار چین و چروک، افتادگی و شل شدگی می‌شود. کبودی، تیرگی پوست، وجود لک‌های پوستی و… نیز از دیگر مشکلات شایعی هستند که پوست ما با آن‌ها مواجه می‌شود. 

گاهی می‌توان برخی از این مشکلات نظیر جوش، آکنه و تیرگی پوست را تا حدودی با استفاده از کرم‌های درمانی یا تغییر رژیم غذایی درمان کرد. اما این درمان مستلزم صبوری زیاد است و گاه شاید حتی با صرف زمان زیاد هم نتوان آنچنان که باید به نتیجه دلخواه رسید. خوشبختانه با وجود روش‌های جوانسازی پوست همچون اندولیفت و هایفوتراپی دیگر نیازی به صبر کردن نیست. 

نتایج این روش‌های درمانی به سرعت پدیدار می‌شوند و شما می‌توانید در کمترین زمان ممکن به پوستی شاداب، جوان و سرزنده برسید. پوستی که همیشه آرزویش را داشتید. برای درک بهتر این موضوع در ادامه به صورت جداگانه با هر کدام از این روش‌های جوانسازی آشنا می‌شویم.

روش اندولیفت

در میان خدمات زیبایی پوست، پزشکان روش اندولیفت را یک متد مدرن و امروزی‌تر معرفی کرده‌اند. در این روش از دستگاه‌های لیزر مخصوصی استفاده می‌شود که می‌توانند فیبرهای نوری بسیار ریزی (به ضخامت یک تار مو و شاید نازک‌تر از آن) را به عمیق‌ترین لایه‌های پوستی بتابانند. 

تابش فیبرهای نوری باعث تحریک سلول‌های پوستی شده و میزان تولید کلاژن را به شکل چشمگیری افزایش می‌دهد. به این شکل علائمی همچون چین و چروک و افتادگی پوست از بین می‌روند و پوست حالتی شاداب و جوان به خود می‌گیرد. 

همین تحریک کلاژن‌سازی در پوست باعث می‌شود تا صورت بعد از گذشت مدت زمانی حالتی لیفت شده و سفت به خود بگیرد و حتی ممکن است چربی‌های اضافه آن نیز از بین بروند. در روش اندولیفت هیچ احتیاجی به استفاده از روش‌های تهاجمی مثل برش، بخیه یا استفاده از داروی بیهوشی نیست. همه چیز در امن‌ترین حالت ممکن اتفاق می‌افتد. 

پزشک ابتدا سوراخی در ناحیه موردنظر ایجاد می‌کند و از این مسیر، فیبرهای نوری وارد اعماق پوست می‌شوند. در واقع هدایت کننده پرتوهای لیزر به داخل پوست همین فیبرهای نوری هستند. پس از آن، فیبر دیگری به سر فیبر وارد شده وصل می‌شود تا نهایتا فرکانس لیزر به نقطه موردنظر در پوست رسیده و کار خود را انجام دهد.

مقایسه اندولیفت و هایفوتراپی

روش هایفوتراپی

هایفوتراپی هم یکی دیگر از راهکارهای غیرتهاجمی برای جوانسازی پوست است که می‌تواند با تحریک پوست برای تولید کلاژن بیشتر، جوانی از دست رفته را به آن بازگرداند. در روش هایفوتراپی برخلاف روش اندولیفت نیازی به استفاده از سوزن هم نیست. برای این کار از یک دستگاه مخصوص مجهز به اپلیکاتور استفاده می‌شود که این اپلیکاتور روی صورت کشیده شده و فرکانس صوتی را به عمیق‌ترین لایه‌های پوستی هدایت می‌کند. 

در این روش نه تنها از داروی بیهوشی برای بیمار استفاده نمی‌شود، بلکه حتی نیازی به استفاده از داروی بی‌حسی موضعی هم نیست و اغلب بیماران می‌توانند بدون احتیاج به این داروها اقدام به هایفوتراپی کنند. اما اینکه اندولیفت بهتر است یا هایفو، موضوعی نیست که یک فرد غیرمتخصص بتواند در مورد آن اظهارنظر کند. چرا که شرایط پوستی و سنی هر فردی متفاوت است و این تکنیک‌های جوان کننده پوست نیز الزامات خاص خود را می‌طلبند. بنابراین ممکن است یک روش لزوما برای همه افراد مناسب نباشد. 

معمولا این پزشکان هستند که پس از معاینه کامل و بررسی شرایط مراجع تعیین می‌کنند که کدام روش برای جوانسازی کارآمدتر است. گاهی حتی نیازی به انتخاب یک روش از میان این دو روش نیست. چرا که پزشک به صورت ترکیبی از هردوی آن‌ها برای جوانسازی پوست استفاده می‌کند و نتایج نیز بسیار رضایت بخش هستند.

امنیت اندولیفت بیشتر است یا هایفو؟ 

معمولا وقتی این سوال پرسیده می‌شود که اندولیفت بهتر است یا هایفوتراپی، اولین دغدغه افراد مربوط به این است که کدام یک امنیت بیشتری دارند و کم خطرتر هستند؟ افراد کمی هستند که در مورد عمل‌های زیبایی و جوانسازی ریسک‌پذیری بالایی داشته باشند. تقریبا اکثر زیباجویان تمایل دارند این کار را با کمترین ریسک و خطر انجام دهند و از بابت ایمنی و سلامت خود اطمینان کامل داشته باشند. 

به طور کلی باید بگوییم هر دو روش اندولیفت و هایفوتراپی جزء روش‌های امن و کم خطر در زیبایی و جوانسازی پوست به شمار می‌روند. چرا که در این روش‌ها نیازی به داروی بیهوشی یا استفاده از چاقوی جراحی نیست. عمل‌ها سرپایی انجام می‌شوند و معمولا عوارض چندانی ندارند. 

البته برخی از افراد بر این باور هستند که چون در روش هایفوتراپی برخلاف روش اندولیفت نیازی به سوزن زدن روی پوست نیست و همه چیز تنها با به حرکت درآوردن اپلیکاتور روی پوست انجام می‌شود، این روش امنیت بیشتری دارد. اما برای آسودگی خیال زیباجویان عزیز باید بگوییم هر دو روش ایمن و غیرتهاجمی هستند.

تاثیر اندولیفت روی پوست بیشتر است یا هایفو؟ 

همانطور که پیش از این هم اشاره کردیم، روش اندولیفت یک روش درمانی مدرن به شمار می‌رود و برای جوانسازی پوست از تکنیک‌های جدیدتری نسبت به روش هایفو استفاده می‌کند. بررسی‌ها نیز حاکی از آن است که روش اندولیفت، جوانسازی پوست را عمیق‌تر انجام می‌دهد و در واقع اثرگذاری آن روی پوست بیشتر از روش هایفوتراپی است. 

دستگاه‌های لیزری که برای این کار در نظر گرفته شده‌اند دقت و ظرافت عمل بسیار بالایی دارند و می‌توانند پرتوهای لیزر را به بهترین شکل ممکن به بافت‌های عمیق پوست انتقال دهند. این انتقال آنچنان قوی و موثر است که باعث می‌شود بافت‌های پوستی تا مدت‌ها به صورت مرتب اقدام به کلاژن‌سازی کنند تا پوست همیشه حالتی شاداب و جوان داشته باشد.

ماندگاری اندولیفت بیشتر است یا هایفو؟ 

در خصوص مدت زمان ماندگاری این روش‌ها نمی‌توان به طور دقیق نظر داد. قبل از هر چیزی باید بدانید که برای هر نوع عمل زیبایی و جوانسازی پوست باید از اعتبار و حرفه‌ای بودن کلینیک زیبایی اطمینان حاصل کنید. کلینیک زیبایی سعادت آباد یکی از مجموعه‌های معتبر و با سابقه در حوزه خدمات زیبایی پوست است که برای ارائه این خدمات از مجرب‌ترین پزشکان متخصص بهره می‌برد. 

مسلما مجموعه‌های معتبر و شناخته شده، پزشکان ماهر و کاربلد را در تیم خود استخدام می‌کنند. اصلی‌ترین عامل در میزان ماندگاری اندولیفت و هایفو در درجه اول مهارت و توانایی پزشک است. عوامل دیگری نظیر نوع و کیفیت پوست مراجع، کیفیت اجرای کار، وضعیت جسمانی مراجع، سبک زندگی و… نیز از دیگر مواردی هستند که در ماندگاری نتایج نقش دارند. 

اما اگر بخواهیم برای مقایسه کلی، ماندگاری این دو روش را تخمین بزنیم باید بگوییم روش اندولیفت ماندگاری بیشتری دارد. حداقل مدت زمان ماندگاری روش هایفوتراپی ۶ ماه است و در بهترین حالت نیز اثرات آن می‌توانند تا ۲ سال دوام داشته باشند. اما در روش اندولیفت حداقل ماندگاری نتایج ۲ سال است و در صورت اصولی انجام شدن کار و خوب بودن شرایط پوست فرد، این نتایج می‌توانند تا بیش از ۲ سال هم دوام داشته باشند.

عوارض اندولیفت بیشتر است یا هایفو؟ 

طبق توضیحاتی که ارائه شد، هر دو روش اندولیفت و هایفو جزء کم عارضه‌ترین روش‌های درمانی هستند. البته یک سری علائم موقتی در دوران نقاهت بروز می‌کنند که با مراقبت و استراحت کافی به سرعت از بین خواهند رفت. از عوارض کوتاه مدت اندولیفت عبارتند از:

•ورم و قرمزی خفیف

•کبودی خفیف

•درد خفیف

•سوزش یا خارش خفیف

•بی‌حس شدن

•احتمال ناهمواری پوست که بعد از دو الی سه هفته از بین می‌رود.

از عوارض هایفوتراپی نیز عبارتند از:

•درد خفیف

•ورم خفیف

•بی‌حس شدن

•قرمزی خفیف

•هایپر پیگمنتیشن (بروز یک سری لکه‌های پوستی خفیف) 

می‌بینید که هر دو روش ممکن است همراه با عوارض خفیفی باشند که در نتیجه عملیاتی است که روی پوست انجام شده است. این موارد کاملا طبیعی هستند. در این مورد نمی‌توان گفت روشی بر روش دیگر برتری دارد. اما نکته مهم این است که اگر اندولیفت یا هایفوتراپی را زیرنظر یک پزشک ناوارد و بی‌تجربه انجام دهید مسلما دچار عارضه‌های شدید و جدی خواهید شد که ممکن است به سادگی درمان نشوند.

مزایای اندولیفت بهتر است یا هایفو؟ 

در خصوص مزایای این دو روش باید بگوییم که هر دو روش اندولیفت و هایفو جزء جدیدترین و پرطرفدارترین روش‌های جوانسازی پوست در دنیا به شمار می‌روند که هم عوارض جانبی کمی دارند و هم نتایج آن‌ها بسیار ماندگار و بادوام هستند. اما برای اینکه متوجه شوید از میان این دو روش، از نظر مزایا، اندولیفت بهتر است یا هایفوتراپی؟ ما در این بخش به صورت مجزا به مزایای هر کدام اشاره می‌کنیم و نهایتا تصمیم گیری را برعهده شما می‌گذاریم. از مزایای اندولیفت عبارتند از:

•‌عدم درد و خونریزی

•‌عدم نیاز به برش یا بخیه

•‌عدم نیاز به استفاده از داروی بیهوشی (در مواردی نیازی به استفاده از داروی بی‌حسی خیلی قوی هم نیست و با یک بی‌حسی معمولی نیز می‌توان این عمل را انجام داد.) 

•‌عدم نیاز به بستری شدن بیمار در بیمارستان

•بدون ریسک و بی‌خطر

•ماندگاری بسیار بالا نسبت به دیگر روش‌ها حتی بیشتر از روش هایفوتراپی

•نتایج به سرعت قابل مشاهده خواهند بود.

•معکوس کردن روند پیری

•درمان افتادگی و چین و چروک‌های پوستی

•قدرت اثرگذاری بیشتر برای تولید کلاژن در پوست

از مزایای هایفوتراپی عبارتند از:

•استفاده از امواج کم خطر

•بدون درد و جای برش

•زاویه‌سازی و کانتورینگ صورت

•بدون خونریزی

•بدون جای اسکار

•‌عدم نیاز به بیهوشی یا حتی بی‌حسی

•نتایج سریع

•بدون نیاز به بستری شدن

•نتایج ماندگار (البته ماندگاری کمتر در مقایسه با اندولیفت) 

•درمان افتادگی و افزایش حالت ارتجاعی پوست

هزینه اندولیفت بیشتر است یا هایفو؟ 

اینکه از نظر هزینه اندولیفت بهتر است یا هایفو؟ باید بگوییم روش اندولیفت به دلیل تاثیرگذاری عمیق‌تر و اینکه یک تکنیک مدرن‌تر به شمار می‌رود، هزینه بیشتری نسبت به روش هایفوتراپی دارد. اما گاهی زیباجویی که روش هایفوتراپی را انتخاب کرده ممکن است برای دریافت نتیجه دلخواه ناچار باشد تا تعداد جلسات درمانی بیشتری را سپری کند. به همین دلیل هزینه نهایی در پایان جلسات درمانی تعیین می‌شود که گاهی ممکن است این هزینه بیشتر از هزینه اندولیفت تمام شود. پس همه چیز به شرایط بیمار و تعداد جلسات درمانی وابسته است.

نتیجه گیری

اینکه اندولیفت بهتر است یا هایفو؟ سوالی است که ذهن بسیاری از زیباجویان را به خود درگیر کرده است. به طور کلی هر دو روش از نظر ایمنی، جزء کم خطرترین روش‌های زیبایی پوست به شمار می‌روند که عوارض جانبی خاصی ندارند. (البته با این شرط که کار توسط یک پزشک مجرب و حرفه‌ای انجام شود.) هر دو روش تقریبا نتایج خود را به سرعت نمایان می‌کنند. اما از نظر قدرت اثرگذاری و مدت زمان ماندگاری، روش اندولیفت شرایط بهتر و ایده آل‌تری داشته و در نتیجه انتخاب معقولانه‌تری به نظر می‌رسد. هر چند که این روزها پزشکان متخصص با ترکیب این دو متد سعی در دریافت نتایج بهتر دارند و خیلی روی برتری یک روش نسبت به روش دیگر تمرکز نمی‌کنند.

سوالات متداول

1. تعداد جلسات اندولیفت بیشتر است یا هایفو؟ 

تعداد جلسات درمانی بستگی به شرایط مراجع دارد و ممکن است برای هر فردی متفاوت باشد. طول جلسه درمانی اندولیفت نهایتا یک تا یک ساعت و نیم به طول می‌انجامد. طول جلسه هایفو نیز می‌تواند بین ۳۰ تا ۴۰ دقیقه متغیر باشد. معمولا درمان هایفو در مدت زمان کوتاه‌تری انجام می‌شود. اما این موضوع نسبی است و برای تمام بیماران صدق نمی‌کند.

2. اندولیفت تاثیر بیشتری روی جوانسازی پوست دارد یا هایفوتراپی؟ 

متد اندولیفت تاثیرگذاری عمیق‌تری روی پوست دارد و نتایج آن نیز ماندگارتر از نتایج هایفوتراپی هستند.

3. عوارض کدام روش بیشتر روی پوست مشاهده می‌شود؟ 

این دو روش اگر به صورت اصولی و زیر نظر یک پزشک متخصص و حرفه‌ای انجام شوند، هیچ نوع عارضه خطرناک و جدی به دنبال نخواهند داشت. اثراتی همچون کبودی، قرمزی، ورم، سوزش و خارش خفیف از اثرات جانبی داروی بی‌حسی و عملیاتی است که روی پوست صورت انجام شده و معمولا بعد از گذشت چند روز از بین می‌روند.

 

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.