تصاویر قبل و بعد هایفوتراپی

-/-
-/-
-/-
-/-

هایفوتراپی صورت؛ روشی نوین برای جوانسازی چهره

افزایش چین و چروک صورت اتفاقی است که نمی‌توان از آن جلوگیری کرد. در حقیقت شما با افزایش سن ممکن است با چین و چروک و خطوطی در صورت خود مواجه شوید که احتمالا در وهله اول کمی هم ناراحت‌تان خواهد کرد. این خطوط مزاحم در اثر افتادگی پوست و کاهش تولید کلاژن ایجاد می‌شوند. امروزه روش‌های زیادی برای جوانسازی پوست صورت وجود دارند؛ اما یکی از بهترین آنها هایفوتراپی صورت است. این روش از خدمات زیبایی که محبوب بسیاری از خانم‌ها و آقایان است تا حد زیادی به سفت شدن پوست صورت کمک می‌کند و به بیانی جایگزین بسیار خوبی برای لیفت و این مدل روش‌ها به حساب می‌آید. در طی هایفوتراپی از انرژی فراصوت برای تحریک کلاژن سازی کمک گرفته می‌شود؛ به این ترتیب پوست تا حد زیادی جوان خواهد شد. جالب است بدانید که این امواج فراصوت همان امواج مورد استفاده در سونوگرافی هستند. برای انجام این روش، پزشک امواج نام برده را به صورت متمرکز روی لایه خاصی از پوست وارد می‌کند تا لیفت پوست با موفقیت انجام شود.

آشنایی با هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی صورت یا امواج اولتراسوند (فراصوت) متمرکز با شدت بالا یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی است که پوستشان کمی چروک شده یا در حال پیر شدن است. در این روش از انرژی فراصوت کمک گرفته می‌شود تا کلاژن سازی پوست تقویت شود. همانطور که می‌دانید کلاژن بیشتر در سفت شدن پوست موثر است.

 با آنکه هایفوتراپی در سال ۲۰۰۸ برای درمان تومور وارد جهان شد، رفته رفته حدود ۶ سال بعد این نتیجه حاصل شد که استفاده از آن برای رفع چین و چروک و افتادگی صورت نیز موثر است. این روش برخلاف سایر تکنیک‌های لیفت صورت که باید خود را به زیر تیغ جراحی جراحان بسپارید، یک روش غیرتهاجمی با کمترین عوارض است و بدون خونریزی انجام می‌شود. در حقیقت پزشک با به کارگیری مقدار تنظیم شده‌ای از امواج‌ فراصوت متمرکز و وارد کردن آنها به اعماق صورت اجازه می‌دهد که کلاژن سازی در ناحیه افزایش یابد. زمانی که تولید کلاژن افزایش یابد، پوست نه تنها صاف شده بلکه سفت و لیفت هم خواهد شد. با این حساب پس از مدتی شاهد جوان‌تر و زیباتر شدن چهره خود خواهید بود.

مزایای هایفوتراپی صورت

همانطور که اشاره کردیم هایفوتراپی صورت روشی بدون درد برای جوانسازی و لیفت پوست صورت است. اتفاقی که بعد از انجام هایفوتراپی برای شما می‌افتد، ظهور یک پوست سالم، نرم و لطیف است که به تدریج صاف‌تر و صاف‌تر می‌شود. انجام این تکنیک مزایای فوق العاده‌ای دارد که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره خواهیم کرد:

کمک به از بین رفتن لک‌های صورت 

از مهمترین کاربردهایی که می‌توان برای هایفوتراپی صورت مثال زد، از بین بردن لک‌های مختلف است. پزشک طی این روش با انتقال امواج فراصوت به بافت پوست می‌تواند لک‌ها را بهبود ببخشد؛ بنابراین با نفوذ این امواج به لک‌ها تا حد زیادی می‌توان از شر لک‌های صورت راحت شد.

کاهش چین و چروک‌ها

با افزایش سن یا در نتیجه برخی از عوامل ژنتیکی ممکن است مبتلا به چین و چروک‌هایی در صورت خود شوید. این چین و چروک‌ها سبب می‌شوند که زیبایی شما تحت تاثیر قرار بگیرد. یکی از روش‌های جدید برای از بین بردن این چین و چروک‌ها، تجربه هایفوتراپی صورت است که با افزایش کلاژن‌سازی در کاهش چین و چروک‌ها نقش خواهد داشت.

 صاف شدن پوست صورت

 یکی دیگر از مزایای هایفوتراپی که آن را به یک روش پرطرفدار تبدیل کرده است، صاف شدن پوست به شمار می‌رود. با انجام این روش یک پوست سالم و صاف برای شما ایجاد می‌شود. در حقیقت بعد از مدتی از روشن و صاف شدن پوست خود سورپرایز خواهید شد!

 ماندگاری بالا

برخلاف برخی از روش‌های زیبایی که ماندگاری محدودی دارند، هایفوتراپی صورت بین ۱ تا یک سال و نیم ماندگار است.

 بدون برش و خونریزی

ما به شما حق می‌دهیم که دوست نداشته باشید برای انجام عمل‌های زیبایی زیر تیغ جراحی بروید؛ اما با انجام هایفوتراپی صورت که روشی غیر تهاجمی به شمار می‌رود، می‌توان به جوانسازی پوست بدون درد و خونریزی اقدام کرد.

 عوارض محدود

هایفوتراپی پوست صورت تکنیکی است که در آن تکنولوژی پیشرفته حرف اول را می‌زند. در این تکنیک عمق مناسبی از پوست در مجاورت امواج فراصوت قرار گرفته تا سلول‌های آسیب دیده را وادار به کلاژن سازی کند. به بیانی حرارت و امواج تنها بافت‌های آسیب دیده را مورد هدف قرار می‌دهند؛ در نتیجه آسیبی به بافت‌های سالم نرسیده و عوارض خاصی ایجاد نمی‌شود.

 تعداد جلسات کم

عمدتاً متقاضیان پس از گذراندن جلسات کم به نتیجه مطلوب می‌رسند. البته نمی‌توان در این رابطه به طور قطعی اظهار نظر کرد؛ چراکه تعداد جلسات به شرایط بدنی و مشکلات پوست شما بستگی دارد. به طور کلی برای گرفتن نتیجه مطلوب از هایفوتراپی نیاز نیست که پیوسته از کار و زندگی بزنید و در کلینیک حاضر شوید.

 بهبود افتادگی پلک

 افتادگی پلک یکی از مشکلاتی است که افراد زیادی به آن مبتلا هستند؛ چراکه پوست پلک در گذر زمان ممکن است چروکیده و افتاده شود. هایفو به خوبی لیفت پلک‌ها و درمان افتادگی آنها را فراهم می‌سازد.

دوره نقاهت کوتاه مدت

خوشبختانه پزشک برای انجام هایفوتراپی صورت از سوزن و برش استفاده نمی‌کند؛ بنابراین این روش از دوره نقاهت محدودی برخوردار بوده و نیاز به استراحت خاصی ندارد. البته این در صورتی است که از یک پزشک ماهر برای انجام های هایفوتراپی کمک گرفته باشید.

معرفی انواع هایفوتراپی صورت

دستگاه هایفوتراپی با استفاده از تولید امواج هایفو یا اولتراسوند می‌تواند به جوان سازی پوست کمک کند. این دستگاه انواع مختلفی دارد که هر کدام برای اهداف خاصی به کار گرفته می‌شوند. در واقع شما باید با توجه به انتظارات و هدفی که دارید، از نوع مناسب هایفوتراپی بهره‌مند شوید. از کاربردهای مختلف هایفو می‌توان موارد زیر را مثال زد:

هایفوتراپی غبغب

هایفوتراپی یکی از انواع پرطرفدار هایفوتراپی صورت است که با استفاده از آن می‌توان چربی‌های این ناحیه را رفع کرد؛ به این ترتیب تا حد زیادی غبغب از بین رفته و پوست این قسمت سفت می‌شود.

هایفوتراپی افتادگی پلک

افتادگی پلک عارضه‌ای ناخوشایند در پلک‌ها است که در اثر افزایش سن، ابتلا به برخی از بیماری‌ها، عوامل ژنتیکی و اختلالات عصبی می‌تواند ایجاد شود. دستگاه هایفو با بالا بردن پلک و ایجاد کلاژن در سفت شدن پوست این ناحیه موثر خواهد بود. در واقع اگر به دنبال یک روش بدون بستری و بیهوشی برای از بین بردن افتادگی پلک‌هایتان هستید، این روش می‌تواند ایده مناسبی باشد.

هایفوتراپی بینی

از انواع پرطرفدار هایفوتراپی می‌توان به هایفوتراپی بینی در صورت اشاره کرد. ممکن است با گذر زمان خطوطی روی بینی خود مشاهده کنید. وجود این خطوط با زیبایی شما مغایرت دارند. برای از بین بردن خطوط روی بینی می‌توانید از روش هایفوتراپی استفاده نمایید.

 هایفوتراپی ابرو

لیفت ابروها یکی از عمل‌های زیبایی پرطرفدار در بین مردم است. البته برخی از این روش‌ها با جراحی‌های سخت همراه هستند؛ اما با هایفوتراپی ابرو می‌توان تولید کلاژن را تا حد زیادی افزایش و در نتیجه سبب لیفت این قسمت از صورت شد.

 هایفوتراپی پیشانی

یکی دیگر از نواحی که می‌توان برای آن هایفوتراپی انجام داد، پیشانی است. با افزایش سن، خطوط افقی و عمیقی در پیشانی ظاهر می‌گردند که باید کاری برای سفت شدن پوست این ناحیه انجام دهید. برای داشتن پیشانی صاف و سفت می‌توانید هایفوتراپی صورت را امتحان کنید. در این روش با تابش امواج فراصوت به ناحیه پیشانی، لیفت این ناحیه امکان‌پذیر می‌شود.

هایفوتراپی خط خنده

هایفو خط خنده روشی است که برای از بین رفتن خط خنده صورت انجام می‌شود؛ یعنی پزشک با تاباندن امواج فراصوت قصد دارد که با این خطوط مبارزه کند. این روش حتی در رفع چین و چروک‌های اطراف لب هم موثر خواهد بود.

نحوه انجام هایفوتراپی صورت

در هایفوتراپی صورت هدف از بین بردن چین و چروک‌ها و جوانسازی صورت است. در این تکنیک اصولاً از امواج الکتریکی با فرانتانس بالا یعنی بیش از ۱۰۰ هرتز کمک گرفته می‌شود اگر شما نیز قصد انجام این تکنیک با هدف مشخصی را دارید، باید پیش از آن اطلاعاتی در رابطه با نحوه انجام این تکنیک به دست آورید. البته قبل از شروع روش پزشک باید متوجه شود که شما بیماری یا اختلال خاصی نداشته باشید. پزشک پیش از آنکه هایفوتراپی را آغاز کند، از شما می‌خواهد که با آرامش روی جایگاه قرار بگیرید. سپس با استفاده از ژل مخصوص هایفوتراپی، صورت را آماده درمان می‌کند. بعد از آن نوبت به استفاده از دستگاه هایفوتراپی می‌رسد. این دستگاه به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه امواج فراصوت با فرکانس بالا را به ناحیه وارد می‌کند. در طی انجام هایفوتراپی معمولاً گرمایی را حس می‌کنید که معمولاً بدون درد یا سوزش است. در طی این دقایق، دستگاه امواج با فرکانس و شدت مناسب را به ناحیه می‌تاباند. شایان توجه است بدانید که این دستگاه از یک الکترود و یک دستگاه تولید کننده امواج الکترونیکی با فرکانس بالا تشکیل شده است.

افراد مناسب برای استفاده از هایفوتراپی صورت

دستگاه هایفوتراپی عملکرد بسیار خوبی در ترمیم بافت صورت دارد. در واقع با وارد شدن امواج فوق صوتی به طور تنظیم شده‌ای به لایه‌های عمیق پوست صورت می‌توان سبب تقویت بافت‌های آسیب دیده شد؛ به این ترتیب با تحریک کلاژن سازی و الاستین سازی می‌توان در جوانسازی پوست صورت سهیم بود. تمام افراد بالای ۳۰ سال که حس می‌کنند صورتشان به پیری دچار شده، می‌توانند با اهداف مختلفی از خدمات زیبایی هایفوتراپی را انجام دهند. حتی اگر قصد لیفت ابرو، از بین بردن غبغب و افتادگی پلک را دارید، این روش می‌تواند ایده خوبی باشد؛ زیرا به کاهش عمق چین و چروک‌ها و خطوط روی صورت هم کمک می‌کند. البته پیش از استفاده از این دستگاه لازم است در رابطه با نتیجه بخش بودن هایفو با یک متخصص زیبایی مشورت کنید.

مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی صورت

یکی از عواملی که می‌تواند به شما در گرفتن نتیجه مطلوب کمک کند، انجام مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی صورت است. در حقیقت برای دریافت پاسخ زیبایی ایده‌آل از این روش، لازم است دستورالعمل‌های توصیه شده را جدی بگیرید. این اقدامات مهم شامل موارد زیر هستند:

از قرار گرفتن در نور خورشید اجتناب کنید

اولین چیزی که بعد از هایفوتراپی باید به آن پایبند باشید، دوری از نور خورشید است. نور خورشید با داشتن اشعه‌های مختلف ممکن است به پوست شما نفوذ کرده و به آن آسیب برساند. در واقع قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید می‌تواند احتمال آفتاب سوختگی و تغییر رنگ پوست صورت بعد از این عمل را افزایش دهد.

 صورت خود را ماساژ ندهید

 دومین اقدامی که باید به آن پایبند باشید، ماساژ ندادن پوست صورت است. منظور از ماساژ هرگونه دستکاری یا تحت فشار قرار دادن پوست صورت است. حتی اگر به دلیل التهابات پس از هایفوتراپی در صورت خود احساس خارش یا کشیدگی کردید، نباید ناحیه را خراشیده و تحریک کنید.

آب کافی بنوشید

 کم آبی ارتباط مستقیمی با خشکی پوست دارد. برای گرفتن نتیجه بهتر لازم است آب کافی بنوشید؛ زیرا این مایع شفافیت پوست شما را زیاد می‌کند. در کل پزشکان توصیه می‌کنند که بهتر است بعد از عمل نوشیدنی مورد علاقه شما آب باشد تا به افزایش کلاژن سازی و ترمیم بافت‌های پیر شده کمک کند.

 سیگار و الکل را ترک کنید

 مصرف الکل و سیگار سبب افتادگی و تیره شدن پوست می‌شود. پس برای مشاهده نتایج مثبت ناشی از هایفوتراپی پوست برای چند وقت هم که شده این موارد دوری کنید.

در روزهای اول دوش آب گرم نگیرید

پس از هایفوتراپی پوست تا حدودی حساس‌تر و ملتهب می‌شود؛ در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم برای مراقبت از صورت دوش آب گرم نگیرید. البته در روزهای پس از عمل چنانچه مجبور به استحمام هستید، حتماً از آب سرد یا ولرم استفاده کنید تا چربی طبیعی پوست حفظ شود.

نگاهی به هزینه هایفوتراپی صورت

هزینه هایفوتراپی صورت به عوامل مختلفی همچون مقدار افتادگی چین و چروک‌ها، تعداد جلسات مورد نیاز، مهارت و دستمزد پزشک بستگی دارد. به طور کلی انجام هایفوتراپی در تهران با ۴ تا ۵ میلیون تومان انجام می‌شود. کلینیک زیبایی سعادت آباد انواع هایفوتراپی را برای زیباجویان انجام می دهد.

برخی از سوالات متداول

 سوالات در زمینه استفاده از دستگاه هایفوتراپی صورت زیاد است؛ بنابراین تصمیم گرفته‌ایم به تعدادی از پرتکرارترین آنها پاسخ دهیم:

هایفوتراپی صورت چند جلسه طول می‌کشد؟

 تعداد جلسات هایفوتراپی صورت به طور دقیق مشخص نیست؛ زیرا به متابولیسم بدن فرد و مشکلات صورت بستگی دارد. به طور کلی برای گرفتن نتیجه دلخواه باید جلسات کافی سپری شوند.

بهترین دستگاه هایفوتراپی کدام است؟

 بهترین دستگاه هایفوتراپی صورت آن دستگاهی است که تنها قابلیت آن فناوری هایفو باشد. این دستگاه نتایج رضایت بخش‌تری را روی پوست صورت پدید می‌آورد و استفاده از آن درد کمتری دارد.

آیا استفاده از هایفوتراپی صورت درد دارد؟

 بسیاری از متقاضیان نگران درد ناشی از هایفوتراپی صورت هستند. باید اقرار کنیم که این روش با درد خاصی همراه نیست. البته میزان درد به آستانه درد شما نیز بستگی دارد. برخی از افراد تنها ممکن است احساس سوزن سوزن شدن در صورت خود را تجربه کنند.

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.