برای این گالری هنوز تصویری بارگذاری نشده است !

میکرودرم صورت؛ راهی برای بازگرداندن جوانی به پوست

بدون شک یکی از معیارهای جذابیت، داشتن پوستی شفاف و جوان است. بسیاری از افراد با افزایش سن و عوامل مختلف ممکن است پوست شفاف و جوان خود را از دست بدهند. برخی از افراد نیز گرفتار جوش‌های سرسیاه و سرسفید در صورتشان هستند که این مسائل سبب شده اعتماد به نفس خود را از دست بدهند. یکی از تکنیک‌های درمانی و خدمات زیبایی برای بازگرداندن جوانی و زیبایی به پوست، میکرودرم صورت است. این روش طرفداران زیادی پیدا کرده است؛ زیرا افراد عاشق روش‌های غیر تهاجمی برای داشتن پوستی سالم و جوان هستند. میکرودرم آبریژن صورت به طور فوق العاده‌ای از پوست صورت لایه‌برداری کرده و کمک می‌کند تا طراوت خاصی به این قسمت از بدن بازگردد.

تاریخچه ابداع میکرودرم صورت

برخی از مخاطبان فکر می‌کنند که میکرودرم روشی نوین است و تازه ابداع شده؛ اما جالب است بدانید میکرودرم تکنیکی کهن محسوب می‌شود که تاکنون سراسر جهان موفق به امتحان کردنِ آن شده‌اند. در حقیقت میکرودرم روشی بود که ابتدا در سال ۱۹۸۵ میلادی در کشور ایتالیا ابداع شد. این تکنیک به تدریج صنعت مد و زیبایی را دگرگون کرد؛ به طوری که توانست در سال ۱۹۹۸ به عنوان یک لایه بردار غیر تهاجمی و ایمن شناخته شود.

دلیل آنکه امروزه مردم علاقه زیادی به انجام میکرودرم دارند، آن است که این تکنیک یک روش غیر شیمیایی و غیر تهاجمی برای جوانسازی پوست صورت به شمار می‌رود؛ یعنی بدون آنکه دردی را حس کنید یا زیر تیغ جراحی قرار بگیرید، با میکرودرم امکان از بین بردن لایه‌های مرده پوست و جوانسازی وجود خواهد داشت. البته با آنکه با این روش لایه برداری سطحی پوست متداول است؛ اما نوع خاصی از میکرودرم به نام ابریژن در درمان مشکلات عمیق پوستی نیز موثر خواهد بود.

میکرودرم ابریژن؛ تکنیکی برای برطرف کردن مشکلات عمیق پوستی

یکی از روش‌های جوانسازی با استفاده از میکرودرم صورت نوع آبریژن است که با میکرودرم صورت کمی متفاوت است. در این روش از طریق دستگاهی ویژه نوعی کریستال بسیار ظریف از جنس اکسید آلومینیوم در مجاورت پوست قرار گرفته و خراش ریزی روی سطوح بالایی شاخی پوست صورت ایجاد می‌شود. با ایجاد مکش روی پوست، کریستال‌ها از سطح آن جمع شده و جریان خون به ناحیه بهبود می‌یابد. همچنین با فعال شدن فیبروبلاست‌های پوست، ترمیم صورت انجام می‌شود.

از زمان‌های دورتر مردم برای از بین بردن زخم‌های سوختگی این تکنیک را به کار می‌بردند. البته کاربرد آن در حال حاضر خیلی بیشتر از حذف زخم‌ها و اسکارها است. در حال حاضر با نظافت سلول‌های مرده از سطح صورت امکان ایجاد لایه‌های جوان در این ناحیه فراهم می‌شود؛ یعنی می‌توان با برداشتن سلول‌های شاخی پوست، شاهد هموار شدن و ملایمت صورت شد.

همانطور که اشاره کردیم میکرودرم آبریژن تفاوت اندکی با میکرودرم صورت دارد. این تفاوت در میزان ورود به پوست صورت است. می‌توان گفت که میکرودرم آبریژن به لایه‌های عمیق پوست نفوذ می‌کند و روش مناسبی برای رفع مشکلات عمقی صورت به حساب می‌آید. اگر شما نیز مبتلا به مشکلات عمقی در پوست صورتتان هستید، می‌توانید این روش کم خطر را امتحان کنید. لازم به ذکر است بدانید که انواع مختلفی از این روش وجود دارند که در پاراگراف‌های زیر به آن خواهیم پرداخت:

میکرودرم ابریژن با نوک الماسی

به دستگاهی که  دارای الماس‌های ریز باشد، میکرودرم ابریژن با نوک الماسی گفته می‌شود. این دستگاه مناسب تراشیدن سلول‌های مرده در مناطق حساس صورت همچون اطراف چشم است.

میکرودرم ابریژن کریستالی

جالب است بدانید که در این روش از میکرودرم صورت از طریق یک اسپری، کریستال‌هایی روی سطح پوست درست می‌شوند که پزشک با استفاده از آن بتواند لایه برداری را انجام دهد. در واقع سری خاص این دستگاه دارای کریستال‌هایی از جنس اکسید آلومینیوم هستند که پزشک از طریق آنها می‌تواند لایه برداری را تحت کنترل خودش قرار بدهد. با این روش سلول‌های مرده با دستگاه کشیده می‌شوند و پاکسازی با موفقیت به اتمام می‌رسد.

هیدروژن ابریژن

یکی دیگر از دستگاه‌هایی که برای جوانسازی صورت با میکرودرم از آن استفاده می‌شود، هیدروژن ابریژن است. این روش جدید به جای داشتن سری الماسی یا کریستالی، از یک افیوژن پوستی برخوردار است که پزشک با استفاده از آن به مبارزه با لایه‌های مرده می‌پردازد و مواد تقویت کننده را وارد پوست می‌کند. از ویژگی‌های منحصر به فرد این روشِ خدمات زیبایی می‌توان به افزایش خونرسانی و سرعت ترمیم پوست صورت اشاره کرد.

کاربردهای بی‌نظیر میکرودرم صورت

 میکرودرم صورت روشی است که با حذف لایه‌های مرده پوست، سبب ترمیم و شادابی بیشتر صورت می‌شود. خوشبختانه تجربه این تکنیک همراه با درد نیست و خیلی سریع انجام می‌شود. اگر می‌خواهید کاری برای جوانسازی پوست صورت خود انجام دهید و سلول‌های مرده پوست را حذف کنید، میکرودرم بهترین گزینه است. البته پیش از آن باید بدانید که کاربردهای اصلی این روش چیست و برای چه مشکلاتی جوابگو است؟ در ادامه کاربردهای این تکنیک را به شما معرفی خواهیم کرد:

از بین بردن کدری پوست صورت

برخی از عوامل سبب می‌شوند که به تدریج پوست صورت شما تیره و کدر شود. شاید باورتان نشود اما این تیره شدن زیر سر سلول‌های مرده پوست است! برای داشتن یک صورت شفاف و عاری از تیرگی می‌توانید میکرودرم صورت را امتحان نمایید. این روش با حذف سلول‌های مرده سطح پوست صورت، آن را روشن‌تر می‌کند تا بتوانید با زیبایی بیشتری در اجتماع حاضر شوید.

از بین بردن جای جوش

جوش‌ها به نوبه خود رقت انگیز هستند؛ اما از آن بدتر جای آنها است که ممکن است با قرمزی، فرورفتگی یا برجستگی اندکی روی صورت باقی بمانند؛ یعنی حتی از پس از برطرف شدن جوش نیز رد پایی از آنها در صورت دیده می‌شود. بسیاری از جاهای جوش‌ با گذراندن جلسات میکرودرم صورت قابل حل هستند.

از بین بردن لکه‌ها

چنانچه جز کسانی هستید که از ضد آفتاب استفاده نمی‌کنید و همواره در معرض نور خورشید هستید، ممکن است روی صورتتان، لکه‌های ناشی از آفتاب ظاهر شود. این اتفاق ناخوشایند نوعی سوختگی و آسیب به پوست محسوب می‌شود. برای از بین رفتن این لکه‌های مزاحم، کافی است روش میکرودرم را امتحان کنید تا پس از مدتی با یک پوست بدون لکه مواجه شوید.

از بین بردن جوش‌های سرسیاه

احتمالاً شما هم بروز جوش‌های سرسیاه روی سطح پوست صورتتان را تجربه کرده‌اید. این جوش‌های زشت و زننده از زیبایی شما می‌کاهند؛ بنابراین باید فکری به حال رفع آنها کنید. جهت از بین بردن این جوش‌های بد قیافه کافیست ۱ تا ۲ جلسه میکرودرم صورت را امتحان کنید و از نتایج شگفت انگیز آن غافلگیر شوید.

خلق صورتی با رنگ یکدست

برخی از عوامل همچون حاملگی و استفاده از داروهای خاص سبب می‌شوند که لک‌هایی در صورت ایجاد شوند. طبیعتاً بروز این لکه‌ها که رنگ آنها متفاوت از رنگ اصلی پوست است، ظاهر خوبی به صورت نمی‌دهند. اگر شما هم این مشکل را دارید، بهتر است برای یک دست و یکنواخت کردن پوست صورتتان از میکرودرم صورت کمک بگیرید؛ زیرا در این روش سلول‌های مرده از سطح پوست برداشته شده و تازه می‌توان شاهد یکدست شدن بافت آن شد.

 جلوگیری از شل شدن پوست

با افزایش سن و سال، سفتی و طراوت پوست کاهش یافته و این بافت در مسیر افتادگی قرار می‌گیرد. استفاده از روش درمانی میکرودرم صورت به عنوان یک لایه بردار فوق العاده سبب می‌شود تا خونرسانی در پوست این قسمت افزایش یابد. با بهبود وضعیت خونرسانی تا حد زیادی از افتادگی پوست صورت ممانعت به عمل خواهد آمد. در حقیقت لایه برداری و افزایش گردش خون در این ناحیه می‌توانند به لیفت پوست نیز کمک کنند.

نحوه درمان با میکرودرم صورت

میکرودرم صورت یک روش درمانی پرطرفدار است که سالانه افراد زیادی برای انجام آن اقدام می‌کنند. برای آنکه بتوانید نتیجه مطلوب را از این عمل سرپایی بگیرید، لازم است در مرحله اول به یک پزشک متخصص مراجعه نمایید. چنانچه کار را به دست افراد غیر متخصص بسپارید، ممکن است نتیجه آنطور که دلتان می‌خواهد نشود. از طرفی پوست صورت بخشی است که نمی‌توان با آن شوخی کرد؛ زیرا تاثیر مستقیمی روی زیبایی شما دارد؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم یکی از بهترین‌ها را برای این کار انتخاب کنید.

 جالب است بدانید که پزشک برای انجام این کار از هیچ گونه مواد بیهوشی یا بی حس کننده استفاده نمی‌کند. برای انجام میکرودرم صورت باید صورت شما کاملاً تمیز و فاقد چربی و آلودگی باشد. پس از آنکه روی صندلی مخصوص دراز کشیدید، پزشک شروع به استفاده از میکرودرم با توجه به نوع پوست و توقعات شما می‌کند. متخصص در طول درمان لایه‌های مرده سطح پوست را با تراشیدن از بین برده و این ناحیه را شفاف می‌کند. پس از آن با دستگاه مخصوص و مواد تامین کننده ویژه عملیات جوان‌سازی پوست آغاز می‌شود. بعد از آنکه میکرودرم صورت با موفقیت به پایان رسید، لازم است با یک حوله تمیز و آب ولرم به خشک کردن صورت بپردازید.

آشنایی با مزایای میکرودرم صورت

میکرودرم صورت برای هر نوع پوستی همچون پوست‌های چرب، خشک، مختلط و ... انجام می‌شود؛ به بیانی از این بابت محدودیتی وجود ندارد. در حقیقت شما باید این موضوع را با پزشکتان در میان بگذارید. در کل میکرودرم یک روش عالی برای پاکسازی و از بین بردن بافت مرده صورت به شمار می‌رود که با استفاده از آن می‌توان نتایج فوق العاده‌ای را به دست آورد. اگر بخواهیم تعدادی از مزایای این تکنیک بی‌نظیر را نام ببریم، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 ایجاد طراوت و شادابی

یکی از برجسته‌ترین مزیت‌های میکرودرم صورت، شادابی پوست است. در واقع این روش به خوبی سلول‌های شاخی و مرده این قسمت از بدن را از بین برده و طراوت خاصی به آن می‌بخشد.

 مبارزه با چین و چروک‌های سطحی

به هر حال با افزایش سن یا به دلایل خاصی ممکن است چین و چروک‌های کم عمقی را روی پوست صورتتان مشاهده کنید. خوشبختانه با میکرودرم صورت می‌توان این چین و چروک و خطوط کم عمق را بهبود بخشید.

 عدم داشتن دوره نقاهت

برخلاف سایر روش‌ها که دوره نقاهت طولانی مدتی دارند و انجام آنها وقت زیادی از شما می‌گیرد، میکرودرم صورت دارای دوره نقاهت کوتاهی است.

 کمک به هموار و یکدست شدن پوست

همانطور که اشاره کردیم میکرودرم با برداشتن سلول‌های مرده از روی پوست صورت می‌تواند به یکدست و مسطح شدن آن کمک زیادی کند؛ چیزی که برای داشتن یک صورت پر از جذابیت نیاز است.

تعداد جلسات لازم برای میکرودرم صورت

یکی از سوالات متداول در رابطه با مدت زمان جلسات میکرودرم است. برای آنکه مشکلات سطحی پوست صورت خود را برطرف کنید، اصولاً ۶ تا ۸ جلسه با فاصله ۱۰ یا ۱۴ روز نیاز است. البته تعیین تعداد جلسات به عوامل مختلفی از جمله میزان مشکلات پوست، نوع پوست و میزان کلاژن آن بستگی دارد که باید از سوی پزشک مشخص شود. لازم به ذکر است که هر جلسه بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول می‌کشد.

نگاهی به هزینه میکرودرم صورت

میکرودرم به عنوان یک روش غیر تهاجمی و بدون درد برای از بین بردن تیرگی‌ها، عدم یکدستی، چین و چروک‌های سطحی، جای جوش، جوش‌های سرسیاه و ... محسوب می‌شود. باید بدانید که هزینه انجام این کار تنها توسط پزشک شما تعیین می‌شود؛ اما به طور کلی هزینه نهایی وابسته به عواملی همچون عمق مشکلات پوستی، انتظارات شما و دستمزد پزشک و کلینیک است.

 برخی از سوالات متداول

میکرودرم یک روش با بازدهی بالا برای جوانسازی پوست صورت است. البته در این زمینه سوالات زیاد است که ترجیح دادیم به یک سری از آنها پاسخ دهیم:

بعد از میکرودرم پوست صورت باید چه مراقبت‌هایی را انجام داد؟

 پس از آنکه میکرودرم پوست صورت را انجام دادید، باید برای قرار گرفتن در معرض نور آفتاب از کرم ضد آفتاب کمک بگیرید. به علاوه استفاده از کرم‌های ترمیم کننده توصیه شده از سوی پزشک نیز کمک کننده است.

 کاربرد میکرودرم آبریژن چیست؟

میکرودرم آبریژن به طرز شگفت انگیزی منافذ صورت را کوچک کرده و در از بین بردن جوش‌های سرسیاه، جای جوش، چین و چروک‌های کم عمق، لک‌های حاصل از آفتاب مهارت دارد. به علاوه می‌تواند به روشن‌تر شدن پوست و شادابی آن کمک زیادی کند.

میکرودرم صورت با نوک الماسی مناسب چه کسانی است؟

 اگر جز افرادی هستید که پوست شما حساس است یا قصد جوانسازی نقاط حساسی از صورت مانند دور چشم یا دور لب‌ها را دارید، بهتر است میکرودرم با نوک الماسی را انتخاب کنید. این دستگاه به خوبی نواحی نام برده را شفاف و جوان می‌کند.

چه کسانی نمی‌توانند و نباید میکرودرم را انجام دهند؟

 اصولاً خانم‌های باردار و افرادی که طی دو ماه اخیر روی صورت خود جراحی انجام داده‌اند، نمی‌توانند از این روش استفاده کنند. همچنین اشخاص با تبخال یا زگیل در ناحیه صورت نیز مجاز به جوانسازی پوست با میکرودرم نیستند.

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.