مزوتراپی؛ روشی برای درمان غبغب

در زیر ناحیه گردن برخی از افراد با افزایش سن، دلایل ژنتیکی و افزایش وزن ممکن است مقداری چربی ذخیره شود. این چربی ذخیره شده که غبغب نامیده می‌شود، در بسیاری از موارد سبب چاق‌تر نشان دادن چهره شما خواهد شد؛ بنابراین برای درمان آن خوب است فکری بیندیشید تا با برطرف کردن آن اعتماد به نفس از دست رفته خود را پس بگیرید. یکی از روش‌های منحصر به فرد، مزوتراپی غبغب است که طی آن ترکیبات خاصی به پوست تزریق می‌شوند. با تزریق این مواد چربی‌های این ناحیه حل می‌شوند. در حقیقت این روش با ایجاد لیپولیز موجب مرگ سلولی سلول‌های چربی و رفع آنها خواهد شد.

 اگر روش‌های متعدد همچون ورزش و رژیم‌های غذایی مختلف را امتحان کرده‌اید و نتوانستید چربی‌های اضافی زیر گردن را از بین ببرید، بهتر است به سراغ مزوتراپی بروید. این روش با ماندگاری بالا، دوره نقاهت کوتاه مدت و درد کم از تکنیک‌های پرطرفدار محسوب می‌شود. البته پیش از هر چیزی باید با یک ارائه دهنده خدمات زیبایی پوست صحبت کنید و همه چیز را با او در میان بگذارید.

آشنایی با مزوتراپی غبغب

غبغب به تجمع چربی در ناحیه زیر فک و چانه گفته می‌شود که می‌تواند زیبایی شما را مورد هدف قرار بگیرد. این ناحیه ممکن است به دلایل ژنتیکی و ارثی ایجاد شده باشد یا به دلیل اضافه وزن و چاقی شکل گرفته باشد. حتی افزایش سن و پیری پوست نیز در ایجاد غبغب نقش دارند. به هر حال وجود آن در صورت عامل کاهش جذابیت شما به حساب می‌آید. یکی از روش‌های کم خطر برای از بین بردن چربی‌های اضافه غبغب، مزوتراپی است. با این روش که از طریق تزریق یک ماده حل کننده چربی در ناحیه چانه و گردن انجام می‌شود، می‌توان چربی‌های اضافه را از بین برد. این ترکیبات می‌توانند شامل داروهای ترکیبی، هورمون‌ها، ویتامین‌ها، اسیدهای آمینه و ... باشند.

برای انجام این تکنیک درمانی متخصص با استفاده از سوزن‌های بسیار ضعیف مواد گفته شده را به پوست شما وارد می‌کند. این مواد به طور مستقیم روی لایه‌های چربی تاثیر گذاشته و پروسه مرگ سلول‌های چربی و به اصطلاح علمی‌تر "لیپولیز" را آغاز می‌کنند. پس از حل شدن چربی‌ها، متابولیسم بدن شما به طور طبیعی این سلول‌های مرده را از ناحیه تحت درمان حذف کرده و به تدریج نتایج حاصل از تکنیک نمایان خواهند شد. کلینیک زیبایی سعادت آباد خدمات مزوتراپی را با پزشک متخصص برای زیباجویان انجام خواهد داد.

مروری بر مزایای خارق‌العاده مزوتراپی غبغب

همواره این سوال از سوی زیباجویان مطرح می‌شود که درمان غبغب با مزوتراپی چه سودی دارد؟ در حقیقت روش‌های متعددی برای از بین رفتن غبغب وجود دارد؛ اما به نظرتان چرا روز به روز بر تعداد طرفداران مزوتراپی غبغب افزوده می‌شود؟ این روش با بهبود ظاهر افراد مناسب کسانی است که قصد دارند چربی‌های ناحیه زیر گردن خود را از بین ببرند تا در نتیجه بتوانند با اعتماد به نفس بیشتری در اجتماع حضور یابند. اگر شما هم مشتاق دانستن مزایای مزوتراپی برای غبغب هستید، نگاهی به لیست زیر بیندازید:

این عمل به کاهش یا حذف غبغب کمک می‌کند

 همانطور که اشاره کردیم در روش مزوتراپی مواد خاصی به ناحیه تزریق می‌شوند تا تجمع چربی در فک و گردن از بین برود؛ در نتیجه به زودی سلول‌های چربی ذخیره شده منهدم شده و از بدن خارج می‌شوند.

 عوارض جانبی مزوتراپی اندک است

یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای درمان غبغب با مزوتراپی، عوارض جانبی کم آن است. در واقع با مقایسه انجام شده بین مزوتراپی و سایر روش‌ها مشخص شده که ورود این مواد ضرری برای بدن نداشته و تنها در از بین بردن چربی‌های ناحیه موثر هستند؛ بنابراین با کمک این روش درمانی می‌توانید بدون نگرانی از عوارض جانبی و دوره نقاهت طولانی به نتایج زیبایی دلخواه خود دست یابیدو

 این روش دردناک نیست

اگرچه ناحیه زیر چانه و گردن ناحیه حساسی برای درمان محسوب می‌شود؛ اما با مزوتراپی می‌توان درمان غیر جراحی و کم تهاجمی را نظاره‌گر بود. اگرچه در طول درمان ممکن است فقط کمی احساس گرما کنید، پزشکتان ممکن است بخواهد با استفاده از داروهای بی‌حس کننده ناحیه تحت درمان را قبل از تزریق و با قرار دادن یخ بعد از تزریق هرگونه درد را برطرف کند.

موجب جوان‌تر شدن ظاهر شما می‌شود

 داروهای تزریق شده در مزوتراپی می‌توانند دیواره سلول‌های چربی را پاره کرده و در از بین بردن آنها موفق باشند. با از بین رفتن چربی‌های تجمع یافته در این قسمت، ناحیه زیر چانه و گردن کاملاً نمایان می‌شود؛ در نتیجه چهره شما لاغرتر و جوان‌تر نشان داده خواهد شد. به بیانی با تجربه این روش کم خطر می‌توانید چهره‌ای زیباتر از همیشه برای خود خلق کنید.

 روشی غیر تهاجمی است

با انجام لیپوساکشن و جراحی‌های طاقت فرسا برای لیفت گردن می‌توان غبغب را از بین برد؛ اما این روش‌ها خطرات زیادی دارند؛ چرا که برای انجام آنها اغلب نیاز به بیهوشی وجود دارد. همانطور که می‌دانید بیهوشی عمومی با خود خطراتی را به همراه دارد. خوشبختانه مزوتراپی به عنوان یک روش کم خطر و غیر تهاجمی انتخاب مناسبی برای بهبود ظاهر است. البته نتایج آن بسیار تاثیرگذار هستند و نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت.

با سرعت بالایی انجام می‌شود

روند انجام مزوتراپی برای غبغب خیلی سریع است. معمولاً بیماران برای طی شدن مراحل باید بین ۳۰ دقیقه تا یک ساعت منتظر بمانند. البته اینکه شما به چند جلسه برای رفع مشکلتان نیاز دارید، به میزان چربی ناحیه و انتظاراتتان بستگی دارد. با این حال برخی از افراد ممکن است با تعداد جلسات بیشتری به نتایج دلخواه دست یابند؛ در حالی که برخی دیگر مشکلشان با جلسات کمتر برطرف شود.

 نتایج این روش ماندگاری قابل قبولی دارند

 همواره زیباجویان از ماندگاری قابل قبول نتایج این روش راضی هستند. از آنجایی که با مزوتراپی غبغب تخریب سلول‌های چربی در ناحیه صورت می‌گیرد، نتایج آن ماندگاری خوبی دارند. نتایج راضی کننده عمدتاً پس از مدتی بعد از اتمام دوره درمانی در چهره ظاهر می‌شوند.

آمادگی‌های لازم برای مزوتراپی غبغب

همانند تجربه هر روشی لازم است پیش از انجام مزوتراپی با پزشک خود مشورت کنید و از انتظاراتتان برای او بگویید. در مقابل پزشک نیز توصیه‌های لازم را به شما گوشزد می‌کند؛ برای مثال از شما می‌خواهد که مصرف آسپرین و داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی یا NSAIDs را به مدت یک هفته قبل از مزوتراپی متوقف کنید؛ زیرا این مسکن‌ها ممکن است خطر خونریزی و کبودی را در طول مزوتراپی یا پس از آن افزایش دهند. همچنین قبل از تجربه این روش لازم است برای کاهش دردها به اندازه کافی آب بنوشید و از مصرف محرک‌های همچون کافئین بپرهیزید.

چگونگی انجام مزوتراپی غبغب

در گام اول پزشک با استفاده از مواد آنتی باکتریال، زیر چانه را ضدعفونی می‌کند. این کار برای کاهش ریسک ابتلا به عفونت انجام می‌شود. در هر جلسه ممکن است برای کاهش درد از داروهای بی‌حس کننده استفاده شود؛ اما کمک گرفتن از آنها ضروری نیست. موادی که طی مزوتراپی به ناحیه وارد می‌شوند، حاوی ویتامین‌ها، رشته‌های ریز کلاژن، اسیدهای آمینه، مواد معدنی، داروها و ... هستند که متخصص باید با استفاده از سوزن‌هایی آنها را به پوست تزریق کند. برای آنکه از نفوذ درست این مواد به زیر پوست اطمینان حاصل شود، متخصص پس از تزریق کمی ناحیه را ماساژ می‌دهد. در کل باید بدانید که این روش اگر خیلی بخواهد طول بکشد، به یک ساعت زمان نیاز است.

مراقبت‌های پس از مزوتراپی غبغب

بلافاصله پس از اتمام مزوتراپی برای غبغب با انهدامچربی‌ها و حل شدن آنها ممکن است کمی قرمزی، تورم، حساسیت و حتی درد را در ناحیه احساس کنید. این عوارض معمولاً پس از چند روز به طور قابل توجهی بهتر می‌شوند. البته برای حاصل شدن نتایج دلخواه توصیه می‌کنیم که توجه به نکات زیر را فراموش نکنید:

 • در روزهای اول پس از مزوتراپی سعی کنید از کمپرس سرد استفاده نمایید. قرار دادن یخ در موضع حتی در ساعت‌های ابتدایی پس از انجام مزوتراپی تسکین دهنده خواهد بود.
 • گفته می‌شود که به مدت یک روز از انجام فعالیت‌های بدنی سنگین همچون ورزش‌های شدید خودداری نمایید.
 • نباید تا 4 ساعت پس از انجام این تکنیک، به موضع آب بزنید. همچنین لازم است از دوش گرفتن اجتناب کنید.
 • تا یک روز بعد از مزوتراپی غبغب نباید داروهای ضد التهابی همچون آسپرین و ویتامین E را مصرف کنید.
 • پس از مزوتراپی قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید ممنوع است.
 • سعی کنید در دوران پس از انجام مزوتراپی رژیم غذایی خود را اصلاح کرده و غذاهای سالم و سرشار از پروتئین را در آن قرار دهید. به علاوه نوشیدن مایعات زیاد را فراموش نکنید.

کاندیدای مناسب برای انجام مزوتراپی غبغب

مزوتراپی با تزریق مواد معدنی و ویتامین‌ها برای افزایش متابولیسم و آب کردن چربی‌های تجمع یافته در ناحیه زیر گردن صورت می‌گیرد. این روش با لیفت ناحیه، چین و چروک‌های پوست را برطرف کرده و در نهایت موجب زیبایی و روشن شدن آن می‌شود. افراد با سلامت عمومی که از وجود چربی اضافه در ناحیه زیر گردن و چانه خود رنج می‌برند، می‌توانند این روش را امتحان کنند. البته برخی از زیباجویان با وجود این مشکل، مجاز به انجام این روش نیستند؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که حتماً پیش از انجام مزوتراپی غبغب با پزشک خود صحبت کنید. به طور کلی افراد با شرایط زیر از انجام مزوتراپی معاف هستند:

 • خانم‌های باردار
 • خانم‌های شیرده
 • افراد با مشکلات قلبی عروقی
 • بیماران مبتلا به عارضه‌های کبدی و کلیوی
 • افراد مبتلا به سرطان‌های مختلف
 • افراد با بیماری‌های خود ایمنی همچون لوپوس یا اسکلرودرما
 • افرادی که دچار دیابت هستند
 • زیبا جویانی که به هر نوع عفونتی مبتلا هستند
 • اشخاصی که مجبور به مصرف داروهای ضد انعقاد هستند
 • بیماران نوروپاتی
 • بیماران مبتلا به پسوزیاریس پیشرفته
 • افرادی که سابقه آلرژی و حساسیت به داروهای خاص را دارند

بررسی ماندگاری درمان غبغب با مزوتراپی

در مزوتراپی غبغب با وارد کردن ترکیبات مختلفی از جمله مواد معدنی، اسیدهای آمینه، ویتامین‌ها و برخی از داروها به پوست چربی‌های تجمع یافته در زیر گردن از بین می‌روند؛ در نتیجه این کار یک ظاهر جوان و لاغر برای شما ایجاد می‌شود. جالب است بدانید که این خدمات زیبایی پوست نه تنها جهت از بین رفتن غبغب انجام می‌شود؛ بلکه برای انهدام چربی‌های قسمت‌های مختلف بدن نیز امکان‌پذیر است؛ اما یکی از سوالات متداول آن است که اثرات حاصل از این روش تا چند وقت ماندگار هستند؟ اگر یافتن پاسخ این سوال دغدغه شما نیز است، باید بدانید که ماندگاری مزوتراپی غبغب بین ۶ تا یک سال متفاوت خواهد بود. در حقیقت ماندگاری اثرات این روش بی‌نظیر به عوامل متعددی همچون فاکتورهای زیر بستگی دارد:

 میزان چربی

 یکی از فاکتورهای تاثیرگذار بر ماندگاری درمان با مزوتراپی، شدت مشکل شما است. اگر میزان چربی در این ناحیه زیاد باشد، ممکن است نتایج سریعتر شروع به محو شدن کنند.

رعایت دستورالعمل‌های بعد از مزوتراپی

همانطور که اشاره کردیم توجه به نکات بعد از مزوتراپی رابطه مستقیمی با گرفتن نتایج دلخواه دارد؛ پس با رعایت هرچه بیشتر آنها نتایج ماندگارتری خواهید گرفت.

 نوع ترکیبات به کار رفته در مزوتراپی

پزشک ممکن است از مواد مزوتراپی مختلفی استفاده کند که برخی از آنها ماندگاری بیشتری خواهند داشت.

نگاهی به هزینه مزوتراپی غبغب

به طور کلی هزینه مزوتراپی غبغب با توجه به میزان و دفعات تزریق، تعداد جلسات درمانی مورد نیاز، مواد استفاده شده، انتظارات شما، میزان چربی و دستمزد پزشک متفاوت است. اگر می‌خواهید از هزینه دقیق این اقدام سر در بیاورید، بهتر است به صورت حضوری به یک متخصص پوست و زیبایی مراجعه کنید. در کل انجام مزوتراپی نسبت به سایر روش‌ها تکنیکی، مقرون به صرفه به شمار می‌رود.

برخی از سوالات متداول

سوالات زیباجویان برای انجام مزوتراپی غبغب زیاد است؛ بنابراین تصمیم گرفته‌ایم که به یک سری از آنها در پاراگراف‌های زیر پاسخ دهیم:

 آیا مزوتراپی غبغب دردناک است؟

 در طول درمان ممکن است فقط کمی احساس گرما کنید. با این حال پزشک شما ممکن است برای کاهش دردهای احتمالی از داروهای بی‌حس کننده موضعی استفاده کند تا ناراحتی‌ها به حداقل برسند.

 برای گرفتن نتایج مناسب از تزریق مزوژل چند جلسه تزریق نیاز است؟

پزشک در جلسه پیش از انجام مزوتراپی غبغب با بررسی‌های لازم تعداد جلسات را مشخص می‌کند. در واقع تعداد جلسات مورد نیاز به میزان غبغب و کوکتل مورد استفاده بستگی دارد. عمدتاً افراد با گذراندن ۳ تا ۵ جلسه درمان، نتیجه قابل قبولی را کسب می‌کنند.

کاربرد مزوتراپی غبغب چیست؟

افراد با غبغب‌های بزرگ که از تمرینات ورزشی و رژیم‌های غذایی نتیجه مطلوبی را نگرفته‌اند، می‌توانند با مزو غبغب نتایج دلخواهی کسب نمایند.

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.