مزوتراپی ابرو؛ راهی برای خلاص شدن از شر ابروهای کم پشت

ابرو تاثیر بسزایی در زیبایی چهره دارد. در فرهنگ امروزی تقریباً خانم‌های سراسر جهان عاشق ابروهای قوی و سالم هستند. در واقع یکی از معیارهای زیبایی داشتن صورتی با ابروهای پر است. اگرچه روش‌های متعددی برای پرپشت نشان دادن ابروها وجود دارد؛ اما برخی از آن‌ها سختی‌ها و معایب خاص خودشان را دارند. از روش‌های دائمی مانند کاشت ابرو گرفته تا تاتو همه تکنیک‌هایی برای مقابله با ریزش موی ابروها هستند. این روش‌ها هر کدام نکات منفی داشته که ممکن است شما را از انجام آنها منصرف کنند. در حال حاضر تکنیک منحصربه‌فردی به نام مزوتراپی ابرو، یکی از اثربخش‌ترین روش‌ها برای داشتن ابروهایی پرپشت است.

اگر شما نیز به تازگی دچار ریزش ابرو شده‌اید، باید چاره‌ای برای آن بیندیشید. درمان کم پشتی ابرو با مزوتراپی راهی کم خطر برای بهبود مشکلات حاصل از رشد کم ابروها است که تاثیر بسزایی در تقویت ابرو دارد. این روش تابع تزریق بسیار ظریف ترکیبات خاصی شامل ویتامین‌ها، اسیدهای آمینه، مواد معدنی و ... به لایه مزودرم یا میانی پوست است.

آشنایی با مزوتراپی ابرو

عوامل متعددی مانند بیماری‌هایی همچون آلوپسی و درماتیت، تصادفات، استرس، رژیم غذایی ناسالم، کندن بیش از حد ابرو و حتی افزایش سن می‌توانند سبب ریزش ابروها و کاهش تراکم آنها شوند. حتی بعضی از افراد به دلایل ژنتیکی نسبت به افراد دیگر از ابروهای نازک‌تری برخوردار هستند. به هر حال انسان همواره برای زیبایی بیشتر تلاش می‌کند. یکی از راه‌ها جهت اصلاح مشکلات ابرو و افزایش آنها، انجام مزوتراپی ابرو است. این روش یک راه حل کم تهاجمی است که اثرات طبیعی به همراه دارد.

در این روش متخصص کوکتل‌های مزوتراپی حاوی ویتامین‌ها، اسیدهای آمینه، مواد هورمونی، داروهای مخصوص و ... به لایه میانی پوست تزریق می‌شوند که با تقویت گردش خون موجب تحریک فولیکول‌ها شده تا بتوانند رشد مو در ناحیه را تحریک کنند؛ به این ترتیب زیبا جویان پس از مدتی شاهد پرپشت شدن ابروهای خود خواهند بود. ظرافت در تزریق و به کارگیری مقدار کافی از مواد از عواملی هستند که سبب کسب نتیجه ایده آل از این روش خواهند شد. کلینیک زیبایی سعادت آباد انواع روش مزوتراپی را برای زیباجویان انجام می دهد.

مروری بر مزایای شگفت انگیز مزوتراپی ابرو

تاثیرات فوق العاده مزوتراپی برای ابرو بر هیچکس پنهان نیست؛ چرا که در این روش از ترکیباتی کمک گرفته می‌شود که وظیفه آنها تقویت فولیکول‌های مو و در نهایت تقویت ابرو است. این تکنیک که به صورت سرپایی انجام می‌شود، یک روش کاملاً مطمئن است که با هزینه مناسبی انجام می‌شود. برای آگاهی از سایر مزایای مزوتراپی ابرو با ما همراه باشید:

افزایش رشد ابروها

افراد به دلایلی همچون افزایش سن، کمبود مواد مغذی و . . . دچار ریزش و ضعف در ابروهایشان می‌شوند. در این میان مزوتراپی برای تقویت رشد ابروها به کمک این افراد می‌آید. در واقع هدف از مزو ابرو، وارد کردن مواد معدنی و داروهای خاص جهت خونرسانی به فولیکول‌های ابرو است. تقویت فولیکول‌ها در نهایت سبب افزایش رشد ابروها خواهد شد.

متعادل‌ سازی هورمون‌ها برای تقویت ابروها

در دنیای امروزی برخی از افراد به دلیل اختلالات هورمونی دچار ریزش موی شدید می‌شوند. ابرو یکی از قسمت‌هایی است که این اختلال بر آن تاثیر می‌گذارد و سبب ریزش موهای آن می‌شود. مزوتراپی ابرو به عنوان یک رساننده مواد معدنی و ویتامین‌ها در نهایت می‌تواند موجب تعادل هورمون‌ها شود. در واقع با برطرف شدن مشکل ریزش مو، تقویت موها رخ می‌دهد.

 درد کم و عدم نیاز به برش

برخلاف دیگر روش‌های پرپشت شدن ابرو همچون کاشت ابرو که با ایجاد برش‌های عمیق همراه هستند، مزوتراپی نیاز به ایجاد برش ندارد و تنها برای انجام آن از سوزن‌هایی با ضخامت بسیار پایین استفاده می‌شود. همین مسئله موجب می‌شود که بیماران در طول درمان درد خاصی را تحمل نکنند.

 دوره نقاهت کوتاه مدت

 چنانچه ابروهای شما کم پشت است، می‌توانید یک روش با دوره نقاهت کوتاه همچون مزوتراپی ابرو را امتحان کنید. این تکنیک به دلیل آنکه با بیهوشی همراه نیست، دوره نقاهت کوتاه مدتی دارد؛ به بیانی نیاز نیست روزها درگیر گذراندن عوارض و دوران نقاهت طاقت فرسای حاصل از آن باشید.

بهبود گردش خون در ناحیه ابروها

مزوتراپی با افزایش و بهبود گردش خون در ناحیه ابروها موجب تقویت فولیکول‌های مو در این ناحیه می‌شود؛ در نتیجه با یک روش قیمت مناسب می‌توان ظاهری کاملاً طبیعی به ابروها بخشید و با اعتماد به نفس بیشتری در اجتماع حاضر شد. به علاوه با مزوتراپی دیگر خبری از ریزش ابروها نیست و با رویش مجدد آنها، ابروهای سالم برای شما پدید می‌آیند.

مواد مورد استفاده در مزوتراپی

شاید این سوال در ذهنتان شکل بگیرد که در مزو ابرو چه موادی وارد پوست می‌شوند؟ مواد مورد استفاده در مزوتراپی با کیفیت و قیمیت‌های مختلفی وجود دارند که در هر کدام خاصیت و اثر خاصی دارند. اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم در بهترین محلول مزوتراپی برای ابرو از مواد زیر کمک گرفته شده است:

بیوتین با ویتامین B7

بیوتین یکی از بهترین مواد موجود در ترکیبات مزوتراپی است. این ماده به خوبی می‌تواند خونرسانی را در ناحیه ابروها افزایش داده و با خشکی و کمبودهای موهای این ناحیه بجنگد.

 ویتامین B5

 این ویتامین به خوبی می‌تواند از ریزش موهای ابرو جلوگیری کند و شما را از شر کم پشتی در این ناحیه نجات دهد.

 تارین

 تارین به عنوان یک بازسازی کننده پوست سر و ناحیه ابروها شناخته می‌شود که وظیفه آن ممانعت از ریزش مو است.

فیناستراید

یکی دیگر از مواد تاثیرگذار در مزوژل، فیناستراید است. این ماده جهت متعادل سازی هورمون‌های ریزش مو به خصوص ریزش موی مردانه کاربرد دارد.

 گلوکونات آهن

این ماده نیز با کنترل هورمون‌های سهیم در ریزش مو، خونرسانی به ابروها را بهبود می‌بخشد.

دستورالعمل‌های پیش از مزوتراپی ابرو

همچون سایر روش‌ها برای پرپشت کردن ابروها، انجام مزودرم نیز یک سری قاعده و قوانینی دارد. در واقع عمل به این دستورالعمل‌ها شما را گام به گام به نتایج قابل قبول مزوتراپی برای ابرو نزدیک می‌کند. این مراقبت‌ها شامل موارد زیر هستند:

مشورت با پزشک

پیش از انجام مزو باید با پزشک خود مشورت کنید. در جلسه مشاوره لازم است تمام موارد از جمله مصرف داروهای خاص را با پزشک خود در میان بگذارید. به علاوه توصیه می‌شود که در رابطه با انتظارات و نگرانی‌های خود با او صحبت کنید.

عدم مصرف ترکیبات رقیق کننده خون

پیش از انجام مزوتراپی برای ابرو نباید داروهای رقیق کننده همچون آسپرین و سایر داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی را مصرف کنید؛ زیرا این داروها می‌توانند موجب خونریزی در ناحیه ابروها شوند. همچنین مصرف الکل نیز به عنوان یک رقیق کننده از ۱ تا 2 روز قبل ممنوع است. به علاوه توصیه می‌شود که پیش از انجام این عمل سرپایی از مصرف ماهی‌های چرب، ویتامین e و حتی دمنوش‌های گیاهی پرهیز کنید.

توجه به ملاحظات پوستی

پیش از انجام مزوتراپی ابرو باید یک سری از ملاحظات پوستی را انجام دهید. از دو هفته قبل نباید هیچ گونه لایه برداری یا فشیال صورت را انجام دهید. همچنین به دلیل خاصیت نازک کنندگی ویتامین A، نباید آن را از یک ماه قبل مصرف نمایید. به علاوه انجام بوتاکس، برنزه کردن و مواردی از این قبیل مجاز نیست. حواستان باشد که از یک روز قبل نباید آرایش کنید.

نحوه انجام مزوتراپی ابرو

افرادی که با مشکلات ابرو نظیر ریزش موهای آن دست و پنجه نرم می‌کنند، می‌توانند برای یک بار هم که شده مزوتراپی را امتحان کنند. مزوتراپی به عنوان خدمات زیبایی پوست در مقابله با ریزش مو و موهای نازک در ناحیه ابرو موفق بوده است. برای انجام این روش کافی است در زمان تعیین شده توسط پزشک به مطب مراجعه کنید. این پروسه کمتر از نیم ساعت طول می‌کشد. در ابتدا باید روی تخت مخصوص قرار بگیرید تا پزشک موضع را با مواد آنتی باکتریال ضدعفونی کند. پس از استیل کردن ناحیه، نوبت به تزریق بی‌حسی موضعی می‌رسد. استفاده از مواد بی‌حسی موضعی در برخی از موارد برای کاهش درد انجام می‌شود. پس از آنکه داروی بی‌حس کننده اثر خود را گذاشت، پروسه تزریق کوکتل مزوتراپی آغاز می‌شود. برای تزریق پزشک ترکیبات لازم را از طریق سوزن‌های مخصوصی وارد لایه مزودرم یعنی لایه میانی پوست می‌کند. با رسیدن این ترکیبات به فولیکول‌های ابرو در مزودرم، مشکل ریزش به تدریج برطرف خواهد شد.

بایدها و نبایدهای پس از مزوتراپی ابرو

تا کنون افراد زیادی از مزوتراپی نتیجه گرفته‌اند؛ اما گرفتن نتیجه دلخواه در گرو توجه به بایدها و نبایدهای بعد از عمل است. به بیانی اگر به خوبی دستورالعمل‌های بعد از مزو را انجام دهید و به آنها پایبند باشید، نتیجه مطلوب حاصل خواهد شد. به علاوه برای کاهش عوارض محدود مزوتراپی لازم است توجه به این دستورالعمل‌های ساده را در دستور کار خود قرار دهید:

  • وقوع برخی از عوارض پس از مزو طبیعی هستند. یکی از این عوارض‌ها، تورم است. جهت کاهش تورم حاصل از مزو می‌توانید از کمپرس سرد استفاده کنید.
  • به مدت یک هفته نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرید. در طول این مدت استفاده از کرم ضد آفتاب فراموش نشود.
  • حداقل تا ۴ ساعت پس از درمان ریزش ابرو با مزو سعی کنید آب به ناحیه نخورد. حتی دوش گرفتن در این زمان مجاز نیست.
  • به مدت دو روز از فعالیت‌های بدنی شدید همچون ورزش‌های سنگین خودداری کنید؛ زیرا عرق کردن مانع گرفتن نتایج ایده‌آل می‌شود.
  • به هیچ عنوان در روزهای ابتدایی پس از مزو ابرو آرایش نکنید و از ماساژ دادن ناحیه بپرهیزید.
  • داروهای ضد التهاب و ویتامین e که موجب رقیق شدن خون می‌شوند، نباید مصرف شوند.
  • همچنین در این دوران سعی کنید مصرف غذاهای پرنمک و کنسروی را به حداقل برسانید. به جای مصرف این غذاها سعی کنید آب بیشتری بنوشید تا زودتر بهبودی کامل حاصل شود.

بررسی ماندگاری مزوتراپی ابرو

همواره یکی از سوالات زیباجویان در رابطه با ماندگاری مزوتراپی برای ابرو است. متخصص ابتدا با بررسی تمام موارد و شرایط شما، علت ریزش را مشخص می‌کند. به بیانی پس از آنکه تاثیرگذاری ۱۰۰ درصدی مزوتراپی برای شما مشخص شد، درمان مشکلات ابرو با مزو آغاز می‌شود. اینکه مزوتراپی ابرو چقدر برای شما ماندگار است به عوامل متعددی همچون کیفیت ترکیبات تزریق شده، شدت مشکلات ابرو، تعداد جلسات و نوع پوست وابسته است. عمدتاً پایداری و ماندگاری مزوتراپی ابرو بین ۱ تا یک سال و نیم متغیر است.

تعداد جلسات لازم برای گرفتن نتیجه از مزوتراپی ابروها

همانطور که اشاره کردیم برای گرفتن نتیجه مطلوب از مزوتراپی ابروها لازم است تعداد جلسات مشخصی گذرانده شود. تعداد جلسات مزو ابرو توسط پزشک و با توجه به عواملی همچون نوع پوست، میزان مشکلات ابرو و هدف شما تعیین می‌شود. عمدتاً برای برطرف کردن مشکل ریزش موها در ابرو ۳ تا ۶ جلسه مزوتراپی ابرو به فاصله یک ماه نیاز است. البته اگر می‌خواهید تنها ابروهایتان تقویت شود، یک جلسه در هر ماه کافی است. در کل جهت گرفتن نتیجه‌ای که انتظار دارید، باید جلسات لازم را با موفقیت پشت سر بگذارید؛ در غیر این صورت نمی‌توانید توقع کسب نتایج دلخواهتان را از تزریق مزوژل داشته باشید.

نگاهی به هزینه مزوتراپی ابرو

همواره یکی از سوالات متقاضیان برای انجام مزوتراپی ابرو در رابطه با هزینه آن است اگر بخواهیم صادقانه به این سوال پاسخ دهیم باید بگوییم که عوامل مختلفی در هزینه آن تاثیرگذار هستند میزان مشکلات ابرو موقعیت کلینیک دستمزد پزشک مواد مورد استفاده همگی در تعیین هزینه دخیل هستند. برای اطلاع دقیق از هزینه‌ها لازم است در جلسه مشورت با پزشک از او بخواهید تا با انجام بررسی‌های لازم عدد مشخصی را به عنوان هزینه انجام مزو ابرو به شما بگوید.

برخی از سوالات متداول

شما به عنوان یک متقاضی انجام مزوتراپی ابرو سوالاتی در این زمینه داشته باشید؛ با این حساب برای برطرف شدن هر گونه ابهام لازم دانستیم تا به یک سری از سوالات پرتکرار پاسخ دهیم:

مزوتراپی ابرو به چه روشی گفته می‌شود؟

مزوتراپی ابرو همراه با تزریق ترکیبات مفیدی به لایه میانی پوست است که این مواد در از بین رفتن ریزش ابرو و پرپشت کردن ابروها نقش دارند.

چه کسانی کاندید مناسبی برای انجام مزوتراپی ابرو هستند؟

افراد با شرایط سلامتی نرمال که از ریزش ابروها رنج می‌برند یا به دلایل ژنتیکی فاقد موهای پرپشت در ناحیه ابروی خود هستند، می‌توانند این روش را امتحان کنند. البته پیش از اقدام برای انجام این تکنیک لازم است توسط پزشک معاینه شده و شرایط خود را به او بگویید.

 آیا مزو ابرو روش دردناکی است؟

اگر پزشک پیش از تزریق مزوژل به پوست از بی‌حس کننده‌های موضعی استفاده نکند، در حین انجام کار درد بسیار قابل تحمل و محدودی را تجربه می‌کنید؛ بنابراین جای نگرانی از این بابت نیست.

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.