لیزر موهای زائد ناحیه ی بیکینی یا واژن

لیزر؛ راهی موثر برای از بین بردن موهای زائد بیکینی یا واژن

 بیکینی ناحیه‌ای از بدن هر خانم است که نیاز به مراقبت‌های خاصی برای حفظ سلامت دارد. در این منطقه موهای زائدی قرار دارند که افراد در پی از بین بردن این موها هستند و ممکن است روش‌های موقتی همچون اپیلاسیون یا شیو کردن را امتحان کنند. طبیعتا این روش‌ها بسیار موقتی هستند. شاید شما هم برای از بین بردن موهای زائد بیکینی روش‌هایی همچون کرم‌های موبر، اپیلاسیون یا تیغ را امتحان کنید که این موارد نتایج منفی همچون افزایش ضخامت موها، قرمزی، خارش و تغییر رنگ ناحیه را به همراه خواهند داشت؛ اما امتحان کردن لیزر به عنوان یک روش تایید شده مزایای متعددی همراه خواهد داشت . اول از همه با کمترین درد انجام می‌شود و نتایج با ماندگاری بسیار قابل قبولی را ارائه می‌دهد. البته برای کسب نتایج موثر باید به یک مرکز معتبر مراجعه نمایید. کلینیک زیبایی سعادت آباد انواع خدمات لیزر را برای زیباجویان انجام می دهد.

آشنایی با لیزر موهای زائد بیکینی یا واژن

ناحیه شرمگاهی و اطراف  از موهای زیادی تشکیل شده‌اند. این موها به خصوص با آمدن فصل تابستان و تعریق احتمالاً شما را کلافه خواهند کرد. همچنین در برخی از موارد وجود این موها می‌تواند اعتماد به نفس شما در روابط جنسی را کاهش دهد. با این حساب برای بهبود کیفیت زندگی باید راهی برای حذف آنها اندیشید. برخی از بانوان ممکن است بخواهند با اپیلاسیون حذف این موهای زائد را انجام دهند که این کار مشکل آنها را برای همیشه حل نمی‌کند؛ بلکه دوباره ماه بعد مجبور هستند با موم به جان این موهای مزاحم بیفتند. در مورد اصلاح با تیغ نیز اوضاع همینطور است و خارش و اینجور داستان‌ها ضمیمه آن می‌شود. به راستی چه روشی می‌تواند شما را برای  همیشه از شر موهای زائد بیکینی نجات دهد؟

لیزر موهای زائد بیکینی یا واژن یک روش دراز مدت است که می‌تواند موهای زائد این قسمت را برای همیشه از بین ببرد. این روش سال‌ها است که در سراسر جهان به عنوان یک تکنیک منحصر به فرد برای حذف موهای ناحیه شرمگاهی بانوان استفاده می‌شود و محبوبیت زیادی دارد. در این روش از دستگاه‌های لیزر استفاده می‌شود تا پرتوهای لیزر به ناحیه تناسلی تابانده شوند؛ به این ترتیب موها پس از چند جلسه از بین رفته یا بسیار ضعیف می‌شوند. طی لیزر موهای زائد بیکینی یا واژن پالس‌های نوری به فولیکول‌های مو فرستاده می‌شوند تا ریشه‌ها را برای همیشه از بین ببرند؛ در نتیجه موها دیگر نمی‌توانند رشد خود را از سر بگیرند.

معرفی انواع مدل‌های لیزر موهای زائد بیکینی یا واژن

روش‌های مختلفی برای لیزر موهای زائد بیکینی یا واژن وجود دارند که برای انجام آن باید پالس‌ها به این نواحی تابانده شوند. در واقع فرق روش‌های مختلف در آن است که پالس‌ها به کدام نواحی از ناحیه شرمگاهی تابانده می‌شوند. در ادامه به تفاوت دو روش برزیلی و بیکینی برای حذف موهای زائد با لیزر اشاره خواهیم کرد:

لیزر بیکینی

یکی از محبوب‌ترین مدل‌های لیزر موهای ناحیه تناسلی، لیزر بیکینی است. در این درمان به حذف موهای ناحیه تناسلی که روی مثلث بیکینی قرار دارند پرداخته می‌شود. دقیقا همان موهای مزاحمی که زیر لباس زیر قرار می‌گیرند با این متد حذف می‌شوند. در کل در این تکنیک موهای برخی از نقاط همچون لبه‌های بیرونی واژن و قسمت بالایی ناحیه شرمگاهی از بین رفته و این نواحی کاملاً تمیز و جذاب خواهند شد.

لیزر بریزیلی

لیزر برزیلی شامل حذف موهای زائد در بیکینی، قسمت جلویی بیکینی یا لابیا و خط باسن است. همانطور که متوجه شدید این درمان گسترده‌تر از نوع قبلی است؛ طوری که هدف از آن از بین بردن تمام موهای زائد ناحیه تناسلی است. این روش جز تکنیک‌های ایمن و موثر برای از بین بردن موهای این ناحیه است که البته برای تجربه آن در هنگام لیزر باید کاملاً برهنه باشید.

بررسی مزایای لیزر موهای زائد بیکینی یا واژن

لیزر درمانی یکی از روش‌های موثر برای از بین بردن موهای زائد بیکینی یا واژن است. در این تکنیک از جدیدترین فناوری‌ها استفاده می‌شود تا بانوان بتوانند موهای زائد این ناحیه را از بین ببرند. این مسئله به شما و تمام بانوان کمک می‌کند تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. در حقیقت به دلیل افزایش روز افزون مخاطبان لیزر ناحیه شرمگاهی به دلیل مزایای فوق العاده آن است که در ادامه به یک سری از آنها اشاره خواهیم کرد:

کاهش دائمی موهای زائد

یکی از بزرگترین مزایای لیزر آن است که شما را برای همیشه از دست موهای زائد در ناحیه تناسلی راحت می‌کند. این روش می‌تواند تا ۹۰ درصد از موهای مزاحم را کاهش دهد؛ در نتیجه هر مویی که رشد می‌کند ظریف‌تر و روشن‌تر خواهد بود تا یک پوست صاف و بی‌نقص برای شما ایجاد شود.

عدم نیاز به سایر روش‌های حذف مو

از آنجایی که با لیزر موهای زائد را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد، دیگر نیاز نیست روش‌های سخت و طاقت فرسا همچون اصلاح و اپیلاسیون را انجام دهید.

 صرفه‌جویی در زمان و هزینه

آیا تا به حال هزینه ناشی از انجام مکرر اپیلاسیون را برآورد کرده‌اید؟ بی‌شک با یک حساب کتاب متوجه می‌شوید که برای از بین بردن موقتی موهای زائدتان به طور مکرر چقدر مجبور به پرداخت هزینه هستید؟ اما اگر دوره لیزر موهای زائد بیکینی یا واژن را به طور کامل سپری کنید، با حذف موهای این ناحیه دیگر مجبور به پرداخت پول برای روش‌های موقتی و پرزحمت نخواهید شد. همچنین دیگر لازم نیست ساعت‌ها زمان را برای حذف موهای کم ارزش سپری کنید.

بهبود رنگ پوست

بساری از بانوان از تغییر رنگ و ایجاد ناهمواری‌های پوستی که طی اصلاح یا اپییلاسیون ایجاد می‌شوند، ناراضی هستند؛ اما باتجربه لیزر می‌توانید برای همیشه با این تغییرات ناخوشایند خداحافظی کنید.

نحوه عملکرد لیزر موهای زائد بیکینی یا واژن

شاید بپرسید که این روش چگونه کار می‌کند؟ لیزر موهای زائد بیکینی یا واژن با آزاد کردن انرژی لیزر در پوست انجام می‌شود. این انرژی آزاد شده توسط رنگدانه موجود در فولیکول‌های مو جذب می‌شود تا به تدریج فولیکول‌ها از بین بروند. از آنجایی که رنگدانه‌های تیره‌تر در جذب انرژی لیزر موفق‌تر هستند، خدمات لیزر بیشتر روی افراد با موهای تیره و پوست روشن موثر است؛ اما امروزه به لطف فناوری‌های جدید افراد دیگر نیز می‌توانند با این روش موهای زائد در ناحیه تناسلی خود را از بین ببرند.

دستورالعمل‌های قبل از لیزر موهای زائد بیکینی یا واژن

ارائه دهندگان بهداشتی به انجام لیزر یک سری از نکات پیش از لیزر تاکید می‌کنند. اگر شما نیز می‌خواهید بهترین نتیجه را از این درمان بگیرید، بهتر است از پیروی از دستورات زیر غافل نشوید:

شیو کردن

یک روز قبل از جلسه می‌توانید موهای ناحیه بیکینی را با تیغ شیو کنید. توجه داشته باشید که در حدود ۶ هفته قبل نباید هیچگونه کندن با روش‌های همچون اپیلاسیون را انجام داده باشید؛ زیرا برای لیزر موهای زائد بیکینی یا واژن باید فولیکول‌های مو سالم باشند.

عدم مصرف رقیق کننده‌های خون

در روزهای منتهی به جلسه لیزر باید مصرف داروهای رقیق کننده خون و مسکن‌های غیر استروئیدی غیر التهابی مانند آسپرین یا ایبوپروفن را قطع کنید.

 عدم استفاده از محصولات برنزه کننده

در روزهای پیش از لیزر نباید به هیچ عنوان از محصولات برنزه کننده پوست در ناحیه شرمگاهی استفاده کنید. همچنین نباید به هیچ عنوان در معرض اشعه نور خورشید برای برنزه کردن قرار گرفته باشید؛ چرا که پوست شما باید از ملاتونین‌های طبیعی خود برخوردار باشد.

استحمام

برای آنکه ناحیه بیکینی تمیز باشد، دوش بگیرید و طبق معمول ناحیه را خشک کنید؛ اما حواستان باشد که از هیچ گونه لوسیون یا کرم مرطوب کننده برای این ناحیه استفاده نکنید؛ زیرا پوست شما در هنگام درمان باید خشک و فاقد محصولات مراقبت از پوست باشد.

نحوه انجام لیزر موهای زائد بیکنی یا واژن

همانطور که اشاره کردیم در روزی که برای انجام لیزر مراجعه می‌کنید، باید ناحیه تحت درمان تمیز و عاری از تمام محصولات متفاوت باشد. ممکن است پزشک برای بی‌حس کردن از بی‌حسی موضعی استفاده کند. البته پیش از شروع لیزر اپراتور عمدتاً ژل سرد را روی ناحیه قرار می‌دهد تا دردی را احساس نکنید. این کار به نفوذ بیشتر نور لیزر نیز کمک می‌کند. در حال حاضر دستگاه‌های مختلفی برای انجام لیزر بیکینی وجود دارند؛ اما یکی از موثرترین دستگاه‌ها دستگاه لیزر دکا است که وظیفه آن متوقف کردن تغذیه به ریشه مو است. تکنسین برای آنکه همه چیز به طور ایمن پیش رود، از شما می‌خواهد که از عینک‌های مراقبت از چشم استفاده کنید تا در حین تاباندن نور لیزر خطری شما را تهدید نکند. سپس تکنسین دستگاه را با یک حرکت سریع در سراسر ناحیه مشخص شده به جلو و عقب می‌کشد تا پالس انرژی لیزر به خوبی به داخل پوست وارد شود.

مراقبت‌های بعد از لیزر بیکینی یا واژن

چنانچه می‌خواهید عوارض پس از لیزر را تا حد زیادی کاهش دهید، بهتر است مراقبت‌های بعد از این روش را مو به مو انجام دهید. در حقیقت افرادی که پس از درمان نسبت به انجام دستورالعمل‌ها بی‌توجه باشند، ممکن است عوارض شدیدتری را تجربه کنند، پس با دقت به مراقبت‌های زیر عمل کنید:

 قرار نگرفتن در معرض اشعه‌های خورشید

همانند قبل از انجام لیزر بعد از انجام این تکنیک نیز نباید در معرض اشعه‌های خورشید قرار بگیرید.

عدم انجام فعالیت‌هایی که سبب تعریق می‌شوند

 نباید کاری کنید که تعرقتان را افزایش پیدا کند؛ بنابراین توصیه می‌کنیم که از ورود به استخر، جکوزی، اتاق بخار و سایر فعالیت‌ها همچون ورزش‌های سنگین برای چند روز خودداری نمایید.

 استفاده از کمپرس سرد

پزشکان توصیه می‌کنند که برای کاهش تورم و قرمزی حاصل از لیزر از کمپرس سرد استفاده کنید.

 استفاده نکردن از عطر و کرم

حداقل تا دو روز پس از پایان جلسه لیزر از زدن عطر و هرگونه کرم روی پوست ناحیه شرمگاهی جلوگیری کنید. به علاوه با پوشیدن لباس‌های گشاد به گرفتن نتایج موثر کمک کنید.

زمان بروز نتایج حاصل از لیزر موهای زائد بیکینی یا واژن

 واکنش بدن هر فرد به لیزر موهای زائد ممکن است متفاوت باشد. در حالی که برخی از افراد عوارض جانبی جزئی را تجربه می‌کنند، برخی دیگر ممکن است متورم شدن یا قرمز شدن پوست را گزارش نمایند که عمدتاً این عوارض در چند ساعت اول برطرف می‌شوند. برای تسکین آرامش پوست می‌توانید از آلوورا کمک بگیرید تا به تدریج پس از برطرف شدن عوارض نتایج نمایان ‌شوند. در رابطه با زمان اثرات ناشی از لیزر نباید عجله داشته باشید. معمولا روزها و گاهی هفته‌ها زمان لازم است تا بتوانید ریزش مو را مشاهده کنید. حتی برخی از افراد تازه پس از گذشت چندین جلسه موفق به مشاهده ریزش مو در ناحیه تناسلی می‌شوند، پس عجله نداشته باشید.

کاندیدهای مناسب برای تجربه لیزر موهای زائد بیکینی یا واژن

تقریباً می‌توان گفت که لیزر موهای زائد بیکینی یا واژن برای بیشتر افراد با هر نوع پوستی موثر است؛ اما به هر حال افراد با پوست روشن و موهای تیره می‌توانند بهترین نتایج را از این روش بگیرند. به علاوه افرادی که موهای نازکی دارند عمدتاً برای حذف کامل موها باید جلسات بیشتری را ترتیب بدهند؛ چرا که لیزر برای موهای بدون رنگدانه نمی‌تواند اثر متمرکزی داشته باشد. همچنین افراد با موهای زائد بلوند، خاکستری و سفید نیاز به جلسات بیشتری دارند. ناگفته نماند که خانم‌های باردار، شیرده و کسانی که از عفونت باکتریایی پوست یا عفونت در ناحیه تحت درمان رنج می‌برند نیز نمی‌توانند این روش را انجام دهند.

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد بیکینی یا واژن

اینکه به چند جلسه درمان با لیزر برای حذف موهای زائد ناحیه تناسلی نیاز دارید، به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. از این فاکتورها می‌توان به ضخامت موها و وسعت ناحیه تحت درمان اشاره کرد. به طور معمول برای حذف موهای ناحیه شرمگاهی به چندین درمان نیاز است. بیمارانی که می‌خواهند بیشترین نتایج را از این روش بگیرند، باید ۶ جلسه لیزر را تجربه کنند. در حالی که برای افراد با توقعات و موهای زائد کمتر در این نواحی ممکن است تنها سه جلسه درمان کافی باشد.

برخی از سوالات متداول

اگر در رابطه با لیزر موهای زائد بیکینی یا واژن هنوز هم سوالاتی در ذهنتان دارید، بهتر است نگاهی به لیست پرسش و پاسخ‌های زیر بیندازید:

 آیا لیزر موهای زائد بیکینی یا واژن درد دارد؟

یکی از بزرگترین مزیت‌های لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، درد کم آن است. بیشتر بیماران فقط ناراحتی جزئی همچون احساس سوزن سوزن شدن یا گرما را حس می‌کنند که البته استفاده از خنک کننده‌ها پیش از این روش درد را به حداقل می‌رساند.

 به چند جلسه درمان برای حذف موهای زائد بیکینی با لیزر نیاز است؟

حداقل ۶ جلسه درمانی با لیزر توصیه می‌شود. البته برخی از انواع مو به تعداد جلسات بیشتری نیاز دارند.

آیا لیزر موهای زائد بیکینی یا واژن بی‌خطر است؟

این روش توسط متخصصان برجسته تایید شده و یک درمان موثر و ایمن برای کاهش دائمی موهای زائد ناحیه شرمگاهی به حساب می‌آید.

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.