جراحی زیبایی بینی

تصاویر قبل و بعد رینو پلاستی

-/-
-/-
-/-
-/-
رینوپلاستی

یکی از قدیمی‌ترین جراحی‌های پلاستیک و زیبایی در تاریخ پزشکی، جراحی زیبایی بینی است. رینوپلاستی یک جراحی برای ترمیم یا تغییر شکل بینی محسوب خواهد شد. این عمل احتمال دارد به‌دلایل زیبایی برای تغییر ظاهر و نسبت بینی و بهبود اعتمادبه‌نفس فرد انجام شود. از جراحی پلاستیک بینی نیز برای اصلاح مشکلات تنفسی ناشی از ناهنجاری‌های ساختاری بینی استفاده می‌شود. این جراحی در کلینیک سعادت آباد زیر نظر متخصصین باتجربه، کادری حرفه‌ای و در محیطی سالم و مدرن صورت می‌گیرد.

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی چیست؟

رینوپلاستی که به‌عنوان جراحی بینی و تغییر شکل بینی نیز شناخته می‌شود، یکی از پنج روش رایج جراحی زیبایی محسوب می‌شود. این جراحی می‌تواند:

 • طول یا عرض بینی فرد را تغییر دهد.
 • در تغییر نوک، پل و سوراخ‌های بینی موثر باشد.
 • زاویه میان بینی و لب بالایی تغییر یابد.

چه بینی شما به‌صورت مادرزادی دچار مشکل باشد و چه در اثر تصادف یا حادثه دچار مشکل شود، می‌توانید از رینوپلاستی کمک بگیرید. هدف رینوپلاستی کمک به شما برای دستیابی به بینی طبیعی و هماهنگ با صورت خواهد بود.

مزایای جراحی زیبایی بینی

افراد به‌دلایل مختلف برای جراحی بینی اقدام می‌کنند. به‌طور کلی هدف این جراحی این است که شما به بینی دلخواه خود دست یابید. علاوه‌بر این تنفس شما بهتر می‌شود و سلامتی شما افزایش می‌یابد.

 • کاهش اندازه یا طول بینی
 • برداشتن یا کاهش برآمدگی یا قوز روی پل بینی
 • صاف کردن بینی کج
 • تنظیم اندازه و شکل سوراخ بینی
 • اصلاح عدم تقارن بینی
 • تغییر شکل نوک بینی
 • تاثیر مثبت بر زیبایی کلی صورت
 • بهبود یا کاهش مشکلات تنفسی
 • افزایش اعتمادبه‌نفس

اگر می‌خواهید شکل، اندازه، تقارن یا مشکلات تنفسی خود را برطرف کنید، جراحی بینی را در نظر بگیرید. رزرو مشاوره رایگان با تیم متخصص ما به شما این امکان را می‌دهد تا در مورد مناسب‌ترین گزینه‌های جراحی بینی مشاوره دریافت کنید.

جراحی زیبایی بینی

انواع جراحی زیبایی بینی

انواع مختلفی از جراحی‌های زیبایی بینی توسط جراحان متخصص ما ارائه می‌شود. در طول مشاوره، بر اساس نتایج موردنظر و میزان تغییر بینی، بهترین گزینه به شما توصیه می‌شود. ارائه گزینه‌ها به اندازه بینی، وضعیت پوست و سن شما بستگی دارد. انواع جراحی‌های بینی موجود عبارتند از:

جراحی بینی باز

در این روش یک برش در سطح پوست بین سوراخ‌های بینی و پوست ایجاد می‌شود. این‌کار به جراح شما دسترسی آسان، دید خوب و دقت بیشتری می‌دهد تا کل ساختار بینی را بتراشد و به نتایج دلخواه شما برسد. رینوپلاستی باز روشی طولانی‌تر از جراحی بینی بسته است که مدت زمان بهبودی آن کمی بیشتر خواهد بود و اسکار ظریفی دارد که به‌تدریج محو می‌شود.

رینوپلاستی بسته

رینوپلاستی باز شامل ایجاد برش‌های کوچک در داخل سوراخ‌های بینی است که از طریق آن به قسمت‌هایی که باید تغییر شکل داده شود، دسترسی ایجاد می‌شود. از این روش معمولا برای اصلاحات جزئی و تغییر شکل استفاده خواهد شد. رینوپلاستی بسته حداقل اسکار و جای زخم را دارد. در مقایسه با جراحی بینی باز، زمان کمتری برای بهبودی نیاز خواهد بود، اما دقت آن به نسبت روش دیگر، کمتر است.

سپتورینوپلاستی

این روش بینی را صاف می‌کند تا سپتوم انحرافی اصلاح شود و جریان هوا راحت‌تر عبور کند. علاوه‌بر این در این عمل ظاهر کلی بینی نیز بهتر می‌شود. برای این جراحی برش‌هایی در پوشش داخلی بینی ایجاد خواهد شد تا جراح به غضروف و استخوان دسترسی پیدا کند. این دسترسی به جراح اجازه می‌دهد تا هرگونه اصلاح در شکل سپتوم (ساختاری که بینی شما را به دو نیمه چپ و راست تقسیم می‌کند) را انجام دهد.

جراحی نوک بینی

در این عمل غضروف برداشته می‌شود تا نوک بینی بدون جای زخم قابل مشاهده، کوچک‌تر شود. این جراحی نیاز به‌صرف زمان کمتری نسبت به دیگر انواع دارد.

تغییر سوراخ بینی

در این جراحی برش‌های ریز برای تغییر اندازه یا شکل سوراخ بینی با کمترین جای زخم ایجاد می‌شود.

جراحی زیبایی بینی

چگونگی جراحی زیبایی بینی

روند جراحی بینی شما به روش دقیق جراح بستگی دارد. در داخل سوراخ‌های بینی یا در امتداد کلوملا (پوست زیر بینی بین سوراخ‌های آن)، برش‌هایی ایجاد خواهد شد. جراح شما ممکن است موارد ذیل را در نظر بگیرد:

 • با برداشتن مقداری غضروف و استخوان، بینی را کوچک‌تر کند.
 • با شکستن استخوان بینی و مرتب‌کردن مجدد غضروف، بینی را تغییر شکل دهد.
 • با برداشتن غضروف از گوش یا بینی برای تغییرات کوچک یا پیوند از باسن یا آرنج در صورت نیاز به غضروف بیشتر، آن را بزرگ‌تر کند.
 • سپتوم خمیده یا کج شده (دیواره بین دو طرف بینی) به نام سپتوم انحرافی را اصلاح کند تا تنفس شما بهبود یابد.

 

جراحی زیبایی بینی

روند بهبودی پس از جراحی زیبایی بینی

پس از عمل جراحی بینی، یک آتل به مدت 7 تا 10 روز روی پل بینی شما قرار می‌گیرد. بهبودی در افراد مختلف متفاوت است، اما معمولا توصیه می‌کنیم حداقل 10 روز بعد از جراحی بینی مرخصی داشته باشید و در سه ماه اول از هر نوع ورزش خودداری کنید.

در اطراف بینی و چشمان خود کبودی و تورم خواهید داشت. برای کمک به کاهش این تورم باید:

 • از بلندکردن وسایل سنگین یا خم شدن خودداری کنید.
 • فعالیت ورزشی نداشته باشید.
 • در زمان داشتن باند و آتل از رفتن زیر دوش و رسیدن آب به آن ناحیه بپرهیزید.
 • از حالات بیانی و تکان‌دادن اجزا صورت خودداری کنید، زیرا احتمال دارد ناحیه بینی را تحت فشار قرار دهند.
 • در مکان‌های گردوغبار و دودآلود یا هر چیز دیگری که می‌تواند باعث عطسه و مشکلات تنفسی شود، دور باشید.
 • دندان‌ها را به آرامی مسواک بزنید و لب بالایی را تا حد امکان کمتر حرکت دهید.

رزرو مشاوره رایگان با تیم متخصص ما در کلینیک سعادت آباد به شما این امکان را می‌دهد تا با مناسب‌ترین گزینه‌های جراحی بینی آشنا شوید.

 

کلینیک سعادت آباد
به دنبال تغییر اساسی چهره خودت با جراحی زیبایی بینی هستی؟
اول با چند متخصص جراحی زیبایی مشورت کن.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.

جمع‌بندی

کسانی که مشکلاتی اعم از ظاهر نامتناسب بینی و تنفس دشوار را تجربه می‌کنند، می‌توانند برای جراحی زیبایی بینی اقدامات لازم را انجام دهند. این جراحی روش‌های مختلفی دارد که در هنگام مشاوره رایگان در کلینیک سعادت آباد در جریان قرار خواهید گرفت. مزیت انجام این عمل در کلینیک ما، وجود متخصصین باتجربه و استفاده از روش‌های به‌روز و نتیجه‌بخش است.

سوالات متداول

 1. جراحی زیبایی بینی چیست؟

هدف از جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی بهبود ظاهربینی و ایجاد تناسب بین آن با دیگر اجرا صورت است. این جراحی عملکرد بینی (مانند تنفس) را نیز بهبود می‌بخشد.

 1. مزایای رینوپلاستی چیست؟

برخی از مزایای رینوپلاستی شامل کاهش اندازه یا طول بینی، برداشتن یا کاهش برآمدگی یا قوز روی پل بینی تنظیم اندازه و شکل سوراخ بینی و افزایش اعتمادبه‌نفس می‌شود.

 1. پس از جراحی بینی تا چند روز آتل روی آن قرار می‌گیرد؟

پس از جراحی رینوپلاستی معمولا 7 تا 10 روز باید آتل را روی پل بینی نگه داشت.

 1. مراقبت‌های پس از جراحی رینوپلاستی چیست؟

بعد از انجام جراحی بینی شما باید تا چند هفته از انجام ورزش‌های سنگین، خم‌شدن و برداشتن اجسام سنگین، تکان‌دادن اجزا صورت، قرارگرفتن در مکان‌های پر گرد و غبار و... دوری ‌کنید.