تصاویر قبل و بعد بوتاکس

-/-
-/-
-/-

بوتاکس؛ روشی برای بالا بردن ابروها

افتادگی چشم و ابروها یکی از عوارض افزایش سن است. برخی از افراد نیز به طور ژنتیکی دارای ابروهای افتاده هستند. خوشبختانه تکنولوژی آن قدر پیشرفت کرده که با استفاده از روش‌هایی می‌توان این موارد را درمان کرد. در حال حاضر بوتاکس ابرو یکی از روش‌های درمانی برای از بین بردن چین و چروک‌های ناحیه ابرو و افزایش ارتفاع ابروها به حساب می‌آید. تا قبل از اثبات اثر بوتاکس بر لیفت ابروها، لیفت با جراحی یکی از روش‌های مناسب برای بالا بردن ابروها بود؛ این روش معمولاً با ایجاد درد همراه است؛ بنابراین زخم‌های نازک اما کاملاً مشهودی بر جای می‌گذارد. به علاوه امتحان کردن آن مستلزم پرداخت هزینه‌های زیاد است. به لطف بوتاکس اکنون می‌توانید بدون نگرانی و بدون گذراندن دوره نقاهت طولانی مدت به ظاهر رویایی خود برسید. در حقیقت این روش تنها برای بالا بردن استفاده نمی‌شود؛ بلکه از طریق آن می‌توان از شر چین و چروک‌های بین ابرو نیز خلاص شد. کلینیک زیبایی سعادت آباد انواع بوتاکس را برای زیباجویان انجام خواهد داد.

آشنایی با بوتاکس ابرو

 شاید بپرسید که بوتاکس ابرو چیست؟ بوتاکس برای ابرو یک روش زیبایی ایمن، سریع و نسبتا آسان است که در طی آن از بوتاکس برای شل کردن ماهیچه‌های بین ابرو استفاده می‌شود؛ به این ترتیب خطوط نامبرده صاف شده و ابروها به سمت بالا کشیده می‌شوند. بوتاکس در حقیقت همان بوتولینوم نوع A است که با تزریق آن می‌توان ارتفاع ابروهای ابروها را افزایش داد. این عمل با شل کردن ماهیچه‌های زیرین برای صاف کردن پوست عمل می‌کند. این عملکرد به عضلات پیشانی اجازه می‌دهد تا فعالیت نکرده و به طور طبیعی به سمت بالا کشیده شوند.

به بیانی لیفت ابرو با بوتاکس با استفاده از سم بوتولینوم یا همان ماده فلج کننده عضلات ساخته شده از باکتری کلستریدیوم بوتولینوم می‌تواند با اثرات پیری مبارزه کند. این کار از انقباض عضلات مربوطه و ایجاد چین و چروک بین ابروها جلوگیری می‌کند. با جلوگیری از انقباض عضلات اطراف ابروها، ماهیچه‌های آن قسمت دیگر نمی‌توانند حرکت کنند؛ بنابراین ابرو تا حدی بالا می‌رود. لیفت ابرو با جراحی نیاز به گذراندن دوره نقاهت طولانی و عوارض متعددی دارد؛ اما بوتاکس یک جایگزین سریع و غیر تهاجمی برای بالا بردن و مبارزه با چین و چروک‌های بین ابروها است. با این حال اثرات لیفت با بوتاکس بسیار ظریف‌تر از نتایج جراحی خواهند بود.

مروری بر مزایای بوتاکس ابرو

برخی از افراد می‌پرسند که چرا لیفت ابرو با بوتاکس اینقدر محبوب است؟ عمدتاً افرادی که این روش را امتحان کرده‌اند، از کرده خود پشیمان نیستند؛ چرا که تزریق بوتاکس ابرو مزایای فوق العاده همچون موارد زیر را به همراه دارد:

غیر جراحی

با استفاده از جراحی‌های پرخطر می‌توان لیفت ابروها را انجام داد. خب همانطور که می‌دانید این مدل روش‌ها نیاز به آمادگی زیادی دارند و جز تکنیک‌های تهاجمی محسوب می‌شوند. به علاوه برای رسیدن به نتایج دلخواه با عمل‌های جراحی باید دردهای زیادی را تجربه کنید؛ اما با تزریق بوتاکس به ابرو دردها به حداقل می‌رسند. به علاوه پس از انجام آن می‌توانید مستقیماً به محل کار یا منزل خود بازگردید.

 نتایج قابل قبول

با لیفت ابرو از طریق تزریق بوتاکس می‌توان شاهد نتایج قابل قبولی بود. در حقیقت شما می‌توانید با یک تکنیک بی‌خطر، تغییرات خوبی را در چهره خود اعمال کنید؛ نتایجی که گاهی تا ۶ ماه دوام خواهند داشت. حتی در صورت نارضایتی در رابطه با نتایج پس از ۶ ماه نیز می‌توانید به ابروهای طبیعی خود باز‌گردید.

خلق ابروهای ظریف و طبیعی

بوتاکس ابرو می‌تواند با حفظ ویژگی‌های طبیعی، شکل ابروهای شما را تغییر دهد؛ به این ترتیب می‌توان از این روش به عنوان یک روش با نتایج طبیعی یاد کرد؛ طوری که با کمک آن می‌توانید ابروهایی با فرم بی‌نظیر داشته باشید و دیگر چهره‌تان خسته به نظر نرسد.

روش آسان و پرسرعت

برخلاف برخی از روش‌های دیگر که با سختی و ایجاد برش همراه هستند ، بوتاکس ابرو تنها در حدود ۲۰ دقیقه انجام می‌شود و زمان کمی از شما می‌گیرد.

بررسی کاربردهای بوتاکس ابرو

در حال حاضر مردم ترجیح می‌دهند که به جای امتحان روش‌های سخت، متدهای راحت‌تر و کم خطرتر را امتحان کنند. تزریق بوتاکس برای ابرو نیز جز همان روش‌های ایمن برای بالا بردن ابرو است که افراد زیادی علاقمند به انجام آن هستند. البته هدف از تزریق ممکن است متفاوت باشد؛ بنابراین تصمیم گرفته‌ایم به تعدادی از کاربردهای این روش پرطرفدار اشاره کنیم:

 بالا بردن ابروها

یکی از کاربردهای بوتاکس ابرو، لیفت ابروها است. این روش درمانی با تزریق بوتاکس به عضلات پیشانی انجام می‌شود تا با شل کردن ماهیچه‌های آن قسمت، ابروها لیفت شوند؛ به این ترتیب فاصله بین چشمان و ابروهای شما افزایش خواهد یافت و چهره‌تان جوان‌تر خواهد شد.

 از بین خطوط مزاحم بین دو ابرو

حتماً مشاهده کرده‌اید که برخی از افراد در بین دو ابروی خود چین و چروک‌های متعددی دارند. این مسئله ممکن است به دلایلی همچون افزایش سن یا حالات صورت بستگی داشته باشد. این خطوط که با عنوان خطوط اخم شناخته می‌شوند، تاثیر منفی در زیبایی خواهند داشت. خوشبختانه با استفاده از تزریق بوتاکس به عضلات بین دو ابرو علاوه بر بالا رفتن ابروها، می‌توان این و چروک‌ها را هم صاف کرد؛ به این ترتیب که با فلج کردن عضلات این ناحیه می‌توان پس از مدتی شاهد برطرف شدن چین و چروک‌های پیشانی یا خطوط اخم شد.

اصلاح فرم ابروها

یکی دیگر از کاربردهای تزریق بوتاکس برای ابرو، اصلاح فرم ابروها است. اگر ابروهای نامتقارنی دارید، می‌توانید با انجام تزریقات در نواحی خاص و در جهات مختلف فرم ابروها را اصلاح کنید؛ در نتیجع با یک روش کم خطر امکان متقارنسازی این بخش از صورت وجود خواهد داشت.

آمادگی ‌های لازم برای انجام بوتاکس ابرو

روش لیفت ابرو با بوتاکس یکی از خدمات زیبایی است که از آن برای بالا بردن ابروها و از بین بردن خطوط اخم استفاده می‌شود. تا زمانی که توصیه‌های آماده‌سازی را به طور کامل رعایت کنید، همه چیز بسیار خوب پیش خواهد رفت و از نتیجه نهایت لذت را خواهید برد؛ اما اگر نسبت به انجام نکات بی‌دقت باشید، نمی‌توانید نتایج دلخواه را از این روش طلب کنید. مهم‌ترین نکته قبل از انجام لیفت ابرو با بوتاکس پرهیز از مصرف ترکیباتی است که در رقیق شدن خون نقش دارند. همچنین نباید دارو هایی که می‌توانند خونریزی خفیف را افزایش دهند مصرف کنید. با آنکه پزشک قبل از انجام این عمل لیست کاملی از موارد ممنوع را برای شما مشخص می‌کند؛ اما در ادامه به برجسته‌ترین آنها اشاره خواهیم کرد:

  • داروهای رقیق کننده خون همچون آسپرین و ایبوپروفن
  • الکل
  • ویتامین E
  • مکمل‌های روغن ماهی

نحوه لیفت ابرو با بوتاکس

تزریق بوتاکس به ابرو روشی آسان است که تنها نیاز به صرف چند دقیقه در مطب پزشک یا کلینیک دارد. در طی این روش با تزریق بوتاکس میزان انقباض برخی از ماهیچه‌ها کاهش و در نتیجه با شل شدن عضلاتی که وظیفه آنها پایین کشیدن ابروها است، می‌توان فاصله بین چشم‌ها و ابروها را زیاد کرد. برای آنکه نتیجه دلخواه را از این روش بگیرید، باید کار را نزد یک پزشک متخصص یا افراد آموزش دیده انجام دهید. سپردن کار به دست افراد ناوارد نه تنها سبب بهبود ظاهر شما نمی‌شود؛ بلکه مشکلات متعددی را به همراه خواهد آورد. پس با کمک گرفتن از افراد ماهر و کاربلد به گرفتن نتیجه ایده‌آل نزدیک شوید. به طور خلاصه انجام بوتاکس ابرو شامل مراحل زیر است:

ضدعفونی ناحیه

در گام اول متخصص ابتدا ناحیه ابرو و پیشانی شما را تمیز و ضدعفونی می‌کند تا همه چیز بهداشتی پیش رود.

تزریق مواد بی‌ حسی

پزشک ممکن است قبل از تزریق بوتاکس به استفاده از کرم بی‌حس کننده در ناحیه ابرو متوسل شود؛ به این ترتیب در طول تزریق هیچگونه ناراحتی حس نخواهید کرد. گاهی وقت‌ها به جای کمک گرفتن از بی‌حسی ممکن است پزشک از شما بخواهد یک کیسه یخ را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در ناحیه قرار دهید تا بی‌حسی به صورت سنتی صورت بگیرد.

تزریق بوتاکس

 پس از آنکه داروی بی‌حسی اثر کرد، پزشک بوتاکس را به ناحیه مرکزی بین دو ابروی شما که در آن خطوط اخم ظاهر می‌شوند، تزریق می‌کند. تزریق در اطراف هر ابرو ادامه می‌یابد و به سمت انتهای آن حرکت می‌کند. البته نحوه تزریق با توجه به هدف شما متفاوت خواهد بود، این بستگی به هدف شما از تزریق بوتاکس دارد. در انتها نیز پزشک ممکن است برای کاهش کبودی از ژل‌های مخصوصی استفاده کند.

مراقبت‌ های پس از تزریق بوتاکس ابرو

پس از بوتاکس لازم است دستورالعمل‌هایی را برای گرفتن بهترین نتیجه انجام دهید. این دستورات نه تنها برای گرفتن نتایج ایده آل مهم هستند؛ بلکه تا حد زیادی در کاهش عوارض ناشی از عمل نیز موفق خواهند بود. در ادامه به تعدادی از مراقبت‌های پس از بوتاکس اشاره خواهیم کرد:

دراز نکشیدن

توصیه می‌شود که پس از تزریق به مدت ۴ ساعت دراز نکشید؛ زیرا دراز کشیدن با سرعت زیادی می‌تواند بوتاکس را در اطراف صورت حرکت دهد؛ در نتیجه با حرکت بوتاکس نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد.

 مالش ندادن ناحیه

حداقل تا ۴ ساعت بعد از تزریق ناحیه را مالش ندهید؛ چرا که این کار می‌تواند باعث جابجایی مواد تزریق شده و افزایش کبودی شود.

عدم انجام فعالیت‌های ورزشی

 به مدت یک روز نباید ورزش کنید؛ ورزش با افزایش جریان خون می‌تواند باعث مهاجرت بوتاکس به مناطق دیگر و افزایش کبودی شود.

کاندید مناسب برای تزریق بوتاکس ابرو

بوتاکس تنها برای بزرگسالان بالای ۱۸ سال توصیه می‌شود. هم مردان و هم زنان با خطوط اخم متوسط تا شدید می‌توانند از لیفت ابرو با بوتاکس نهایت استفاده را ببرند. این نوع لیفت ابرو برای افتادگی ابروها بهترین گزینه است. البته قبل از آنکه این روش را امتحان کنید، باید برای مشاوره به یک پزشک مورد اطمینان مراجعه نمایید تا او با بررسی تمام موارد اطمینان حاصل ‌کند که آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر!؟

در کل چنانچه می‌خواهید ابرو های خود را بلندتر از حد طبیعی کرده یا قصد دارید چین و چروک بین دو ابروی خود را حذف کنید، می‌توانید از بوتاکس ابرو کمک بگیرید. این روش حتی برای افرادی که پیشانی کوتاه یا افتاده دارند نیز مناسب است. متاسفانه خانم‌های باردار و شیرده ممکن است کاندید خوبی برای انجام این روش نباشند؛ چرا که سموم استفاده شده در این تزریق‌ها ممکن است به نوزاد و جنین‌ داخل رحم آسیب برسانند.

مدت زمان بروز نتایج بوتاکس ابرو

بوتاکس ابرو به عنوان یک روش غیر تهاجمی نیاز به گذراندن دوره نقاهت ندارد. این بدان معناست که پس از این روش می‌توانید بلافاصله به محل زندگی یا فعالیت‌های عادی خود بازگردید. البته تعداد کمی از افراد ممکن است در محل تزریق دچار تورم یا کبودی خفیف شوند که جای نگرانی نیست؛ چرا که این عوارض اغلب در چند روز ابتدایی از بین می‌روند.

اثرات لیفت ابرو با بوتاکس معمولاً پس از چند روز ظاهر می‌شوند؛ یعنی پس از چند روز شاهد بهبود فرم ابروهای خود خواهید بود که مشاهده می‌کنید آن‌ها بلندتر و زیباتر به نظر می‌رسند. همچنین با حذف خطوط اخم، چهره شما آرام‌تر به نظر خواهد رسید.

ماندگاری نتایج حاصل از بوتاکس ابرو

همانطور که اشاره کردیم نتایج ابتدایی پس از چند روز در چهره شما نمایان می‌شوند؛ اما برای مشاهده نتایج تکمیلی‌تر باید دو هفته صبر کنید تا اثرات بوتاکس به طور کامل جا بیفتند. اگر چه ماندگاری نتایج با توجه به سرعت سوخت و ساز بدن شما و کیفیت بوتاکس در هر فرد ممکن است متفاوت باشد؛ اما به طور میانگین نتایج حدود ۳ تا ۴ ماه دوام می‌آورند.

نگاهی به هزینه بوتاکس ابرو

هم گرفتن نتایج و هم بهبودی از درمان با بوتاکس نسبتا سریع است. این فرایند تنها به چند دقیقه زمان نیاز داشته و می‌تواند در عرض یک هفته نتایج را پدیدار کند. هزینه بوتاکس بر اساس مقدار بوتاکس استفاده شده، کیفت بوتاکس، دستمزد پزشک، موقعیت کلینیک و ... بستگی دارد که دقیق آن را باید از پزشک خود سوال کنید.

برخی از سوالات متداول

افراد زیادی متقاضی انجام بوتاکس ابرو هستند. البته این افراد ممکن است هنوز هم سوالاتی در این رابطه داشته باشند که در ادامه به یک سری از آنها پاسخ خواهیم داد:

چگونه می ‌توان نتایج بهتری از بوتاکس ابرو گرفت؟

 برای حفظ نتایج از بوتاکس ابرو باید هر چند ماه یکبار با توجه به صلاح دید پزشک برای تزریق‌های بیشتر مراجعه کنید. هرچه نسبت به تمدید تزریق‌ها حساس‌تر باشید، نتیجه بهتری خواهید گرفت.

ماندگاری نتایج حاصل از بوتاکس ابرو چقدر است؟

نتایج حاصل از بوتاکس برای ابرو به طور متوسط حدود ۳ تا ۴ ماه دوام می‌آورند. با این حال این درمان در برخی از افراد تا نیم سال نیز ماندگار است.

در روش بوتاکس ابرو این ماده به کجا تزریق می‌شود؟

 برای بالا بردن ابروها بوتاکس اغلب به عضلات ناحیه پیشانی و ابرو تزریق می‌شود. در کل مکان‌های تزریق بسته به نیاز و اهداف شما مشخص می ‌شوند.

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.