گرافت مو چیست
خدمات کاشت۱۴۰۲-۲۶-۱۱

گرافت مو چیست

وقتی که برای کاشت مو به جلسه مشاوره می‌روید، احتمالاً اصطلاحاتی مانند بانک مو یا گرافت مو را هم می‌شنوید. شاید این اصطلاحات از سمت افرادی که کاشت مو انجام داده‌اند، هم به گوشتان خورده باشد. در این بخش قصد داریم که راجع به این اصطلاح برایتان توضیح دهیم و به طور کامل در مورد گرافت مو چیست و اینکه شامل چند تار می‌شوند، مفصلا صحبت کنیم! 

گرافت مو چیست

تعریف گرافت مو چیست؟ 

تقریبا در سرتاسر بدنِ همه ما و روی هر نقطه از پوستمان تار مو وجود دارد که این تار موها از یک نقطه شروع به رشد کرده‌اند که به آن گرافت می‌گویند. گرافت در واقع به دسته‌ای از موها گفته می‌شود که همه آنها از یک نقطه مشترک رویش داشته‌اند. هر گرافت مو ویژگی‌های خودش را دارد و یک دسته تار مو به آن متصل می‌شوند که همه آنها روی رشد و تقویت مو تاثیرگذار هستند.‌ معمولاً هر گرافت همراه با تار مو، غدد چربی، عضله، شبکه عصبی عروقی هم داخل خود دارد.

 

گرافت را به عنوان واحد شمارش در عمل کاشت مو هم می‌شناسند. در حقیقت نتیجه نهایی کاشت مو بر اساس گرافت‌هایی است که روی پوست سرتان کاشته می‌شود. 

هر گرافت مو شامل چند تار مو است؟ 

حال که متوجه شدید گرافت مو چیست؛ باید بدانید هر کدام از آنها چند تار را داخل خود دارند. زمانی که به خدمات زیبایی مو مراجعه می‌کنید، به طور کامل راجع به این موضوع برایتان توضیح می‌دهند اما در حالت کلی در هر گرافت یک الی ۴ تار مو وجود دارد که در پروسه کاشت مو به آنها پیوند هم می‌گویند. 

به عنوان مثال زمانی که قرار است در عمل کاشت مو ۲۰۰۰ پیوند یا گرافت مو را برای شما بکارند، یعنی حدوداً ۵۰۰۰ تار مو روی سرتان کاشته می‌شود. 

بانک مو چیست؟ 

زمانی که صحبت از گرافت مو می‌شود، خیلی‌ها می‌خواهند تفاوت آن را با بانک مو بدانند. پس باید یک تعریف درستی از بانک مو هم بدانید تا تفاوت این دو مورد را بهتر متوجه شوید. بخشی از پوست سرتان که قرار است پیوند را از آنجا انجام دهید را بانک مو می‌گویند. در واقع این قسمت بهترین منبع برای کاشت مو است. حال این بستگی به نظر متخصص دارد که آن قسمت چقدر برای برداشت گرافت مو مناسب باشد.

بانک مو بیش از بقیه قسمت‌های پوست سر یا بدن، برای برداشت مو چگالی دارد. به خاطر همین برای کاشت ریش ابرو یا موی سر از بانک مو استفاده می‌کنند. معمولاً این قسمت بیشتر از هر قسمت دیگری در برابر هورمون‌ها و عوامل محیطی که منجر به ریزش مو می‌شوند، مقاومت دارد.

 گرافت مو چیست

برای افرادی که سن بالایی دارند هم، معمولاً برای کاشت موهایشان به سراغ بانک مو می‌روند. زیرا اغلب موهایی که در این قسمت هستند، مقاومت بیشتری داشته و به این راحتی‌ها از بین نمی‌روند. افرادی که به کلینیک‌های کاشت ابرو مراجعه می‌کنند، معمولاً با ریزش شدید ابرو، موی سر و ریش مواجه هستند و گزینه‌های درمانی دیگر روی آنها اثر نمی‌کند. به خاطر همین تنها راه چاره استفاده از بانک مو است. 

دائمی بودن پیوند مو 

سوالی که خیلی از شما می‌پرسید، این است که آیا پیوند مو می‌تواند یک عمل زیبایی دائمی باشد؟ اینکه شما بدانید گرافت مو چیست و در هر پروسه کاشت مو چقدر و چه تعداد از موهای شما را برمی‌دارند، اهمیت بسیار زیادی دارد اما اینکه این کار با این میزان از دقت و ظرافت چقدر دوام می‌آورد، هم موضوع حائز اهمیتی است. 

اگر شما یک کاشت موی موفق داشته باشید و برایتان از گرافت‌های ضخیم با تراکم بالا استفاده کنند، قطعاً از نتیجه کار رضایت خواهید داشت. البته بعد از مدت زمان کوتاهی موهای شما شروع به ریزش می‌کنند که این جزو پروسه طبیعی بعد از کاشت مو است و دوباره موهای جدید رشد می‌کنند. دوام اصلی با رویش موهای جدید مشخص می‌شود که دائمی است. البته به شرطی که مراقبت‌های بعد از پیوند را به طور دقیق و جدی انجام دهید، هیچ کدام از توصیه‌های پزشک را نادیده نگیرید، تا چند روز ورزش شدید و فعالیت‌های سنگین نداشته باشید. همچنین هرگز به سراغ سیگار و نوشیدنی‌های الکلی نروید و مصرف آب و سبزیجات را فراموش نکنید. 

 

البته که ویژگی بدن افراد متفاوت است. در بعضی از افراد فولیکول‌های مو خیلی فعالیت خوبی ندارند و موی جدیدی برای آنها رشد نمی‌کند. یعنی بعد از اینکه ریزش اولیه اتفاق می‌افتد، فولیکول‌ها می‌میرند و دوباره رشد نمی‌کنند که معمولاً برای این افراد عمل پیوند و کاشت تکرار خواهد شد. 

اما در کنار همه این‌ها تخصص پزشک و اعتبار کلینیک هم اهمیت بسیار زیادی روی نتیجه کارتان دارد. به خاطر همین است ما توصیه می‌کنیم به کلینیک‌هایی مراجعه کنید که از قبل امتحان خود را پس داده‌اند و مطمئن هستید که می‌توانند نتیجه عالی را برایتان رقم بزنند. کلینیک زیبایی سعادت آباد یکی از حرفه‌ای‌ترین‌ها در این زمینه است. وقتی که وارد صفحه اصلی سایت می‌شوید، نمونه کارها را داخل آن خواهید دید. از طرفی می‌توانید نتایج قبل و بعد کاشت ابرو، موی سر و ریش را هم مشاهده کنید و بعد تصمیم بگیرید که می‌خواهید در این کلینیک کار انجام دهید یا خیر. البته که جلسات مشاوره هم خواهید داشت که به تصمیم گیری نهایی و بهتر شما کمک می‌کند. 

جمع‌بندی 

قبل از اینکه پروسه کاشت مو را انجام دهید، حتماً باید در مورد اصطلاحات آن اطلاعات داشته باشید. یکی از آن اصطلاحات گرافت مو است. ما در این مبحث به طور کامل برایتان توضیح دادیم گرافت مو چیست و شامل چند عدد تار مو می‌شود. همچنین راجع به بانک مو و ماندگاری پروسه کاشت مو هم اطلاعاتی را در اختیارتان گذاشتیم و کلینیک معتبر و شناخته شده‌ای را هم برای انجام این کار به شما معرفی کردیم. 

برخی از سوالات متداول 

سوالات در مورد کاشت و گرافت مو زیاد است که در این قسمت به تعدادی از آنها پاسخ داده شده است. 

آیا گرافت مو همان بانک مو است؟ 

گرافت مو در واقع نقطه مشترکی است که چند تار مو از آن رویش پیدا کرده‌اند. 

هر گرافت مو شامل چند عدد تار مو می‌شود؟

به طور طبیعی هر گرافت مو بین یک الی ۵ تار مو دارد

 

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.