نخ کاگ چیست؟ جزئیات لیفت صورت با نخ کاگ
خدمات زیبایی۱۴۰۳-۲۸-۰۱

نخ کاگ چیست؟ جزئیات لیفت صورت با نخ کاگ

لیفت صورت با نخ یكی از روش های جوانسازی پوست و كاهش علائم پیری و كهولت سن در صورت می باشد. لیفت صورت با نخ های پلی دكسان یا PDO انواع مختلفی دارد. یكی از بهترین انواع آن نخ های كاگ كه یک ماده زیست سازگار و قابل جذب می باشد. نخ های كاگ دارای سطح برجسته و خاردار می باشند و با گیر كردن در بافت پوست موجب تحریك كلاژن سازی و جوان سازی پوست می شوند.

روش لیفت صورت با نخ

ابتدای نواحی صورت خط كشی و مشخص می شوند سپس نخ كاگ از طریق سوزن استریل در پوست كاشت می شود.این روش غیرتهاجمی پوست برش نمی خورد و ایمنی بالا و قابل جذب بودن آن توسط بدن یكی از دلایل محبوبیت آن می باشد. در روش لیفت صورت با نخ چین و چروک های  پوست از بین می روند، از نواحی كه با نخ كاگ درمان می شوند می توان به از بین بردن غبغب، افتادگی گونه ها، خطوط لبخند و بین دهان و بینی، افتادگی انتهای فك، خطوط پیشانی و انتهای ابرو و چین چروك های گردن نام برد. لازم به ذكر است استفاده از نخ كاگ برای لاغر کردن و لیفت چانه و فک بسیار موثر است. 

نخ کاگ چیست؟ جزئیات لیفت صورت با نخ کاگ

در عمل لیفت صورت با نخ کاگ به علت كلاژن سازی موثر و زیاد، قوام و الاستیسیته پوست كه پیش از این از بین رفته بود پس از لیفت مجددا بازمیگردد و پوست صورت مجدداً جوانی و شادابی خود را به دست می آورد.

به علت خاصیت قابل جذب بودن، نخ كاگ جایگزین مناسبی برای لیفت صورت از طریق جراحی می باشد. این روش غیر تهاجمی بوده و بدون اینکه برشی در سطح پوست ایجاد شود، می توان نواحی شل و افتاده صورت را با نخ کاگ بالا کشید.

مزایای لیفت صورت با نخ كاگ

نخ های كاگ قابل جذب و خاردار می باشند، بنابراین بعد از قرار گرفتن در زیر پوست توسط جراح متخصص به بافت پوست گیر كرده و قلاب می شوند در نتیجه بهتر از سایر انواع نخ ها در جای خود تثبیت می شوند و باعث تحریك پوست برای ساخت دو پروتئین مهم جوان ساز یعنی كلاژن و الاستین می شوند. در روش لیفت صورت با نخ كاگ نیازی به برش خوردن پوست و ایجاد بخیه نمی باشد در نتیجه پس از انجام لیفت صورت آثار زخم بر روی پوست نمی ماند. نخ های كاگ قابل لمس و مشاهده نیستن كه این امر موجب طبیعی جلوه دادن هرچه بیشتر عمل لیفت می شود. این روش كم خطر می باشد، دوره نقاهت بسیار كوتاهی دارد و نیازی به مراقبت خاصی برای بعد از آن نیست. 

در روش انجام لیفت صورت با نخ كاگ معمولاً بین 30 دقیقه تا 2 ساعت نخ ها جایگزاری می شوند و زیباجو پس از آن می تواند به روتین زندگی خود بازگردد.

نخ کاگ چیست؟ جزئیات لیفت صورت با نخ کاگ

از دیگر مزایای روش لیفت صورت با نخ کاگ می توان به موارد زیر اشاره كرد:

 • عدم نیازی به بیهوشی و سرپایی بودن روش
 • عدم ایجاد زخم و خونریزی در پوست
 • بازیابی سریع
 • مقرون به صرفه بودن نسبت به سایر روش ها
 • ایمنی نخ های قابل استفاده و بی خطر بودن برای بدن
 • قابل استفاده برای رفع چین و چروک دور چشم
 • روش انجام لیفت صورت با نخ کاگ

در این روش پزشك متخصص ابتدا شما را معاینه می كند و نواحی مورد نباز برای انجام عمل لیفت مشخص می شود. پس از تشخیص نقاطی كه نیاز به لیفت صورت با نخ كاگ دارد برای انجام عمل از یك بی حسی موضعی استفاده می شود. پزشك در ابتدا خطوطی روی پوست ایجاد می کند تا نقاط محل ورود و خروج نخ را مشخص کند سپس بعد از اینكه نواحی تحت درمان بی حسی پیدا كرد، از طریق یک سوزن استریل نخ ها در زیر پوست قرار داده می شوند. بعد از قرار گرفتن نخ ها در زیر پوست باعت قوام و سفتی پوست می شوند و به تدریج پوست صورت به حالت طبیعی برمیگردد. نتایج لیفت صورت با نخ كاگ بعد از گذشت حداقل 4 هفته بعد از آن مشخص می شود و پس از آن می توانید نتایج را به خوبی روی صورت ببینید. مشاهده نتیجه در افراد گوناگون متفاوت است اما معمولاً بعد از گذشت چند ماه نخ ها جذب پوست می شوند و تا 36 ماه ماندگاری خواهد داشت.

كاندیدای مناسب برای انجام لیفت صورت با نخ كاگ

 • افراد دارای افتادگی ابرو
 • افراد دارای صورت نامتقارن و كاندیدای كانتورینگ صورت
 • افراد دارای فك برجسته
 • افراد دارای صورت برجسته و كاندیدای لاغر كردن صورت
 • افرادی كه نیازی به ترمیم نقاط برگشته لیفت قبلی دارند
 • افرادی كه تمایل به انجام عمل جراحی برای جوان سازی صورت ندارند

همچنین از این روش علاوه بر لیفت صورت می توان برای سفت شدن پوست بازو ها،  شکم و ران ها استفاده کرد.

نخ کاگ چیست؟ جزئیات لیفت صورت با نخ کاگ

عوارض لیفت صورت با نخ كاگ:

اگرچه لیفت صورت با نخ كاگ یك روش ایمن و بی خطر محسوب می شود اما زمانی که لیفت صورت به درستی انجام نشود، عوارض جانبی مختلفی به همراه دارد كه شامل موارد پایین می شود.

خون مردگی و کبودی پوست

یكی از عوارض نادر اما احتمالی لیفت صورت با نخ كاگ ایجاد التهاب و قرمزی پوست می باشد كه به علت ورود میكروارگانیسم حین انجام عمل لیفت توسط پزشك متخصص اتفاق می افتد و بافت تحت درمان ملتهب می شود. بنابراین سیستم ایمنی بدن واكنش نشان می دهد و موجب بروز عفونت می گردد. در اینجا پزشک متناسب با نیاز فرد آنتی بیوتیک جهت رفع عفونت تجویز می کند.

درد و خون ریزی بلند مدت

یكی از عوارض نادر لیفت با نخ كاگ درد یا ناراحتی طولانی‌ مدت می باشد. ممكن است حین ورود سوزن به پوست صورت به عروق لنفاوی و خونی آسیب وارد شود كه این امر منجر به احتمال بروز تورم، درد و كبودی در پوست می شود، هرچند بروز این عارضه بسیار پایین می باشد اما در صورت شدید شدن این علائم باید حتما به جراح متخصص خود اطلاع دهید.

نخ کاگ چیست؟ جزئیات لیفت صورت با نخ کاگ

حساسیت به نخ کاگ

علی رغم اینكه نخ كاگ بی خطر و غیر آلرژن می باشد گاهاً بروز حساسیت در فرد گزارش می شود. در صورت وقوع این اتفاق نخ باید فوراً از صورت خارج گردد. در صورت تعلل در خروج نخ ممكن است علائم شدیدتر شده و خطر جدی تری فرد را تهدید كند.

عدم تقارن صورت پس از لیفت

تخصص و مهارت پزشك در انجام عمل لیفت با نخ كاگ بسیار مهم است زیرا در صورت عدم تبحر ممكن است خطوط صورت قرینه لیفت نشوند و نتیجه مطلوب حاصل نگردد.

بی حسی پوست صورت با نخ کاگ

آسیب به اعصاب پوست موجب بی حسی عصب و بافت پوست می شود. به همین دلیل انجام بی حسی پوست صورت توسط پزشك متخصص بسیار مهم است. بی حسی پوست عارضه‌ی شایعی نیست اما برای دریافت بهترین نتیجه باید احتمال آن را در نظر گرفت.

حرکت نخ زیر پوست

یكی دیگر از عوارض جانبی لیفت صورت با نخ کاگ حرکت نخ می باشد. حركت نخ موجب درد، التهاب و ورم می شود. همچنین یكی دیگر از معایب ناشی از حرکت نخ های كاگ، عدم تقارن صورت پس از لیفت می باشد. در صورت بروز این اتفاق برای برطرف كردن عدم تقارن باید از روش های دیگر نظیر تزریق چربی، فیلر و ... استفاده کرد. در این مورد نیز مانند موارد قبلی به تبحر و مهارت پزشک نیاز است تا احتمال بروز اتفاقاتی از این دست به حداقل برسد.

نخ کاگ چیست؟ جزئیات لیفت صورت با نخ کاگ

مراقبت های  بعد از لیفت صورت با نخ کاگ

 • حداقل تا 12 ساعت بعد از عمل لیفت صورت با نخ کاگ صورت خود را نشویید.
 • از حمام آفتاب و سونای خشك و بخار خودداری كنید.
 • تا 48 ساعت بعد از لیفت صورت از آرایش كردن بپرهیزید.
 • مصرف سیگار و الكل را محدود كنید

 

نتیجه گیری

بالا رفتن سن و سایر عوامل محیطی یكی از علل ایجاد چین و چروك در پوست صورت و گردن می باشد. همچنین گاهی به علت كاهش وزن سایر نقاط بدن نیز دچار شل شدن پوست و افتادگی می شود. لیفت صورت و بدن با نخ كاگ یكی از روش هایی است كه باعث سفت شدن و برگشت پوست به حالت اولیه می شود. به علت قابل جذب بودن نخ های كاگ در این روش روی پوست هیچ برشی ایجاد نمی شود. یكی از دلایل افتادگی پوست كاهش قدرت پوست برای بالا نگهداشتن بافت های زیرین پوست می باشد، این نخ ها با قرار گرفتن در زیر پوست باعث كشیدگی و قوام پوست شده و با تحریك تولید كلاژن باعث جوان سازی پوست می شوند. از نخ های كاگ برای لیفت نواحی مختلفی مانند پیشانی، ابروها، اطراف دهان و لب ها، بینی، فك و ... استفاده می شود.

 

هم چنین در انتخاب پزشک متخصص و با تجربه دقت کافی داشته باشید تا دچار عوارض بعد از لیفت با نخ نشوید. ما در كلینیك زیبایی سعادت آباد از متخصصین خبره و با تجربه كمك گرفته ایم تا شما بهترین نتیجه را بگیرید. زیباجویانی که در كلینیك ما از این روش استفاده می کنند پس از گذشت زمان بهبود و سفت شدن پوست خود را حس می کنند.

 

سوالات متداول؟

انجام عمل لیفت صورت با نخ كاگ از چه سنی پیشنهاد می شود؟

انجام این عمل بستگی به میزان افتادگی و چین و چروك های صورت دارد، اما به علت بی خطر بودن نخ كاگ برای افراد بالای ۲۵ سال قابل انجام می باشد.

كاربردهای لیفت با نخ كاگ چیست؟

از این روش برای لیفت ابرو، بینی، زاویه سازی صورت، رفع غبغب ، بازو، كشاله ران و ... استفاده می شود.

بهترین مارک نخ کاگ برای لیفت صورت چیست؟

نخ های لیفت صورت تنوع زیادی دارند. نخ های مورد استفاده در كلینیك زیبایی سعادت آباد از برند nova می باشد كه یکی از برند های مناسب نخ کاگ می باشد.

 

 

 

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.