مزایای هایفوتراپی چیست
خدمات زیبایی۱۴۰۲-۱۶-۱۱

مزایای هایفوتراپی چیست

یکی از خدمات زیبایی که امروزه برای جوان‌سازی پوست و سفت شدن آن، توسط بسیاری از کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود، هایفوتراپی است. در این روش، با استفاده از انرژی اولتراسوند، هر گونه افتادگی و چین و چروک در پوست افراد از بین خواهد رفت. هایفوتراپی علاوه بر خانم‌ها، برای آقایان نیز کاربرد داشته و توسط بسیاری از متخصصان زیبایی پیشنهاد می‌شود. در این مطلب، شما را با مفهوم هایفوتراپی، انواع مختلف آن، مزایای هایفوتراپی و بسیاری موارد دیگر آشنا می‌کنیم.

 مزایایا هایفوتراپی چیست

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی یکی از جدید‌ترین متد‌های زیبایی و بهترین روش برای جوان‌سازی پوست است، که در برخی موارد به عنوان روش جایگزین غیر تهاجمی و بی‌درد، برای لیفت صورت به کار می‌رود. در هایفوتراپی از انرژی فرا صوت، به منظور تحریک کلاژن و تولید آن در پوست استفاده شده که در نهایت، منجر به سفت شدن یا همان لیفت صورت خواهد شد. استفاده از این روش از سال ۲۰۰۸ آغاز شده و در سال ۲۰۰۹، توسط سازمان غذا و دارو تأیید، و به عنوان یک متد زیبایی در بسیاری از کلینیک‌های زیبایی مورد استفاده قرار گرفت. بر اساس تحقیقات و آزمایشات انجام شده، استفاده از هایفو برای لیفت صورت بسیار مؤثر بوده و کاملاً بی‌خطر می‌باشد. هر چند، استفاده از هایفو به منظور از بین بردن افتادگی پوست بسیار مؤثر بوده ولی در برخی افراد که دارای افتادگی‌های شدید پوست هستند، انجام هایفو نتیجه بخش نمی‌باشد.

نحوه عملکرد هایفوتراپی

همان طور که گفته شد، هایفوتراپی، با استفاده از انرژی فراصوت متمرکز به منظور هدف قرار دادن لایه‌های عمیق پوست انجام می‌شود. انرژی اولتراسوند موجب گرم شدن لایه‌های پوست شده و زمانی که سلول‌های قسمت مورد نظر به درجه حرارت مشخصی برسند، آسیب سلولی اتفاق می‌افتد. هر چند، این آسیب سلولی هیچ گونه خطری نداشته و تنها سلول‌ها را تحریک به تولید کلاژن می‌کند. کلاژن موجود در پوست انسان، پروتئینی است که ساختار پوست را حفظ کرده و موجب جوان‌سازی پوست خواهد شد. انرژی اولتراسوند با تولید کلاژن موجب سفت شدن و محکم شدن پوست خواهد شد. این امر، روی بافت لایه‌های زیرین پوست نیز تأثیرگذار بوده و هیچ خطر و آسیبی به لایه‌های سطحی و فوقانی پوست نمی‌رساند.

مزایای هایفوتراپی

انواع هایفوتراپی

از هایفوتراپی، برای جوان‌سازی و ترمیم پوست نواحی مختلفی از بدن استفاده می‌شود. در ادامه، انواع مختلف هایفوتراپی را بررسی خواهیم کرد:

هایفوتراپی غبغب

در این نوع از هایفوتراپی، با ایجاد گرما در لایه‌های زیرین پوست و هدف قرار دادن چربی‌ها و تحریک تولید کلاژن توسط پرتو‌های متمرکز اولتراسوند، ضمن جوان‌سازی و لیفت پوستف چربی اضافی این ناحیه نیز کاهش پیدا کرده و غبغب از بین خواهد رفت. انجام هایفوتراپی غبغب هیچ محدودیت سنی نداشته و تنها افراد زیر ۳۰ سال و بالای ۷۵ سال، لازم است با مشورت پزشک این روش را انتخاب نمایند.

هایفوتراپی بینی

یکی دیگر از انواع هایفوتراپی که به عنوان رایج‌ترین عمل زیبایی نیز شناخته می‌شود، هایفوتراپی بینی است. در این نوع از هایفوتراپی، از امواج با فرکانس بالا استفاده شده که در نهایت، موجب تحریک کلاژن اطراف بینی و تولید آن خوهد شد. به این ترتیب، پوست بینی و اطراف آن تا میزان زیادی لیفت شده و موجب جوان‌سازی آن نیز می‌شود. هایفوتراپی بینی، امکان تغییر فرم بینی را برای افراد فراهم کرده و در مواردی مانند بینی‌های گوشتی نیز بهترین گزینه می‌باشد. انجام این روش در افراد ۲۸ تا ۳۰ سال بسیار رایج بوده و موجب می‌شود کلاژن‌سازی مجدداً انجام شود. در برخی افراد که دارای افتادگی پوست اطراف بینی هستند نیز، استفاده از هایفوتراپی بینی موجب لیفت این ناحیه خواهد شد.

هایفوتراپی شکم

یکی از انواع هایفوتراپی که درمان‌ایده‌آل برای کاهش چربی و رفع افتادگی پوست شکم است، هایفوتراپی شکم می‌باشد. این روش نوعی متد جدید زیبایی بوده که در آن، از امواج فراصوت متمرکز با شدت بالا به منظور گرم کردن و تخریب سلول‌های چربی استفاده می‌شود. هایفوتراپی شکم یک روش کم تهاجمی است و کمترین خطرات و عوارض را برای افراد دارد. در این روش، هر ناحیه از بدن که دارای کیسه‌های چربی سرسختی است، مانند شکم و پهلو‌ها، در مدت زمان کوتاهی درمان شده و چربی‌های ناحیه مورد نظر از بین خواهند رفت. انجام این روش برای افرادی که از جراحی‌های لاغری می‌ترسند، بسیار مناسب است.

هایفوتراپی صورت

یکی از انواع رایج هایفوتراپی، هایفو تراپی صورت است، که به عنوان یک متد جدید زیبایی، موجب سفت شدن و لیفت پوست صورت می‌شود. دستگاه هایفو با استفاده از امواج متمرکز، لایه‌های زیرین پوست را مورد هدف قرار داده و موجب تحریک کلاژن و تولید آن می‌شود. افزایش کلاژن موجب می‌شود پوستی صاف، سفت و بدون چروک در افراد ایجاد شود. استفاده از این روش در افراد بین ۳۰ تا ۷۵ سال، موجب به تأخیر انداختن روند پیری شده و هم چنین در افراد بالای ۲۵ سال نیز، به عنوان یک روش مؤثر برای پیشگیری از پیری پوست پیشنهاد می‌شود.

هایفوتراپی پشت پلک

هایفوتراپی پشت پلک نیز یکی از انواع هایفوتراپی است که از آن، به عنوان یک روش درمانی برای لیفت و سفت کردن هر دو پلک استفاده می‌شود. استفاده از این نوع هایفوتراپی در مقایسه با روش‌های جراحی سنتی محبوب‌تر و رایج‌تر بوده و دوران نقاهت و عوارض کمتری نیز دارد. لیفت پشت پلک، برای تمامی افراد به جز افراد زیر ۱۸ سال، زنان باردار و شیرده مناسب بوده و لازم است این افراد قبل از انجام هایفوتراپی، با پزشک مشورت نمایند.

انواع دستگاه‌های هایفوتراپی

در حال حاضر، نمونه‌های مختلفی از دستگاه‌های هایفوتراپی در ایران موجود بوده که هر کدام، برای مصارف خاصی کاربرد دارند. در ادامه، برخی از این دستگاه‌ها را بررسی خواهیم کرد.

دستگاه هایفو اولتراپی

یکی از انواع مختلف دستگاه‌های هایفوتراپی، هایفو اولترا بوده که بهترین دستگاه موجود در جهان برای انجام هایفوتراپی می‌باشد. این دستگاه، تولید کشور آمریکا می‌باشد و در کشور ما به صورت محدود وجود دارد. به دلیل هزینه بالای این دستگاه و تحریم ایران از سوی کشور‌های مختلف، احتمال وجود انواع متعددی از این دستگاه در ایران بسیار کم می‌باشد.

دستگاه هایفو دابلو

یکی از مرغوب‌ترین و رایج‌ترین انواع دستگاه هایفوتراپی، دابلو بوده که در ایران نیز به وفور از آن استفاده می‌شود. این دستگاه تولید کشور کره جنوبی است و شامل چهار کارتریج مختلف می‌باشد. دابلو، با استفاده از این چهار کارتریج، سطوح مختلف پوست را تحت تأثیر قرار داده و به دلیل داشتن سرعت شات بالا، روند درمان را نیز سریع‌تر می‌کند.

دستگاه هایفو اولترافورمر

یکی دیگر از مدل‌های دستگاه‌های هایفوتراپی، اولترافورمر است که تولید شرکت کلاسیس کره جنوبی است. این دستگاه نیز جزء بهترین دستگاه‌های هایفوتراپی موجود در ایران بوده که از آن، برای انجام اعمال زیبایی صورت و هم چنین لاغری استفاده می‌شود. با استفاده از قابلیت‌ها و بازه‌های مختلف این دستگاه می‌توان از آنف هم برای زیبایی و هم برای لاغری استفاده کرد. کارتریج‌های دستگاه اولترافورمر با داشتن طراحی ظریف، موجب شده‌اند اپراتور یا پزشک بتواند از این دستگاه برای تمامی نقاط بدن و نواحی حساس استفاده کند.

دستگاه هایفو دلتا

این دستگاه هایفوتراپی یکی از تولیدات کشور چین بوده که به شکل اختصاصی برای این کار در نظر گرفته شده است. کارایی این دستگاه در ردیف دستگاه اولترا بوده و دارای سه نوع کارتریج برای صورت و دو نوع برای بدن است. هم چنین دستگاه هایفوتراپی دلتا دارای هندپیس واژینال بوده که موجب شده است این دستگاه، با نام دستگاه دو بعدی نیز شناخته شود. دستگاه دلتا یکی از دستگاه‌های هایفوتراپی ارزان و به صرفه در ایران می‌باشد.

نکات مهم قبل از هایفوتراپی

قبل از انجام هایفوتراپی، لازم است به نکات مهمی دقت داشته و آن‌ها را رعایت کنید، تا به نتیجه مطلوب و دلخواه خود رسیده و از مزایای هایفوتراپی برخوردار شوید. برخی از این نکات، شامل موارد زیر می‌باشند:

قبل از انجام هایفوتراپی، از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید. آفتاب سوختگی یا برنزه شدن پوست، انجام هایفو را با مشکل مواجه خواهد کرد.

در صورت استفاده از آنتی بیوتیک‌ها، پزشک را مطلع کنید. در برخی موارد، پزشک مصرف دارو‌ها را ۲ هفته قبل از انجام هایفو ممنوع خواهد کرد.

لازم است قبل از انجام هایفوتراپی، تمام محصولات آرایشی و مراقبت از پوست را از روی صورت تمیز کنید.

نکات مهم پس از هایفوتراپی

لازم است پس از انجام هایفوتراپی نیز، نکات لازم و مراقبت‌های مختلفی را رعایت کرده، تا دوران نقاهت کمتر و بهتری داشته باشید. برخی از این نکات مراقبتی، شامل موارد زیر می‌باشد:

لازم است تا چند هفته پس از هایفوتراپی، از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید یا سرمای شدید خودداری کنید. در صورت لزوم، بهتر است از ضد آفتاب استفاده کرده و این کار را تا زمان تکمیل فرآیند کلاژن‌سازی و سفت شدن پوست ادامه دهید.

پس از انجام هایفو، از خاراندن پوست ناحیه مورد نظر خودداری کنید. انجام این کار، موجب بروز آسیب‌های مختلف پوستی می‌شود.

بهتر است از مصرف الکل بعد از انجام هایفوتراپی خودداری کنید. بهتر است آب زیاد بنوشید تا سرعت کلاژن‌سازی پوست سریع‌تر شده و شما بتوانید از مزایای هایفوتراپی برخوردار شوید.

بهتر است به مدت چند هفته، برای حمام کردن از آب سرد یا ولرم استفاده کنید. انجام این نکته، موجب سریع‌تر شدن روند کلاژن‌سازی شده و نتیجه کار را ماندگارتر خواهد کرد.

مزایای هایفوتراپی

همان طور که گفته شد، انجام هایفوتراپی یکی از متد‌های جدید زیبایی بوده که در سالیان اخیر، مورد توجه بسیاری از افراد قرارگرفته و نظرات آنان در مورد این جراحی بسیار مثبت است. هایفو تراپی در جوان‌سازی پوست بسیار مؤثر بوده و دارای مزایای فراوانی است. برخی از این مزایا، عبارتند از:

کاهش چین و چروک پوست

سفت شدن و لیفت پوست‌های دارای افتادگی به خصوص در ناحیه گردن

لیفت گونه‌ها، ابرو و پلک

زاویه‌سازی فک

سفت شدن و لیفت سینه

صاف شدن پوست

عوارض هایفوتراپی

به طور کلی، انجام هایفوتراپی مانند بسیاری از روش‌های زیبایی، دارای عوارض و خطرات احتمالی می‌باشد. هر چند این عوارض زیاد نبوده و در طی چند روز رفع خواهند شد. با این حال، برخی از این عوارض شامل موارد زیر می‌باشند:

ممکن است فرد، در حین هایفوتراپی کمی درد را حس کند. این درد، شبیه وارد شدن خار در پوست است که برای جلوگیری از بروز آن، پزشک از دارو‌های ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن یا استأمینوفن استفاده می‌کند.

ممکن است فرد پس از هایفوتراپی، دچار قرمزی و تورم خفیف شود که پس از چند ساعت از بین خواهد رفت.

یکی از عوارض نادر هایفوتراپی، ایجاد کبودی و بی‌حسی موقت است که این حالت نیز، پس از چند روز از بین خواهد رفت. در مواردی که هایفوتراپی توسط یک متخصص زیبایی و دکتر پوست انجام شده باشد، میزان بروز این موارد کمترمی باشد.

کاربرد‌های هایفوتراپی

به طور کلی می‌توان گفت، تمامی افرادی که دچار افتادگی پوست یا چین و چروک در پوست یا نواحی مختلف بدن هستند، می‌توانند از هایفوتراپی استفاده کنند. انجام هایفوتراپی در موارد زیر کاربرد دارد:

رفع غبغب و افتادگی گردن

ایجاد خط فک و زاویه‌سازی برای آن

رفع افتادگی پلک و چین و چروک اطراف این ناحیه

رفع پف زیر چشم

لیفت ابرو و پیشانی

از بین بردن چربی‌های اضافی شکم

صاف شدن پوست بیکینی

رفع خطوط عمیق روی صورت

رفع افتادگی پوست در قسمت قفسه سینه

از بین بردن چربی و ایجاد پوست سفت و محکم در قسمت ران

هزینه هایفوتراپی

هزینه انجام هایفوتراپی، نسبت به سایر روش‌های جراحی بسیار کمتر بوده و به همین دلیل، افراد زیادی مایل به انجام این کار هستند. به طور کلی، هزینه هایفوتراپی در آقایان و خانم‌ها با هم تفاوت داشته و به عوامل مختلفی بستگی دارد. مواردی مانند تجربه پزشک، موقعیت مکانی کلینیک و هم چنین تعداد جلسات مورد نیاز برای هر فرد، در میزان این هزینه بسیار مؤثر است. در سال ،۱۴۰۲ هزینه هر جلسه هایفوتراپی، بین ۸۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می‌باشد.

نتیجه‌گیری

بسیاری از کلینیک‌های زیبایی در سراسر کشور، آماده ارائه بهترین خدمات زیبایی از جمله انجام هایفوتراپی به افراد متقاضی این جراحی می‌باشند. کلینیک زیبایی سعادت آباد نیز، با داشتن مجموعه کاملی از متخصصان و پزشکان زیبایی، تمامی خدمات مربوط به پوست و زیبایی را برای مشتریان خود، با بالا‌ترین کیفیت و قیمتی مقرون به صرفه ارائه خواهد داد. انتخاب یک پزشک متخصص و هم چنین بهره‌گیری از دستگاه‌ها و تجهیزات مختلف و مناسب، موجب می‌شود افراد، به تعداد جلسات کمتری برای انجام هایفوتراپی نیاز داشته و نتایج مطلوب‌تری کسب نمایند.

سؤالات متداول

تعداد جلسات هایفوتراپی چقدر است؟

تعداد جلسات هایفوتراپی، به میزان افتادگی یا چین و چروک پوست افراد بستگی داشته و بنا به تشخیص پزشک، متغیر است. در مواردی مانند افتادگی‌های خفیف پوست، انجام یک جلسه هایفوتراپی کافی بوده و در موارد عمیق‌تر، نیاز به ۲ تا ۳ جلسه درمان خواهد بود.

آیا هایفوتراپی نیاز به بیهوشی دارد؟

خیر، انجام این روش نیازی به بیهوشی نداشته و تنها با بی‌حسی موضعی و از طریق دستگاه‌های مخصوص انجام خواهد شد.

آیا هایفوتراپی درد دارد؟

این روش در مقایسه با سایر روش‌ها، درد کمی داشته و فرد ممکن است در حین انجام کار، پالس‌های الکتریکی را روی صورت یا ناحیه مورد نظر حس کند. به همین دلیل می‌توان گفت، هایفوتراپی درد کم و قابل تحملی داشته که میزان این درد در نواحی مختلف بدن، با هم تفاوت دارد.

 

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.