مراقبت های بعد از هایفوتراپی
خدمات زیبایی۱۴۰۲-۱۰-۱۲

مراقبت های بعد از هایفوتراپی

هایفوتراپی یکی از روش‌های موثر و بسیار جدید است که با استفاده از امواج فراصوت کاری می‌کنند تا زیر بافت پوست تحریک شود و تولید کلاژن در آن اتفاق بیفتد. در نتیجه باعث جوانسازی شده و مانع از افتادگی پوست خواهد شد. در واقع هایفوتراپی را به عنوان یک روش غیر تهاجمی می‌شناسند که تاثیرات جوانسازی بسیار زیادی دارد و حتی تا چندین سال اثرات آن باقی می‌ماند. به همین خاطر تصمیم گرفتیم که در این بخش راجع به مراقبت‌های بعد از هایفو صحبت کرده و نکات مهمی که بعد از این اقدام زیبایی باید راجع به آنها اطلاعات داشته باشید را برایتان توضیح دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتها با ما همراه باشید. 

مراقبت های بعد از هایفوتراپی

مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی 

شک نکنید که انجامِ مراقبت‌های بعد از هایفو اهمیت بسیار زیادی دارد و می‌تواند نتیجه کار شما را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار دهید. مراقبت‌هایی که باید انجام دهید، مواردی را شامل می‌شود که اگر بتوانید به دقت آنها را رعایت کنید، در طولانی مدت نتیجه بسیار خوبی از هایفوتراپی خواهید گرفت. این مراقبت‌ها شامل موارد زیر هستند: 

مراقبت از پوست در برابر آفتاب و اشعه ایکس 

بعد از اینکه هایفوتراپی را انجام می‌دهید تا چند هفته نباید در معرض نور آفتاب قرار بگیرید. معمولاً توصیه می‌شود بین ۴ تا ۶ هفته در معرض نور شدید خورشید و اشعه ایکس نباشید. اگر هم مجبور شدید از منزل بیرون بروید، حتماً از ضد آفتاب استفاده کنید. نقاب و کلاه را هم فراموش نکنید تا پوست شما دچار مشکل رنگدانه‌ای نشود، زیرا در این دوران که تازه خدمات زیبایی را انجام داده‌اید، پوست خیلی حساس است. از کرم‌های ضد آفتاب با SPF 30 به بالا استفاده کنید که از برندهای معتبر هستند تا مطمئن شوید که پوستتان لک نمی‌شود. 

نخاراندن پوست 

یکی دیگر از نکات مهمی که بعد از انجام هایفو باید به آن دقت داشته باشید، این است که پوست خود را نخارانید. کاملاً طبیعی است که در این دوران احساس خارش روی پوست داشته باشید اما باید خودتان را کنترل کنید. این خارش چیزی نیست که با خاراندن لایه‌های سطحی بتوانید آن را از بین ببرید. بلکه مربوط به لایه‌های عمقی و زیرین پوست است؛ پس سعی کنید که در برابر این احساس مقاومت داشته باشید تا اثرات درمانی شما تاثیرگذارتر باشد و پوستتان زخم نشود. 

آبرسانی بدن 

نوشیدن آب در این دوران یکی از مهمترین مراقبت‌های بعد از هایفو به حساب می‌آید، زیرا بدنتان با مصرف مایعات سالم مانند آبمیوه و سبزیجات می‌تواند کلاژن‌سازی را تا حد زیادی افزایش دهد و همین باعث می‌شود که سریع‌تر بهبود پیدا کنید. 

ننوشیدن نوشیدنی‌های کافئین‌دار و الکلی 

نوشیدنی‌های کافئین‌دار و الکلی ترمیم پوست شما را به تعویق می‌اندازند. حداقل تا دو روز بعد از هایفوتراپی هرگز نباید از آنها استفاده کنید. الکل هم باعث رقیق شدن خون می‌شود و خونرسانی را به قسمت های مختلف پوست کمتر می‌کند. همچنین روی کبد شما هم تاثیرات منفی خواهد گذاشت و سلول‌های چربی که برای سلامت پوست مفید هستند را از بین می‌برد.

در این دوران تا جای ممکن چای و قهوه ننوشید؛ چراکه نه تنها پوستتان بهتر نخواهد شد، بلکه خشکی را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. کافئین موجود پوست شما را خشک‌تر از قبل هم خواهد کرد.

انجام ندادن وکس 

بعد از اینکه هایفوتراپی شکم، صورت، بینی و نواحی مختلف را انجام می‌دهید، نباید در آن نواحی از وکس استفاده کنید. حداقل تا سه روز از انجام این کار خودداری کنید و اپیلاسیون نکنید، زیرا عاملی برای تحریک سلول‌های پوست است و تاثیرات هایفوتراپی را تا حد زیادی کم می‌کند و اثر منفی دارد. 

نرفتن به حمام، استخر و موارد مشابه 

در مراقبت‌های بعد از هایفو باید از پوستتان مراقبت کنید. نباید به حمام بروید و نباید با آب یخ صورت یا قسمت‌هایی که در معرض درمان قرار گرفته است را خیس کنید. همچنین آب خیلی گرم هم در این دوران نباید به پوستتان بخورد. اگر مجبور شدید حمام کنید، از آب ولرم استفاده کنید تا پوستتان چربی از دست ندهد. در این مواقع به سونای خشک و سونای بخار هم نباید بروید! 

مراقبت های بعد از هایفو

10 نکته مهم بعد از هایفوتراپی 

بعد از انجام هایفوتراپی بینی یا دیگر قسمت‎ها، باید در مورد 10 نکته مهم اطلاعات و آگاهی داشته باشید که می‌تواند تاثیرات زیادی روی روند درمان شما بگذارد و بهتر است که با آگاهی کامل با آنها برخورد کنید. 

1. التهاب پوست 

بعد از اینکه هایپوتراپی را انجام می‌دهید، پوستتان در معرض التهاب قرار می‌گیرد. حرارت در لایه‌های زیرین پوست باعث می‌شود که بدن بیشتر کلاژن تولید کند اما التهاباتی را ایجاد می‌کنند که به خاطر حساسیت دستگاه‌های استفاده شده روی پوست به وجود می‌آیند. شما باید سعی کنید که در این دوران با پوستتان خیلی ملایم برخورد کنید. تا چند روز بعد از هایفوتراپی پوستتان حساس‌تر است؛ پس مراقب باشید که برای جلوگیری از افزایش التهابات از فعالیت‌های سنگین و استفاده از مواد شیمیایی خودداری کنید و پوستتان را در معرض دمای بالا قرار ندهید. 

2. دقت به نحوه خوابیدن 

از مراقبت‌های بعد از هایفو این است که نحوه خوابیدن را رعایت کنید. البته که این موضوع تاثیری روی نتیجه درمان شما ندارد اما اگر می‌خواهید پوست سالم‌تر و بهتری داشته باشید و از التهابات آن کم کنید، به نحوه خوابیدن خود دقت کنید. شما باید به گونه‌ای دراز بکشید که فشاری به صورتتان وارد نشود. بهترین حالت این است که بعد از هایفوتراپی صورت طاق باز بخوابید و روی صورتتان قرار نگیرید. 

3. استفاده از کرم ترمیم کننده 

از مراقبت‌های بعد از هایفو این است که حتماً کرم ترمیم کننده‌ای که پزشک برایتان تجویز کرده را به موقع استفاده کنید تا پوستتان آسیب نبیند. در این دوران احتمال التهاب و قرمزی پوست بیشتر از زمان‌های دیگر است. پس حتماً از کرم ترمیم کننده و ضد آفتاب استفاده کنید تا از حساسیت پوست شما کمتر شود. در این مواقع کرم لایه بردار و آرایش سنگین به طور کل ممنوع است و به پوستتان آسیب وارد می‌کند. 

4.  ورزش بعد از هایفوتراپی 

از دیگر نکات مهمی که باید به آن اشاره شود، ورزش کردن بعد از هایفوتراپی است. شما در این دوران هیچ محدودیتی برای ورزش کردن ندارید. حتی برای اینکه به سبک زندگی سالم، پوست و بدن شاداب‌تر نزدیک شوید، می‌توانید ورزش انجام دهید. با انجام این کار کلاژن بیشتری هم در بدنتان تولید می‌شود. التهاب بعد از هایفو یک اتفاق طبیعی است. ما توصیه می‌کنیم چند روز به صورت موقتی ورزش را کنار بگذارید. از انجام ورزش‌های شدید یا ورزش‌هایی که باعث آسیب و ضربه به پوستتان می‌شود، جدا خودداری کنید‌. ورزش‌هایی که ارتباط مستقیم با پوستتان دارد را حداقل تا یک هفته انجام ندهید اما بعد از آن با اجازه پزشک می‌توانید ورزش‌های این چنینی را هم آغاز کنید. 

5. شستن صورت بعد از هایفو 

از دیگر نکات مهمی که باید راجع به آنها اطلاعات داشته باشید، شستن صورت است. در این دوران می‌توانید صورت‌تان را بشویید اما دمای آب اهمیت بسیار زیادی دارد. بهترین حالت این است که از آب ولرم استفاده کنید. پوست شما در این دوران حساس‌تر از حالت‌های همیشگی است. برای شست و شو به آب اکتفا کنید و به سراغ اسکراب یا شوینده‌های قوی نروید، زیرا حساسیت را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. تا یک هفته بعد از هایفو نباید از آب خیلی گرم یا لیف لایه بردار استفاده کنید و فقط باید یک شستشوی معمولی داشته باشید. 

6. دندان درد بعد از هایفو 

یکی دیگر از نکات مهمی که در هایفوتراپی باید به آن اشاره کرد، دندان درد بعد از انجام این اقدام زیبایی است. از آنجایی که هایفو روی صورت نزدیک به ریشه دندان‌ها انجام می‌شود، می‌تواند برای بعضی‌ها دندان درد ایجاد کند. اگر شما ایمپلنت فلزی در دندان‌های خود داشته باشید یا مواد پر کننده دندان شما از جنس آمالگام باشند که با فلز ترکیب شده‌اند، این درد را بیشتر احساس خواهید کرد. اگر در این دوران متوجه دندان درد شدید، حتماً به پزشک متخصص خود مراجعه کنید و درد خود را شرح دهید.‌ گاهی اوقات استندهای فلزی که در ناحیه صورت و گردن وجود دارند، می‌توانند مانع از ایجاد درمان هایفو باشند. پس حتماً باید از قبل با پزشک خود صحبت کنید تا با درد زیادی مواجه نشوید. 

7. ورم و درد صورت بعد از هایفو 

از جمله مراقبت‌های بعد از هایفو این است که کاری کنید ورم و درد تا حد زیادی کاهش پیدا کند. هایفو می‌تواند یک درمان تقریباً بدون عارضه به حساب بیاید اما گاهی ورم یا درد خفیفی را ایجاد می‌کند؛ انگار که صورت شما سوزن سوزن شده است‌. البته که این مشکل خیلی سریع برطرف خواهد شد اما اگر دیدید که بهبود پیدا نمی‌کند و تا چند روز هم ادامه داشت یا اینکه شدیدتر شد، حتماً با پزشک خود در این مورد صحبت کنید. 

8. سر درد و ضعف بعد از هایفو 

هایفوتراپی را به عنوان یک درمان غیر تهاجمی می‌شناسند و پروسه درمان نباید شما را خسته و ضعیف کند. اگر متوجه شدید که در طول درمان یا بعد از آن حس خستگی یا ناخوش احوالی دارید یا استرس به شما غلبه کرده، حتماً با پزشک‌تان صحبت کنید. زیرا اگر در طول درمان مشکلات اینچنینی داشته باشید و آن را پیگیری نکنید، بعد از هایفوتراپی دچار سردرد و ضعف بدنی خواهید شد. 

9. ماساژ صورت 

از مراقبت‌های بعد از هایفو که جزو نکات مهمی است، عدم ماساژ صورت است. ماساژ صورت را بعد از هر اقدام زیبایی نباید انجام داد. به عنوان مثال ماساژ بعد از بوتاکس کاملاً خطرناک است اما بعد از تزریق فیلر توسط خود پزشک انجام می‌شود تا فیلر سر جای اصلی خودش قرار بگیرد. در مورد هایفو شرایط شبیه به بوتاکس است. تا چند روز بعد از هایفوتراپی نباید صورتتان را ماساژ دهید، زیرا پوست شما حساسیت زیادی دارد و ماساژ در این دوران باعث افزایش التهاب پوستی می‌شود. 

10. عدم مصرف داروهای غیر تجویزی 

بعد از اینکه هایفوتراپی انجام می‌دهید، با توجه به وضعیت بدنتان ممکن است پزشک در بعضی از موارد برایتان دارو تجویز کند. در غیر این صورت خودتان هیچ دارو یا حتی مکمل و ویتامینی استفاده نکنید. به عنوان مثال داروهایی مانند ویتامین c در این دوران هرگز نباید استفاده شود، زیرا التهاب پوست را تحریک می‌کند و تا سه روز بعد از هایفوتراپی مصرف آن ممنوع است. پس هرگز خودسرانه دارو و مکمل استفاده نکنید. 

کلینیک مخصوص هایفوتراپی 

اگر تصمیم خود را گرفته‌اید و می‌خواهید هایفوتراپی را به عنوان یک راهکار درمانی زیبایی انجام دهید، کلینیک‌های مختلفی هستند که می‌توانید به آنجا مراجعه کرده و درمان زیبایی خود را پیش ببرید. کلینیک زیبایی سعادت آباد یکی از مجموعه‌هایی است که می‌توانید درمان هایفوتراپی را در آنجا پیگیری کنید و از نتیجه آن رضایت داشته باشید، زیرا بهترین پزشکان در آن فعالیت می‌کنند. حتی شما می‌توانید نمونه کارهای قبل و بعد افرادی که هایفوتراپی انجام داده‌اند را در سایت کلینیک ببینید و تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید این کار زیبایی را انجام دهید یا خیر. 

جمع‌بندی 

بدون شک؛ جدی گرفتنِ مراقبت‌های بعد از هایفو می‌تواند تاثیرات مثبت زیادی روی بهبود پوست شما داشته باشد. هایفوتراپی اقدامی است که می‌تواند تاثیرات زیاد اما طبیعی را برای جوانسازی صورتتان ایجاد کند. پس چه بهتر که مراقبت‌های بعد از آن را هم رعایت کنید تا بتوانید نتیجه عالی را روی صورتتان رقم بزنید. ما در این مقاله به طور کامل برایتان توضیح دادیم که بعد از هایفوتراپی باید چه نوع مراقبت‌هایی روی صورتتان داشته باشید و چه نکات مهمی را بدانید تا نتیجه بهتری را شاهد باشید. تمامی مواردی که گفتیم، حتماً باید رعایت گردد تا بتوانید تاثیرات مثبت آن را هر روز بیشتر از قبل احساس کنید. 

برخی از سوالات متداول 

در این بخش به تعدادی از سوالات رایج در مورد مراقبت‌های بعد از هایفو پاسخ می‌دهیم که می‌تواند تاثیر مثبت بسیار زیادی برای صورتتان داشته باشد. 

مهمترین نکته مراقبتی بعد از هایپوتراپی چیست؟ 

مهمترین نکته مراقبتی که بعد از هایپوتراپی باید آن را رعایت کنید، این است که تا چند روز آب خیلی سرد یا آب خیلی گرم به صورتتان نزنید، زیرا پوستتان در برابر دما حساسیت زیادی پیدا می‌کند. 

آیا بعد از هایفوتراپی نیازمند رعایت رژیم غذایی خاصی هستیم؟ 

هیچ دستورالعمل خاصی به عنوان رژیم غذایی برای دوران بعد از هایپوتراپی ارائه نمی‌شود و در مصرف غذاها آزاد هستید. 

آیا بعد از هایفوتراپی اجازه ورزش داریم؟ 

بعد از هایفوتراپی می‌توانید ورزش کنید اما اگر ورزش‌های شما به گونه‌ای است که پوست بدن یا صورتتان هم بیش از حد درگیر می‌شوند، بهتر است تا یک هفته آنها را کنار بگذارید. بعد از این دوران هم از پزشک اجازه بگیرید و بعد این ورزش‌ها را شروع کنید.

 

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.