مراقبت های بعد از تزریق ژل لب
خدمات زیبایی۱۴۰۲-۱۵-۱۲

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

تزریق ژل لب یکی از روش‌هایی است که می‌تواند تغییر قابل توجهی در ظاهر چهره شما ایجاد کند، البته فقط در صورتی که لب‌های شما واقعاً نیاز به این درمان داشته باشند. اگر این عمل را توسط یک پزشک متخصص انجام دهید که تجربه و دانش کافی در زمینه زیبایی‌شناسی دارد، می‌توانید از نتیجه خوبی برخوردار شوید. با این حال، تزریق ژل لب همچون سایر خدمات زیبایی، نیازمند مراقبت مناسب است. خیلی از کلینیک‌ها در مورد مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب صحبت نمی‌کنند و شاید شما در این باره اطلاعات کافی نداشته باشید. ما در این مبحث تصمیم گرفتیم که اطلاعات مفیدی را در این باره در اختیارتان بگذاریم تا بدانید که بعد از اینکه ژل لب را تزریق می‌کنید، باید چه انتظاری داشته باشید. با ما همراه باشید!

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

مراقبت‌های مربوط به تزریق ژل لب 

پس از انجام تزریق ژل بر روی لب‌هایتان، که مهم نیست چه شکلی دارند، باید به انجام مراقبت‌های مشخصی بپردازید. مراقبت‌هایی که از ایجاد عفونت جلوگیری می‌کند و همین باعث می‌شود که لب‌های شما خیلی خوش فرم‌تر و زیباتر جلوه کند. با ما همراه باشید تا این نکات را به شما توضیح دهیم. 

آمادگی در مورد حجم ناهماهنگ لب‌ها 

خیلی از شما بعد از اینکه فیلر لب را تزریق می‌کنید و به منزل می‌آیید، متوجه می‌شوید که ورم در بعضی از نواحی بیشتر از قسمت‌های دیگر است یا اینکه حجم یکسانی را در تمام قسمت‌های لب مشاهده نمی‌کنید. در چنین شرایطی ممکن است با لب‌هایتان ور بروید، قسمت‌هایی از آن را فشار دهید و سعی کنید که حجم آنها را یکسان کنید. این یک راهکار مراقبتی بسیار غلط است که آسیب زننده هم است. 

اینکه حجم لب‌های شما در همان وهله اول یکسان نباشد، یک اتفاق کاملاً نرمال و طبیعی است و نباید بابت آن نگران باشید. گاهی اوقات در بعضی از قسمت‌ها ورم بیشتر می‌شود یا ورم بیشتر طول می‌کشد که همه این‌ها به عوامل مختلفی مانند طرز خوابیدن شما، تحرک‌تان و غیره بستگی دارد و ربطی به مدل ژل لب عروسکی، نچرال یا غیر ندارد و مطمئن باشید که برای خیلی از افراد این اتفاق رخ می‌دهد و نباید نگران بود. 

کاهش ورم لب 

بعد از اینکه فیلر لب را تزریق می‌کنید، ورم روی لب‌هایتان طبیعی است. در واقع تزریق ژل با ورم همراه است و فرقی ندارد که کجای صورتتان باشد. برای اینکه این ورم‌ها را کم کنید، باید راهکارهای مراقبتی را در پیش بگیرید.

- اول از همه روی محل مورد نظر یخ بگذارید. در واقع قرار دادن یخ تا حد زیادی ورم را کم می‌کند. 

- سعی کنید بدنتان را هیدراته نگهدارید و به اندازه کافی آب بنوشید تا ورم لب‌هایتان کاهش پیدا کند. 

- روی خوردن مواد غذایی سالم مانند میوه و سبزیجات تمرکز کنید. 

- رساندن ویتامین و مواد معدنی به بدن باعث می‌شود که پروسه بهبودی شما خیلی سریع‌تر طی شود. 

- از انجام ورزش‌های سنگین اکیداً خودداری کنید.

- تا ۲۴ الی ۴۸ ساعت بعد از تمرین در معرض هوای خیلی گرم نباشید. 

- همچنین باید حواستان باشد که غذای فست فودی یا غذاهای فرآوری شده استفاده نکنید. 

- فعالیت‌های سنگین را حداقل تا دو روز بعد از درمان انجام ندهید.

- نمک زیادی استفاده نکنید، زیرا باعث دهیتراته شدن یا کم آبی بدنتان می‌شود.

- غذاهای تند و پر ادویه مصرف نکنید. 

- داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و ایبوپروفن استفاده نکنید، مگر اینکه شرایط خاصی داشته باشید که در چنین حالتی هم حتماً باید به پزشک اطلاع رسانی کنید. 

- در نهایت از مهمترین نکات مربوط به مراقبت‌های بعد از تزریق ژال لب این است که سیگار نکشید و در معرض دود سیگار هم نباشید. 

صبوری 

نکته مراقبت دیگری که باید رعایت کنید که یک مسئله ذهنی هم به شمار می‌آید، این است که صبور باشید و انتظار نداشته باشید در همان وهله اول نتیجه اصلی را ببینید. شاید خیلی از شما عجله کنید و بخواهید راهکارهای درمانی را به کار بگیرید. مثلاً اینکه از یک سری از مواد طبیعی استفاده کنید و آن را روی لب‌هایتان بگذارید تا ورم را کم و زیاد کنید. در صورتی که حداقل تا دو هفته باید صبر کنید تا نتیجه نهایی را ببینید. پس در این دوران هیچ اقدامی نداشته باشید و صبر کنید تا حالت طبیعی لب‌هایتان مشخص شود. 

مراقبت های بعد از تزریق انواع مدل ژل لب

نبوسیدن 

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید، این است که به هیچ وجه به لب‌هایتان فشار وارد نشود. این جزو نکات مهم مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب است. هرگونه فشار به لب می‌تواند عاملی برای جابجایی ژل باشد؛ مخصوصاً در روزهای اول که تازه ژل را تزریق کرده‌اید. باید مراقب باشید که در این دوران بوسیدن، ماساژ یا لمس لب‌ها را انجام ندهید، زیرا نه تنها باعث تغییر حالت لب می‌شود، بلکه احتمال انتقال عفونت را تا حد زیادی بالا می‌برد. از آنجایی که شما تزریق انجام داده‌اید و منافذ و جای سوزن هنوز روی لب‌هایتان باز است، به خاطر همین احتمال انتقال آلودگی و عفونت خیلی بیشتر است. در نتیجه در این دوران حواستان باشد که با لب‌هایتان ور نروید و به آن آسیب وارد نکنید. 

استفاده نکردن از نی 

زمانی که خدمات پوست مانند لیفت صورت را انجام می‌دهید، باید یک سری نکات مراقبتی را رعایت کنید که یکی از آنها استفاده نکردن از نی است. نی باعث می‌شود عضلات صورت شما کمی تغییر حالت داشته باشد. در مورد ژل لب هم چنین قضیه‌ای صدق می‌کند. شما به مدت ۲۴ الی ۴۸ ساعت بعد از تزریق ژل هرگز نباید نی استفاده کنید. حرکاتی که مجبور هستید با نی اجرا کنید، باعث تغییر حالت لب‌هایتان خواهد شد. 

کاهش مصرف سدیم 

نکته دیگری که باید رعایت کنید، این است که مصرف سدیم را تا جایی که می‌توانید کاهش دهید. این موضوع تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق ژل لب اهمیت بسیار زیادی دارد. فرقی هم ندارد که مدل ژل لب روسی زده باشید یا طبیعی و غیره. در هر صورت نمک باعث افزایش ورم می‌شود. همانطور که باید از ورزش و عرق کردن دور باشید، نمک هم نباید استفاده کنید‌. زیرا بدن شما را خشک می‌کند و ورم شدت پیدا می‌کند. مواد غذایی حاوی ویتامین و آب میوه و سبزیجات استفاده کنید که بدن شما را هیدراته نگه می‌دارد و ورم را کاهش می‌دهد. 

دوری از محیط گرم 

نکته دیگر این است که از محیط گرم دور باشید. خیلی از افراد که تزریق ژل لب را انجام می‌دهند، به این نکته مراقبتی توجه نمی‌کنند. در صورتی که گرمای زیاد باعث می‌شود ورم شما شدیدتر شود، زیرا رگ‌های خونی را گشاد می‌کند. خودتان را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار ندهید. از انجام فعالیت‌هایی که باعث افزایش حرارت بدنتان می‌شود، خودداری کنید. تا مدت زمانی به حمام داغ یا سونا نروید. حداقل تا ۴۸ ساعت بعد از تمرین حتماً باید مراقب باشید که در معرض گرمای شدید قرار نگیرید. 

لغو کردن سفرهای هوایی 

اگر برایتان مقدور است بعد از تزریق ژل لب تا یک هفته سفر هوایی نداشته باشید. ارتفاع باعث می‌شود که ورم و کبودی در ناحیه لب افزایش پیدا کند. از طرفی احتمال دهیدراته شدن یا خشک شدن لب‌ها داخل هواپیما بیشتر است. به خاطر همین برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید و در این مدت زمان از هرگونه آسیب ورم و کبودی دور باشید، سفر هوایی را اصلاً توصیه نمی‌کنیم. فقط کافی است که یک هفته سفر هوایی نداشته باشید. بعد از آن مجاز هستید که با هواپیما سفر کنید. 

نوشیدن آب 

آب باعث می‌شود که مواد مغذی بیشتر به بدنتان برسد. همین دوره ریکاوری شما را سریع‌تر می‌کند و بهبودی را سرعت می‌بخشد. مصرف آب در این دوران حتماً باید مد نظر قرار داده شود. البته خیلی از ژل‌هایی که به لب تزریق می‌شود، حاوی هیالورونیک اسید هستند و خودشان رطوبت کافی را به بدن می‌رسانند اما به هر حال نوشیدن آب هم می‌تواند به شدت کمک کننده باشد. 

چقدر طول می‌کشد تا نتیجه نهایی ژل لب مشخص شود؟ 

فارغ از اینکه مدل ژل لب نچرال را انتخاب کرده باشید یا عروسکی یا روسی، مدت زمانی طول می‌کشد تا بتوانید نتیجه نهایی را مشاهده کنید. خیلی از شما بعد از اینکه تزریق انجام می‌دهید، خیلی عجول هستید و می‌خواهید سریعتر نتیجه را ببینید یا اینکه از ورم و کبودی بیش از حد شکایت دارید و همین موضوع شما را نگران می‌کند. در صورتی که به حدود ۴ هفته زمان نیاز است تا ژل سر جای خودش تثبیت شود و بتوانید نتیجه نهایی را ببینید. بعد از آن هم حدوداً ۶ ماه لب در همان حالت می‌ماند و می‌توانید از زیبایی حداکثری آن لذت ببرید.

عوارض جانبی ژل لب 

تزریق ژل لب کار خطرناکی نیست؛ البته به شرطی که این کار را در کلینیک‌های معتبر انجام دهید. اینکه ما توصیه می‌کنیم مراقبت‌های بعد از ژل لب را رعایت کنید، به خاطر این است که کمترین عوارض جانبی را تجربه کرده و نتیجه بهتری بگیرید. حدوداً تا چند ساعت، چند روز یا گاهی اوقات یک هفته بعد از اینکه ژل لب را تزریق می‌کنید، یک سری عوارض جانبی با شما همراه است که اصلاً خطرناک نیست اما چه بهتر که از قبل در مورد آنها اطلاعات داشته باشید که شامل موارد زیر می‌شود: 

- کبودی 

- خارش 

- ورم

- سوزش

- درد

- قرمزی 

تزریق ژل لب در کلینیک‌های معتبر 

نکته‌ای که بسیار اهمیت دارد، این است که هر چقدر شما مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب را رعایت کنید اما به سراغ کلینیک معتبر نروید، کارتان اصولی پیش نمی‌رود. تزریق ژل لب باید داخل کلینیک‌هایی انجام شود که به اندازه کافی در این زمینه تخصص دارند و به شما کمک می‌کنند که لب‌های خیلی زیبایی داشته باشید. 

یکی از این کلینیک‌ها کلینیک زیبایی سعادت آباد است. وقتی که به مجموعه ما مراجعه می‌کنید، می‌توانید نمونه کارها را ببینید. حتی داخل اینترنت هم می‌توانید نام کلینیک را سرچ کنید و عکس‌های قبل و بعد را مشاهده کنید. تمامی اقدامات زیبایی که در کلینیک ما انجام می‌شوند، به اندازه کافی زیبا هستند و مطمئن می‌شوید که کیفیت کار بالاست. خیلی از افراد مشهور هم به ما مراجعه می‌کنند تا اقدامات زیبایی مختلف برایشان انجام شود.

در واقع شما می‌توانید از داخل سایت هم نمونه کارها را ببینید و متوجه کیفیت کار شوید.

با اطلاعاتی که در این مقاله به دست آوردید، اکنون می‌دانید که می‌توانید نتیجه خوبی از مراجعه به کلینیک زیبایی سعادت آباد بگیرید. مزیت دیگری که در مورد کلینیک زیبایی سعادت آباد وجود دارد، این است که قیمت‌های تماما معقول است. از طرفی خیالتان راحت است که ژل‌ها و فیلرهایی که برایتان استفاده می‌شود، کاملاً استاندارد بوده و از انواع فیک و تقلبی در آنها وجود نخواهد داشت. 

جمع‌بندی 

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا می‌تواند نتیجه کار شما را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار دهد. ما در این مبحث به طور کامل برایتان توضیح دادیم که چه نکات مراقبتی را باید رعایت کنید تا بتوانید به نتیجه خوبی برسید. تمام راهکارهایی که به شما توصیه کردیم، به یک اندازه اهمیت دارند و می‌توانند نتیجه کارتان را تا حد زیادی تغییر دهند. در هر صورت اگر تزریق ژل را در کلینیک‌های معتبر انجام داده باشید و این نکات مراقبتی را رعایت کنید، مطمئناً به نتایج عالی دست پیدا می‌کنید و تا مدت زمان طولانی شاهد حجم مناسب لب‌هایتان خواهید بود. فقط کافی است که بدنتان را آبرسانی کنید و بایدها را نبایدهایی که برایتان توضیح داده شد را رعایت کنید تا بتوانید به نتیجه عالی برسید. 

برخی از سوالات متداول 

ممکن است هنوز هم در مورد تزریق ژل لب سوالاتی وجود داشته باشد که در این قسمت به تعدادی از آنها پاسخ داده شده است. 

آیا بعد از تزریق ژل لب باید رژیم غذایی خاصی را رعایت کنیم؟ 

رژیم غذایی خاصی برای بعد از تزریق ژل لب وجود ندارد اما چند نکته است که باید آن را رعایت کنید. اینکه نمک زیادی استفاده نکنید، ادویه مصرف نکنید و غذاهای تند نخورید و در کنارش به اندازه کافی آب زیادی بنوشید. 

مهم‌ترین راهکار مراقبتی بعد از تزریق ژل لب چیست؟ 

مهمترین راهکار مراقبتی این است که لب‌هایتان را لمس نکنید. بوسیدن و ماساژ را کنار بگذارید، زیرا احتمال عفونت را افزایش می‌دهد.

 

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.