قیمت و هزينه مزوتراپی مو در سال 2024 چقدر است؟
خدمات زیبایی۱۴۰۳-۰۱-۰۲

قیمت و هزينه مزوتراپی مو در سال 2024 چقدر است؟

عوامل متعددی روی ریزش مو تاثیرگذار هستند كه از این عوامل می توان به ژنتیك، سبك زندگی و رژیم غذایی نامناسب، اختلالات هورمونی، مصرف دخانیات و مواد مخدر، مشكلات روحی و استرس، عفونت های قارچی و باكتریایی و برخی بیماری های پوستی اشاره كرد. برای جلوگیری از ریزش موی سر و رشد مجدد آن روش های متنوعی وجود دارد كه یكی از این متدها مزوتراپی موی سر می باشد. یكی از بهترین روش های درمان ریزش مو، مزوتراپی مو می باشد. این روش یك درمان غیرتهاجمی برای تقویت فولیكول مو و جلوگیری از ریزش مو می باشد. كاربرد و روش انجام مزوتراپی، مزایا و معایب و هزینه مزوتراپی مو مواردی هستند كه در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

مزوتراپی مو چیست؟

برای مزوتراپی موی سر تركیبی از چندین ماده مغذی و ویتامین ها برای تقویت و تحریك فولیكول های مو به پوست سر تزریق می شوند. این ترکیب با تحریك كردن فولیكول های ضعیف مو، به رشد و تقویت مو کمک می کند و باعث خون رسانی بهتر به پوست سر می شود. این روش علاوه بر جلوگیری از ریزش مو و كمك به رشد مجدد موها می تواند برای افرادی که موهای نازک و ضعیفی دارند موثر باشد و موجب ضخیم و درخشان تر شدن موها شود.

یكی از دلایل محبوبیت مزوتراپی غیر تهاجمی بودن آن است. این عمل نیازی به بیهوشی و ایجاد برش در كف سر ندارد و ویتامین ها و داروهای تقویتی مستقیم به پوست سر تزریق می شوند.

مزوتراپی مو

مواد تشكیل دهنده تركیبات مزوتراپی مو

همانگونه که گفته شد در روش مزوتراپی موی سر از یک محلول حاوی انواع مواد معدنی و مغذی برای تقویت موی سر استفاده می‌شود. محتویات این تركیب ثابت نمی باشند و بستگی به الگوی ریزش مو و نیاز هر فرد دارد. بطور كلی هر ویال محلول مزوتراپی می تواند شامل همه یا برخی از فاكتورهای زیر باشد كه مقدار و نوع هر كدام به تشخیص پزشك متخصص بستگی دارد.

 • ترکیبی از انواع ویتامین‌ها نظیر بیوتین، رتینول و ...
 • انواع مواد مغذی نظیر ماینوکسیدیل، فیناستراید، دوتاستراید و ...
 • هورمون هایی نظیر کلسی تونین و تیروکسین
 • انواع مواد معدنی نظیر زینک، فسفر، منیزیم و ...
 • انواع اسیدها نظیر آسکوربیک اسید، هیالورونیك اسید و ...

 

پپتید های پروتئینی و پپتید های مس، ترکیبات روشن کننده و درخشان کننده، آنتی بیوتیک ها، عصاره های گیاهی و بی حس كننده های موضعی

 

مزوتراپی مو برای چه افرادی مناسب است؟

 1. افرادی که ریزش موی شدید دارند
 2. افرادی که موهای كم حجم و نازك دارند
 3. افرادی که کاشت مو انجام داده اند
 4. افرادی که تمایل به تقویت ریشه‌ی موهای خود دارد
 5. مزوتراپی مو برای چه كسانی مناسب نمی باشد؟
 6. افراد مبتلا به ریزش مو ناشی از بیماری زمینه‌ای مانند سفلیس
 7. افراد مبتلا به بیماری‌های دیابت، بیماری های كبدی یا كلیوی، هپاتیت، هموفیلی، ایدز و
 8. مردان بالای ۴۰ سال و بانوان بالای ۶۰ سال با طاسی آندروژنی
 9. خانم هایی كه در دوران بارداری یا شیردهی هستند
 10. افرادی که به تركیبات موجود در كوكتل مزوتراپی حساسیت دارند
 11. افرادی که داروهای ضد انعقاد خون و ضد التهابی غیراستروئیدی مصرف می‌کنند
 12. افراد مبتلا به عفونت در ناحیه سر
 13. افرادی که داروهای خاص مانند داروهای شیمی‌درمانی مصرف می كنند

مزوتراپی مو

مزایای مزوتراپی موی سر

 • توقف تدریجی ریزش موهای سر
 • تقویت و تحریك فولیكول ها برای كمك به رشد مجدد مو
 • كاهش ترشح چربی و سبوم كف سر
 • افزایش جریان خون و اکسیژن رسانی به پوست سر
 • كاهش شوره سر
 • افزایش ضخامت تار موها و بهبود تراکم و حالت مو
 • عدم نیاز به بیهوشی و جراحی
 • تایم كوتاه انجام عمل مزوتراپی و دور نقاهت كوتاه
 • معایب مزوتراپی موی سر
 • قرمزی و تورم و كبودی كف سر كه معمولاً چند روز بعد از عمل بهبود میابد
 • احساس درد و ناراحتی در محل تزریق
 • ممكن از در ناحیه تحت درمان خونریزی خفیف رخ دهد
 • عفونت در صورت عدم استفاده از ابزار و وسایل استریس
 • آلرژی و حساسیت به برخی تركیبات موجود در محلول مزوتراپی

 

هزینه انجام مزوتراپی مو

 هزینه مزوتراپی مو

عوامل متعددی روی هزینه مزوتراپی موی سر تاثیرگذار است. برای برآورد هزینه باید به محل كلینیك مورد نظر، سطح نیاز مو به تعداد جلسات، تخصص و مهارت پزشك و سایر عوامل دخیل در این امر توجه داشت.

كلینیك مزوتراپی مو

هزینه‌ی مزوتراپی مو با توجه به قرارگیری محل كلینیك مورد نظر متفاوت است. برخی كلینیك ها در نقاط گران تری از شهر قرار دارند و طبیعتاً به علت مخارج روتین بالاتر، بابت هر جلسه ارائه خدمات مزوتراپی مو هزینه بالاتری دریافت میكنند. از طرفی هر چه کلینیک مجهزتر بوده و خدمات بیشتری به شما ارائه دهد، هزینه بیشتری نیز بابت مزوتراپی مو از شما دریافت میكند.

مزوتراپی مو

تجربه و مهارت پزشك متخصص

تخصص پزشك نیز یكی از عوامل موثر در هزینه تمام شده مزوتراپی مو می باشد. در انتخاب پزشك برای انجام عمل مزوتراپی مو دقت كافی را داشته باشید. تجربه و مهارت پزشك در نتیجه مزوتراپی مو بسیار حائز اهمیت است. انتخاب پزشك متخصص و متبحر به علت داشتن دانش كافی روی تكنیك ها، روش درمان و مواد مصرفی مورد نیاز هر فرد روی نتیجه نهایی تاثیرگذار است. معمولاً پزشكان باتجربه تر و با سابقه تر دستمزد بالاتری برای انجام خدمات دریافت می كنند. همچنین برخی پزشكان تازه كار نیز ممکن است برای جذب متقاضی بیشتر، هزینه‌ی كمتری دریافت كنند.

البته همانطور كه گفته شد بهتر است این عمل را نزد یک پزشک باتجربه انجام دهید، زیرا در صورتی که پزشک مورد نظر شما، تجربه کافی در انجام مزوتراپی مو را داشته باشد، به نتایج بهتری از درمان دست پیدا كرده و عوارض جانبی كمتری را تجربه كنید.

تعداد جلسات مزوتراپی مو

عامل دیگری كه روی هزینه مزوتراپی مو تاثیر می گذارد تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام این عمل می باشد. قبل از هر چیز باید تعداد جلسات مورد نیاز برای هر فرد توسط پزشك متخصص تشخیص داده شود. تعداد جلسات مزوتراپی مو برای هر فرد متفاوت می باشد و به شرایط مختلفی بستگی دارد. پزشك پس از معاینه و بررسی شرایط هر فرد و تشخیص شدت مشكلات مویی تعداد جلسات را تعیین می كند. هرچه زمان آسیب به فولیكول های مو قدیمی تر باشد احتمال افزایش جلسات بیشتر است.

نوع مواد و داروهای استفاده شده در مزوتراپی مو

انتخاب كوكتل مورد استفاده در مزوتراپی مو به تشخیص پزشك و میزان ریزش موی فرد بستگی دارد. در ریزش موهای شدید مقدار بیشتری دارو مورد استفاده قرار می گیرد كه همین امر در افزایش هزینه جلسات مزوتراپی مو موثر است. همچنین کیفیت داروهای مورد استفاده نیز روی قیمت مزوتراپی مو تاثیر می گذارد. علی رغم اینكه افزایش كیفیت مواد مورد استفاده هزینه بر است اما می تواند موجب افزایش سرعت درمان شوند و تعداد جلسات مورد نیاز را كاهش دهند.

نتیجه گیری

زیبایی و شادابی افراد تحت تاثیر مستقیم سلامت و پرپشتی موهای سر دارد. تغییر سبك زندگی و برخی مشكلات ژنتیكی و هورمونی عواملی هستند كه روی كیفیت موی افراد تاثیر گذار هستند و فرد ممكن است به خاطر هركدام از این عوامل به ریزش مو و طاسی سر دچار شود. مزوتراپی مو یكی از روش های احیا و بازیابی موهای سر می باشد كه با هدف تغذیه و تقویت فولیكول های مو، از طریق سرنگ های مخصوص، تركیبی از ویتامین‌ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و گشاد کننده‌های عروق به پوست سر تزریق می شود.

قیمت و هزینه مزوتراپی، بستگی به عوامل مختلفی از جمله نوع و میزان ریزش موی شما، تعداد جلسات و میزان داروی مورد نیاز و محل جغرافیایی كلینیك و دستمزد پزشك متخصص دارد. هرچه نواحی بیشتر از سر شما دچار ریزش مو و کم‌ پشتی باشد، به علت افزایش تعداد جلسات و میزان دارو هزینه‌ی این روش نیز افزایش می‌یابد. انتخاب پزشك متخصص نیز و كیفیت مواد مصرفی برای دریافت نتیجه بهتر بسیار حائز اهمیت می باشد.

ما در كلینیك زیبایی سعادت آباد پس از طی سال ها تجربه رضایت بخش این اطمینان را به شما می دهیم كه در صورت انتخاب مجموعه‌ی ما، می توانید خدمات مربوط به مزوتراپی مو را با نازل ترین قیمت، بالاترین کیفیت، با تجهیزاتی به‌روز و کادری مجرب زیر نظر متبحرترین پزشكان متخصص انجام داده و بهترین نتایج را دریافت کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت ها با شماره 91007980-021  تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

سوالات متداول

چند جلسه مزوتراپی مو برای مو لازم است؟

طول دوره درمان با مزوتراپی برای هر فرد متفاوت هاست و بستگی به میزان و شدت ریزش مو دارد. اما برای دریافت نتیجه دلخواه بهتر است حداقل 10 جلسه درمان را پشت سر بگذارید. معمولاً بین هر جلسه حداقل 2 هفته فاصله قرار می دهند.

هر جلسه مزوتراپی چقدر طول می کشد ؟

معمولا هر جلسه مزوتراپی مو بین 30 تا 60 دقیقه زمان می‌برد.

هزینه مزوتراپی مو چقدر است؟

هزینه‌ی انجام مزوتراپی مو به عوامل مختلفی بستگی دارد. میزان کم پشت بودن موها، تعداد جلسات درمانی، تخصص و تجربه ‌ی پزشک و تجهیزات مورد استفاده در کلینیک بر میزان هزینه مزوتراپی تاثیر گذار است و نمی توان یک مقدار مشخص و تعیین شده برای هر جلسه اعلام كرد.

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.