دوره نقاهت لیفت با نخ
خدمات زیبایی۱۴۰۲-۱۹-۱۲

دوره نقاهت لیفت با نخ

لیفت با نخ تا حد زیادی می‌تواند صورت شما را جوان و شاداب کند و به زیبایی‌تان بیفزاید؛ به شرطی که این کار را زیر نظر افراد متخصص انجام دهید و سعی کنید که از قبل خوب تحقیق کنید تا در این باره دچار مشکل نشوید و اشتباهی رخ ندهد. اما مسئله‌ای که اهمیت دارد، این است که دوره نقاهت لیفت با نخ را باید چگونه سپری کرد؟ چقدر طول می‌کشد تا بتوانیم به حالت عادی برگردیم، دوباره به محل کار برویم و دیگر جای لیفت با نخ را احساس نکنیم و شرایط کاملاً برایتان طبیعی شود؟ همه این‌ها نیازمند این است که یک سری نکات مراقبتی را بعد از لیفت با نخ رعایت کنید. ما در این مبحث به طور کامل برایتان توضیح می‌دهیم که این نکات مراقبتی شامل چه مواردی هستند. 

دوره نقاهت لیفت با نخ

دوره نقاهت لیفت با نخ چقدر طول می‌کشد؟ 

معمولاً در مراحل اولیه یعنی در روزهای اول بعد از لیفت با نخ شما متوجه یک مقدار ناراحتی، التهاب، ورم یا کبودی در ناحیه لیفت می‌شوید که معمولاً پماد یا کمپرس یخ می‌تواند مشکل را برطرف کند. 

دوران نقاهت برای لیفت با نخ حدوداً ۲ الی ۳ روز طول می‌کشد. البته اگر لیفت با نخ بلند انجام داده باشید، شاید این دوران کمی طولانی‌تر شود و اما باز هم بعد از دو الی سه روز می‌توانید خیلی راحت به محل کار بروید و روتین عادی زندگی خود را در پیش بگیرید. 

نکات مراقبتی برای دوران بعد از لیفت با نخ (بلند) 

زمانی که لیفت با نخ را انجام می‌دهید، باید یک سری نکات مراقبتی را رعایت کنید تا دوره نقاهت سریع‌تر و راحت‌تر سپری شود. این نکات مراقبتی موارد زیادی را شامل می‌شود که در این قسمت آنها را به شما توضیح خواهیم داد تا بدانید که دقیقاً باید چه اصولی را رعایت کنید: 

پس از اتمام فرآیند، پزشک ناحیه مورد نظر را از پوست شما را تمیز می‌کند، که یک کار تخصصی است. بعد این شما هستید که باید مراقب باشید تا دستمال یا وسیله اضافی که برای تمیز کردن روی پوستتان چسبانده شده است، تا دو روز پس از اتمام فرآیند جدا نشود. اجازه دهید که در همان حالت بماند و از آن مراقبت کنید.

معمولا پزشک تا ۳ الی ۷ روز بعد از اینکه پروسه لیفت با نخ را انجام دادید، برای شما آنتی بیوتیک تجویز می‌کند. حتماً باید دارو را سر وقت خودش مصرف کنید تا از ایجاد هرگونه عفونت جلوگیری شود. 

بعد از اینکه درمان را انجام دادید، ممکن است سوزش یا درد در ناحیه مورد نظر تجربه کنید. معمولاً داروهایی مانند پاراستامول را در این دوران تجویز می‌کنند تا ناراحتی را برطرف کند و مشکلی اتفاق نیفتد. مراقب باشید که در این دوران داروهای ضد التهابی مانند آسپرین، ایموپروفن، ولتارن و غیره نباید استفاده کنید و تا ۷ روز مصرف آنها ممنوع است.

در مورد ورم یا کبودی خفیف نگران نباشید، زیرا معمولاً بعد از انجام این پروسه یک اتفاق طبیعی است و تا چند روز بعد آنها را تجربه می‌کنید. یعنی در دوره نقاهت لیفت با نخ معمولاً چنین اتفاقی برای اکثر افراد رخ می‌دهد. 

معمولا تا چند روز ناحیه‌ای که با نخ لیفت کرده‌اید، نسبت به لمس حساس می‌شود. یعنی زمانی که آن ناحیه را لمس می‌کنید، متوجه وجود نخ یا مواد اضافی زیر پوستتان می‌شوید. آن قسمت معمولاً ورم کرده و ملتهب است که این کاملاً طبیعی است و در طول هفته اول ممکن است ورم کمی بیشتر هم شود؛ اما بعد از ۳ الی ۴ هفته از لیفت صورت با نخ باید به طور کامل از بین برود.

اگر در این دوران متوجه شدید که درد یا ورم در قسمت لیفت خیلی شدید شده، حتماً با پزشک تماس بگیرید و در انجام این کار تاخیر نکنید. 

حدوداً ۱۰ الی ۱۴ روز بعد از اینکه لیفت را انجام دادید، شرایط به حالت عادی و نرمال برمی‌گردد و معمولاً بعد از ۲ الی ۴ روز می‌توانید خیلی راحت به روتین طبیعی زندگی خود برگردید و حتی سر کار بروید.

برای اینکه مطمئن شوید قسمتی که لیفت با نخ را برای آن انجام دادید، مشکلی ندارد، حتماً ۲ الی ۴ هفته بعد از انجام پروسه به پزشک مراجعه کنید تا شرایطتان را بررسی کند. 

نکات مراقبتی برای بعد از لیفت با نخ (کوتاه) 

برای سپری کردن دوره نقاهت لیفت با نخ کوتاه هم باید یک سری از اقدامات را انجام دهید. لیفت با نخ بلند یا کوتاه از لحاظ مراقبتی در بعضی از موارد با یکدیگر متفاوت هستند و بهتر است که دستورالعمل‌های هر کدام را به صورت جداگانه مطالعه کنید. 

نکته اول این است که شما باید حتماً در شبی که درمان را انجام دادید، یعنی ۱۲ ساعت بعد، صورت خود را بشویید و از مرطوب کننده هم استفاده کنید. معمولاً پزشک دستورالعمل‌های لازم را برای این کار به شما ارائه می‌دهد.

حواستان باشد که تا ۲۴ ساعت بعد هرگز نباید آرایش و میکاپ داشته باشید. 

بعد از اینکه درمان به اتمام رسید، سوزش و درد در ناحیه لیفت کاملاً طبیعی است و نگران نباشید.

معمولاً داروهای ضدالتهابی مانند ایبوپروفن، ولتارن و آسپرین باید تا حداقل ۷ روز پس از درمان مصرف نشوند.

ورم و کبودی ملایم تا چند روز بعد از انجام پروسه طبیعی است. 

ناحیه‌ای که لیفت را انجام داده‌اید، نباید لمس شود، زیرا حساس است که معمولاً بعد از لیفت با نخ کوتاه حدوداً ۱۰ روز زمان می‌برد تا این حساسیت رفع شود.

اگر درد یا ورم شما افزایش پیدا کرد، حتماً با پزشک تماس بگیرید. 

بعد از این نوع لیفت حدوداً ۷ الی ۱۰ روز طول می‌کشد تا به طور کامل ریکاوری شوید که البته شما در روز بعد از خدمات پوست از نوع لیفت با نخ کوتاه هم می‌توانید به فعالیت طبیعی خود ادامه دهید و سر کار بروید. 

دوره نقاهت لیفت ابرو

بایدها و نبایدها بعد از لیفت با نخ 

فرقی ندارد شما لیفت ابرو با نخ انجام داده باشید یا لیفت بینی. در هر صورت برای اینکه دوره نقاهت لیفت با نخ راحت سپری شود؛ یک سری کارها ممنوعه هستند و بعضی از کارها را هم باید حتماً انجام دهید. باید خیلی به این موارد دقت کنید. با ما همراه باشید تا با این اقدامات آشنا شوید. 

اول از همه اینکه سعی کنید تا جای ممکن صورتتان را تکان ندهید. تکان‌های اضافی صورت در هر ناحیه می‌تواند کمی شرایط را برایتان سخت کند و دوره نقاهت را طولانی‌تر کند. این نکته خیلی اهمیت دارد.

حتماً حواستان باشد که جویدن، صحبت کردن، غذا خوردن، خمیازه کشیدن، لبخند زدن و خندیدن نباید خیلی زیاد انجام شود که مخصوصاً خمیازه بیشتر از همه آسیب می‌زند.

در این دوران خیلی شدید نخندید و هرگز با نی چیزی ننوشید.

نکته بعدی اینکه سعی کنید تا جای ممکن به مهمانی نروید یا مهمان نداشته باشید، در واقع اینکه بخواهید سرتان را بالا نگه دارید و مدام با دیگران صحبت کنید، شرایط را برایتان سخت می‌کند و دوره نقاهت لیفت با نخ را طولانی‌تر خواهد کرد.

به مدت ۷ الی ۱۰ روز بعد از لیفت حتماً شب‌ها به گونه‌ای بخوابید که سر شما بالاتر از بدنتان باشد. یک بالش اضافه‌تر زیر سرتان بگذارید تا وضعیت راحت‌تری داشته باشید. حین خواب هم سر شما باید به سمت سقف باشد و نباید روی ناحیه‌ای که لیفت را انجام داده‌اید، بخوابید و به مدت یک هفته باید این موضوع را رعایت کنید.

حتماً حواستان باشد که در این دوران به آرامی صورت خود را بشویید و به آرامی هم آن را خشک کنید.

هرگز حوله را روی صورتتان نکشید یا آن را ماساژ ندهید. به مدت دو هفته باید این موضوع را رعایت کنید.

حتماً به مدت ۳ هفته در برابر نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و به دنبال کارهایی مانند آفتاب گرفتن نباشید.

تا سه هفته حواستان باشد که ماساژ صورت انجام ندهید یا هیچگونه اقدام زیبایی را برای صورتتان به کار نگیرید.

در این دوران هرگز ورزش نکنید؛ مخصوصاً ورزش‌هایی که شدت بسیار بالایی دارد. مثلاً دویدن در این مواقع ممنوع است یا ورزش‌هایی که احتمال آسیب در آنها زیاد است، مانند بوکس یا راگبی به مدت ۳ هفته کاملاً ممنوع است. 

در صورتی که برایتان مقدور بود، تا ۳ هفته هیچگونه اقدام دندانپزشکی انجام ندهید.

در این دوران هرگز نباید سیگار بکشید. نوشیدنی‌های الکلی هم نباید استفاده کنید. حتماً یک الی دو هفته این موضوع را رعایت کنید.

به مدت ۲۴ ساعت هیچگونه محصول متفرقه‌ای نباید به پوستتان بزنید.

تا ۴ ساعت بعد از لیفت با نخ هرگز روی شکم یا به عبارت دیگر به صورت دمر نخوابید. 

لیفت با نخ در کلینیک‌های معتبر 

تمامی نکاتی که در بالا به شما توضیح داده شد، کمک می‌کند که دوره نقاهت را خیلی سریع‌تر و راحت‌تر پشت سر بگذارید اما اینکه لیفت با نخ را دقیقاً در کجا انجام داده‌اید، هم اهمیت بسیار زیادی دارد. فرقی ندارد که شما لیفت بینی با نخ انجام داده باشید یا پلک یا ابرو. در هر صورت برای اینکه دوره نقاهت راحت‌تر سپری شود، باید زیر نظر افراد متخصص باشید. افرادی که به اندازه کافی تجربه دارند و می‌دانند که چه دستورالعمل‌هایی را به شما ارائه دهند. ما نکات مهم را به شما توضیح دادیم اما اگر می‌خواهید کارتان خیلی اصولی و دقیق پیش برود، از طرفی نیازمند کسب اطلاعات برای نکات اضافی‌تر در این زمینه هستید و می‌خواهید متناسب با بدنتان و صورتتان مشاوره بگیرید، به کلینیک زیبایی سعادت آباد مراجعه کنید.

وقتی که وارد سایت کلینیک ما می‌شوید، نمونه کارها را در صفحه اول می‌بینید و می‌توانید متوجه کیفیت کار شوید. همچنین می‌توانید با ما تماس بگیرید و وقت مشاوره تعیین کنید. پزشکان متناسب با نوع صورت شما درمان را برایتان تجویز می‌کنند و دستورالعمل‌های لازم را برایتان ارائه می‌دهند تا دوره نقاهتتان خیلی راحت‌تر و سریعتر سپری شود. 

جمع‌بندی 

هر پروسه زیبایی که روی صورتتان انجام می‌دهید، نیاز به طی کردن یک دوره نقاهت دارد. دوره نقاهتی که بتواند به شما کمک کند تا راحت‌تر شرایط سخت پشت سر بگذارید. از طرفی صورت شما دوباره به حالت اولیه و طبیعی خودش برگردد. با این تفاوت که زیباتر از قبل شده و پروسه زیبایی روی آن جواب داده است. در مورد لیفت با نخ هم چنین موضوعی صدق می‌کند. دوره نقاهت لیفت با نخ با رعایت یک سری راهکارها و اصول مراقبتی راحت‌تر سپری می‌شود و شما نتیجه بهتری از این خدمات زیبایی می‌گیرید. ما در این مبحث به طور کامل برایتان توضیح دادیم که دقیقاً باید چه نکات مراقبتی را رعایت کنید تا مشکلی برای صورتتان اتفاق نیفتد و این دوره سریع‌تر و بهتر سپری شود. 

برخی از سوالات متداول 

در مورد دوره نقاهت لیفت با نخ هنوز هم سوالات رایجی در ذهن خیلی از افراد وجود دارد که در این قسمت به تعدادی از آنها پاسخ داده شده است. 

بعد از لیفت نقد چقدر طول می‌کشد تا بتوانیم آرایش کنیم؟ 

شما تا ۴۸ ساعت نباید هیچگونه آرایش روی صورتتان داشته باشید اما از آنجایی که نوع نخ‌ها با یکدیگر متفاوت هستند، برای اینکه اطمینان خاطر بیشتری داشته باشید، حتماً از متخصص خود سوال کنید. 

آیا بعد از لیفت نخ می‌توانیم به دندانپزشکی برویم؟ 

بهترین حالت این است که تا سه هفته به دندانپزشکی مراجعه نکنید و هیچ اقدام و پروسه دندانپزشکی روی دندان شما انجام نشود. 

چه مدت بعد از لیفت نفت نمی‌توانیم ورزش کنیم؟ 

حداقل تا یک هفته نباید ورزش کنید؛ بعد از آن هم باید ورزش‌های سبک انجام دهید تا اینکه پزشک به شما اجازه دهد ورزش‌های تخصصی را شروع کنید. 

آیا بعد از لیفت نخ می‌توانیم حمام کنیم؟ 

تا ۱۲ ساعت که هرگز نباید به صورت شما آب بخورد. بعد از اینکه پزشک اجازه داد به حمام بروید، هم تا سه هفته هیچگونه فشاری به صورت نباید وارد شود و نباید زیر جریان مستقیم آب قرار بگیرید.

آیا بعد از لیفت با نخ می‌توانیم صورتمان را لمس کنیم؟ 

برای اینکه به بهترین نتیجه برسید، تا ۴۸ ساعت لمس صورت را انجام ندهید. اگر هم می‌خواهید کمپرس سرد استفاده کنید، مراقب باشید خیلی به صورتتان فشار نیاید. اگر هم در استفاده از آن شک دارید و فکر می‌کنید به پوستتان فشار وارد می‌کند، قبل از استفاده از آن با پزشک مشورت کنید‌. شاید برای شما به خاطر شرایط خاصی که دارید استفاده از کمپرس یخ هم مناسب نباشد.

 

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.