دوره نقاهت بعد از کاشت ابرو
خدمات کاشت۱۴۰۲-۱۴-۱۲

دوره نقاهت بعد از کاشت ابرو

شک نکنید که کاشت ابرو می‌تواند تفاوت زیادی را روی زیبایی صورتتان ایجاد کند؛ اما نکته مهم اینجاست که شما دستورالعمل‌های مراقبتی بعد از کاشت ابرو را رعایت کنید. با انجام این کار، هم دوره نقاهت کوتاه‌تر می‌شود و هم اینکه نتیجه بهتری از ظاهر ابروهای خود خواهید گرفت. در این مقاله قصد داریم به طور کامل برایتان راجع به دوره نقاهت بعد از کاشت ابرو صحبت کنیم که می‌تواند عاملی برای بهبود زیبایی ظاهر صورتتان باشد و باعث شود که خیلی سریع‌تر و بهتر هم به نتیجه برسید. اگر قصد دارید که با این دوره و راهکارهای مراقبتی آن بیشتر آشنا شوید، تا انتها با ما همراه باشید. 

دوره نقاهت کاشت ابرو چقدر است

دوران نقاهت بعد از کاشت ابرو چقدر طول می‌کشد؟ 

اگر شما همه اصول مراقبتی را رعایت کرده باشید، یعنی چند روز استراحت کنید و بایدها و نبایدها را به طور کامل پشت سر بگذارید، بعد از کاشت ابرو حداقل ۷ روز باید استراحت کنید تا به طور کامل بهبودی پیدا کنید. در این دوران هیچ گونه فعالیت بدنی سنگین نباید انجام دهید تا بدنتان به حالت اول برگردد و مشکلی اتفاق نیفتد. 

راهکارهای مراقبتی بعد از کاشت ابرو 

برای اینکه دوره نقاهت بعد از کاشت ابرو سریع‌تر سپری شود، یک سری راهکارهای مراقبتی است که باید آنها را مد نظر داشته باشید. در حقیقت با در پیش گرفتن این راهکارها می‌توانید دوران نقاهت را راحت‌تر و سریعتر بگذرانید! با ما همراه باشید تا در این باره اطلاعات کافی را در اختیارتان قرار دهیم. 

استراحت کافی 

بعد از اینکه کاشت ابرو انجام می‌شود، حداقل یک هفته باید استراحت کنید تا به بهبودی کامل برسید. 

استفاده از داروهای تجویزی و مسکن‌ها 

در این دوران ممکن است درد و ورم زیادی در ناحیه ابرو احساس کنید که کاملاً هم طبیعی است. گاهی اوقات برای تحمل درد باید از مسکن استفاده کنید. البته مسکنی که فقط توسط متخصص خودتان تجویز شده است. هر مسکنی نمی‌تواند برای این دوران گزینه مناسبی باشد. تمامی داروهایی که پزشک برایتان تجویز کرده را به موقع استفاده کنید تا دوره نقاهت بعد از کاشت ابرو سریع‌تر طی شود. 

از طرفی ممکن است پزشک پماد و لوسیون هم برایتان بنویسد که بعد از خدمات زیبایی مو مصرف چنین موادی کاملا رایج و طبیعی است. حتماً در استفاده از آنها هم نظم داشته باشید. 

قرمزی یا التهاب ابرو تا چهار روز بعد از کاشت طبیعی است و نباید بابت آن نگران باشید اما اگر طولانی‌تر و شدیدتر شد، حتما باید با پزشک مشورت کنید. معمولا در چنین شرایطی پماد یا سرم هیدروکورتیزونِ یک درصد را تجویز می‌کند! 

دوره نقاهت کاشت ابرو

کشیدن بخیه‌ها در مدت زمان مشخص 

بعد از اینکه کاشت ابرو انجام می‌شود، پزشک برای شما بخیه می‌زند. معمولاً بخیه‌های جذبی استفاده می‌کنند که کار سختی را در پیش ندارید اما اگر بخیه‌ها کشیدنی بود، نکته‌ای که باید توجه کنید این است که به موقع برای کشیدن آنها به پزشک مراجعه کنید. معمولاً بین ۱۰ تا ۱۲ روز زمان مناسبی برای کشیدن بخیه‌ها است. پس مراقب باشید که در انجام این کار عجله نکنید یا اینکه تاخیر نداشته باشید. 

قرار نگرفتن در معرض نور خورشید 

برای اینکه دوره نقاهت بعد از کاشت ابرو کوتاه شود، ما توصیه می‌کنیم از نور خورشید دور باشید. نور خورشید اشعه‌های بسیار مضری دارد که باعث می‌شود فولیکول‌های کاشته شده آسیب ببیند. اگر تحت هر شرایطی مجبور بودید که در برابر نور قرار بگیرید، حتماً کلاه نقاب‌دار و عینک آفتابی بزرگ استفاده کنید تا نور خورشید به ابروهایتان نخورد. 

عدم خاراندنِ محل زخم 

بعد از اینکه کاشت مو، ریش یا ابرو رو انجام می‌دهید، قطعاً خارش خواهید داشت و این یک اتفاق کاملاً طبیعی است اما اگر می‌خواهید بدون آسیب شرایط را پشت سر بگذارید، باید مراقب باشید که این قسمت‌ها را نخارانید. خاراندن این نواحی باعث می‌شود فولیکول‌هایی که تازه کاشته شده‌ و هنوز تثبیت نشده‌اند، آسیب ببینند. آسیب‌هایی که جبران ناپذیر هستند و نمی‌توانید بعدا آنها را ترمیم کنید. اگر دیدید که نمی‌توانید خارش را تحمل کنید، به سراغ استفاده از قرص‌های تجویزی پزشک بروید که معمولاً در این شرایط سیتریزین یا آنتی هیستامین تجویز می‌کنند. 

عدم فعالیت‌های سنگین 

نکته مراقبتی دیگری که در این دوران باید به یاد داشته باشید، این است که فعالیت‌های سنگین انجام ندهید. اگر قبلاً ورزش‌های سنگین انجام می‌دادید، در این دوران باید کنار بگذارید و تا چند هفته به سراغ‌شان نروید. فعالیت‌های طولانی یا خیلی سنگین در این دوران باعث می‌شود که ناحیه بانک مو تحت فشار قرار بگیرد. گاهی اوقات باعث پارگی و کند شدن روند بهبودی خواهد شد. از طرفی ورزش زیاد باعث عرق خیلی شدید می‌شود؛ عرقی که از روی پیشانی به ابروهای تازه کاشته شده می‌ریزد و به آنها آسیب وارد می‌کند و احتمال عفونت را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. 

نرفتن به استخر و شنا نکردن

از دیگر نکاتی که باید به یاد داشته باشید، این است که بعد از کاشت ریش، مو یا هر کاشت دیگری هرگز به سراغ استخر و شنا نروید. در این دوران نباید در محیط مرطوبی مانند استخر، جکوزی یا سونا قرار بگیرید، زیرا روند بهبود زخم‌ها را کند کرده و باعث عرق خیلی زیاد می‌شود. قرار گرفتن در محیط‌های شرجی یا رفتن به استخر در این دوران هرگز پیشنهاد نمی‌شود و دوره نقاهت کاشت ابرو را طولانی می‌کند. 

جمع کردن پوسته‌های ابرو با ملایمت 

بعد از اینکه ۳ الی ۷ روز از کاشت ابرو گذشت، پوسته‌هایی را در آن اطراف مشاهده می‌کنید؛ پوسته‌هایی که نشان دهنده ترمیم پوست ابروهایتان هستند. شما می‌توانید با یک ماساژ ملایم آنها را از بین ببرید و پوسته‌ها را جمع کنید اما اگر بخواهید فشار زیادی وارد کنید، باعث زخم و خونریزی خواهد شد. اگر هم به هر دلیلی خونریزی اتفاق افتاد، دیگر این کار تکرار نکنید و تا دو روز به آنجا دست نزنید. 

تمیز نگه داشتن ابروها 

از دیگر راهکارهایی که در دوره نقاهت بعد از کاشت ابرو باید انجام دهید، این است که ابروهای خود را مرطوب نگه دارید. در این دوران پوست صورت شما حالت پوسته پوسته و خشک به خودش می‌گیرد. به خاطر همین حتماً باید ابروها را مرطوب نگه دارید تا از خونریزی جلوگیری کند. معمولاً یک روز بعد از عمل پزشک داروها و پمادهایی را تجویز می‌کند که به مرطوب کردن این ناحیه کمک می‌کند و البته حتماً باید آنها را به موقع استفاده کنید. 

تغذیه مناسب 

دیگر راهکار مراقبتی که باید در پیش بگیرید، تغذیه مناسب است. البته که شما مجبور به رعایت رژیم غذایی خاصی نیستید اما سعی کنید مواد غذایی را استفاده کنید که می‌تواند به رشد و تقویت ابروهایتان کمک کند. یعنی در رژیم غذایی خود حتماً ویتامین، پروتئین، سبزیجات و میوه را جای دهید. 

مصرف مکمل‌ها و ویتامین‌های تجویزی 

در این دوران ممکن است که پزشک مکمل‌هایی را تجویز کند. مثلاً ویتامین ب کمپلکس یا ویتامین e می‌تواند گزینه مناسبی باشد. البته باز هم تاکید داریم که زیر نظر پزشک آنها را استفاده کنید. گاهی اوقات متخصص مواد معدنی مانند روی و آهن را برایتان تجویز می‌کند که باعث می‌شود شرایط بدنی بهتری را تجربه کنید. 

دوری از الکل و دخانیات 

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید؛ این است که در این دوران مصرف هر گونه دخانیات و الکل به شدت ممنوع است؛ مخصوصاً اینکه شما قرار است آنتی بیوتیک استفاده کنید. مصرف الکل همراه با آنتی بیوتیک ممکن است که منجر به کما رفتن هم شود. پس سعی کنید که در این دوران تمامی این عادات خطرناک را کنار بگذارید که به شدت خطرناک است. 

5 نکته مراقبتی بعد از کاشت ابرو 

برای اینکه دوره نقاهت بعد از کاشت ابرو کوتاه‌تر شود، باید نکات مراقبتی خاصی را رعایت کنید. این نکات به شما کمک می‌کند تا ظاهر بهتری داشته باشید. از طرفی دوره نقاهت خیلی سریع‌تر طی شود. با ما همراه باشید تا در این باره اطلاعات کافی را در اختیارتان بگذاریم و 5 نکته مهم را برایتان توضیح دهیم. 

پوشیدن لباس مناسب 

منظور از لباس مناسب لباسی است که خیلی راحت بتوانید آن را به تن کنید. معمولاً لباس‌های دکمه‌دار و زیپ‌دار گزینه مناسبی هستند. لباس‌هایی که خیلی تنگ باشند و به سختی از سر پایین بروند؛ به ابروها آسیب وارد می‌کنند! حداقل تا ۵ روز یا حتی یک هفته این موضوع را رعایت کنید و لباس زیپ‌دار یا دکمه‌دار بپوشید. 

دقت به پوزیشن خواب 

نکته مهم دیگری که در دوره نقاهت بعد از کاشت ابرو باید آن را رعایت کنید، این است که با پوزیشن درستی بخوابید. ورم، سر درد و سنگینی صورت یا حتی بد خواب شدن بعد از کاشت مو و ابرو کاملاً طبیعی است. بعد از هر نوع عمل جراحی زیبایی و غیر زیبایی ممکن است این علائم را داشته باشید. پوزیشن خواب می‌تواند به شما کمک کند که شرایط را برای خودتان راحت‌تر کنید. ۳ الی ۴ روز بعد از عمل هنگام خواب حواستان باشد که سر بالاتر از تنه قرار بگیرد یا اینکه به صورت نیمه نشسته بخوابید تا به ابروهایتان فشاری وارد نشود.

برای اینکه راحت‌تر باشید، می‌توانید چند بالش را زیر سرتان بگذارید و زاویه کمر را ۴۵ درجه نگه دارید. حتماً حواستان باشد که در این دوران دمر یا به روی شکم نخوابید، زیرا به شدت برای ابروهایتان آسیب زننده است. 

فشار وارد نکردن به ابروها 

مورد دیگری که باید به آن توجه کنید، این است که به ابروهای خود فشار وارد نکنید. هر کاری یا هر لمسی که باعث فشار به ابروها شود، در این دوران ممنوع است. زیرا فولیکول‌های مو هنوز نتوانستند حالت تثبیت شده به خودشان بگیرند. در نتیجه فشار به آنها آسیب‌های جبران ناپذیری را به بار می‌آورد و ظاهر ابروهای‌تان را به هم می‌ریزد.

لوازم آرایش 

در این دوران هرگز نباید از لوازم آرایش استفاده کنید. لوازم آرایش به خاطر مواد شیمیایی که داخل خودشان دارند، برای ابروی کاشت شده شبیه به یک سم عمل می‌کنند و باعث طولانی شدن دوران نقاهت خواهند شد. همچنین از رشد ابروهای جدید جلوگیری کرده و ریزش آنها را رقم می‌زنند. 

شستشوی صحیح صورت 

بعد از پروسه کاشت ابرو؛ باید هر روز صورت خود را بشویید. در غیر این صورت آلودگی‌ها روی پوستتان تجمع پیدا می‌کنند و خطر عفونت را افزایش می‌دهد اما باید روش شستشوی صحیح را روی صورت یاد بگیرید. در روزهای اول معمولاً پزشک توصیه می‌کند که از اسپری یا محلول شامپو و آب ولرم استفاده کنید. اینگونه که آن را روی صورت بپاشید و با ضربه ملایم و مداوم سعی کنید که آلودگی‌ها را از داخل ابرو بیرون بیاورید و یک شستشوی کامل داشته باشید یا اینکه می‌توانید از شامپو مخصوصی که پزشک تجویز کرده یا شامپوی بچه استفاده کنید. 

** در نهایت بعد از مطالعه این مطلب؛ اگر قصد دارید که کاشت ابرو انجام دهید، کلینیکی را انتخاب کنید که می‌دانید نکات مراقبتی را به دقت برایتان توضیح می‌دهند و می‌توانید بعد از آن از نتیجه درمان خود راضی باشید. ما کلینیک زیبایی سعادت آباد را پیشنهاد می‌کنیم. با وارد شدن به سایت، می‌توانید نمونه کارها را ببینید و متوجه شوید که این تیم چقدر اصولی و حرفه‌ای کار می‌کنند. **

جمع‌بندی 

دوره نقاهت بعد از کاشت ابرو بستگی به این دارد که چقدر از ابروهایتان مراقبت کنید. اگر شما بتوانید نکات اصولی و مراقبتی را به درستی رعایت کنید، قطعاً این دوره کوتاه‌تر می‌شود. شما می‌توانید با در پیش گرفتن راهکارهایی که برایتان توضیح دادیم و همچنین نکات مراقبتی که گفته شد، ابروهای زیباتری داشته باشید و حالت ابروهایتان سریعتر به شکل عادی و معمولی برگردد. تمامی مواردی حائز اهمیت هستند. البته همه این‌ها زمانی تاثیرگذار هستند که به کلینیک‌های معتبر برای کاشت ابرو مراجعه کرده باشید و کارتان را به خوبی انجام داده باشند.

برخی از سوالات متداول 

هنوز هم خیلی از شما در مورد کاشت ابرو سوالاتی در ذهنتان است که در این قسمت به آنها پاسخ داده شده است. 

مهم‌ترین راهکار مراقبتی بعد از کاشت ابرو چیست؟ 

مهمترین راهکار مراقبتی این است که این ناحیه را تمیز نگه دارید. در حقیقت این تمیز نگه داشتن باید با استفاده از شوینده‌های تجویزی پزشک متخصصتان باشد. 

در چه صورت ابروی کاشت شده دچار خونریزی می‌شود؟ 

در صورتی که از مرطوب کننده استفاده نکنید و این ناحیه بیش از حد خشک باشد، خونریزی اتفاق می ‌افتد. 

آیا نحوه خوابیدن بعد از کاشت ابرو اهمیت دارد؟ 

قطعاً بله! در این دوران باید به گونه‌ای می‌خوابید که سر بالاتر از بدن قرار بگیرد تا میزان ورم درد کاهش پیدا کند و ترمیم زودتر اتفاق بیفتد.

 

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.