تزریق چربی به باسن + مراحل و توضیحات کامل
خدمات تزریق چربی۱۴۰۳-۰۵-۰۲

تزریق چربی به باسن + مراحل و توضیحات کامل

یکی از فاکتورهای مهم زیبایی اندام، تناسب و فرم باسن است. بررسی‌ها نشان داده است افراد به خصوص زنانی که اندام زیبا و باسنی بسیار متناسب و برجسته دارند اعتماد به نفس بیشتری دارند. اخیراً روش‌های متعددی برای برجسته‌سازی، فرم‌دهی و لیفت باسن رایج شده است که "تزریق چربی" یکی از مهم‌ترین، ایمن‌ترین و مؤثرترین آن است. در روش تزریق چربی از چربی‌های خود فرد برای تزریق استفاده می‌شود از این رو افرادی کاندید مناسبی برای این روش هستند که دچار افزایش و تجمع چربی در نواحی مختلف بدن مانند شکم و پهلو برای اهدا باشند.

مراحل برداشت و تزریق چربی

تزریق چربی به باسن در چند مرحله انجام می‌شود. در ابتدا پزشک به بررسی نواحی از بدن که دچار انباشت چربی است می‌پردازد. شکم، پهلو و ران جزو بهتریم نقاط اهدای چربی محسوب می‌شوند. پزشک پس از انجام بررسی‌های لازم در ناحیه اهدای چربی از داروهای بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند و به آرامی و توسط لیپوساکشن چربی مورد نیاز را به آرامی برداشت می‌کند. در مرحله بعد چربی برداشت شده به منظور خالص سازی در دستگاه سانتریفیوژ قرار می‌‌گیرد. پس از آنکه ناخالصی‌های چربی اهدایی جدا شده چربی برای فرآیند تزریق آماده می‌شود. در این مرحله پزشک مجدد از داروهای بی‌حسی موضعی در ناحیه دریافت چربی استفاده می‌کند. چربی خالص سازی شده به آرامی توسط کانولاهای بسیاری ظریف در نواحی مختلف باسن تزریق می‌شوند تا فرم و برجسته‌سازی به درستی انجام شود و چربی زیر پوست گلوله نشود.

تزریق چربی به باسن

احساس درد حین برداشت و تزریق چربی

از آنجایی که تمام مراحل برداشت و تزریق چربی تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود بیمار هیچ گونه درد و ناراحتی احساس نخواهد کرد. اگر مقاومت بدنی بیماری ضعیف‌ باشد یا حساسیت نسبت به درد بیمار بسیار پایین باشد پزشک برای کنترل درد و پیشگیری از بروز آن ممکن است از داروهای دیگر یا آمپول‌های بی‌حسی استفاده کند.

آیا تمام چربی برداشت شده به باسن تزریق می‌شود؟

از آنجایی که بخشی از چربی تزریق شده توسط بدن جذب می‌شود پزشک حین برداشت حدود 30 درصد بیش از مقدار نیاز چربی برداشت می‌کند تا پس از تزریق و جذب سلول‌های چربی توسط بدن، نتیجه دلخواه بیمار حاصل شود.

مزایای تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن به باسن نسبت به سایر روش‌های برجسته‌سازی و فرم‌دهی باسن دارای مزایای بیشتری است که در زیر به چند مورد آن اشاره شده است.

 • احتمال بروز آلرژی و حساسیت بسیار نادر است
 • جای برش برداشت چربی قابل مشاهده نخواهد بود
 • نتیجه حاصل از تزریق چربی کاملاً طبیعی است
 • نتایج تزریق تا سال‌ها ماندگار است

 

آیا در محل برداشت چربی بخیه زده می‌شود؟

از آنجایی که حجم برداشت چربی بسیار زیاد است پزشکان برش کوچکی در محل اهدا ایجاد و به کمک دستگاه ساکشن چربی را برداشت می‌کنند؛ اما بیماران نباید نگران جای برش و بخیه باشند؛ زیرا برش در چین‌های طبیعی پوست ایجاد می‌شود و پس از بخیه و اتمام طول درمان قابل مشاهده نیست. البته اگر فردی بسیار حساس باشد می‌تواند پس از بهبودی کامل از لیزر برای محو کردن آثار جای بخیه از روی پوست خود استفاده کند.

کاندیدای مناسب برای تزریق چربی به باسن

 • افرادی که پوست باسنشان دارای خاصیت پوست سالم باشند و پوستشان خاصیت ارتجاعی داشته باشد
 • افرادی که دارای چربی تجمع یافته در قسمت‌های مختلف بدن باشند
 • افراد سن آن‌ها بین 30 تا 75 سال باشد
 • کسانی که به بیماری‎های نقص سیستم ایمنی، دیابت کنترل نشده و فشار خون مبتلا نباشند
 • افرادی که از داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی استفاده نکنند

 

تزریق چربی به باسن

ماندگاری نتایج تزریق چربی به باسن

ماندگاری هر روشی به فاکتورهای بسیاری از جمله سبک زندگی افراد، ژنتیک، سن و ... بستگی دارد اما به طور متوسط نتایج تزریق چربی به باسن 10 سال ماندگار است. البته اگر افراد سبک زندگی سالم، رژیم غذایی مناسب و تناسب اندام را رعایت نکنند ممکن است این مدت ماندگاری نتایج در آن‌ها کاهش یابد.

عوارض تزریق چربی به باسن

 • افراد تا سه هفته درگیر تورم ناشی از تزریق هستند که در این مدت نمی‌توانند روی باسن بنشینند
 • احتمال عدم تقارن باسن
 • احتمال بروز سلولیت و خشکی پوست در ناحیه اهدای چربی وجود دارد
 • احتمال آسیب به بافت‌های چربی و سلول‌های سالم بدن وجود دارد
 • پس از تزریق احتمال بروز کبودی در ناحیه اهدا و تزریق هست
 • تغییرات عصبی و حسی در ناحیه اهدا و برداشت چربی
 • احتمال لخته شدن خون

شایان ذکر است، اگر افرادی که قصد انجام تزریق چربی به باسن را دارند به مراکز معتبر و مجهز مراجعه کنند و تزریق چربی به باسن را توسط پزشکان مجرب و انجام دهند احتمال بروز این عوارض نزدیک به صفر می‌شود. اگر برداشت و تزریق چربی اصولی انجام شود بیمار ممکن است دچار کبودی، تورم و درد شود که این عوارض با مصرف به موقع داروهای تجویز شده توسط پزشک و رعایت نکات توصیه شده قابل کنترل است.

مراقبت بعد از تزریق چربی به باسن

به بیماران توصیه می‌شود برای رسیدن به نتیجه مطلوب و بهبود سریع عوارض احتمالی مراقبت‌های زیر را به خوبی انجام دهند.

 1. خوابیدن و نشستن‌های طولانی مدت ممنوع است
 2. تا بهبود عوارض احتمالی باید بیمار به پهلو بخوابد
 3. استفاده از گن به مدت سه ماه لازم و ضروری است
 4. انجام فعالیت‌های سنگین به مدت 6 هفته ممنوع است
 5. از تزریق‌های عضلاتی باید به مدت 6 الی 8 ماه باید اجتناب شود
 6. داروهای تجویز شده توسط پزشک باید منظم و به موقع مصرف شود

تزریق چربی به باسن در افراد لاغر چگونه است؟

همانگونه که پیش‌تر بیان کردیم تنها افرادی کاندید مناسبی برای این تکنیک هستند که دارای چربی اضافی در نقاط مختلف بدن باشند از این رو افراد لاغر نمی‌توانند این جراحی را انجام دهند. به این دسته از افراد پیشنهاد می‌شود با مشورت و تایید پزشک پروتز باسن انجام دهند. کارگذاری پروتز به نسبت تزریق چربی دارای عوارض بسیاری است که از جمله مهم‌ترین آن می‌توان به احتمال پس زدن و بروز عفونت اشاره کرد برای همین است که تأکید می‌شود این تکنیک باید با تایید پزشک انجام شود.

آیا تزریق چربی به باسن را می‌توان به همراه سایر عمل‌های زیبایی انجام داد؟

بله اگر افراد علاوه بر تزریق چربی به باسن قصد انجام سایر عمل‌های زیبایی مانند تزریق چربی به لب، تزریق چربی به گونه، تزریق چربی به صورت و غیره را دارند می‌توانند قبل از آغاز جراحی مسئله را با پزشک خود در میان بگذارند تا هر دو جراحی به صورت توأم انجام شود. انجام جراحی تزریق چربی به باسن همراه سایر عمل‌های زیبایی ممکن است کمی دوران نقاهت را افزایش دهد اما به لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است.

آیا تزریق چربی به باسن نیازمند تکرار جلسات درمان است؟

همانطور که گفته شد بخشی سلول‌های چربی تزریق شده توسط بدن جذب می‌شوند که این مسئله طی سال‌ها ممکن است کمی در نتیجه حاصل از جراحی تأثیر بگذارد از این رو به بیماران توصیه می‌شود سالانه یکبار برای تزریق مجدد و افزایش مدت ماندگاری نتیجه به کلینیک مراجعه کنند.

بهترین کلینیک تزریق چربی به باسن در تهران

به افراد توصیه می‌شود قبل از انجام جراحی حتماً به صورت حضوری به کلینیک مراجعه کنند و در جلسه مشاوره با پزشک در خصوص تکنیک‌های جراح، تجهیزات مورد استفاده، شرایط بهداشتی اتاق جراحی و غیره صحبت کند. کلینیک سعادت آباد ضمن داشتن بروزترین تجهیزات و کیت‌های پزشکی مفتخر است با وجود پزشکان مجرب و با تجربه بهترین خدمات را به بیماران ارائه می‌دهد و توانسته میزان بالای رضایتمندی آن‌ها را جلب کند.

هزینه تزریق چربی به باسن

عوامل بسیاری در هزینه تزریق چربی به باسن تأثیرگذار است که از جمله آن می‌توان به میزان چربی تزریقی، داروهای مورد نیاز بیمار حین جراحی، تجهیزات کلینیک و دستمزد جراح اشاره کرد. اگر قصد انجام فرم دهی و حجیم سازی باسن به روش تزریق چربی در کلینیک سعادت آباد را دارید می‌توانید با مشاوران حاضر در مرکز تماس حاصل بفرمایید و در این خصوص اطلاعات لازم را دریافت کنید.

 

 

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.